BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 19:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 08:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 36
Lokalizacja: WSI
Moje BMW: E39 520i, E36 318i
Kod silnika: M54 B22, M43 B18
Witam, zamierzam kupić BMW E39 523i 24V 170KM i chciałem się dowiedzieć jaka cena może być za założenie gazu do tego samochodu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 08:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
Myślę, że ze 3 tys

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 10:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
to zalezy od komponentów składających się na instalacje. Dzwon pytaj a potem napisz tu i się coś poleci ;)

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 12:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Najpierw kup autko :D gaz to około 3 kółek :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 12:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 523i->5XX
Kod silnika: M52B25->MxxBxx
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103222
Hubson napisał(a):
Myślę, że ze 3 tys



Dokładnie do tego silniczka zapłaciłem prawie taką sumę. Przejechałem już około 10tyś na tej instalacji i nic się nie dzieje ale myślę że to kwestia gazownika który to zakładał a akurat wiem że ten ogarnia temat najlepiej.( mowa tu a Toudi'm)


Szczurek chyba lepiej że kolega pierw zbiera informacje nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 13:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
inchable - Toudi to nie jedyny który ogarnia temat - w polsce jest kilka innych osób co również ogarniają temat

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 17:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 523i->5XX
Kod silnika: M52B25->MxxBxx
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103222
Nikodemie, gdy miałem zakładać gaz odezwałem się także do Ciebie i nie byłeś mi w stanie udzielić podczas pierwszej rozmowy żadnej informacji na temat tego co masz mi zamiar założyć tylko rzuciłeś że najlepiej podjechać ale Ty nie wiesz kiedy bo coś tam i żebym zadzwonił za 2h to będziesz wiedział a następnie po dwóch godzinach nie odbierałeś telefonu mało tego nawet nie raczyłeś oddzwonić. No przepraszam ale jeżeli tak traktujesz swoich klientów to powodzenia. Co do Pawła vel. Toudi tak nie jest jedynym dobrym gazownikiem lecz jest jednym z niewielu mechaników który przede wszystkim jest uczciwy i szczery wobec klientów czego o innych powiedzieć niestety nie mogę a zwiedziłem w Warszawie nie jeden warsztat który był polecany na tym forum. Dalej temat uważam za zamknięty ponieważ dalsza dyskusja nie ma sensu.

Odnośnie tematu:
Instalacji masz do wyboru mnóstwo. Podzwoń po gazownikach w swoim mieście dowiedz się co proponują i wklej tu a na pewno ktoś z tych "ogarniętych" powie Ci co i za ile powinno być.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 29 kwietnia 2012, 00:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
Cytuj:
Nikodemie, gdy miałem zakładać gaz odezwałem się także do Ciebie i nie byłeś mi w stanie udzielić podczas pierwszej rozmowy żadnej informacji na temat tego co masz mi zamiar założyć tylko rzuciłeś że najlepiej podjechać


Uważam , że to słuszne rozwiązanie bo jak bym miał Tobie wymieniać wszystkie możliwe warianty zeszło by się z godzinę na telefon i zamiast pracować musiał bym otworzyć info linie i zatrudnić murzyna do roboty , poza tym podjechanie jest słuszną koncepcją bo można sprawdzić czy w aucie działają sondy lambdy , przepływka itp by potem nie było miny po montażu gazu

Cytuj:
Ty nie wiesz kiedy bo coś tam i żebym zadzwonił za 2h to będziesz wiedział a następnie po dwóch godzinach nie odbierałeś telefonu mało tego nawet nie raczyłeś oddzwonić.


Widocznie byłem zajęty , Toudiemu również zdarza się nie odebrać albo nie oddzwonić - jak robisz na warsztacie i masz 700 połączeń dziennie to czasem może coś wypaść , na pewno SMS z prośbą o kontakt by pomógł - a Tak w ogóle w ciągu ostatniego miesiąca nie kojarzę by dzwonił ktoś z e39 r6 do zagazowania więc nie wiem czy to nie przypadkiem jakaś podpucha z twojej strony ?

Cytuj:
No przepraszam ale jeżeli tak traktujesz swoich klientów to powodzenia

Dziękuje - o to się nie martwię co tydzień przyjeżdża do mnie jakieś m60/62/m62tu e53/e39/e38/e34/e32 ostatnich 4 tygodni były z : łodzi , wrocławia , koszalina oraz gdańska :) więc chyba nie jest najgorsze skoro przyjeżdżają taki kawał :)

Cytuj:
Toudi tak nie jest jedynym dobrym gazownikiem lecz jest jednym z niewielu mechaników który przede wszystkim jest uczciwy i szczery wobec klientów czego o innych powiedzieć niestety nie mogę a zwiedziłem w Warszawie nie jeden warsztat który był polecany na tym forum.


Tak ... jemu również i każdemu innemu zdarzają się Faile wpadki ITP nie będę ich pisał bo nie o to w tym chodzi

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 29 kwietnia 2012, 00:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: RadoM
Moje BMW: e39 535i
Mi gosciu powiedzial 3,5 kloca do v8 3,5 to do tego silniczka za 3 kola zalozysz :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 29 kwietnia 2012, 00:34 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
do r6 założy od 2200 w Siedlcach do 8500zł za vialle 5gen ;)

za coś z lepszej półki i nie zakładane u kowala trzeba dać do 3000 do 4500zł w zależności co to ma być i od regionu polski

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 29 kwietnia 2012, 07:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 523i->5XX
Kod silnika: M52B25->MxxBxx
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103222
Nie dzwoniłem do Ciebie w ciągu ostatniego miesiąca tylko dzwoniłem w okolicach sierpnia do Ciebie. Co do kontaktu z Tobą to nie tylko ja mam problemy z tym. Wiesz mógł bym dużo powiedzieć na pewne tematy tylko po co wytykać sobie błędy skoro tylko jesteśmy ludźmi i zdarza się każdemu. Gdy dzwoni klient to chyba powinno się powiedzieć chociaż od jakich cen zaczynają się instalację i mniej więcej co mam do wyboru aby się zastanowić ile na to chce przeznaczyć więc nie mów mi że poświęcenie 5 minut rozmowy z twojej strony wymienienie podstawowych dwóch zestawów w różnych cenach zajmie Ci godzinę czasu bo to jest śmieszna piłka odbijana. Co do jego faili to niestety ale jeszcze się nie spotkałem żeby coś zrobił w moim aucie nie tak to po pierwsze a po drugie byłem świadkiem jak robota poszła nie tak i potrafił się przyznać do swojego błędu jak uczciwy człowiek a nie wypierać się że tak już było co niestety inni mechanicy potrafią bardzo dobrze. To że przyjechali do Ciebie z tak daleka to nie znaczy że kiedykolwiek wrócą zagazować kolejne auta ale czas pokaże i cieszę się bardzo że masz ogrom klientów oby tak dalej :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 12:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 7
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52TUB25
Witam serdecznie,
Przepraszam, że się jeszcze nie przywitałem wcześniej, jeszcze nie przegrzebałem całego forum
i zasad.
Własnie stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW e39 523iA i jeszcze nie mam nawet zdjęć mojego autka,
ale chciałem się podłączyć pod pytanie jaką instalację lpg zastosować w tym aucie.
Jestem z Podkarpacia i tutaj raczej mówi się o dobrze o firmie Czakram z Tarnowa lub o Auto Gaz System z Rzeszowa
+ jakieś inne informacje mniej lub bardziej pozytywne o mniejszych zakładach.
O ile we wspomnianej firmie Czakram stosują instalacje BRC o tyle w innych już nie.
W Tarnowie orientacyjny koszt instalacji to ok.4400, natomiast w Rzeszowie ok. 3300.
Nie 'swędzi' mnie wydać ponad 4tyś. na instalację, ale nie też chcę też mieć problemów z późniejszym użytkowaniem.
Bardzo Was proszę o pomoc, jest już końcówka roku, czasem to co było dobre 6 miesięcy temu, nie jest dobre już dziś,
co byście polecali do tego konkretnego silnika, co się sprawdziło ?
Zależy mi na bezawaryjnej instalacji i gwarancji, dla tego nie chcę zakładać o parę stów taniej u mechanika w garażu.
:serce: BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 12:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
BRC i Czakram odpuść zdecydowanie.
Dobry zestaw to LPG Tech, Stag, KME
reduktor AC R01
wtryski Hana

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 7
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52TUB25
Lukasz_S napisał(a):
BRC i Czakram odpuść zdecydowanie.
Dobry zestaw to LPG Tech, Stag, KME
reduktor AC R01
wtryski Hana


Czy mółbym prosić o trochę więcej informacji nt powyższych danych ? ;)

Czakram i chyba razem z nimi BRC odpuszczę, ze względu na cenę, ciekaw jestem tylko z jakich względów to/ich odradzasz.
Skoro piszesz o i wymieniasz podzespoły, na których warto 'zbudować' zestaw do tego mojego silnika, to bardzo proszę
o rozwinięcie tematu, może jakieś konkretne oznaczenia modelów poszczególnych podzespołów ?
A idealnie byłoby wstępnie wycenić taki zestaw, miałbym wtedy porównanie cen przy wyborze ostatecznym warsztatu,
który to zamontuje.
:padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 12:39 
Poczytaj trochę tematów n/t instalacji gazowych - jest tego mnóstwo na tym forum. Dowiesz się dużo ciekawych rzeczy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 15:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
Welt napisał(a):
Witam serdecznie,
Przepraszam, że się jeszcze nie przywitałem wcześniej, jeszcze nie przegrzebałem całego forum
i zasad.
Własnie stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW e39 523iA i jeszcze nie mam nawet zdjęć mojego autka,
ale chciałem się podłączyć pod pytanie jaką instalację lpg zastosować w tym aucie.
Jestem z Podkarpacia i tutaj raczej mówi się o dobrze o firmie Czakram z Tarnowa lub o Auto Gaz System z Rzeszowa
+ jakieś inne informacje mniej lub bardziej pozytywne o mniejszych zakładach.
O ile we wspomnianej firmie Czakram stosują instalacje BRC o tyle w innych już nie.
W Tarnowie orientacyjny koszt instalacji to ok.4400, natomiast w Rzeszowie ok. 3300.
Nie 'swędzi' mnie wydać ponad 4tyś. na instalację, ale nie też chcę też mieć problemów z późniejszym użytkowaniem.
Bardzo Was proszę o pomoc, jest już końcówka roku, czasem to co było dobre 6 miesięcy temu, nie jest dobre już dziś,
co byście polecali do tego konkretnego silnika, co się sprawdziło ?
Zależy mi na bezawaryjnej instalacji i gwarancji, dla tego nie chcę zakładać o parę stów taniej u mechanika w garażu.
:serce: BMW

Poszukaj i poczytaj sobie o firmie Multiserwis w Niwiskach obok Mielca, same pozytywy, żadnego negatywnego komentarza na ich firmę, ja teraz czekam właśnie na odbiór mojej bawarki, gość podobno jest codziennie na telefonie z Nikodemem (nikoś możesz potwierdzić czy to prawda) i się konsultują nawzajem co jak i z czym.

A do 525 polecam AC r01 lub KME Gold i wtryskiwacze hany B

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 22:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 7
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52TUB25
Kusy napisał(a):
Welt napisał(a):
Witam serdecznie,
Przepraszam, że się jeszcze nie przywitałem wcześniej, jeszcze nie przegrzebałem całego forum
i zasad.
(tnę troszkę)
Zależy mi na bezawaryjnej instalacji i gwarancji, dla tego nie chcę zakładać o parę stów taniej u mechanika w garażu.
:serce: BMW

Poszukaj i poczytaj sobie o firmie Multiserwis w Niwiskach obok Mielca, same pozytywy, żadnego negatywnego komentarza na ich firmę, ja teraz czekam właśnie na odbiór mojej bawarki, gość podobno jest codziennie na telefonie z Nikodemem (nikoś możesz potwierdzić czy to prawda) i się konsultują nawzajem co jak i z czym.

A do 525 polecam AC r01 lub KME Gold i wtryskiwacze hany B


jaki jest u nich czas oczekiwania ? jak długo robią ? 2 dni ? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 10 grudnia 2012, 07:37 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
A Nie Potrafisz zadzwonić do Marcina i zapytać ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 10 grudnia 2012, 08:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
AC r01/stag/hana u mnie ten zestaw się idealnie spisuje:)
1,5 roku temu zapłaciłem lekko ponad 3 tys.

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Założenie gazu
PostNapisane: 10 grudnia 2012, 09:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
ja ostatnio płaciłem za zestaw KME Nevo + Silver + Hana też nieco ponad 3k. Wskoczyło to do e39 m52b20 i pracuje od kilkunastu tys km idealnie.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL