BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 00:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 328i
Kod silnika: M52
Pytałem kilku fachowców czy da się przerobić lusterka z anglika na europejskie. Wszyscy odpowiedzieli zgodnie że nie. Nie chciało mi się jednak w to wierzyć (i słusznie jak się okazało) i postanowiłem sam się za to zabrać.

Różnicę jaka jest w położeniu lusterek względem nadwozia najlepiej widać patrząc na linię podziału pozostałą po formie wtryskowej która jest widoczna na obudowie lusterek.

Położenie prawego lusterka w angliku.
https://www.dropbox.com/s/9esykcwo66v12bl/DSC_0100.JPG
Położenie prawego lusterka jakie powinno być w wersji europejskiej
https://www.dropbox.com/s/pa0hd7sthnrioxx/DSC_0101.JPG
Położenie lewego lusterka w angliku
https://www.dropbox.com/s/kwnrmeaa4ljdh59/DSC_0102.JPG
Położenie lewego lusterka jakie powinno być w wersji europejskiej
https://www.dropbox.com/s/202650y6rsvf3if/DSC_0103.JPG
Przeróbkę omówię na przykładzie lusterka od strony kierowcy. Z drugiej strony jest oczywiście analogicznie :)

Żeby przestawić położenie lusterka należy wywiercić dodatkowy otwór oraz jeśli potrzeba załatać stary (ja zrobiłem to używając kleju poxipol). Otwór będzie zakryty więc po dokonaniu przeróbki na zewnątrz nie ma żadnych śladów.

Najpierw należy rozebrać obudowę lusterek.
https://www.dropbox.com/s/mb3uzs0kn5ckkmd/DSC_0106.JPG
https://www.dropbox.com/s/j3uq0iovu06gmkk/DSC_0107.JPG
https://www.dropbox.com/s/6brj9wdewmxhq53/DSC_0108.JPG
Tu nie obyło się bez strat ponieważ połamałem zaczepy i potem musiałem posklejać lusterka za pomocą kleju do plastiku typu uniwersal (gdyby komuś tak się przydarzyło to zwracam uwagę że należy smarować klejem zdjętą obudowę a nie odwrotnie – klej wtedy nam nie wylezie ponieważ nakładając obudowę nadmiar wciśniemy do środka – jeśli zrobimy odwrotnie to nadmiar wypchniemy na zewnątrz)
Można użyć innego kleju- ważne żeby tworzył spoinę elastyczną - z tego powodu super glut wg mnie zbytnio się nie nadaje

Zdjęcie dolnej osłony która zasłania miejsce w którym będziemy wiercić. Należy robić to delikatnie żeby nie połamać – mi się udało bez strat.
https://www.dropbox.com/s/j3uq0iovu06gmkk/DSC_0107.JPG
https://www.dropbox.com/s/6brj9wdewmxhq53/DSC_0108.JPG
Tu na zdjęciu widać „mechanizm” który utrzymuje lusterko w angielskim położeniu.
https://www.dropbox.com/s/bqryov4q81ijw5h/DSC_0109.JPG
Składa się on z wybrzuszenia w podstawie - nieruchomej części mocującej lusterko do samochodu oraz wgłębienia w górnej metalowej ruchomej części korpusu lusterka. Żeby przestawić lusterko należy wywiercić nowe wgłębienie w części ruchomej.

Należy ustawić lusterko w żądanym położeniu (patrz zdjęcie)
https://www.dropbox.com/s/mlzdcozrkpepgwo/DSC_0110.JPG
Następnie zaznaczyć miejsce wiercenia a następnie wywiercić otwór pod odpowiednim kontem i na odpowiednią głębokość. W celu wywiercenia otworu musiałem wygiąć lusterko prawie maxymalnie w stronę kierunku jazdy, był wtedy znacznie lepszy dostęp do miejsca w którym miał być otwór. Uwaga - należy mocno trzymać wiertarkę podczas wiercenia aby się nam nie omsknęła i czegoś nie zarysowała.

Tu dość dobrze widoczne stare (mniejsze) oraz nowe wywiercone wgłębienie w górnej części korpusu lusterka.
https://www.dropbox.com/s/71jbx69zvmml14k/DSC_0111.JPG
Z uwagi na to że stary otwór zachodził na nowy stary musiałem zakleić poxipolem. Ustawiając lusterko tak że wybrzuszenie w podstawie nie wchodziło w żaden otwór nałożyłem kleju i odpowiednio go uformowałem zaklejając stary otwór a gdy trochę podsechł ustawiłem lusterko w nowym właściwym położeniu a między 2 ruchome części wsadziłem kartkę aby zapobiec ewentualnemu sklejeniu ruchomych części - górnej i dolnej do czasu ostatecznego związania kleju.
https://www.dropbox.com/s/y16647m54bf261r/DSC_0112.JPG
Z prawym lusterkiem poszło łatwiej ponieważ było nieco mniej wiercenia – cieńsza warstwa metalu oraz nie trzeba było zaklejać starego wgłębienia ponieważ stare i nowe nie zachodziły na siebie.
P.S.Przepraszam że przez pewien czas zdjęcia nie były dostępne. Strona na której je umieściłem została skasowana. Obecnie podpiąłem je na nowo i wszystko powinno działać jak dawniej.


Ostatnio edytowano 29 października 2013, 08:19 przez Sahajdaczny, łącznie edytowano 11 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 00:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1532
Lokalizacja: KONIN
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129501
gdzie te zdjecia?? :kwasny: u mnie się nie ładują.

[img]tu_wklejasz_link_ze_zdjęciem[/img]

_________________
Bmw e36 318i m40 bylo
Bmw e36 318i m43 bylo
Bmw e39 530i m54 bylo
Bmw e46 320i m52 bylo
Bmw e36 325i m50 jest
Bmw e39 525i m54 jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 15 grudnia 2010, 10:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Poznan
Witam,

bardzo fajny artykł, doceniam :ok: mam pytanie w związaku z wykonanaą pracą ponieważ mam e46 z el. zamykanymi lusterkami które mi chyba w myjni ktoś na siłę ręcznie otworzył i teraz już sie otwierają do do kierowców jadących z przeciwka, może jak sie w temat lusterek zahgłebiłeś to możesz coś poradzić żeby to naprawić ? mysle ze kliku zainteresowanymch by sie jeszcze znalazłao, pozdrawiam

Bas_tian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, 06:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 46
Posty: 53
Lokalizacja: Pabianice
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU B19
bas_tian napisał(a):
Witam,

bardzo fajny artykł, doceniam :ok: mam pytanie w związaku z wykonanaą pracą ponieważ mam e46 z el. zamykanymi lusterkami które mi chyba w myjni ktoś na siłę ręcznie otworzył i teraz już sie otwierają do do kierowców jadących z przeciwka, może jak sie w temat lusterek zahgłebiłeś to możesz coś poradzić żeby to naprawić ? mysle ze kliku zainteresowanymch by sie jeszcze znalazłao, pozdrawiam

Bas_tian


Witam
Odgrzeje temat - też mam problem z "wywijającym sie" lustermiek od strony pasażera. Jak dobrać się do samego mechanizmu składania/rozkładania lusterka i co tam mogło paść? Może ktos podpowie bo nie mogę nic na ten temat znaleźć...

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 23 września 2013, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
prosze bardzo o edycje tych nie otwierających sie zdjęć..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 29 października 2013, 16:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
edycja i postęp w pracach jest juz sa euro Lustra dzieki wielkie jeszcze raz:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 30 października 2013, 10:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36
Kod silnika: Fruu!
Kawał dobrej roboty - na pewno przyda się wielu osobom :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 7 listopada 2013, 14:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 320
Kod silnika: M47N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 8#p1723528
fajnie opis ale POPRAW ZDJĘCIA! :cisza:

_________________
Galeria E46-->320d
DYI e46 320d wymiana drążków kierowniczych + końcówki
DYI e46 320d wymiana tarcz hamulcowych przód
DYI e46 320d wymiana tarczobębnów klocków i szczęk ham


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 17 listopada 2013, 14:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 186
Lokalizacja: Ostrołęka
Moje BMW: Obecnie brak
Ja mam anglika na graty z łamanymi elektrycznie lusterkami fajny bajer -czy da radę je przerobić na wersje Europejską?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 23 grudnia 2013, 12:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Wszystko fajnie wygląda jednak chyba nie wszystkie lusterka mają taką samą budowę. Chciałem zabrać się do roboty jak Kolega to opisał na początku jednak napotkałem pewien problem. W miejscu gdzie opisujesz że wiercisz nowy otwór ja posiadam jakby nakładkę/podkładkę z otworami, która w jakiś sposób jest przymocowana do ruchomej części lusterka. I o ile można byłoby w niej przewiercić dziurę to "nakładka" ta posiada 3 otwory! Zarazem są 3 bolce w części nieruchomej. Niestety dostęp jest tylko do jednego z tych otworów. Do tego, który jest w tym miejscu jak na Twoich zdjęciach. Wydawałoby się, że najprostsze rozwiązanie to przekręcenie tej "nakładki". Jest to w jakiś sposób możliwe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 18 lutego 2014, 21:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 424
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: M47N
ZA 2 DNI DOJDĄ ANGOLE, SKĄD JEDNAK WIEDZIAŁES GDZIE WIERCIC OTWORY, TYLKO WZGLĘDEM PIERWSZYCH FOTEK?
"Pytałem kilku fachowców czy da się przerobić lusterka z anglika na europejskie. Wszyscy odpowiedzieli zgodnie że nie. Nie chciało mi się jednak w to wierzyć (i słusznie jak się okazało) i postanowiłem sam się za to zabrać.

Różnicę jaka jest w położeniu lusterek względem nadwozia najlepiej widać patrząc na linię podziału pozostałą po formie wtryskowej która jest widoczna na obudowie lusterek.

Położenie prawego lusterka w angliku.
Obrazek
Obrazek

Położenie prawego lusterka jakie powinno być w wersji europejskiej
Obrazek

Położenie lewego lusterka w angliku
Obrazek

Położenie lewego lusterka jakie powinno być w wersji europejskiej

Obrazek
Przeróbkę omówię na przykładzie lusterka od strony kierowcy. Z drugiej strony jest oczywiście analogicznie :)

Żeby przestawić położenie lusterka należy wywiercić dodatkowy otwór oraz jeśli potrzeba załatać stary (ja zrobiłem to używając kleju poxipol). Otwór będzie zakryty więc po dokonaniu przeróbki na zewnątrz nie ma żadnych śladów.

Najpierw należy rozebrać obudowę lusterek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tu nie obyło się bez strat ponieważ połamałem zaczepy i potem musiałem posklejać lusterka za pomocą kleju do plastiku typu uniwersal (gdyby komuś tak się przydarzyło to zwracam uwagę że należy smarować klejem zdjętą obudowę a nie odwrotnie – klej wtedy nam nie wylezie ponieważ nakładając obudowę nadmiar wciśniemy do środka – jeśli zrobimy odwrotnie to nadmiar wypchniemy na zewnątrz)
Można użyć innego kleju- ważne żeby tworzył spoinę elastyczną - z tego powodu super glut wg mnie zbytnio się nie nadaje

Zdjęcie dolnej osłony która zasłania miejsce w którym będziemy wiercić. Należy robić to delikatnie żeby nie połamać – mi się udało bez strat.
Tu na zdjęciu widać „mechanizm” który utrzymuje lusterko w angielskim położeniu.
Obrazek
Składa się on z wybrzuszenia w podstawie - nieruchomej części mocującej lusterko do samochodu oraz wgłębienia w górnej metalowej ruchomej części korpusu lusterka. Żeby przestawić lusterko należy wywiercić nowe wgłębienie w części ruchomej.

Należy ustawić lusterko w żądanym położeniu (patrz zdjęcie)

Obrazek
Następnie zaznaczyć miejsce wiercenia a następnie wywiercić otwór pod odpowiednim kontem i na odpowiednią głębokość. W celu wywiercenia otworu musiałem wygiąć lusterko prawie maksymalnie w stronę kierunku jazdy, był wtedy znacznie lepszy dostęp do miejsca w którym miał być otwór. Uwaga - należy mocno trzymać wiertarkę podczas wiercenia aby się nam nie omsknęła i czegoś nie zarysowała.

Tu dość dobrze widoczne stare (mniejsze) oraz nowe wywiercone wgłębienie w górnej części korpusu lusterka.Obrazek
Z uwagi na to że stary otwór zachodził na nowy stary musiałem zakleić poxipolem. Ustawiając lusterko tak że wybrzuszenie w podstawie nie wchodziło w żaden otwór nałożyłem kleju i odpowiednio go uformowałem zaklejając stary otwór a gdy trochę podsechł ustawiłem lusterko w nowym właściwym położeniu a między 2 ruchome części wsadziłem kartkę aby zapobiec ewentualnemu sklejeniu ruchomych części - górnej i dolnej do czasu ostatecznego związania kleju.

Obrazek
Z prawym lusterkiem poszło łatwiej ponieważ było nieco mniej wiercenia – cieńsza warstwa metalu oraz nie trzeba było zaklejać starego wgłębienia ponieważ stare i nowe nie zachodziły na siebie.
P.S.Przepraszam że przez pewien czas zdjęcia nie były dostępne. Strona na której je umieściłem została skasowana. Obecnie podpiąłem je na nowo i wszystko powinno działać jak dawniej.

_________________
ToMaSz BMW e91 318 LCI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 20 lutego 2014, 10:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 328i
Kod silnika: M52
Witam wszystkich. Po pierwsze serdeczne dzięki dla Forumowicza e-36m43/e-46m47 za wrzucenie fotek bezpośrednio na stronę forum. Wygląda to teraz znacznie lepiej. Wstyd mi się przyznać ale sam nie potrafiłem tego zrobić. :kwasny:
Co do twojego pytania "skąd wiedziałem gdzie wiercić ?" - tak względem pierwszych fotek. Ustawiłem sobie lusterka w położeniu w jakim powinny być w wersji europejskiej i zaznaczyłem wtedy miejsca w których powinny być nowe otwory a potem je wywierciłem.
Co do Waszych pozostałych pytań to na większość z nich niestety nie znam odpowiedzi. W szczególności nie wiedziałem że są różne typy budowy lusterek. Miałam z lusterkami do czynienia tylko raz - podczas przeróbki w swoim e46. Nie znam się zatem na innych przeróbkach lusterek. Zamiast jednak kupować nowe wydaje mi się że jeśli ktoś lubi to warto trochę pokombinować - może uda się przerobić tak by pasowały.
"Fachowcom" jak mówiłem nie wierzyłbym ze względu na to że w moim przypadku się mylili.
Jak mówi moja żona "nie da się tylko parasola w du...pie otworzyć" :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 26 lutego 2014, 12:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 424
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: M47N
Sahajdaczny napisał(a):
W szczególności nie wiedziałem że są różne typy budowy lusterek.

Rzuciłem się na składane Angole ale raczej umieścił bym tego posta w rubryce "NIE łatwe" przerobienie lusterek. Wydaje mi sie ze kolega Sahajdaczny dostał lusterka które mają układ sprężynowy i łatwo mógł zmienić kąt.
U mnie niestety nie jest to takie łatwe, początkowe zadowolenie szybko prysnęło.
Obrazek
Obrazek
Zmieniłem gniazda dla trzech blokad , niestety kąt zwiększył się zbyt dużo. :szok:
Obrazek
Ja zmieniłem ustawienie o około 10 mm ale na lusterku zmieniło sie o 30mm :wsciekly:
Właściwe przestawienie gniazd aby wszystko wyglądało fachowoJEST NIEMOZLIWE
Obrazek
Dlatego skoro juz zabrnąłem tak daleko to zdecydowałem się zeszlifować gniazda jak na powyższym zdjęciu a po ustawieniu właściwych kątów lusterka zablokowałem od dołu
Skorzystałem z dwóch otworów schowanych pod zaślepką widocznych połowicznie na zdjęciu, rozwierciłem część ruchomą lusterka i obie części zablokowałem.
Obrazek
Efekt końcowy lusterka posiadają Właściwe kąty lecz nie można ich mechanicznie składać.
Gdyby nie fakt ze działają na zasadzie Plug & Play to zastanowił bym się 2 razy przed rozpoczęciem takiego modu...
Pozdro

_________________
ToMaSz BMW e91 318 LCI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 13 grudnia 2014, 19:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 54
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M44B19
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2#p1714242
Czy w e36 też dałoby się przerobić lusterka?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 13 stycznia 2015, 19:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 30
Lokalizacja: Fajsławice
Moje BMW: e46 320Ci
Kod silnika: M52B20TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147075
W coupe nie da rady... może wie ktoś jak przerobić lusterka w coupe?

_________________
KUPIE KOLEKTORY WYDECHOWE Z KATALIZATORAMI DO M52

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 31 marca 2015, 18:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: M62B44
Posiadam e46 coupe z elektrycznie skladanymi lusterkami ale prawe lusterko bylo urwane i poprzedni wlasciciel zalozyl zwykle bez funkcji skladania. Po przeczytaniu tematu postanowilem kupic wersje angielska elektrycznie skladana (za grosze w porownaniu do europejskiej takiej wersji) i na wlasna reke przerobic w podobie do zdjec i po wlasnych wnioskach. Dam znac jak poszlo albo jak nie poszlo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 9 kwietnia 2015, 01:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: M62B44
19Puchatek90 napisał(a):
Posiadam e46 coupe z elektrycznie skladanymi lusterkami ale prawe lusterko bylo urwane i poprzedni wlasciciel zalozyl zwykle bez funkcji skladania. Po przeczytaniu tematu postanowilem kupic wersje angielska elektrycznie skladana (za grosze w porownaniu do europejskiej takiej wersji) i na wlasna reke przerobic w podobie do zdjec i po wlasnych wnioskach. Dam znac jak poszlo albo jak nie poszlo :)



Hmm, wszystko jest mozliwe... jednak lusterek elektrycznie skladanych nie polecam przerabiac :P poczytalem opinie na temat skladania lusterek w coupe i postanowilem nie ruszac tego mechanizmu (delikatne przesuniecie moze spowodowac rozregulowanie mechanizmu) i nie przerabiac kąta nachylenia jak poprzednicy. Zalozylem lusterko, a jako ze jestem wysoka osoba, fotel kierowcy jest daleko odsuniety co pozwala mi widziec wszystko w prawym angielskim lusterku. Gdyby jednak tak nie bylo mialem inne pomylsy na przerobienie tego lusterka.
1.Mozna lekko zmienic kąt przy przykrecaniu lusterka do drzwi podkladajac niewielka podkladke* pomiedzy plastikowy trójkąt a stelaz drzwi od strony maski (tak, bedzie delikatnie odstawac ale trudno to dostrzec jezeli podkladka bedzie cienka - przymierzalem) a uzyskamy kilka mm :)
2. Kolejnym krokiem moze byc nastepna podkladka* pod sam system sterujacy lusterkiem(czarne kółko sterujace szklem). Odkrecic od aluminowego stelaza lusterka (3 srubki) i z prawej strony podlozyc podklade (radze nie przesadzic, aby szklo nie wystawalo poza obudowe)

Nie praktykowalem tych sposobow, bo tak jak pisalem ja wszystko widze w angielskim lusterku, ale mysle ze te dwa sposoby polaczone ze soba dadza upragniony kat nachylenia lusterka.

*podkladka - mozna uzyc kawałka grubszej gumy (nie bedzie nic stukac, utleniac sie czy korodowac)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 26 kwietnia 2015, 07:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E46
Witam, dzięki za ten temat. Sam zabrałem się za przeróbkę, ale zacząłem od joystica. Swój zostawiłeś po prawej, czy przerzuciłeś na lewą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 29 czerwca 2015, 10:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52b28
Wielkie dzięki dla autora za zrobienie instrukcji z fotkami. Myślałem o takiej przeróbce ale chyba mam za mało precyzyjne rączki także mam do sprzedania dwa angielskie elektrycznie składane lusterka do coupe. Jako ktoś zainteresowany to proszę pw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Prosta przeróbka lusterek angielskich na europejskie
PostNapisane: 12 listopada 2017, 14:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47DO1
Garaż: Jest
Przepraszam za odkop ale mam pytanie w temacie. Zamierzam wymienić lusterka na elektrycznie sterowane. Wersja sedan. Mam pytanie czy da się przerobić je z wersji angielskiej na wersję europejską ? Tam są jakieś krańcówki czy to sterownik ogarnia ile mają się rozłożyć i złożyć ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL