BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 05:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] BMW 318 Touring - silnik 1.8 diesel
PostNapisane: 2 lutego 2009, 10:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: PoznaĂą
Witam, właśnie się tu zalogowałem z nadzieją że pomogą mi ludzie, którzy BMW znają od podszewki. Szukając samochodu BMW serii 3 w kombi natknąłem się na silnik 1,8 diesel w roczniku 2002 i 2003 czy ktoś mi może powiedzieć co to za wynalazek i czy warto sie nim interesować? Nie mam ambicji sportowych a auto traktuje jak narzędzie pracy i środek transportu na wakacje mnie i mojej żony- dużo jeżdżę, raczej dalekie trasy . Napiszcie proszę co myslicie o tej wersji - ekonomia, awaryjność itd. Będę wdzięczny za okazaną pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 10:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Z tego co pamiętam to jest słabsza wersja 2-litrowego diesla. Osiągi nie powalają ale za to jest baaardzo ekonomiczny.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 11:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
kolega ma 318d z XII 2004, jst bardzo zadowolony, osiągi nie są może rewelacyjne, ale spalanie średnie na poziomie 6.2 jest normlane. W trasie 5-5.5, w mieście nie przekracza 7.5
tak jak napisał bialy, jest to słabsza odmiana silnika 2.0d (równiez o pojemności niepspełna 2-litrów)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 12:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: PoznaĂą
Panowie
wielkie dzięki, może ktoś kto użytkuje ten silnik jeszcze doda kilka słów. Szukam cały czas w sieci i widzę tylko te samochody na aukcjach a nie mogę znaleźć żadnych testów ani opinii na ich temat. Z tego co piszecie to chyba właśnie silnik dla mnie (ekonomia) ale nie chce też kupić samochodu do którego kupno części silnikowych będzie graniczyć z cudem.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 14:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
jezeli kupisz auto pewne to nic sie nie bedzie działo.
Silnik jest oszczędny i wbrew pozorom wystarczająco dynamiczny. Ma nieco mniejszą moc, mniejszą turbinę. Dzięki temu jest mniejszy efekt turbo dziury i już niżej niż w 320d mamy spory moment . Do jeżdżenia po mieście i po Polsce 318d jest idealna;) dopiero na niemieckich autostradach chciałoby się nieco więcej, ale i 318d spokojnie daje rade.

Oprócz turbiny inne tez sa wtryskiwacze, ale cała reszta układu jest taka sama jak w 320d.
Często 318d są nieco bardziej ubogie, ale to też rożnie bywa, jeżeli chodzi o wyposażenie. łatwiej znaleźć 318d z małym przebiegiem.

Pojemność silnika na 1995cm3, dokładnie jak w 320d. Wiec jeszcze niższa akcyza. Pomimo wysokiego kursu euro polecam szukać auta samemu , w Niemczech. Warto przyjrzeć się ofercie bmw premium selection ;)

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 14:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: PoznaĂą
ironman, Dziekuje Ironman :super:
Poszukam i posprawdzam na niemieckich portalach samochodowych. Jak już wcześniej wspomniałem jestem totalnym laikiem także Twój opis jest bardzo pomocny. Miałbym jeszcze prośbę, czy wiesz może jakie jest oficjalne oznaczenie tego modelu z silniekiem 1,8 diesel bo wpisujac numer 318 wyszukuje modele z 2.0 silnikiem? czy są jakieś wskazówki, takie 10 przykazań, które kupujący swoje pierwse bmw powinien znać i wiedzieć. Chciałbym jeszcze zapytac co to jest bmw premium selection???
Dzięki wielkie jeszcze raz :padam:
bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 17:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
318d ma pojemność 2 litrów, wiec może tak wyszukiwać.
BMW premium selection to auta sprzedawane przez bmw, używane sprawdzone przez serwis bmw, w pełną historią i 12 miesięczną gwarancją.

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL