BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 14:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 3 maja 2011, 16:22 
bula1000, powiedz mi czy do sterownika dme tez podpinałeś kabelek jaki pin?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 3 maja 2011, 16:46 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Kolego bula1000 nie potrzebnie ciągnąłeś +12V z zapalniczki bo ta kontrolka już ma zasilanie plusowe, wystarczyło podpiąć w wolny slocik w zegarach w wtyczce X16 pin 16 i już by trybiło. Z X20 szary kabelek pociągnąć do X16 pin 16 i już :)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 3 maja 2011, 17:16 
Moze mi ktos podpowie czy w moim bedzie ta kontrolka mam e36 318is z 1994 roku ma dme motronic 1.7, bo wczoraj ogladalem i nie mam kabelka w x20 ani w dme :(


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 3 maja 2011, 17:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: K-lin
Moje BMW: e36 325i qp
Kod silnika: M50B25nv
o tym nie wiedziałem, szkoda było by bardziej profesjonalnie ale cóż ważne, że cel osiągnięty :D

pioreckim ja podpiąłem się tylko do szarego przewodu (pin 8 ) we wtyczce x20, na drugim zdjęciu widać tą rzeźbę :wstyd:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 3 maja 2011, 17:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Super poradnik i bardzo latwo to zrobic ;) bula1000, Twoj opis i tak najbardziej wyjasnia co do czego i jak to ogarnac za co dzieki no i autorowi tematu wielkie dzieki , za to timi-91, opisuje jak to wszystko zlozyc do kupy aby mialo rece i nogi , Tobie tez dzieki ;) :D W sobote sobie zrobie takie cosik :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 3 maja 2011, 18:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
pioreckim, skoro dme miałeś wyjęty to jaki problem podpiąć kontrolkę pod pin 8 i sprawdzić?

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 3 maja 2011, 21:41 
lupanet, no to nie wiem czy to dziala na dme 1.7 bo podpinalem pod 8, 15 i 21 dupa nie mruga


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 4 maja 2011, 13:31 
Nareszcie udało się, musiałem źle patrzeć na piny w DME, okazało się, że od DME do X20 mam kabelek, ale od X20 do licznika nie mam i musiałem wpiąć, na szczęście miałem starą skrzynkę bezpiecznikową stamtąd wziąłem kable i pasuje plug and play. Wyświetlił mi się błąd 1226 knock sensor 2 tylko za cholerę nie mogę się dowiedzieć czego dotyczy ten błąd.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 4 maja 2011, 14:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
pioreckim, moze to to http://pl.wikipedia.org/wiki/Czujnik_spalania_stukowego ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 4 maja 2011, 16:46 
Reeper, być może to, ale silnik pracuje równiutko i cichutko i nie mam takich objaw jak na stiukowego, a na amerykańskim forum czyli bimmerforums pisali, ze jeśli jest błąd czujnika stiukowego to trzeba sprawdzić krokowy, membranę, szczelność dolotu tak samo jak w przypadku wyskoczenia błędu przepływomierza a winna jest sonda.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 4 maja 2011, 17:37 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Cieszę się że coraz więcej osób się tym interesuje ;) Później dorzucę zdjęcia do pierwszego postu żeby było czytelniej.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 4 maja 2011, 19:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: K-lin
Moje BMW: e36 325i qp
Kod silnika: M50B25nv
A czy ta kontrolka pali się cały czas jak wykryje błąd w dme?? Czy służy tylko do kodów błyskowych??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 4 maja 2011, 20:12 
Oto moja kontrolka uwieczniona na filmie od razu po robocie (sorry ze robilem to kalkukatorem)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 4 maja 2011, 21:09 
bula1000 napisał(a):
A czy ta kontrolka pali się cały czas jak wykryje błąd w dme?? Czy służy tylko do kodów błyskowych??
jak wykryje błąd w silniku. Przecież to proste "check engine" oznacza sprawdź silnik jak coś się zepsuje, albo przestanie dzialać, a to że po pięciokrotnym nacisnięciu pedału gazu miga to taki trick zeby pokazac jaki masz błąd.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 5 maja 2011, 14:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: K-lin
Moje BMW: e36 325i qp
Kod silnika: M50B25nv
pioreckim napisał(a):
bula1000 napisał(a):
A czy ta kontrolka pali się cały czas jak wykryje błąd w dme?? Czy służy tylko do kodów błyskowych??
jak wykryje błąd w silniku. Przecież to proste "check engine" oznacza sprawdź silnik jak coś się zepsuje, albo przestanie dzialać, a to że po pięciokrotnym nacisnięciu pedału gazu miga to taki trick zeby pokazac jaki masz błąd.



to w takim razie tobie się powinna palić cały czas bo wymrygało błąd 1226 - Knock sensor 2, chyba czujnik spalania stukowego

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 5 maja 2011, 20:45 
bula1000 napisał(a):
to w takim razie tobie się powinna palić cały czas bo wymrygało błąd 1226 - Knock sensor 2, chyba czujnik spalania stukowego
Nie koniecznie, jak to trwała usterka to caly czas a mi sie zapala powyzej 4 tys rpm czyli nietrwała tzn nie na cały zakres pracy silnika.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 6 maja 2011, 07:31 
Sprawdzałem wszystko związane z kodem 1226 czyli przepustnice, przepływke, sonde, krokowy, szczelność dolotu, zawór disa, membrana, czujnik stukowy. Uszkodzone były 2 części czyli membrana i czujnik stukowy, po zmianie wszystko jak z fabryki, odpala na dotyk, a silnik chodzi tak cichutko i równiutko jak w E39 528iA mojej mamy, nie ma już tych wibracji miedzy 2,500 a 3000 rpm, a kopa to ma, że chyba cały dzień będzie mnie boleć kark :hurra: :super: :cwaniak: :cool: :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 9 maja 2011, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: JasÂło
bedi_24, siwy kabel do ktorego sie podłączyłes jest przy komputerze za aku ? jak sie tam dostac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 9 maja 2011, 16:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
maniaq, wszystko masz napisane w tym temacie, głównie pierwszy i drugi post.

Ja doprowadziłem kabelek z wtyczki x20 do licznika, ale tak jak pisał timi-91, nie mam u siebie kontroliki check engine, podpiąłem pod check :]

Jak podpinałem aku miałem odpięty wiec błędy się pokasowały i check pokazał 1444 czyli brak błędów. Odpalałem na benzynce, kontrolka gaśnie, silnik pochodził, przełączyłem na lpg, błędów brak, niestety kolejne odpalenie i przełączenie na gaz kontrolka zapala sie na stałe gdy silnik chodzi na gazie, na benzynie gaśnie , i teraz na postoju check pokazuje mi ciągle 1252.
Oczywiście check można wyłączyć wypinając pin w kostce x20, tylko co z tym błędem?

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 9 maja 2011, 23:09 
lupanet napisał(a):
tylko co z tym błędem?
Trzeba go naprawić :hurra:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL