BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Myslicie że paliwa premium są lepsze?
PostNapisane: 7 marca 2012, 21:30 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Jakby sie komus wydawało, ze części ori BMW są lepsze niż np, Lemforder, niech poczyta próbke podejścia korporacji do tematu:

http://www.orlenowcy.pl/topics4/sprzeda ... -vt241.htm

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 21:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 5029
Lokalizacja: DLU / dolnośląskie
Moje BMW: E36 Touring
Kod silnika: M43B18
Aż dziwne, że Orlen się tym forum nie zainteresował..

Ale z drugiej strony po co - i tak będą to paliwo sprzedawać i ludzie nadal będą w to wierzyć.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 22:01 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
W innym temacie wrzuciłem dane z pomiarów wiec tu cytat
renoraines napisał(a):
Po pierwsze pomiary pokazują, że nie ma różnic, które kierowca zauważy w codziennej eksploatacji. Po drugie tankowane paliwo powinno mieć taką liczbę oktanową jaką podaje producent samochodu, bo to się najbardziej opłaca. Po trzecie powtórze. Dodatki do paliw wyrażone są w jednostce PPM czyli parts per milion. Mówiąc wprost PPM oznacza to, że 1 litr dodatku dolany jest do 1 000 000 litrów benzyny. Średnia ilość dodatków to 300-500 PPM, czyli 300-500 litrów dodatku na 1 000 000 litrów paliwa. Policzcie sobie zatem ile dodatku jest w 50 litrowym zbiorniku paliwa, droższego paliwa...
Liczby nie kłamią, ale jak ktoś chce to nadal może wierzyć w marketing, przepłacać parenaście groszy za litr i myśleć, że
,,redbull doda mu skrzydeł'' .
viewtopic.php?f=3&t=112394#quickreply

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 22:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1194
Lokalizacja: Jaka legalizacja!?
Moje BMW: Poturbowane
Pracowałem przez kilka lat na różnych stacjach paliw i bynajmniej niektóre stacje BP miały faktycznie lepszej jakości paliwo, podobnie jak Statoil.

Faktem jest to że paliwo które nam przywożono do jednej ze stacji jako 98 ultimate (BP) było lane z tego samego przedziału z cysterny co PB95. Klienci o tym nie mogli wiedzieć a różnica w cenie wynosiła wtedy ok. 20 gr/l

Na stacji kilka km dalej był inny dostawca paliwa i tam głównym profitem kierownika była najlepsza jakość paliwa. Z każdego tankowani pobierał próbki i wysyłał do badania. Nie wiem jak w przypadku paliw PB ale w przypadku różnicy między zwykłym ON a Diesel Ultimate różnica była odczuwalna. (ciężarówka scania 124L spalanie: ON; 33L/100km ON Ultimate 30L/100km - w firmie siostry)
Więc jak widać czasem paliwo jest faktycznie lepszej jakości jednak zależne jest to od dostawców i od kierownictwa stacji.
Jeśli chcą zarobić na danej stacji więcej to właśnie dolewają paliwo słabszej jakości do zbiorników z paliwem lepszej jakości, najczęściej zarabia na tym kierowca przywożący paliwo (200-300zł do ręki oraz jakiś obiad etc.) oraz sama stacja. Później robia odpowiednie noty korygujące i płacą akcyzę oraz podatki jak od paliwa PB95/ON.

Jeśli chodzi o rynek LPG to zdarzyło się że klienci nie byli zadowoleni z jakości LPG gdyz firma dostarczająca zamiast LPG nalezytej jakości (50% propan - 50% butan) tankowała nam paliwo przeznaczone do kuchenek gazowych (40% propan - 60% butan), A samo paliwo szło na fakturę w postaci butli LPG (mniejsza akcyza).
Oczywiste jest że w sezonie zimowym nikt na takim paliwie nie pojedzie więc taki myk możliwy jest jedynie w sezonie letnim.

Głównym problemem moim zdaniem jest brak stosownych kontroli na stacjach paliw (na 3 lata mojej pracy byłem świadkiem jednej gdzie to panowie kontrolerzy miło imprezowali w gabinecie kierownika przez co zapewne raport był zapewne pozytywny)

Nie będę ujawniał na jakiej stacji się to działo ale jako stacja godna polecenia mogę polecić stacje BP Gaj na krajowej 8.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 22:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
tommo21 napisał(a):
(ciężarówka scania 124L spalanie: ON; 33L/100km ON Ultimate 30L/100km - w firmie siostry)
.


Kompletne bzdury chyba,że porównujesz ruskie/białoruskie ON po 3zł z Ultimate.
Skład zwykłego ON a Ultimate różnic się jedynie śladowymi ilościami dodatków zapewniających czystość układu paliwowego nie ma możliwości żeby miał jaki kolwiek wpływ na spalanie chyba,że siostra tankowała wcześniej gówno u jakiegoś kombinatora lub pracownicy poprzedniej stacji dopisywali kierowcą po kilka litrów do faktury a na bp tego nie robią innej możliwości nie ma!

Od kilku lat tłumacze ludziom również na tym forum,że to wszystko marketingowa ściema jednak wiele osób wie lepiej niestety reklamy wyprały mózgi. Paliwa premium są tylko po to by zwiększyć zyski stacji po nic więcej. Wie to każdy kto ma związek z tą branżą. Dodatkowym atutem są kierowcy,którzy są przekonani,że leją super mega cudowne paliwo niczym sok z gumi jagód i uzależniają się od tankowania danego produktu nie tankują już na innych stacjach bo tam to gówno ;)
Najlepsze jest to,że jak przychodzi PIH (Państwowa Inspekcja Handlowa) mniej więcej co roku i pobiera próbki paliw do badań nigdy nie bierze ani paliw premium ani 98 itd tylko zwykłe ON i zwykłe 95 więc jak ktoś chce sprzedać gówno albo 95 w cenie 98 może to robić bez najmniejszego problemu i to bardzo częsty proceder różne wynalazki tam wlewają bo nie ma szans na wpadkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 23:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Nawiązując do tematu to wszędzie tak podchodzą do sprzedaży :)

W zeszłym tyg. oferowano mi orginalną część na forum za 169zł, a na allegro jest ona za 129,99 zł :rotfl: :rotfl: a podobno zniżki są dla forumowiczów... :mur: niema to jak dobra ściema :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 23:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Tomek-E46 napisał(a):
Nawiązując do tematu to wszędzie tak podchodzą do sprzedaży :)

W zeszłym tyg. oferowano mi orginalną część na forum za 169zł, a na allegro jest ona za 129,99 zł :rotfl: :rotfl: a podobno zniżki są dla forumowiczów... :mur: niema to jak dobra ściema :ok:


Ja np. po filtr oleju zawsze jeżdżę do ASO, bo różnica w cenie to koło 10-15zł w stosunku do zamiennika, a i tak przejeżdżę tą kasę jadąc po części lub zamawiając przez internet.

Co do paliw premium, to kiedyś zatankowałem Diesla Ultimate na BP i nic nie zauważyłem. Generalnie dla mnie diesel służy do trzepania km i oszczędzania kasy, dlatego porażką jest dla mnie lanie tak drogiego paliwa do takiego silnika.
PB zawsze tankuję zwykłe, bo też uważam, że nie warto przepłacać. Na Statoilu próbowano mi wcisnąć droższą benę: "będzie Pan miał więcej koni", "silnik będzie lepiej pracował", itd. Myślałem, że padnę ze śmiechu.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 23:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Tomek-E46 napisał(a):
Nawiązując do tematu to wszędzie tak podchodzą do sprzedaży :)

W zeszłym tyg. oferowano mi orginalną część na forum za 169zł, a na allegro jest ona za 129,99 zł :rotfl: :rotfl: a podobno zniżki są dla forumowiczów... :mur: niema to jak dobra ściema :ok:


Tu akurat był polemizował. Na allegro często są ceny z kosmosu. Pudełko dostaniesz lemfordera a część maxgear np. taki przykład bo wiadomo niektórzy producenci nabijają logo firmy ale podróbek jest masa.
Wiem jakie są maksymalne rabaty w hurtowniach z częściami bo mam kilku znajomych z branży co mają sklepy czy warsztaty i u nich sobie zamawiam z programów czy bezpośrednio z hurtowni na ich numer klienta. Często jest tak,że znajomy robiący ogromne obroty mający kilka sklepów z częściami kupuje coś w tej samej cenie lub drożej niż na allegro.
Powody są różne podróbki, brak płacenia podatków zusów itd, wysyłki z zagranicy omijające opłaty celne itd Ogólnie allegro to mocno szarastrefa jeżeli chodzi o handel częściami kwestia czasu i muszą zrobić z tym porządek.
Dodam tylko,że coraz więcej firm powstaje skupujących stare części z warsztatów potem je regenerują i sprzedają jako nowe na allegro itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 23:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Na BP, Statoilu, Orlenie nie widzę różnicy. Ale jak do benzyniaczka zatankuję na Shellu V-Power Racing 100, to różnica jest mocno odczuwalna :)

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 23:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1421
Lokalizacja: Sulechów
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Garaż: Jest: E36 320iC
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142418&start=0
Było: E36 323i:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104755&start=0
StreetFire7 napisał(a):
Na BP, Statoilu, Orlenie nie widzę różnicy. Ale jak do benzyniaczka zatankuję na Shellu V-Power Racing 100, to różnica jest mocno odczuwalna :)


Gdzieś kiedyś czytałem, że właśnie V-Power Racing jest jedynym prawdziwie lepszym paliwem na rynku. Pozostałe Vervy, Ultimate itp itd to czyste ściemy marketingowe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 23:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
StreetFire7 napisał(a):
Na BP, Statoilu, Orlenie nie widzę różnicy. Ale jak do benzyniaczka zatankuję na Shellu V-Power Racing 100, to różnica jest mocno odczuwalna :)

Nie każde auto dobrze zareaguje na VP Racing 100 czasem może być gorzej.
Druga sprawa zeby odczuć różnicę trzeba zrobić sporo km (kilkaset),żeby silnik nauczył się nowego paliwa lub skasować adaptację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 7 marca 2012, 23:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
--==Mały==-- napisał(a):
Nie każde auto dobrze zareaguje na VP Racing 100 czasem może być gorzej.Druga sprawa zeby odczuć różnicę trzeba zrobić sporo km (kilkaset),żeby silnik nauczył się nowego paliwa lub skasować adaptację.


Ja mam starego Opla 1.6. Zareagował natychmiast :)
Kolega lał do E39 523i i fakt, że na początku autko zgłupiało, ale po paru kilometrach już fajnie śmigało.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 00:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1194
Lokalizacja: Jaka legalizacja!?
Moje BMW: Poturbowane
--==Mały==-- napisał(a):
Kompletne bzdury chyba,że porównujesz ruskie/białoruskie ON po 3zł z Ultimate.
Skład zwykłego ON a Ultimate różnic się jedynie śladowymi ilościami dodatków zapewniających czystość układu paliwowego nie ma możliwości żeby miał jaki kolwiek wpływ na spalanie

No niestety po części masz tylko racje bo im czystszy układ paliwowy tym mniejsze spalanie ze względu na to że auto potrzebowało mniejszego deptania żeby jakoś szło.
--==Mały==-- napisał(a):
chyba,że siostra tankowała wcześniej gówno u jakiegoś kombinatora lub pracownicy poprzedniej stacji dopisywali kierowcą po kilka litrów do faktury a na bp tego nie robią innej możliwości nie ma!
zawsze tankowała na BP, a możliwości dopisania dodatkowych litrów było by bez sensu bo kierowca był jej mąż (szwagier). :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 00:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
tommo21 napisał(a):
Pracowałem przez kilka lat na różnych stacjach paliw i bynajmniej niektóre stacje BP miały faktycznie lepszej jakości paliwo, podobnie jak Statoil.

Przepraszam, ale to okrutnie drażniące :kwasny:
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119

A w kwestii tematu, to znam osobiście kilka osób, które mają swoje ulubione marki paliw i np. tankują jedynie BP ultimate, a lpg tylko na statoil. Cieszą się tym, lepiej im z tym.

Mój wybór jest prosty. Po pierwsze tam, gdzie jest taniej, po drugie tam, gdzie mają już dane do faktury;)
U siebie tankuję na jednej stacji, a w trasie wykluczam z góry wszystkie syfiaste przybytki. Mam tu na myśli stacje ze smrodem kotleta, papierosów lub kibla. Podobnie nie lubię stacji z automatami do gry.

Ach, znam jeszcze parę osób, które kilka lat temu zobaczyły prezentację Statoil na Placu Zamkowym, z której wynikała magiczna moc jakiegoś ich paliwa i od tej pory są wyznawcami marki :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 07:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1424
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Moje BMW: E39 535i 2002r.
Kod silnika: M62B35
--==Mały==-- napisał(a):
tommo21 napisał(a):
(ciężarówka scania 124L spalanie: ON; 33L/100km ON Ultimate 30L/100km - w firmie siostry)
.


Kompletne bzdury chyba,że porównujesz ruskie/białoruskie ON po 3zł z Ultimate.
Skład zwykłego ON a Ultimate różnic się jedynie śladowymi ilościami dodatków zapewniających czystość układu paliwowego nie ma możliwości żeby miał jaki kolwiek wpływ na spalanie chyba,że siostra tankowała wcześniej gówno u jakiegoś kombinatora lub pracownicy poprzedniej stacji dopisywali kierowcą po kilka litrów do faktury a na bp tego nie robią innej możliwości nie ma!

Od kilku lat tłumacze ludziom również na tym forum,że to wszystko marketingowa ściema jednak wiele osób wie lepiej niestety reklamy wyprały mózgi. Paliwa premium są tylko po to by zwiększyć zyski stacji po nic więcej. Wie to każdy kto ma związek z tą branżą. Dodatkowym atutem są kierowcy,którzy są przekonani,że leją super mega cudowne paliwo niczym sok z gumi jagód i uzależniają się od tankowania danego produktu nie tankują już na innych stacjach bo tam to gówno ;)
Najlepsze jest to,że jak przychodzi PIH (Państwowa Inspekcja Handlowa) mniej więcej co roku i pobiera próbki paliw do badań nigdy nie bierze ani paliw premium ani 98 itd tylko zwykłe ON i zwykłe 95 więc jak ktoś chce sprzedać gówno albo 95 w cenie 98 może to robić bez najmniejszego problemu i to bardzo częsty proceder różne wynalazki tam wlewają bo nie ma szans na wpadkę.



Czyli rozumiem że nie warto przepłacać za paliwa 98, Verva, itp. itd. ?

Tylko takie małe OT. Co np. jak producent zaleca 98 ? np. w M3. Jest sens lać 98 ? Jeździsz swoją emką na 95 czy tej lepszej ? Po prostu jestem ciekaw bo widać że siedzisz w tym czymś na codzień i chciałbym uzyskać odpowiedź na męczące mnie od pewnego czasu pytanie. Pozdrawiam

_________________
BMW E39 535i 2002r. M-PAKIET TITAN SILBER ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130515

FIAT 126p 89r. SWAP 1.2 MPI SZARY OSLO ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=117258&p=1443592#p1443592

viewtopic.php?f=6&t=130515


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 08:40 
Boogie napisał(a):
ze części ori BMW są lepsze niż np, Lemforder,


ale to zdanie to jest akurat OT.


a co do tematu...

qqiz napisał(a):
Mam tu na myśli stacje ze smrodem kotleta, papierosów lub kibla. Podobnie nie lubię stacji z automatami do gry.


W Podgejach jest fajna stacja z fajnym kiblem :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 08:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
E46 m3 wg naklejki na baku i instrukcji może jeździć na normalnej PB95 i ja na takiej też jeżdżę nie ma z tym problemu żadnego i jak pisałem w innym temacie poprzednie szare m3 hamowałem właśnie na zwykłym 95 i wyszło 346KM i 390NM +3km +25nm od serii więc chyba mu pasowało to paliwo.
E36 m3 miało zalecane minimum 98 i takie też tankowałem.
Ma to związek z mapą paliwową niektóre wysilone jednostki wymagają większej ilości oktanów pod takie paliwo mają zrobione mapy paliwowe. Tak samo mają EVO czy STI a np EVO po programie na 400KM jeździ zazwyczaj już tylko na V-Power racing 100 oktanów bo pod to paliwo robi się mapę i na tym paliwie można uzyskać większą moc na słabszym występować będzie spalanie stukowe. Tylko,że tego paliwa spali też więcej ale tu akurat koszty zazwyczaj się nie liczą bo po takich modach pali 25-30L paliwa po 6,5zł więc jak ktoś tak działa to albo go stać albo ma auto tylko do zabawy.

Do samochodów, które nie wymagają paliwa 98+ nie ma kompletnie sensu tego lać bo i tak to nic nie da a auto spali więcej wbrew panującej opinii.
Mapa paliwowa jest zrobiona tak,żeby auto działało poprawnie na 95 i nie ma potrzeby przepłacać.
NP w m3 niby komputer ma się adaptować do lepszego paliwa po 2-3 zbiornikach ja kiedyś zrobiłem test. Zmierzyłem auto kilkukrotnie na akcelerometrze na zwykłym 95.
Po wyjeżdżeniu tego paliwa zatankowałem VP racing 100 i skasowałem wszystkie adaptacje auta wyjeździłem jeden zbiornik,żeby auto się przyzwyczaiło i nauczyło potem zatankowałem drugi zbiornik. Zmierzyłem akcelerometrem na tym samym odcinku drogi kilkukrotnie akcelerometrem i czasy wychodziły identyczne jak na zwykłym 95 żadnej poprawy więc po co płacić 1zł więcej za litr?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 08:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1442
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 325 tds touring
pamietam jak kiedys zalalem verve do pierwszego beznyniaka, i nie wiem czy poczulem przyplyw mocy :p czy byl to zwykly efekt placebo :) ogolnie leje 95 bo jest dobre i tanie :) a very i inne duperele to mnie sa do niczego niepotrzebne, a jesli chodzi o spalanie ciezarowek to chyba twoja siostra musiala dosc dlugo pojezdzic zeby dowiedziec sie ze roznica wynosi az 3 litry bo po jednym kursie sie tego czlowiek nie dowie :P

_________________
o gustach się nie dyskutuje ...
racja jest jak dupa ... każdy ma swoją !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 09:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
--==Mały==-- napisał(a):
Tomek-E46 napisał(a):
Nawiązując do tematu to wszędzie tak podchodzą do sprzedaży :)

W zeszłym tyg. oferowano mi orginalną część na forum za 169zł, a na allegro jest ona za 129,99 zł :rotfl: :rotfl: a podobno zniżki są dla forumowiczów... :mur: niema to jak dobra ściema :ok:


Tu akurat był polemizował. Na allegro często są ceny z kosmosu. Pudełko dostaniesz lemfordera a część maxgear np. taki przykład bo wiadomo niektórzy producenci nabijają logo firmy ale podróbek jest masa.
Wiem jakie są maksymalne rabaty w hurtowniach z częściami bo mam kilku znajomych z branży co mają sklepy czy warsztaty i u nich sobie zamawiam z programów czy bezpośrednio z hurtowni na ich numer klienta. Często jest tak,że znajomy robiący ogromne obroty mający kilka sklepów z częściami kupuje coś w tej samej cenie lub drożej niż na allegro.
Powody są różne podróbki, brak płacenia podatków zusów itd, wysyłki z zagranicy omijające opłaty celne itd Ogólnie allegro to mocno szarastrefa jeżeli chodzi o handel częściami kwestia czasu i muszą zrobić z tym porządek.
Dodam tylko,że coraz więcej firm powstaje skupujących stare części z warsztatów potem je regenerują i sprzedają jako nowe na allegro itd.


Tak, masz racje --==Mały==--, allegro to jak wróżenie z fusów, ale jeżeli sprzedawca prowadzi sklep motoryzacyjny na terenie dużego miasta (tam gdzie znalazłem część o 40zł taniej to były akurat Tychy), wystawia fakture Vat, oraz dołancza karte gwarancyjną to raczej niema ryzyka :)

Zirytowałem się tylko tym faktem, bo rozumiem, że są tutaj koledzy, koledzy kolegów, koledzy kolegów kolezanek, rodziny-siostry, bracia, kuzyni... ale bez jaj, że ktoś daje zniżki, a część ze zniżką jest o 40zł droższa od częsci na allegro. :szok:

Pozatym ceny tej częsci wahał się od 129zł do 142zł :rotfl: niby drobnostka, ale wkurza mnie takie ściemnianie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 09:24 
--==Mały==-- napisał(a):
Ma to związek z mapą paliwową niektóre wysilone jednostki wymagają większej ilości oktanów pod takie paliwo mają zrobione mapy paliwowe.


Nie większą ilością oktantów, tylko liczby oktanowej.

Liczba oktanowa to stosunek procentowy objętościowy izooktanu do n-heptanu o takiej samej odporności na spalanie stukowe, jak badane paliwo.

Tak, czepiam się, ale na forum motoryzacyjnym należałoby jednak pisać po polsku.

No i nie chodzi tylko i wyłącznie mapy paliwowe, no bo zbyt wczesny zapłon i zbyt duże napełnienie to tak, ale także kształt komory spalania - odpowiednie zawirowania mieszanki paliwowo-powietrznej oraz stopień sprężania- a ten chcemy w silnikach typu "S" podwyższać.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL