BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 01:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 22:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
ziooloo napisał(a):
do silnikow 1.8T w VW i audi to moim zdaniem fajny silnik o ktorym tez kiedyś myślałem (benzynka na turbince+ zaworek upustowy= fajne psssss.) ale jak wyczytałem ze rozrzad trzeba wymienic po chyba 250.000km i uswiadomilem sobie ze u nas wiekszość aut ma cofany licznik to jakoś mi sie odechciało ale warto szukac moze jakas zadbana sztuka sie trafi.


Ile ? W 1.8T pasek rozrządu z pompa wody i napinaczem wymienia się chyba po 120tyś. do tego dochodzi łańcuszek w głowicy, który napędza drugi wałek rozrządu (jakby nie mogli zrobić kół zębatych).

Zaworka upustowego też nie założysz i nie będzie "pssyt" w serii (czy nawet po programie) bo się pieprzy. (nie mówie tutaj o grubiej porobionych 1.8T)

Mimo wszystko 1.8T to znakomity motor. Ktoś tam pisał o spalaniu A3 1.8T 180km quattro (raczej pseudo quattro bo to haldex) 10-11l w mieście. Całkiem możliwe ale przy umiarkowanej jeździe. Mam takie cudo tylko, że FWD 150km i teraz w zime (temp. byla na plusie) zszedłem do 9,2l/100km ale głaskanie niesamowite i jazda do 2,5tys rpm (bo tym można jeździ dosłownie jak dieslem) a tak nomralnie jeżdząc to 10,5l, mocniej deptając bardzo często do końca spalił zadziwiająco mało bo 11,6

Wracając do tematu BMW.

marnon ja na Twoim miejscu odpuścił bym R4 (chyba, że ten 318i 143km) i szukał R6 M54B22. Przesiadając się z 320d na 316i zawiedziesz się brakiem mocy i momentu.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 23:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
beciak napisał(a):
ruyven napisał(a):
Jak masz sos, to wkładasz gaz i potem jeździsz o przysłowiową połowę taniej. Nie ma co przeliczać kiedy się zwróci tak naprawdę. Wyjeżdżasz z gazowania, jedziesz zatankować i masz banan na ryju, a jeszcze się przecież nie zwróciło ;)
Co do gazu, ja jak się zdecyduję na benzyniaka, zaiwaniam do Poznania gazować. Pitec genialnie beemki obsługuje. (nie jestem naganiaczem, w prawdzie już drugi mój post, w którym o nim wspominam, ale gość jest naprawdę dobry). Jak już pisałem w innym temacie, zagazowana rodzinna 540i e39 daje naprawdę radę na Stagu.
Ja bym się na gaz nie obrażał, z technicznego punktu widzenia to wpływu na żywotność silnika, a jazda tańsza. Przy prohibicyjnych cenach benzyny jest to naprawdę przyjemna alternatywa.


Banan ludzi tankujących paliwo i patrzących jak lejesz do swojej Beemy gaz - bezcenne :hyhy:
Ja dalej uważam, że jak kogoś nie stać na BMW i związaną z nim obsługę niech jeździ maluchem, a gaz do zapalniczek ;)

Niedługo ferrari ludzie zaczną gazować i porsche... :rotfl:


Jak dla mnie nie masz racji bo bardzo dużo ludzi gazuje BMW z tego względu że pieniądze przeznaczone na banzynkę mogą wydać na inne ciekawe rzeczy do autka i wcale to nie oznacza że ich nie stać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 07:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
beciak napisał(a):
ruyven napisał(a):
Jak masz sos, to wkładasz gaz i potem jeździsz o przysłowiową połowę taniej. Nie ma co przeliczać kiedy się zwróci tak naprawdę. Wyjeżdżasz z gazowania, jedziesz zatankować i masz banan na ryju, a jeszcze się przecież nie zwróciło ;)
Co do gazu, ja jak się zdecyduję na benzyniaka, zaiwaniam do Poznania gazować. Pitec genialnie beemki obsługuje. (nie jestem naganiaczem, w prawdzie już drugi mój post, w którym o nim wspominam, ale gość jest naprawdę dobry). Jak już pisałem w innym temacie, zagazowana rodzinna 540i e39 daje naprawdę radę na Stagu.
Ja bym się na gaz nie obrażał, z technicznego punktu widzenia to wpływu na żywotność silnika, a jazda tańsza. Przy prohibicyjnych cenach benzyny jest to naprawdę przyjemna alternatywa.


Banan ludzi tankujących paliwo i patrzących jak lejesz do swojej Beemy gaz - bezcenne :hyhy:
Ja dalej uważam, że jak kogoś nie stać na BMW i związaną z nim obsługę niech jeździ maluchem, a gaz do zapalniczek ;)

Niedługo ferrari ludzie zaczną gazować i porsche... :rotfl:

Każdy zarabia i wydaje pieniądze na własny sposób i nie jest zasadą, że masz BMW to musisz dużo wydawać. Gaz jest sposobem na oszczędność i jeżeli komuś nie przeszkadza to niech sobie montuje, nawet w Ferrari czy Porsche. Nawet widziałem X6 tankującą gaz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 07:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
beciak napisał(a):
Banan ludzi tankujących paliwo i patrzących jak lejesz do swojej Beemy gaz - bezcenne

Ja tam jak ostatnio wlalem 80l lpg to nawet Pan przy dystrybutorze mial dziwny wyraz twarzy- bynajmniej sie nie usmiechal. :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 09:11 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Dziwił się, jeżeli zawsze musi tankować za 50 zł, to fakt, że ktoś tankuje do pełna to dla niego rarytas :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 11:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
odkąd mam instalacje zawsze tankuje do pełna :hyhy:

mówię do pełna gazu i robię 300km za 100zł
mówię do pełna beny i robię 600km za 330zł

dla mnie rachunek prosty, 130zł ciężko zarobionych pieniędzy mam w kieszenie na przyjemnopści :cisza:

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 11:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
też osobiście mówiłem nigdy dieslą nie zawsze wolałem benzyne z LPG
teraz miałem okazję kupić diesla b.tanio, mówię co mi szkodzi
no i mam zapieczony wtrysk - 600zł
Dalej uważam, że benzyna z LPG to najlepsze rozwiązanie w dzisiejszych czasach
nowoczesne diesle są dla bogatych osób nie umiejących liczyć i dla ludzi którzy wstydzą się przyznać, że maja instalacje LPG
a takich jest sporo którzy uważają, że tankowanie LPG to pierwszy krok do odwiedzania MOPSu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 12:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 122
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB28
nygus napisał(a):
odkąd mam instalacje zawsze tankuje do pełna :hyhy:

mówię do pełna gazu i robię 300km za 100zł
mówię do pełna beny i robię 600km za 330zł

dla mnie rachunek prosty, 130zł ciężko zarobionych pieniędzy mam w kieszenie na przyjemnopści :cisza:


dolicz wahę na rozruch, droższy przegląd techniczny, wymiana filtra gazu i jego regulacja i wyjdzie, że trzeba rocznie robić minimum 20000 żeby się opłacało przy R6.

Jaki silnik do Beemki to najczęściej chyba zadawane pytanie... a odpowiedź leży w Twoim portfelu. Największy na jaki możesz sobie pozwolić. Amen.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 12:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
Kawasaki napisał(a):
dolicz wahę na rozruch, droższy przegląd techniczny, wymiana filtra gazu i jego regulacja i wyjdzie, że trzeba rocznie robić minimum 20000 żeby się opłacało przy R6.
co ty opowiadasz :rotfl: a jak jeździsz na samej benzynie to w zimę przy rozruchu nie pali więcej? przegląd raz na rok droższy o 40zł? filtry wymiana 1-2 razy na rok 50zł? to jest dużo? skoro w jeden tydzień na to wszytko zaoszczędzi...

Co do pytamnia autora. Nie kupuj R4 ! to jest po prostu bezsensowne! silniki słabe, buda ciężka to i pali dużo. kup m54b22 albo 323 i załóż DOBRĄ sekwencje, będziesz zadowolony :)

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Ostatnio edytowano 20 stycznia 2012, 12:51 przez Dejmon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 12:49 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
Dejmon napisał(a):
Cytuj:
Kawasaki napisał(a):
dolicz wahę na rozruch, droższy przegląd techniczny, wymiana filtra gazu i jego regulacja i wyjdzie, że trzeba rocznie robić minimum 20000 żeby się opłacało przy R6.

co ty opowiadasz a jak jeździsz na samej benzynie to w zimę przy rozruchu nie pali więcej? przegląd raz na rok droższy o 40zł? filtry wymiana 1-2 razy na rok 50zł? to jest dużo? skoro w jeden tydzień na to wszytko zaoszczędzi...

x2 :cwaniak:

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 12:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 122
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB28
Dejmon napisał(a):
Kawasaki napisał(a):
dolicz wahę na rozruch, droższy przegląd techniczny, wymiana filtra gazu i jego regulacja i wyjdzie, że trzeba rocznie robić minimum 20000 żeby się opłacało przy R6.
co ty opowiadasz :rotfl: a jak jeździsz na samej benzynie to w zimę przy rozruchu nie pali więcej? przegląd raz na rok droższy o 40zł? filtry wymiana 1-2 razy na rok 50zł? to jest dużo? skoro w jeden tydzień na to wszytko zaoszczędzi...

Co do pytamnia autora. Nie kupuj R4 ! to jest po prostu bezsensowne! silniki słabe, buda ciężka to i pali dużo. kup m54b22 albo 323 i załóż DOBRĄ sekwencje i będziesz zadowolony :)


Oczywiście, że pali tylko, że spójrz jak kolega wykonał przeliczenie - nie uwzględnił tych faktów, ale nawet jeżeli to zarabiasz 130zł na 600km - więc jeśli tyle zrobi w tydzień to rocznie zrobi 30kkm więc to już jest opłacalne. Jeżeli jednak 600km robi miesięcznie w żadnym przypadku mu się to nie zwróci (licząc koszt założenia instalacji).

Przelicz sobie w dobrym kalkulatorze, np. tu:
http://www.gazeo.pl/kalkulator.php?pric ... ice_m=5000

i wtedy zobaczysz, że jeżdżąc 15k rocznie zakładanie LPG się nie opłaca!
Pomyślcie, przeliczcie zanim zaczniecie sobie przyklaskiwać...
Nie mam nic do gazu, tylko samochodem trzeba sporo jeździć, żeby to było opłacalne!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
Kawasaki napisał(a):
i wtedy zobaczysz, że jeżdżąc 15k rocznie zakładanie LPG się nie opłaca!
Pomyślcie, przeliczcie zanim zaczniecie sobie przyklaskiwać...
Nie mam nic do gazu, tylko samochodem trzeba sporo jeździć, żeby to było opłacalne!
No dobra a Ty założyłeś że samochód będziemy mieli rok! oczywiście że przy 15000km instalka się opłaca, ale nie po to żeby po roku komuś ją sprezentować, bo mniej więcej tyle zajmie zwrócenie się instalacji. później jest już sama oszczędność.

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
Jak gaz zalozylem to zaczalem wiecej jezdzic:) bo taniej :hyhy:

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
Trzeba wiedzic ile sie jezdzi.
Do ceny gazu np 3baki po 65l x3zl trzeba 100-150zl doliczyc na Pb(w zaleznosci od ilosci zimnych startow itp)jak sie doliczy 50 w miesiacu to pompke szlag trafi.
Pytanie ile pali na ssaniu,na zimnym silniku...
(zapalmy kilka razy dziennie na zimnym silniku tj, 200-300ml na ssaniu + czas grzania jakies 5km ok. 0,5-1l dziennie na zapalanie i zanim sie przelaczy. Robimy tak codziennie i robi sie realna sumka 100-150zł)

-LPG 3x65x3zł+150=735zł za 1300km -wartosc stala miasto/trasa
-Pb 1300km/11l( powiedzmy silnik 2,5l)=795zł
roznica- 60 zl miesiac(przy przebiegu ponizej 1k/mc jeszecze mniej)
koszt instalacji+przeglad w raz w roku+wymiana filtra przy dobrych wiatrach
2500zl:60zl/mc= 41miesiecy
Jak widac przy takim przebiegu sama instalacja RZECZYWISCIE zwroci sie dopiero po 3 latach( trzeba wziac pod uwage drozszy przeglad techniczny+ wymiane filtrow i regulacje co roku=ok 200zl)

Tak na szybko, kalkulacje w glowie.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 122
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB28
cav87 napisał(a):
Jak widac przy takim przebiegu sama instalacja RZECZYWISCIE zwroci sie dopiero po 3 latach( trzeba wziac pod uwage drozszy przeglad techniczny+ wymiane filtrow i regulacje co roku=ok 200zl)

Tak na szybko, kalkulacje w glowie.


i otóż to, zakładam, że samochodem pojeżdżę max 3 lata, i co - wyjdę na 0, a będę się z gazem bujał...
Mam założyć, że będę jeździł 10 lat? Fakt - wtedy się będzie opłacało...ale nikomu tego nie życzę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
Mam 2,5 letnia instalacje i juz od ponad roku jeżdżę taniej(odliczając koszt założenia), ale każdy się sam zna na matematyce najlepiej ;)

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
haha dobre przeliczenie! :rotfl: napisałbyś po ludzku jak chcesz już robić jakieś porównania. czyli ile pali lpg na 100km a nie jakieś śmieszne przeliczania na baki. gazownika też masz ogarniętego (lub nie sprawne auto) skora po 5km przełącza Ci na gaz! nie mówiąc już o tym że ssanie to miałeś w maluchu a nie w BMW.

to teraz wypowiem się jako użytkownik instalacji lpg od 4lat.

Dobra instlacaj 3500zł do R6

ceny paliwe na dziś
lpg 2,85zł spalanie 12l/100km
pb 5,60zł spalanie 10l/10km
roczny przebieg 15000km


LPG: 150*12*2,85=5120zł
PB: 150*10*5,60= 8400zł
Różnica : 3280zl.
eksploatacja LPG rok- powiedzmy 200zł
odejmując benzynę na rozruch myślę że zostanie z 2200-2500zl w zależności od zimy.

Nie trudno obliczyć co bedzie się działo w następnych latach.

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 122
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB28
nygus napisał(a):
Mam 2,5 letnia instalacje i juz od ponad roku jeżdżę taniej(odliczając koszt założenia), ale każdy się sam zna na matematyce najlepiej ;)


Dokładnie tu chodzi o czystą matematykę plus fizykę. Bo jeden miesiecznie robiąc 1500km na raz, zarobi na lpg więcej niż taki, który zrobi te 1500km na 150 razy... proste.
Jeszcze raz piszę - nie mam nic do LPG! - sam bym zainstalował, ale mi się to nie kalkuluje - robię właśnie 12-15k rocznie. Tylko, że na instalację liczę raczej 4-4,5k...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 13:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
nygus napisał(a):
ale każdy się sam zna na matematyce najlepiej ;)

Wczesniej mialem 2,5l auto z gazem, pisze z doswiadczenia.Gdyby uzytkowanie samochodu z gazem wiazalo sie tylko z jego tankowaniem to ok jestem jak najbardziej za! W porownaniu do benzyny wyszlo by ok 30% taniej, ale...
cav87 napisał(a):
Robimy tak codziennie i robi sie realna sumka 100-150zł)

Oszczednosc wydaje sie byc pozorna, aczkolwiek na dluzsza mete i przy duzych przebiegach instalacja jest dobrym rozwiazaniem.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [zakup] BMW e46 w benzynie,jaki silnik
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 14:01 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
Dejmon napisał(a):
napisałbyś po ludzku

Mowilem ze na szybko;)
Dejmon napisał(a):
gazownika też masz ogarniętego (lub nie sprawne auto) skora po 5km przełącza Ci na gaz!

Zawsze ustawialem wyzsza temperature przelaczania
Dejmon napisał(a):
LPG: 150*12*2,85=5120zł
PB: 150*10*5,60= 8400zł
Różnica : 3280zl.
eksploatacja LPG rok- powiedzmy 200zł
odejmując benzynę na rozruch myślę że zostanie z 2200-2500zl w zależności od zimy.

1.Z Twoich zaoszczedzonych 2200zł - 3500 dales za instalacje
2.Wg Twoich obliczen w skali roku masz do dyspozycji 300ml benzyny na dobe
(jako uzytkownicy dobrze wiemy ze przy tankowaniu LPG nie wlewasz benzyny za 5-10zl ale za 50-100 a co niektorzy do pelna)
3. Twoja kalkulacja odnosi sie do 15kkm

Mimo wszystko przez 1,5 roku plecy... ;)
Jak widzisz przy przebiegu ok 1k/mc zwrot to 2-3 lata.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL