BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 07:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 27 maja 2012, 21:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F01
Garaż: mój szrocik :)

było
e39 sedan m52b25, 1996r,
e39 touring m52tub25, 1998r,
e39 m62tub44, Manual :) 2002r
e38 m62tub35, 2000r,
volvo xc90 T5 2005r
audi S8 2000/02r
BMW F10 520d
jest

BMW F01 730d LCI ;)
Szczurek1986 napisał(a):
A wyliczone ? :P

cos kolo 10 :D
marcellchen napisał(a):
wskazania komputera to sobie daruj - wystarczy ze je podczas jazdy skasujesz i bedziesz jechal sobie z gorki bez gazu i wartosci od razu maleja ... jedynie rzeczywiste wyliczone spalanie jest wiarygodne i nie wierze w spalanie 9-10 litrow silnika 8 cylidnrowego bo to jakies totalne bajki sa. to juz m57 3.0D wychodzi na to ze wiecej pali .... masakra gosciu.


gosciu kasuje wskazanie we wroclawiu robie trase ktora opisalem moze mnie jeszcze poinstuujesz jak mam powozic by było prawidlowo wg ciebie co :P kazdy idiota moze prowadzic i stwierdzic ze v8 pali 15... jesli jedzie jak ostatni debil (czytaj przyspieszaj a zaraz hamuj) to moze i pali heh ja niczego nie musze na drodze udowadniac :) przy 100kmh na 6biegu mam ledwo 2tys obrotow silnika stad niskie spalanie :P zdrowy 3.0d i zdrowy woznica w trasie zrobi lepszy wynik niz 10L :P wiec nie wiem do kogo piejesz. chyba ze wg ciebie normalna jazda to wyprzedanie na zlamanie karku pokazywanie kazdemu ze masz 10letniego najszybszego bimera na trasie a leszcze do lasu bo szose Ci tylko graca :D cenie swoje zycie i innych widze po jakich drogach sie poruszam a z agresywnej jazdy wyroslem, a glupio wydawac pieniadze wole na inne przyjemnosci jak na wache do sztrucla :)

podsumowanie: v8 mozna zrobic dobry wynik ale trzeba do tego glowy :P nie sztuka jest sprawic by pila 15-20L sztuka jest jezdzic normalnie i utrzymywac normalne spalanie :P wystarczy chciec :)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 27 maja 2012, 21:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
mistrzu88, dla mnie to mozesz i na powietrzu jezdzic, ja wiem swoje i mi glupoty nie wcisniesz. chyba, ze wedlug Ciebie ekonomiczna jazda polaga na toczeniu sie 70 km z delikatnym muskaniem pedalu gazu, zeby tylko predkosc utrzymac - wtedy to i do 5L zejdziedziesz i w dodatku z tych 8 cylindrow 4 sie wylacza :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 27 maja 2012, 21:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F01
Garaż: mój szrocik :)

było
e39 sedan m52b25, 1996r,
e39 touring m52tub25, 1998r,
e39 m62tub44, Manual :) 2002r
e38 m62tub35, 2000r,
volvo xc90 T5 2005r
audi S8 2000/02r
BMW F10 520d
jest

BMW F01 730d LCI ;)
marcellchen napisał(a):
mistrzu88, dla mnie to mozesz i na powietrzu jezdzic, ja wiem swoje i mi glupoty nie wcisniesz. chyba, ze wedlug Ciebie ekonomiczna jazda polaga na toczeniu sie 70 km z delikatnym muskaniem pedalu gazu, zeby tylko predkosc utrzymac - wtedy to i do 5L zejdziedziesz i w dodatku z tych 8 cylindrow 4 sie wylacza :D


widzisz tak sie sklada ze na powietrzu da sie jezdzic ale o tym pewnie nie wiedziales :P tocze sie do predkosci 100km/h szybciej w na polskich krajowkach sie nie da bo co kilometr wioska co kilometr radar i misie w krzakach :) pytanie po co jechac szybciej? ile zyskam 4-10 minut? kosztem 3 litrow paliwa? i tak jezdze szybciej jak przepisy pozwalaja :) tira wyprzedzam a spalanie w normie. chcesz jezdzic szybciej prosze jak juz pisalem wyzej ja niczego udowadniac nie musze stwierdzam ze mozna :P zawsze dojechalem do celu przed czasem.

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 30 maja 2012, 18:52 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 781
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Moje BMW: e46
Kod silnika: 330cd
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 0#p1412400
Przeczytałem temat i szczerze nie wiem po co on powstał i do czego dąży. Wszystko zależy od stylu jazdy danym samochodem. Jeżeli tak mocno interesuje Cię spalanie to kup jakieś polo 1.4d i jedź oszczędnie to wtedy zobaczysz ekonomie...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 30 maja 2012, 19:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Jasne,że da się zejść ze spalaniem w V8 w trasie do 9,5-10L ale to już przy mega ekonomicznej jeździe i naprawdę mniej się nie da. Testowałem i 540i E39 i audi A8 4.2Q. W E39 przekłamanie BC to 0,5L pokazywał mniej spalił więcej to samo w audi tylko tu zawsze oszukuje o 1,5L. Przy takiej samej jeździe moje 320d pali około 5-5,5L
dodam,że BC również oszukiwał o 0,3-0,4L zaniżał i pokazywał 4.7-5,2 ale sobie skalibrowałem i teraz mam idealnie. Zawsze tankuje do pełna i przeliczam spalanie.
Za to przy dynamicznej jeździe w trasie V8 spali około 13-14L a 320d około 6-7L tylko dla mnie te porównanie jest bez sensu zwłaszcza,że autor tematu porównuje E46 136KM które w ogóle nie jedzie w porównaniu do V8.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 18 lipca 2012, 22:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1251
Lokalizacja: Lubsko
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=54536
mistrzu88 napisał(a):
marcellchen napisał(a):
mistrzu88, dla mnie to mozesz i na powietrzu jezdzic, ja wiem swoje i mi glupoty nie wcisniesz. chyba, ze wedlug Ciebie ekonomiczna jazda polaga na toczeniu sie 70 km z delikatnym muskaniem pedalu gazu, zeby tylko predkosc utrzymac - wtedy to i do 5L zejdziedziesz i w dodatku z tych 8 cylindrow 4 sie wylacza :D


widzisz tak sie sklada ze na powietrzu da sie jezdzic ale o tym pewnie nie wiedziales :P tocze sie do predkosci 100km/h szybciej w na polskich krajowkach sie nie da bo co kilometr wioska co kilometr radar i misie w krzakach :) pytanie po co jechac szybciej? ile zyskam 4-10 minut? kosztem 3 litrow paliwa? i tak jezdze szybciej jak przepisy pozwalaja :) tira wyprzedzam a spalanie w normie. chcesz jezdzic szybciej prosze jak juz pisalem wyzej ja niczego udowadniac nie musze stwierdzam ze mozna :P zawsze dojechalem do celu przed czasem.

pozdro


Po co ci V8 jesli jeździsz "na emeryta" ? Bez obrazy oczywiście :)

_________________
BMW - RADOŚĆ Z JAZDY !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 18 lipca 2012, 22:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F01
Garaż: mój szrocik :)

było
e39 sedan m52b25, 1996r,
e39 touring m52tub25, 1998r,
e39 m62tub44, Manual :) 2002r
e38 m62tub35, 2000r,
volvo xc90 T5 2005r
audi S8 2000/02r
BMW F10 520d
jest

BMW F01 730d LCI ;)
areek napisał(a):
mistrzu88 napisał(a):
marcellchen napisał(a):
mistrzu88, dla mnie to mozesz i na powietrzu jezdzic, ja wiem swoje i mi glupoty nie wcisniesz. chyba, ze wedlug Ciebie ekonomiczna jazda polaga na toczeniu sie 70 km z delikatnym muskaniem pedalu gazu, zeby tylko predkosc utrzymac - wtedy to i do 5L zejdziedziesz i w dodatku z tych 8 cylindrow 4 sie wylacza :D


widzisz tak sie sklada ze na powietrzu da sie jezdzic ale o tym pewnie nie wiedziales :P tocze sie do predkosci 100km/h szybciej w na polskich krajowkach sie nie da bo co kilometr wioska co kilometr radar i misie w krzakach :) pytanie po co jechac szybciej? ile zyskam 4-10 minut? kosztem 3 litrow paliwa? i tak jezdze szybciej jak przepisy pozwalaja :) tira wyprzedzam a spalanie w normie. chcesz jezdzic szybciej prosze jak juz pisalem wyzej ja niczego udowadniac nie musze stwierdzam ze mozna :P zawsze dojechalem do celu przed czasem.

pozdro


Po co ci V8 jesli jeździsz "na emeryta" ? Bez obrazy oczywiście :)


1 primo stac mnie na v8 ale umiem powozic plynnie i ekonomicznie :D przez co stac mnie na jazde tym autem :) 7tys km w dwa miesiace. dobry wynik?
2 primo bo r6 to sie nadaje do 3er a nie 5er :P osiagi 10s do setki w 520i sa rowne co w moim pierwszym aucie a mianowicie golf II 1,6 hehehe normalnie powalaja na lopatki :) to wlasnie emeryci wybieraja maly silnik w bawarze bo "spali mniej" :P
3 primo nikt nie bedzie mi mowil jak jezdzic ;)
4 primo nie lubie gdy wlasnie golfiarze czy hondziarze pokazuja jakie z nich kozaki :) v8 skutecznie daje rade z cala ta cholota :D emeryt? nie znam emeryta z v8 :) a r6? jedynie 2,8L i 3,0L cos tam jeszcze jedzie ;) ale znajdz nie zajechany egzemplarz...
5 primo po v8 bedzie v12 ;D i to juz niedlugo ;] bo marzenia motoryzacyjne trzeba spelniac ;)
6 primo masz zacny dupowoz to sie w nim pokaz ;D dostojnie i z klasa ;) niech kazdy widzi hehehe tak na zakonczenie ;)

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 18 lipca 2012, 22:37 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
porównanie 540 do 320d :rotfl:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 18 lipca 2012, 22:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
Ten temat nie ma sensu, a autor powinien dostać osta :wsciekly:

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: coraz bardziej zadziwia mnie ten samochod e46 320d
PostNapisane: 18 lipca 2012, 23:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
piotrek200411 napisał(a):
Ten temat nie ma sensu, a autor powinien dostać osta


Rozbawiło mnie Twoje zgłoszenie "że jego benzyna pali tyle co diesel" :rotfl:
Skoro za pisanie takich rzeczy mają być ostrzeżenia to chyba za pisanie że 320d pali 4l w trasie zaczniemy banować :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL