BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 18:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 29 stycznia 2012, 19:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Chetnie zmienie, ale powiedz o ktorych piszesz. Pozwolilem sobie wytropic Twoje aukcje
http://allegro.pl/listing/user.php?stri ... d=16086800
Widze tam 4 elektrodowe i 1 elektrodowe, rozumiem ze mowimy o tych drugich. Swoja droga cena bardzo przyzwoita jak na platynowe, co ile zalecilbys wymiane w moim silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 29 stycznia 2012, 20:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
pisalem o 2 elektrodowych takich jak masz denso tylko od boscha z itrem, jesli chodzi o odpalanie i zbieranie to najlepiej by chodzily platinum na 0,85 bo tam masz max 0,9mm dla pb przy 1 elektrodzie, ale nie ustawia sie ich na 0,85 tylko troche inaczej, maja wciecie w elektrodzie masy ktore tez jest brane pod uwage

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 30 stycznia 2012, 09:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Rozumiem ze piszesz o Bosch 0 242 235 668, wczesniej zasugerowalem sie allegro, gdzie w opisach sprzedawcy wklejaja tysiac symboli, byle sie ich aukcja w szukajce czesto pokazywala :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 3 lutego 2012, 10:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Nie wierzcie w świece do gazu... u mnie były czteroelektrodowe teraz są dwu... takie jak zaleca producent i jest bardzo dobrze :)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 3 lutego 2012, 11:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
A miales kiedys "swiece do gazu"? U mnie tez sa takie jak zaleca producent i jest ok, a mimo to nie zamykam sie na inne produkty. Toudi juz napisal, ze dobor swiec czasem nie jest bez znaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 4 lutego 2012, 10:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jak stosujecie 2 elektrodowe ngk o przerwie 0,8mm do gazu do auta gdzie zalecana przerwa do benzyny to max 0,9mm to bedzie ok, bo przerwa jest mniejsza o 0,1mm. kazda swieca sie wypala, BMW zaleca 0,8mm ngk w benzyne bo po czasie zrobi sie 0,9mm. jesli chodzi o świece do gazu to rzeczywiscie chwyt np ngk sprzedaje irydowki jako serie lpg laser line (kilka numerow) sa to zwykle swiece, tak samo robia inne firmy dlatego ze seria jest ujednolicona i do kazdego auta wkladaja swiece z ta sama przerwa (to juz nie jest dobry pomysl), za to sie placi za produkt niby do lpg ale tak naprawde mozna dobrac sobie takie same od ngk w nizszej cenie...i ustawic szczeline wg wymagan auta :kwasny: w przypadku boscha swieca moze miec rdzenie miedziane w obu elektrodach jest to pewien plus tak samo jak pokryte itrem elektrody co opoznia ich wypalenie. ja nienie polecam swiec do gazu w wysokich cenach, dlatego ze kazda swieca cienka czyli 0,2mm 0,4mm 0,6mm czy nawet 0,8mm grubosci elektrody srodkowej zachowa sie w gazie odpowiednio i nie musi byc dedykowana do gazu ze specjalnej serii ngk, te o ktorych pisalem wyzej nie sa seria dedykowana do gazu, to zwykla swieca ktora sprawdzi sie w benzynie i ze wzgledu cienkich elektrod rowniez w gazie. to cala filozofia. swieca z cienkimi elektrodami pozera mniej napiecia z ukladu zaplonowego, dlatego te 4 elektrodowe bosch ktore maja elektrode srodkowa nieco grubsza niz "platinum plus bosch" tzn grubsza niz te 0,2mm, mogą mieć przerwę aż 1,6mm w benzynie, to chyba wszystko wyjasnia, takie swiece pozeraja mniejsze napiecie zeby wytworzyc iskre, pole powierzchni elektrod jest mniejsze i to samo napiecie przylozone do swiecy da na nim wieksza sile dla iskry nawet w mieszance gazowej ktora ma inna przenikalnosc elektryczna, z racji innej jonizacji mieszanin gazu i benzyny z powietrzem

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 7 lutego 2012, 21:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 331
Lokalizacja: Wars&Sawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113367
oczywiście mechanik stwierdził, że zakładam świece BKR6EK na własną odpowiedzialność. Mówi, że na nich obroty falują i się one nie sprawdzają w silnikach m54. Po założeniu nic się nie stało. Na lpg nic nie szarpie. Myślałem nad tymi jedno-elektrodowymi boscha, ale w sumie już kupiłem te V-Line 20, więc już nie wymieniałem. Trochę się boję, że na jedno-elektrodowych może kiepsko chodzić na benzynie.

Pozdro,
Caarl

_________________
Także tego.

Byłe E46 2.2 Mystic Blau/Hellbeige
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 8 lutego 2012, 00:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Caarl, mysle ze producent zalecil swieczki platynowe 4 elektrodowe w silnikach tu, dlatego ze mozna je zadzej zmieniac. To juz byl czas, kiedy producenci aut stawiali na long life. Olej w skrzyni byl lifetime, w silniku long life wiec swiece takze powinny byc o wydluzonej zywotnosci. Z reszta Toudi juz o tym pisal, silniki m52 nie roznia sie od m52tu w sposob, ktory determinowalbym uzywanie zalecanych przez producenta swiec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 9 lutego 2012, 17:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
w tego typu silniku nie zauwaza sie zbytnio niewlasciwej pracy po stosowaniu slabej jakosci swiec, tym bardziej z sama benzyna, przy 0,8mm gaz bedzie chodzil normalnie co innego jakby wsadzic 4 elektrodowa boscha platynowo irydową plus, wtedy jest muł, dlatego ze przerwa 1,6mm dla gazu nie jest opcja ok :dobani: i lepiej chodzi na 1 elektrodowej w tej samej technologii. zle chodzic BMW moze na jednoelektrodowej swiecy z niklu o srednicy elektrod okolo 2,5mm. przy cienkich elektrodach zaś swiece z 1 elektroda chodza lepiej niz 4 w lpg. i tak jest w kazdym aucie. te swiece stosowane do BMW 4 elektrodowe BOSCHA platynowe (z irydem i itrem bo teraz jest ulepszona seria) sa stosowanie w wielu innych autach i jest tak samo

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 22 lutego 2012, 22:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 41
Posty: 2
Moje BMW: BMW E39 520i LPG
Kod silnika: M52
Garaż: BMW i pochodne
Witam, jestem normalnym użytkownikiem tej marki, i staram się żeby wszystko pracowało idealnie. Mówiąc o świecach, to na moje też przyszedł czas, miałem oryginały BMW NGK R1 (BKR6EK) , przejechane miały 30 tyś w tym 18 na gazie.
Miałem też dylemat NGK dedykowane czy jakieś platyny, dużo czytałem i doszedłem do wniosku że dedykowane świece idą do samej benzyny, a w LPG jakoś chodzi. Przecież silnik zasilany jest nie standardowym paliwem, po drugie jak ma coś paść to prędzej padnie na standardowych, mieszanka gazowa jest ciężka do zapłonu i do tego duże obciążenie cewek, po trzecie jak nie spróbuje to nigdy się nie dowiem. Założyłem PLATYNOWE BOSCH PLATIN + 1 Elektrodowe, majątku nie wydałem, ustawione na 0.85 po 25 zł sztuka, doradził mi człowiek wyżej pawelos666 (kontakt z nim jest idealny)zna się na rzeczy . Pierwsze w wrażenia zauważalne, silnik znacznie szybciej odpala i ciszej pracuje zimny, jest zrywniejszy i silniejszy na piątce, na razie tylko tyle, jak coś wychwycę do dam znać.
Jestem mile zaskoczony, ponieważ wydałem kilka złoty więcej za sztukę i mam święcę taką jak trzeba. :super:
24.02. Dziś miałem trasę i jest znaczna poprawa na jałowym, równiej pracuje :ok:


Ostatnio edytowano 24 lutego 2012, 23:07 przez wojcik8211, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 24 lutego 2012, 09:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
[quote]i ciszej pracuje zimny[/quote

Tak ;) akurat w to nie uwierzę :P
Za głośność pracy silnika odpowiada układ wydechowy, pozostałe niepożądane odgłosy to praca zaworów napędu paska itd.

Sprzedawcy filtrów stożkowych twierdzą że po montażu takiego cudu auto dostanie dodatkowe 15HP (pod warunkiem że się mnóstwo dodatkowych rzeczy przerobi), klient montuje i "natychmiast czuje różnice, auto ma więcej mocy", a w praktyce stożek zasysa ciepłe powietrze z komory silnika i mamy spadek o np. 5HP, ale że dźwięk motoru jest bardziej "zadziorny" to odrazu "mocy przybywaj" jak krzyczał he-Man, ludek z mieczem :rotfl:

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 24 lutego 2012, 10:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Odkiedy @pawelos pojawil sie na forum to wielu jednopostowcow go strasznie chwali :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 24 lutego 2012, 18:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie wierzycie ze ciszej pracuje na zimnym? dzieje sie tak dlatego ze rowniej pracuje, swiece o wyzszej zaplonnosci zawsze tak beda mialy przy niskich obrotach. zwykla swieca rozkreca sie dopiero "na obrotach" z cienkimi elektrodami pracuja lepiej na nizszych obrotach :luka: kiedy silniki sa jeszcze zimne slychac i widac roznice. pozatym mozna zejsc do nizszych obrotow niz na zwyklej swiecy. najlepiej widac to w starych autach. jednopostowcy to takze ludzie ktorzy jezdza BMW i ktorych podsylam tu na forum zeby napisali 2 slowa od siebie. na swiecach o szpilce 0,4mm czy mniej 0,3mm przy 325KM, moc maksymalna wzrasta o 7-8 koni. a czas rozpedzenia do 160-170km/h skraca sie o blisko 1 sekunde w kazdym... dlatego w racing dragu stosujemy swiece z cienkimi elektrodami. kto nie wierzy wysle wykres z hamowni

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 lutego 2012, 18:57 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 24 lutego 2012, 18:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Toudi napisał(a):
Sprzedawcy filtrów stożkowych twierdzą że po montażu takiego cudu auto dostanie dodatkowe 15HP (pod warunkiem że się mnóstwo dodatkowych rzeczy przerobi), klient montuje i "natychmiast czuje różnice, auto ma więcej mocy", a w praktyce stożek zasysa ciepłe powietrze z komory silnika i mamy spadek o np. 5HP, ale że dźwięk motoru jest bardziej "zadziorny" to odrazu "mocy przybywaj" jak krzyczał he-Man, ludek z mieczem
na pewno nie 15 a gora 2, poza tym nikt z powaznych mechanikow nie robi czegos takiego, wiecej da wlot wymuszony, niz takie metody ;)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 24 lutego 2012, 23:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 41
Posty: 2
Moje BMW: BMW E39 520i LPG
Kod silnika: M52
Garaż: BMW i pochodne
Toudi napisał(a):
Cytuj:
i ciszej pracuje zimny[/quote

Tak ;) akurat w to nie uwierzę :P
Za głośność pracy silnika odpowiada układ wydechowy, pozostałe niepożądane odgłosy to praca zaworów napędu paska itd.

Sprzedawcy filtrów stożkowych twierdzą że po montażu takiego cudu auto dostanie dodatkowe 15HP (pod warunkiem że się mnóstwo dodatkowych rzeczy przerobi), klient montuje i "natychmiast czuje różnice, auto ma więcej mocy", a w praktyce stożek zasysa ciepłe powietrze z komory silnika i mamy spadek o np. 5HP, ale że dźwięk motoru jest bardziej "zadziorny" to odrazu "mocy przybywaj" jak krzyczał he-Man, ludek z mieczem :rotfl:


Trzeba założyć, dobrze osłuchać i uwierzyć :szok: , na razie Bawarka z platyno u mnie na plus :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 26 lutego 2012, 21:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
:szok: :cwaniak:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 11 marca 2012, 20:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
hej koledzy i kolezanki mam do sprzedania nowe swiece i tak pomyslalem, że napisze na forum BMW bo to najszybciej sie pozbede , świece nowe dobrej marki NGK model vline 30 - bkur6equp - platynowe na 100-120 tys km przebiegu, kazdy zna - takie jak w moim avatarze na forum

1. 6 sztuk cena 150zl z wysylka (za 6 świec)
2. przy zakupie 2 kompletów po 6 sztuk = 12 świeć cena 280zl
3. jesli ktos potrzebuje 4 sztuki to 100zl z wysylka

pozdro,
piszcie
gg 540570

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 19 października 2012, 18:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Tak na marginesie co do swiec do gazu...

Ostatnio mialem duuzy problem z doborem świec, o ile auto na benzynie chodzi w miare po zalozeniu instalacji, jeżeli świece są leciwe, miałem NGK BKR6EQUP wychodzi to własnie na lpg..

Mechanior zalecił mi założyć swiece jednoelektrodowe, gdyż iskra jest mocniejsza i zmniejszyć przerwe na 0.7 z 1.1 w standardzie.

Sęk w tym, że do mojego modelu standardowa świeca jest 4 elektrodowa bądź dwu, jedynie gdzieś tam znalazlem odpowiednik denso jednoelektrodowy. Przy okazji obadalem też swiece do gazu ,gdzie sztuka z ngk czy boscha kosztuje 50zl... Świeca taka do lpg ma cieńsza elektrode i przerwe 0.7 .. Nie chcialem przepłacać i kupcowa świeczek do lpg , ale z drugiej strony nie lubie wrzucać świeć uniwersalnych jak to przeważnie mi oferowali, a nie jak być powinno - odpowiednik do mojego modelu, a tlumaczenia, że to standardowa świeca pasuje gwint itp mnie nie przekonywały.

Problem rozwiązalem tak, że znalalzem.... briski do gazu własnie z cienką elektrodą typowo do mojego modelu za... jakieś 14zl za sztuke, auto chodzi bez zarzutu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 6 listopada 2012, 13:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
daj spokoj z briskami silver do lpg to czeski produkt, ludzie ktorzy maja bmw od 98 roku i 4 elektrodowe swiece ngk z przerwa 1,5mm lub 4 elektrodowe bosch platinum wstawiaja tam bosch platinum plus i wtedy jest to z tej samej serii i smiga super kwestia regulacji tak jak i przy denso, te silniki maja przerwy fabryczne 0,9-1,1mm szczeliny, ale jak dawali 4 elektrody to mogli to zwiekszyc stad to cale zamieszanie przy bmw po 98 roku z swiecami 4 elektrodowymi one nie sa do gazu!!! taka swieca zamula auto, nie spala gazu i szarpie nie da sie ruszać. to ze zaomntowales briski to wlasnie mala srednica elektrod pomogla ale to nie jest rozwiazanie przy tym silniku pozza tym te swiece nalezaloby jeszcze ustawic... dlatego stosuje sie bosch platinum lub denso i srednice sa 0,3mm lub 0,4mm, briski maja chyba 1,5mm srednicy.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Świece dedykowane do LPG czy wg producenta?
PostNapisane: 12 grudnia 2012, 14:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 469
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46 323Ci
Kod silnika: M52TU25
Mi gazownik kiedys powiedział zebym sobie wymienił świece, ale zebym nie kupował jakiegos szajsu niby do LPG, tylko zwykle do benzyny. i kupilem do benzyny NGK i smiga.
Te świece do LPG to pewni tyko taki chwyt producenta zeby lepiej schodzily mu. Da wieksza cene, a ze ludzie maja lpg to kupią

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL