BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 03:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 27 października 2018, 09:51 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Witam, otoż planuje założyć do swojej E39 z silnikiem 2.2 lpg. Byłem u dwóch gazowników i jeden zaproponował mi STAGA z wtryskami Barakuda w cenie 3400 zł, drugi zaś takiego Staga może mi wstawić za 3200 zł, ale polecił mi też LANDI RENZO w cenie 3500 zł. Cenowo nie robi mi róznicy. Chce żeby naprawdę to dobrze chodziło i było dobrze założone. Powiedział mi że Landi jest produkowany przez BRC :zdziwko: i w tym gazie sterownik jest Landi i wtryski rowniez Landi a nie jak w stagu dobierane. Może ktoś mi powiedziec, która lepsza? Co myślicie o tej Landi? Może jest ktoś kto jezdzi na niej?
Chyba że znacie ogarnietego gazownika w okolicach Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 27 października 2018, 10:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Informacji na temat LPG na nasyzm forum znajdziesz wiele ;)



W Landi Renzo bym nie szedł bo nie ma po prostu sensu przepłacać (przeważnie bywa droższa) Staga możesz śmiało ładować chodź lepszą alternatywą będzie KME do tego wtryski Baracudy i wszystko zamontowane i WYSTEROWANE jak należy nie powinno w ogóle sprawiać problemów a o gazie będziesz pamiętał tylko na stacji i przeglądzie ;)


Stag po prostu w pewnym momencie stanął w miejscu a KME jest bardziej rozwinięte ma większy zakres możliwości :) ;)


Przede wszystkim musisz ogarnąć dobrego gazownika znającego się na robocie bo partaczy jest multum a później są tematy na LPG nie jedzie... po montażu gazowni coś się pierdzieli... itp... itd...


Odnośnie wyboru warsztatu może być Ci pomocne lpg-forum :P No chyba że masz ochotę na wycieczkę pod Warszawę to pisz śmiało dam Ci namiary na świetnego gazownika do którego jeżdżą ludzie z całej Polski a nawet i zzagranicy :) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 28 października 2018, 11:13 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Ja mam u siebie możliwość staga albo Landi. Nie patrze na roznice cenową bo jest nie wielka. Zależy mi na dobrej instalacji i dobrym założeniu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 28 października 2018, 14:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Johny89 napisał(a):
Ja mam u siebie możliwość staga albo Landi. Nie patrze na roznice cenową bo jest nie wielka. Zależy mi na dobrej instalacji i dobrym założeniu




Skoro masz taky wybór to raczej Staga bym wziął ale na obu śmigać autko powinno bez roblemu oczywiście zakładając odpowiedni montaż i prawidłowe strojenie :)

Według moich wieści Staga serwisuje znacznie więcej warsztatów jak Landi Renzo ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 12 listopada 2018, 21:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
witam,polecam staga.....dlaczego????sam od kilku lat pracuje w serwisie staga w poznaniu i mozesz mi uwierzyc na słowo...mnostwo bawarek wyjechało z pod naszej reki i smigaja....znacznie lepiej rozwinieta baza serwisowa w polsce niz landi.....co do wtryskow to polecam acw03....sprawdzone dogłebnie montujemy 3 lata i na te chwile zero awarii i reklamacji....ale wybór nalezy do Ciebie....słuze pomoca jak masz ew pytania odnosnie staga...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 13 listopada 2018, 16:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 158
Lokalizacja: Radom
wlodbann napisał(a):
witam,polecam staga.....dlaczego????sam od kilku lat pracuje w serwisie staga w poznaniu i mozesz mi uwierzyc na słowo...mnostwo bawarek wyjechało z pod naszej reki i smigaja....znacznie lepiej rozwinieta baza serwisowa w polsce niz landi.....co do wtryskow to polecam acw03....sprawdzone dogłebnie montujemy 3 lata i na te chwile zero awarii i reklamacji....ale wybór nalezy do Ciebie....słuze pomoca jak masz ew pytania odnosnie staga...

Również proponowałbym Staga tak jak kolega wyżej napisał, był na kilku autach i jak narazie problemów z nim nie było


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 13 listopada 2018, 22:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7452
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Johny89, a ja bym brał landi bo przy stagu non stop coś trzeba kalibrować , ustawiać sprawdzać i generalnie się z tym pierdzielić - dlatego ważnym argumentem jest baza serwisowa. Landi miałem na białych medach , zrobiłem 40 tyś km bez wiedzy o tym ,że mam lpg w aucie a człowiek który ode mnie kupił auto jeździ nadal i nie wiem czy w ogóle filtry zmieniał :rotfl: :rotfl: :rotfl: Tak samo jak miałem vsi prins w e38 - zero jakiejkolwiek potrzeby zaglądania do instalacji. Zero. A szwagier miał i ma nadal staga w 3 aucie i zawsze coś trzeba ustawiać , sprawdzać ...bez sensu jak dla mnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 13 listopada 2018, 22:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
I tak możemy się przepychać w kółko :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 24 listopada 2018, 18:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
no tak panowie....mozemy w koleczko....a powiem tak...z doswiaczenia powiem jedno,na dzien dzisiejszy znakomita wiekszosc instalek i komponentow jest na tyle dopracowana ze daje to praktycznie gwarancje ze auto bedzie hulac....jednak to wydaje mi sie i to chyba nie tylko moje zdanie ze kluczowa role pelni montazysta lpg....jesli lpg zalozone jest z glowa i robi to człowiek z doswiadczeniem a nie pierwszy lepszy łepek ktory widzi silnik m52 m54 okazyjnie raz do roku.....daj auto do warsztatu ktory ma praktyke w bmw i to wrozy raczej sukces czy na stagu czy na landi....pozdrowionka!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 24 listopada 2018, 20:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Odpowiedni gazownik gra tutaj kluczową rolę o tym wspominaliśmy już wyżej i w większość tematów ;) ;) Jest bardzo dużo partaczy którzy nie mają wiedzy a przy tym idą na ilość a nie jakość :] Szybki montaż autokalibracja i wypad z garażu... A później mamy tematy że LPG to szajs auto nie jedzie auto prycha itd itp ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 28 listopada 2018, 21:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
no tak ....bez gazdy nie ma jazdy :P :P :P koniec i kropka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 03:22 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Ok, zdecyduje się na Staga. Byłem się pytać i zaproponowano mi Staga 4 generacji, wtryski Barrakudy. W poprzednim M54 miałem KME z wtryskami chyba Hannah 2002 (ale nie jestem pewien) mimo to byłem zadowolony bo spalanie 11l/100 km, i przez 90 tyś.km nie miałem większych problemów. Co kto myśli o tych wtryskach Barrakudy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 11:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jak najbardziej dobry wybór wtrysków Barrakudy w tej chwili wzięły górę nad Hankami i są częściej montowane a reklamacji brak :)

Wybór padł na Staga skoro tak to też dobrze :)

Wybór KME będzie lekko lepszy ale to już Twoja wola :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 29 grudnia 2018, 21:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
tez smigam na barakudach i nie mam najmniejszego powodu do narzekania....hany tez sa ok ale chyba ostatnimi czasy troche zawodziły ....takie moje spostrzezenia dnia codziennego w serwisowaniu staga....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 30 grudnia 2018, 12:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
wlodbann ano chodzą słuchy iż hanki troszkę się posypały :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 30 grudnia 2018, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
zgadza sie....totalnie zdychaja juz po ok 50kkm....zabojcą jest przewaznie gromadzacy sie olej i zimą pierwsze uruchomienie lpg po przejsciu z benzyny zazwyczaj dramat....z barrakudami jakos tak lepiej w tej kwestii ,choc napewno palme pierwszenstwa w awaryjnosci wiedzie hana niebieska....albo zaczyna trzaskac albo sie nie domykaja....chleb powszedni u nas w warsztacie....za to super radza sobie acw03 i 02....od blisko 3 lat jak je montujemy zadnych reklamacji i awarii....oby tak dalej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54b22, Stag czy Landi Renzo??
PostNapisane: 13 kwietnia 2022, 07:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E34
Kod silnika: M51D25
witam wszystkich, kolega Szczurek1986 pisał o dobrym gazowniku z okolic wawy, to jeszcze aktualne? można prosić o namiary, z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL