BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 06:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 7 lutego 2012, 21:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: TYTANOWY
Garaż: Niebawem
Kyokushin napisał(a):
Do M54 bym kład tylko landi renzo a reduktor tylko ig1 magg. wtryski to hana, keihin, medy. Lepiej dopłacić i mieć tiptop.
Do M52, zresztą też. Wszystkie tańsze wynalazki o stabilności uranu bym sobie darował.

Założysz u Toudiego lub Nikodema - będziesz zadowolony.



u nikodema nie polecam , ja zakladam u toudiego (podobno Boga gazu) po jutrze , co do nikodema to gosciu nie odbiera telefonów , ponoć robi po kątach nie ma swojego warsztatu , ma słabe podejscie do ludzi i jak nie wezmiesz od niego odrazu po robocie papierów to mozesz sie z nimi pożegnać :szok: to opinia wielu ludzi..

acz kolwiek nie odbieram mu umiejętnosci bo podobno posiada bardzo duze :cisza:

_________________
BedzieszMiałWydatek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 8 lutego 2012, 08:30 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 810
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: BMW E91
Kyokushin napisał(a):
Drut.


Cytat z innego forum:
"...Kyokushin Nikodem też już doszedł do tego że te silniki da radę wystroić na stagu wiec nie wprowadzaj ludzi w bład jak nie masz i nie użytkujesz takiego auta...."

Kyokushin napisał(a):
Można? Można.


;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 8 lutego 2012, 08:54 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Wielu tak mówiło, ja nie pisałem że się nie da, ale że Nikoś tak stwierdził :)
Jak Nikodem to potwierdzi to uwierzę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 8 lutego 2012, 09:01 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 810
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: BMW E91
Cytat Nikodem-a z forum lpg:

"...tak tylko wymaga to pewnych "zmian" w aucie..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 8 lutego 2012, 09:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Tak i teraz trzeba ustalić czy te zmiany masz.

Generalnie ustalenie jest proste, robisz reset adaptacji (trzeba dowiedzie się konkretnie jakich, tu warto Nikodema podpytać) i jeździsz na Pb, jeżeli auto jest żwawsze, znaczy że z LPG nie jest tak jak powinno być. Jezeli nie poczujesz zmiany między pb po resecie a LPG przed resetem, to znaczy że jest OK.
1s można nie poczuć, warto sobie kilka filmikow nagrać i wtedy to wyliczyć.
Z tym że np 1s której możesz nie poczuć może się w praktyce nawet na 20KM przełożyć :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 8 lutego 2012, 10:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Napiszcie szczerze czy naprawdę po instalacji nie ma żadnych problemów?? Kompletnie nic się nie dzieje i jeżdżę tak jakbym nie miał w samochodzie gazu?? Wiele razy spotkałem się z zachwalaniem na forum a później okazywało się że są problemy tylko nikt głośno o nich nie mówi.
Ja jestem pedantyczny jeżeli chodzi o mój samochód więc nawet jakbym zdecydował się na założenie takiej instalacji to po pierwszym prychnięciu instalacja wyleciałaby z samochodu.
Robię koło 4 tys km miesięcznie i przy obecnym spalaniu 11l pb trochę dużo kaski mi wychodzi i poważnie zaczynam zastanawiać się nad taką instalacją.
Tak więc jak ktoś ma jakieś uwagi co do tych instalacji to proszę napisać jak nie na forum to na PW.

W poprzedniej e36 m52b25 założyłem gaz w Energy Gaz Polska przepłaciłem dobry 1000zl na instalacji, wszyscy zachwalali a chłopaki nie mogli sobie poradzić z takim starym silnikiem. Jeździłem tam 30 razy a i tak nie zrobili żeby było dobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 8 lutego 2012, 11:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Patryk w-wa napisał(a):
Ja jestem pedantyczny jeżeli chodzi o mój samochód więc nawet jakbym zdecydował się na założenie takiej instalacji to po pierwszym prychnięciu instalacja wyleciałaby z samochodu.


To odpuść.
Generalnie ja mam to całkiem nieźle, ale nie powiedziałbym jednak że LPG jest takie idealne.

Jest to ingerencja w kolektor, w układ chłodzenia. Osiągi niby mam 1:1 i musiałem poświęcić trochę czasu by stan rzeczy taki był jeżdżąc w kółko w z laptopem.

Np teraz jak bylo -23,5 to niby było wszystko w porządku a przy minimalnej delikatnej przegazówce do 1300 obr był problem taki że obroty na lpg za nisko schodzily na ułamek sekundy, co powodowalo wibracje. Czasami się zalepi zawór od LPG przełączy z powrotem na Pb... przłęczysz i już jest OK. Raz przewód zasilania z reduktora zaśniedział i tez mi wracało na Pb. Tego typu smaczki są, niby detale, ale mnie to irytuje. Ciebie też będzie.
To są rzeczy sporadyczne, w roku może ze 3-4 razy się coś tego typu zdarzy, ale ogólnie nie ma co się oszukiwać, LPG jest to 'patent'.

Patryk w-wa napisał(a):
wszyscy zachwalali a chłopaki nie mogli sobie poradzić z takim starym silnikiem. Jeździłem tam 30 razy a i tak nie zrobili żeby było dobrze.


No bo to takie jest. 1 klient na 100 jest dociekliwy. Generalnie jakbym miał teraz zakładać, to albo u Toudiego albo u Nikodema.
Inna sprawa że teraz bym musiał naprawdę dużo jeździć, by mnie ktoś zmusił do LPG.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 9 lutego 2012, 14:38 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 810
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: BMW E91
Kyokushin napisał(a):
Inna sprawa że teraz bym musiał naprawdę dużo jeździć, by mnie ktoś zmusił do LPG.


Instalacja zwraca się przy pierwszym serwisie olejowym. Nie ma o czym rozmawiać. Od 12 lat prywatnie poruszam się autami tylko PB z LPG. Cenę instalacji zawsze miałem wkalkulowaną przy zakupie samochodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 9 lutego 2012, 14:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Na pewno jest taniej, ale do jakiegoś stopnia jestem skłonny poruszać się drożej i LPG nie mieć.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 9 lutego 2012, 15:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: TYTANOWY
Garaż: Niebawem
Kyokushin napisał(a):
Na pewno jest taniej, ale do jakiegoś stopnia jestem skłonny poruszać się drożej i LPG nie mieć.


pogadamy jak bp bedzie po 8 zł :D :hyhy:

_________________
BedzieszMiałWydatek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 9 lutego 2012, 19:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Wtedy będę się cieszył, bo będzie dla mnie luźniej na drodze. :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 9 lutego 2012, 21:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: TYTANOWY
Garaż: Niebawem
Kyokushin napisał(a):
Wtedy będę się cieszył, bo będzie dla mnie luźniej na drodze. :D


burżuj zakichany !!!! :cwaniak: :hyhy: :D

_________________
BedzieszMiałWydatek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 11 lutego 2012, 13:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Cytuj:
u nikodema nie polecam , ja zakladam u toudiego (podobno Boga gazu) po jutrze , co do nikodema to gosciu nie odbiera telefonów , ponoć robi po kątach nie ma swojego warsztatu , ma słabe podejscie do ludzi i jak nie wezmiesz od niego odrazu po robocie papierów to mozesz sie z nimi pożegnać to opinia wielu ludzi.


bmwfreaq, domyslam sie ze nie gazowales auta u Nikodema, wiec opierasz swoje osady tylko na tym co w necie przeczytales. Ja mialem podobne podejscie co do wyboru gazownika, tyle ze moje auto mialo kiepska instalacje juz na pokladzie.

Zadzwonilem do Toudiego i Nikodema. Toudi zaproponowal wymiane calego przodu, Nikodem stwierdzil ze komputer mozna zostawic. Wybralem Nikodema z uwagi na nizszy koszt.

Nikodem zamowil towar prosto na moj adres, fakture wystawila hurtownia. Pojechalem na montaz, auto odebralem zgodnie z umowa. Zaplacilem tylko za usluge, takze zgodnie z wczesniejszymi ustaleniami.

Mialem problem ze sterownikiem, doradzil mi gdzie go wyslac do naprawy i jak potem ustawic.

Mialem problem z DME, zdiagnozowal to ponad wszelka watpliwosc.

Potem przyszla pora na wymiane butli na taka w kolo. Moim priorytetem byla max pojemnosc. Przyznam ze nie chcialem jechac z tym az do wawy, wiec poszukalem kogos, kto by mi to zrobil lokalnie. Niestety wszyscy wymiekali, jeden nawet sie zgodzil ale widzialem po nim ze pierwszy raz bedzie taka montowal :D Toudi i inny polecany gazownik z mojej okolicy proponowali butle o pojemnosci o 1/3 mniejsza od tego co wstawial mi Nikodem, (84l). Tym razem takze czesci zamowione w hurtowni i wyslane prosto do mnie. Do tego diagnostyka tego co by tu jeszcze w moim BMW warto zrobic.

Koledze do gazowania auta 1 generacja polecilem Toudiego. Niestety po trzecim przekladaniu terminu przez Pawla kolega zrezygnowal...

Nikodem swiety nie jest ale ja z jego roboty jak i cen jestem zadowolony. Chetnie skorzystalbym z uslug Toudiego dla porownania ale puki co Nikodem zawsze proponowal mi korzystniejsza oferte. Jak odzywam sie do niego na GG, to zawsze mi odpowie i pomoze.





Za tego posta, licze na 5-10% znizki przy gazowaniu kolejnego auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 12 lutego 2012, 08:02 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 810
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: BMW E91
Kyokushin,

U ciebie chyba reduktor jest za słaby. Chyba też DRUT. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 12 lutego 2012, 14:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
lenin66 napisał(a):
Kyokushin,

U ciebie chyba reduktor jest za słaby. Chyba też DRUT.


Widziałem, to było dobre :D

Fakt że teraz bym pewnie inne komponenty kazał założyć.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 17 lutego 2012, 22:39 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 744
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57d30
co jak co ale nikodem wiedze posiada w temacie BMW, M54, m52 i v8

dodatkowo przy m54 posiada kilka swoich patentow, ktore wymyslil sam i niechetnie dzieli sie ta wiedza :P co ja osobiscie rozumie bo wiem ze taka wiedza kosztuje :hyhy:

Mi podsunal kilka pomyslow co mam zrobic z autem zeby jezdzilo w miare oki na BRC, jednak na te wazniejsze patenty odpowiedzi nie udzelil...

Jak sobie nie poradze samemu to na wiosne czeka mnie wycieczka Bydgoszcz -> Nikodem -> Bydgoszcz celem naprawy tego co mam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 25 lutego 2012, 12:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Przelatałem 4k na instalce od Toudiego i jedyne co mogę powiedzieć to że nie ma najmniejszych problemów.
Jedyna zagwozdka to temperatura przełączania się na podtlenek jest dosyć wysoka ale to wyreguluje się :P
Instalka czysta, ładnie zbunkrowana pod silnikiem i kompletnie niewidoczna.
Jeśli ktoś chce założyć junkersa do R6 polecam Pawła :)
Wkrótce kumpel ma jechać z N42, zdam relację jak autko jeździ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 26 lutego 2012, 16:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Cytuj:
Potem przyszla pora na wymiane butli na taka w kolo. Moim priorytetem byla max pojemnosc. Przyznam ze nie chcialem jechac z tym az do wawy, wiec poszukalem kogos, kto by mi to zrobil lokalnie. Niestety wszyscy wymiekali, jeden nawet sie zgodzil ale widzialem po nim ze pierwszy raz bedzie taka montowal :D Toudi i inny polecany gazownik z mojej okolicy proponowali butle o pojemnosci o 1/3 mniejsza od tego co wstawial mi Nikodem, (84l). Tym razem takze czesci zamowione w hurtowni i wyslane prosto do mnie.


Zbiornik 650/270/70 jest ciężko umieścić we wnęce E39, ale da się to zrobić bez "młotkowania"

Zbiornik 84l to z reguły 680/270/84. Bez porządnego oklepania wnęki na koło, nie wciśniesz zbiornika (dobry młotek czyni cuda ;) ).
Poza tym zbiornik 84l produkowała firma Irene, która pozbawiona została homologacji na swoje produkty. Dociekliwy diagnosta może nie przepuścić auta na przeglądzie, ratuje Cię tylko to że masz homologację zbiornika na papierku i nikt raczej nie sprawdza czy została ona prawnie wydana.

Cytuj:
Koledze do gazowania auta 1 generacja polecilem Toudiego. Niestety po trzecim przekladaniu terminu przez Pawla kolega zrezygnowal...


Po pierwsze kolega chciał się umówić zaraz po Nowym Roku, a podstawowy problem to mikser do Trabanta. Instalacje do aut gaźnikowych to archaizm, od ręki nie było.

W tym przypadku nie życzę nikomu tego co mnie spotkało (2 dni przed umówionym terminem, w tragicznym w wypadku, zginął Tata mojej żony. Miałem na głowie załatwianie pogrzebu, ale kolega nawet nie słuchał moich argumentów. Człowiek był dla mnie jak ojciec, więc łatwo mi nie było). Do dnia dzisiejszego ta instalacja czeka na "Trampka" (kolega nie poinformował mnie że rezygnuje), proponowałem montaż dosłownie 4 dni później, po pogrzebie, ale jak wspomniałem, kolega nawet nie słuchał dlaczego.

Inni zrozumieli że mam pogrzeb w rodzinie, poprzekładali terminy i nie obrażali się.
Poza tym jednym przypadkiem nikt inny nie umówił się zemną na montaż i nie przekładał go z mojego powodu :( Zawsze staram się robić to i wtedy na co się konkretnie umówię.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 26 lutego 2012, 21:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
ded napisał(a):
Cytuj:
u nikodema nie polecam , ja zakladam u toudiego (podobno Boga gazu) po jutrze , co do nikodema to gosciu nie odbiera telefonów , ponoć robi po kątach nie ma swojego warsztatu , ma słabe podejscie do ludzi i jak nie wezmiesz od niego odrazu po robocie papierów to mozesz sie z nimi pożegnać to opinia wielu ludzi.


bmwfreaq, domyslam sie ze nie gazowales auta u Nikodema, wiec opierasz swoje osady tylko na tym co w necie przeczytales.


No widzisz Ded a ja się podłączę do opinii bmwfreaq`a... niestety. Na gaziorek wybierem się do Toudiego to będę miał porównanie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] gazownia w m54 lub m52 porada
PostNapisane: 26 lutego 2012, 21:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 780
Lokalizacja: 100lica
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Korzystałem z Pawła usług i złego słowa nie mogę powiedzieć. Paweł jest człowiekiem słownym i terminowym a założone przez niego instalacje działają bezproblemowo. Ponadto Paweł jest "złotą rączką" od LPG, elektryki po mechanikę. Więc nie ma mowy o odbijaniu piłeczki od pseudo fachowca do kolejnego artysty.
@ded wspomniałeś o Nikodemie powiem tak... U mnie poprawki po druciarzu Nikodemowi zajeły trzy miesiące wielokrotnych spotkań i koniec końców instalację dopieścił Toudi. Na tym forum znajdziesz wiele osób które mają podobne doświadczenia z Nikodemem.
W moim odczuciu wybór jest prosty tylko T O U D I !!!
:08:

_________________
Nie mówcie jak mam żyć, bo nikt z Was za mnie nie umrze.
Obrazek
Oceń moją E36 328i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL