BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 07:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Ustawienie sterownika sondy lambda STAG PLUS L
PostNapisane: 18 lutego 2012, 17:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 753
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E36 325 Sedan
Kod silnika: M50 2.5
Witam. Panowie posiadam instalacje 2 generacji, mam tzw. korkowiec lecz on chyba nie działa, jest wkręcona pod nim śruba regulacyjna by tłoczek był uniesiony i kroko się nie zamykał na biegu jałowym lecz się nie otwiera bo samochód tak to jest zamulony dopiero jak podniosę go wyżej za pomocą tej śruby to samochód jedzie.
Ogólnie borykam się z dużym spalaniem na tej instalacji.
Dowiedziałem się że sterownik się ustawia, w poniższym linku jest napisane jak ustawić sterownik do sondy lambda, lecz nie wiem jaki tryb ustawić.
Może ktoś powiedzieć jak ustawić te zworki SW 5 I SW 6? Bo u mnie wszystkie są w pozycji "OFF"
Ciągle się świeci kontrolka czerwona L1 która sygnalizuje sondę bogatą, L3 zapala się na samym początku później gaśnie. (kiedyś pamiętam migały)
Ustawiłem zworki SW 5 i 6 na pozycje ON, teraz jak wykręcę śrubę to samochód działa lecz jest zamulony, w przeciwieństwie jak samemu dokręcę tłoczek korkowca by był wyżej (właśnie za pomocą tej śruby co jest od spodu)
Nie mogę wyregulować wcale progu tps. Zauważyłem że kabel który za to odpowiada żółto-zielony jest ucięty przy samej kostce od sterownika, ma to jakiś wpływ?
Nie wiem też jak ustawić te zworki na sondę lambda by było ok.
Posiadam tak że emulator BRC.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=stag%20plus%20l&source=web&cd=2&ved=0CDcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.ac.com.pl%2Fpublic%2Fpubonline%2Fcms%2Ffiles%2FProgramy-i-instrukcje-obslugi%2Fpl%2FStag%2520L%2FPL-STAG-L%2520PLUS%2520instrukcja.pdf&ei=a8s_T4D3NMrP-gak3ZXqBQ&usg=AFQjCNGglNkgm-ntSZQuwp3_1HyrVl8ZYg&sig2=hW9nsj6UN_ND_qeN7F7tbQ&cad=rja

_________________
Bokiem można wszędzie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Ustawienie sterownika sondy lambda STAG PLUS L
PostNapisane: 19 lutego 2012, 19:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Najlepiej wywal to z pod maski i zamontuj coś normalnego.
Stag 2-L to wynalazek służący do "zamydleniu oczu" diagnostom na stacji kontroli pojazdów (wymóg ustawy o sposobie montażu instalacji LPG rejestrowanych w Polsce od 1996r, wyposażonych w sondę lambda )

Ustawienie zworek w pozycji OFF jest prawidłowe.

Sam sobie z tym nie poradzisz. Należy sprawdzić prawidłowość działania sondy lambda (najlepiej na benzynie), potem można walczyć z ustawieniem. Nie zawsze sama elektronika jest problemem, w tego typu instalacji podstawą jest reduktor-parownik.

Kabel żółto-zielony to sygnał TPS dzięki któremu sterownik odczytuje czy silnik pracuje na biegu jałowym, czy też pod obciążeniem.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 Ustawienie sterownika sondy lambda STAG PLUS L
PostNapisane: 19 lutego 2012, 21:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 753
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E36 325 Sedan
Kod silnika: M50 2.5
Wstawił bym instalacje normalną lecz mi to się nie opłaca.

Sonda nie dawno wstawiona "nowa" używka ale za to orginał.
parownik to BRC Tcno
Jak mam nie podłączony ten kabel od tps to jakie są tego konsekwencje, może to być powód dużego spalania?

_________________
Bokiem można wszędzie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL