BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 04:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 18:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Szczurek1986 napisał(a):
ROBBMW napisał(a):
Benzyniaki tańsze w utrzymaniu i częsci mniej awaryjne niż diesla kupuj E46 328 CI , sam bym taki motor kupował , może za poł roku ustrzelę E46 własnie 328CI


Za pół roku ustrzelisz czy zaczniesz szukać ? Bo jak zaczniesz szukać to ustrzelisz za rok :P Przerabiałem teraz nie dawno temat nabycia e46 :P



Szukać ale pierw muszę odpowiednią sumkę naszykowac :) , w sumie E36 nie sprzedam ale E46 moglbym kupic tylko jak mówię 328CI, motory są piękne.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 19:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 385
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47 teraz M54B25
Kolego to może poszukaj faktycznie coś z innej grupy...poszukaj może jakiejś A4 2002- 1,8T.Mało spali mocy wystarczająco..Raczej BMW o takich parametrach nie kupisz chyba że jakąś 318..
Ale wątpie byś osiągnał takie spalanie po mieście...kolega ma 316 1,9l 105km i jemu po mieście pali ok 10-11l zależy jak jeździ.Moja 325 192km po mieście paliła 12-14zależało od jazdy a minimalnie spaliło 11,5l

_________________
Jak samochód robi BRUM BRUM to benzyna,Jak robi KLE KLE to ropniak,a jak robi BRUM BRUM i KLE KLE to gaz..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 19:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
kupujac a4 turbo to na to samo wyjdzie co by mial 320d kupic bo do naprawy ewentualnie dochodzi turbina ;p. co do ekonomi to 1.8t do najekonomiczniejszych nie naleza, turbo zyje turbo pije ;p

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 19:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 385
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47 teraz M54B25
Tyle ze moze trafic na mniej zajechana z mniejszym przebiegiem...Czy ja wiem czy tak duzo pala 1,8T.Poruszalem sie kiedys a3 1,8T qatrro 180km i po miescie palila 10-11l przy nawet energicznej jeździe.Jak bym się nie bawił autem to myśle że do 10l by spaliła.Pozatym w TB masz tylko Turbo..niema wtrysków kosztownych,niema pompy wtryskowej...

_________________
Jak samochód robi BRUM BRUM to benzyna,Jak robi KLE KLE to ropniak,a jak robi BRUM BRUM i KLE KLE to gaz..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 18:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Moje BMW: e30 330i
Kod silnika: m54b30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129243
Ojciec ma 316i przedlift 1,9 105km i bujałem sie tym w miedzyczasie gdy nie kupiłem wlasnego autka, nie uważałem że silnik jest za mały, przyspieszenie w miare dobre, spalanie to max 9l mialem (wg.tankowania). Nie można przesadzać ze to znowu jest zółw, ponieważ ludzie jeżdza dużo słabszymi autami i nie narzekaja :)

_________________
viewtopic.php?f=6&t=99189&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 18:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 41
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
stosunek mocy do masy sie liczy.

moan miec 1,4 i bedzie azpierdzielalo jak rakieta..

jezeli chodzi o m43 to jak sie rozkreci to sie kreci ale z dolu jest slaba

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 19:46 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
bialykarol napisał(a):
Ojciec ma 316i przedlift 1,9 105km i bujałem sie tym w miedzyczasie gdy nie kupiłem wlasnego autka, nie uważałem że silnik jest za mały, przyspieszenie w miare dobre, spalanie to max 9l mialem (wg.tankowania). Nie można przesadzać ze to znowu jest zółw, ponieważ ludzie jeżdza dużo słabszymi autami i nie narzekaja :)


Dokładnie, 316i 1900/105KM to 165Nm juz przy 2500. Dla porównania 318i 1900/118KM to 180Nm, ale przy 3900.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 21:05 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Jesli wersja słabsza to 316i, a jeśli coś mocniejszego to 323 lub 328.


323 jest dla mnie super ! :ok: Miałem okazje się taką przejechać i twierdzę, że to świetny silnik i stosunkowo mało pali. 328 jest jeszcze lepsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 22:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 144
Moje BMW: E46 320d
myślę że taki 316i by nawet wystarczył... kwestia przemyślenia, ok a jak silniki bmw znoszą LPG zarzekam się że tylko do kuchenki gaz, ale nie chciałbym rezygnować z bmw... sam już nie wiem

_________________
Obrazek
marnon e46 -->> viewtopic.php?f=6&t=95824&start=20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 11 stycznia 2012, 23:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
Te starsze konstrukcje dobrze znosza gaz, im bardziej wymyslna jednostka tym trudniej wyregulowac, co nie oznacza ze sie nie da. Sekwencja na mocnym reduktorze i odpowiednie wtryski i mozesz liczyc ze w kieszeni zostanie Ci dodatkowe 30-35% wydatkow na paliwo.

Gaz to nie wsyd, to ekonomia ;)

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 12 stycznia 2012, 00:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 419
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
nygus napisał(a):
Te starsze konstrukcje dobrze znosza gaz, im bardziej wymyslna jednostka tym trudniej wyregulowac, co nie oznacza ze sie nie da. Sekwencja na mocnym reduktorze i odpowiednie wtryski i mozesz liczyc ze w kieszeni zostanie Ci dodatkowe 30-35% wydatkow na paliwo.

Gaz to nie wsyd, to ekonomia ;)

Własnie tak tylko cieżko znalezc auto z LPG ktore jest poprawnie załozone (mowie tutaj o autach ktore ogladałem w rożnym ale odpowiednim dla danego modelu przedziale cenowym ) wiec czasami warto przemyslec czy kupic z gazem i go poprawiac (jezeli jescze warto) czy kupic bez gazu i zalozyc odpowiedni a to juz inwestycja na dłuzej wiazaca z pojazdem. Ja kupiłem i postanowiłem poprawiac po kims, chociaz nie wiele trzeba. A co do silnikow 1.8T w VW i audi to moim zdaniem fajny silnik o ktorym tez kiedyś myślałem (benzynka na turbince+ zaworek upustowy= fajne psssss.) ale jak wyczytałem ze rozrzad trzeba wymienic po chyba 250.000km i uswiadomilem sobie ze u nas wiekszość aut ma cofany licznik to jakoś mi sie odechciało :) ale warto szukac moze jakas zadbana sztuka sie trafi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 12 stycznia 2012, 01:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
marnon teraz zacząłeś temat LPG na rzecz aby nie rezygnować z BMW, to w Twoim wypadku dość kulawy pomysł bo wspominałeś iż robisz krótkie odcinki a co za tym idzie małe przebiegi... przelicz sobie na spokojnie opłacalność takiej inwestycji i odpowiedz sobie na ile to autko byś chciał pozostawić wtedy będziesz miał czarno na białym czy jest to dla Ciebie opłacalne :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 12 stycznia 2012, 05:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
Dokladnie, trzeba poszukać jakiegoś kalkulatora opłacalności gazu i sobie policzyć. Każdy ma swoj profil jazdy ;)

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 12 stycznia 2012, 09:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Moje BMW: e30 330i
Kod silnika: m54b30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129243
Jeżeli kupisz już z instalacja LPG w dobrych pieniadzach to bedzie dobrze.Jeśli bez LPG to juz bym sie mocno zastanawiał nad założeniem w twoim przypadku gdy robisz tak krotkie odcinki(do 10km), bo to co zaoszczedzisz na gazie oddasz przy przegladzie/zakup świec/kabli.Dochodzi rownież kwestia jak dlugo chcesz posiadac to auto :)

_________________
viewtopic.php?f=6&t=99189&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 12 stycznia 2012, 10:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ja tam się boje kupować z LPG chyba że z pewnego źródła to inna sprawa.

Tutaj masz kalkulatorek http://www.gazeo.pl/kalkulator.php?kalk ... DgodWT_cAQ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 12 stycznia 2012, 15:41 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
ziooloo napisał(a):
A co do silnikow 1.8T w VW i audi to moim zdaniem fajny silnik o ktorym tez kiedyś myślałem (benzynka na turbince+ zaworek upustowy= fajne psssss.) ale jak wyczytałem ze rozrzad trzeba wymienic po chyba 250.000km i uswiadomilem sobie ze u nas wiekszość aut ma cofany licznik to jakoś mi sie odechciało


Nowe TSI/TFSI tez mają problemy. Jeśli zakup doładowanej benz to w mocnej wersji + program. Jest ryzyko, jest zabawa, gdy sie posypie to wiem za co będe płacił.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 13 stycznia 2012, 20:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Szczurek1986 napisał(a):
ROBBMW napisał(a):
Benzyniaki tańsze w utrzymaniu i częsci mniej awaryjne niż diesla kupuj E46 328 CI , sam bym taki motor kupował , może za poł roku ustrzelę E46 własnie 328CI


Za pół roku ustrzelisz czy zaczniesz szukać ? Bo jak zaczniesz szukać to ustrzelisz za rok :P Przerabiałem teraz nie dawno temat nabycia e46 :P


dokładnie.

Druga sprawa, jak robisz do 15 tys rocznie i pewnie to głównie po miescie to nie warto wkładać gaz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 14 stycznia 2012, 12:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Przy 15 tys juz sie oplaca, zalezy ile lat kolega chce trzymac auto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 23:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 69
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E39 530dA
Kod silnika: M57D30
Jak masz sos, to wkładasz gaz i potem jeździsz o przysłowiową połowę taniej. Nie ma co przeliczać kiedy się zwróci tak naprawdę. Wyjeżdżasz z gazowania, jedziesz zatankować i masz banan na ryju, a jeszcze się przecież nie zwróciło ;)
Co do gazu, ja jak się zdecyduję na benzyniaka, zaiwaniam do Poznania gazować. Pitec genialnie beemki obsługuje. (nie jestem naganiaczem, w prawdzie już drugi mój post, w którym o nim wspominam, ale gość jest naprawdę dobry). Jak już pisałem w innym temacie, zagazowana rodzinna 540i e39 daje naprawdę radę na Stagu.
Ja bym się na gaz nie obrażał, z technicznego punktu widzenia to wpływu na żywotność silnika, a jazda tańsza. Przy prohibicyjnych cenach benzyny jest to naprawdę przyjemna alternatywa.

_________________
Obrazek
Czasami jesteś owiewką, a czasami... robakiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 21:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
ruyven napisał(a):
Jak masz sos, to wkładasz gaz i potem jeździsz o przysłowiową połowę taniej. Nie ma co przeliczać kiedy się zwróci tak naprawdę. Wyjeżdżasz z gazowania, jedziesz zatankować i masz banan na ryju, a jeszcze się przecież nie zwróciło ;)
Co do gazu, ja jak się zdecyduję na benzyniaka, zaiwaniam do Poznania gazować. Pitec genialnie beemki obsługuje. (nie jestem naganiaczem, w prawdzie już drugi mój post, w którym o nim wspominam, ale gość jest naprawdę dobry). Jak już pisałem w innym temacie, zagazowana rodzinna 540i e39 daje naprawdę radę na Stagu.
Ja bym się na gaz nie obrażał, z technicznego punktu widzenia to wpływu na żywotność silnika, a jazda tańsza. Przy prohibicyjnych cenach benzyny jest to naprawdę przyjemna alternatywa.


Banan ludzi tankujących paliwo i patrzących jak lejesz do swojej Beemy gaz - bezcenne :hyhy:
Ja dalej uważam, że jak kogoś nie stać na BMW i związaną z nim obsługę niech jeździ maluchem, a gaz do zapalniczek ;)

Niedługo ferrari ludzie zaczną gazować i porsche... :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL