BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 08:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 2.0 w gazie duuuuuuzo pali
PostNapisane: 18 października 2008, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 146
Lokalizacja: z nienacka :D
Moje BMW: e36 320 bez vanosa
Kod silnika: m50b20
Witam nabylem BMW e36 320i w gazie nie sekwencja, jedno mie martwi bardzo duze spalanie bo na benzynie w trasie 16 litrow gazu 20 w miescie 18 benzyny gazu ok 25 -27
jak dla mnie jest to bardzooo duzo bylem u mechanika podlaczal auto sprawdzal spaliny i powiedzial ze wszystko jest okey, wczeniejszy wlasciciel widac ze wymienial przeplywomierz bo jest nowy, moze to jest sonda lambda winna dodam ze mam katalizator i nie bylo nic grzebane w układzie wydechowym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2008, 19:39 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 785
Lokalizacja: Zduńska Wola
Moje BMW: e46
Masz gaz na śrubkę czy z silnikiem krokowym?W gazie 2 gen. przepływomierz nie jest potrzebny, jeżeli masz bez krokowca to lambda tez ci nie jest potrzebna.A co do spalania to jest sporo za duże.Proponuje wizytę u gazownika.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2008, 19:39 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 785
Lokalizacja: Zduńska Wola
Moje BMW: e46
Masz gaz na śrubkę czy z silnikiem krokowym?W gazie 2 gen. przepływomierz nie jest potrzebny, jeżeli masz bez krokowca to lambda tez ci nie jest potrzebna.A co do spalania to jest sporo za duże.Proponuje wizytę u gazownika.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2008, 23:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 146
Lokalizacja: z nienacka :D
Moje BMW: e36 320 bez vanosa
Kod silnika: m50b20
ten na sróbkę bylem u gazownika wogóle nie chcial sie dotykac do tego bo mowil ze do takiego silnika to tylko sekwenja i w zasadzie mu sie nie dziwie bo ma gosc racje, namowilem go zeby jednak cos obejrzal i sprawdzil mi spaliny bo mowil ze moze mieszanka jest zabogata ale okazala sie okey wyregulowal ale dalej spalanie jest takie samo POMOCy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2008, 14:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 52
Posty: 383
Lokalizacja: Piaseczno/Bogatki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
mam taki sam silnik z gazem ale sekwencja.gazu pali 12-13l benzyny11-12l bez szaleństw.podłącz się pod kompa może coś pokaże.tesz bym postawił na sonde

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2008, 14:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 146
Lokalizacja: z nienacka :D
Moje BMW: e36 320 bez vanosa
Kod silnika: m50b20
podlacz sie pod komp. a moge to zrobic np w domu podlacze laptopa i jakie oprogramowanie jest potrzebne jaki kabelek czy musze sie udac do serwisu BMW??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2008, 19:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Witam.Mialem ten sam problem i poleglem.Auto w miescie za 20 zl zrobi 40 kilometrow
na trasie za 20 zl zrobi 80 kilometrow.Jak masz ciezka noge to musisz byc na to przygotowany.Mam taka sama instalacje.Skrec ta srubke na wezyku bo ona odpowiada za spalanie.Najpierw wkrec jeden obrot pojezdzij jak nie bedzie slaba to wkrec nastepny obrot i wkrecaj do momentu az poczujesz ze auto jest slabsze i na starcie i na drodze.Pozdro




P.S Co do kompa to musisz pojechac do jakiegos warsztatu.Musisz sie liczyc z tym ze komp nie zawsze ci powie prawde.U mnie na przyklad pokazywało zwarcie na wtrysku a sie okazalo ze czujnik polozenia przepustnicy jest uwalony.



Pomogłem ??? Wciśnij pomógł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2008, 19:27 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 785
Lokalizacja: Zduńska Wola
Moje BMW: e46
Lambda nie ma nic wspólnego z gazem na śrubkę.Jeżeli nie chcesz pakować się w sekwencje to pomyśl nad blosem.Spalanie zmniejszy sie w porównaniu do tego ile pali Ci teraz, no i przy okazji auto odzyska trochę mocy.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL