BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 12:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Fryderyk napisał(a):
Boogie napisał(a):
ze części ori BMW są lepsze niż np, Lemforder,


ale to zdanie to jest akurat OT.


żaden OT

macie tu próbke bezwględnego robienia klienta w jajo, a co ciekawsze świadomość sprzedawców co do faktu, jak klient jest głupi, jak sobie SAM potem wmawia racjonalność swojej decyzji, sam sobie ją udowadnia. Ma to związek z wrodzoną chęcią działania konsekwentnego...
I dlatego BMW kłamie w żywe oczy, a idioci wierzą w to, że części ze znaczkiem BMW pochodzą z innej linii produckyjnej etc.
Pracuje w firmie gdzie na potrzeby Niemiec produkujemy to samo co na inne kraje, identyko, a na niemcy ma to inne logo, starej niemieckiej firmy, i Niemcy płacą za to +25% wiecej. Finito.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 13:45 
Boogie napisał(a):
żaden OT

macie tu próbke bezwględnego robienia klienta w jajo, a co ciekawsze świadomość sprzedawców co do faktu, jak klient jest głupi, jak sobie SAM potem wmawia racjonalność swojej decyzji, sam sobie ją udowadnia. Ma to związek z wrodzoną chęcią działania konsekwentnego...
I dlatego BMW kłamie w żywe oczy, a idioci wierzą w to, że części ze znaczkiem BMW pochodzą z innej linii produckyjnej etc.
Pracuje w firmie gdzie na potrzeby Niemiec produkujemy to samo co na inne kraje, identyko, a na niemcy ma to inne logo, starej niemieckiej firmy, i Niemcy płacą za to +25% wiecej. Finito.


OT, bo paliwa, a części OEM, to coś zupełnie innego.

To się zgadza, że różnicę rzadko kiedy można jakąkolwiek odczuć, poza cenową.

Chodzi o to, że lemforder, czy inna firma produkująca dla BMW, ma ostre wymagania dot. procedur, jakości, ble ble ble głupot, które stawia BMW i BMW egzekwuje to od dostawcy bardzo surowo. Oczywiście, taka część jest ma dodatkową marżę od BMW AG.

Samoistnie taki lemforder NIE MUSI spełniać takich już wymagań i może je obniżyć. Materiał, technologia taka sama może z grubsza zostać, ale nie musi.

Boogie napisał(a):
Pracuje w firmie gdzie na potrzeby Niemiec produkujemy to samo co na inne kraje, identyko, a na niemcy ma to inne logo, starej niemieckiej firmy, i Niemcy płacą za to +25% wiecej. Finito.


Ja również produkuję dla Niemców różne rzeczy. Przy czym okazuje się, że teoretycznie takie same wymagania idą dla tych samych produktów w procesie produkcji, ale proces odbioru, kontrola i nadzór nad jakością to coś już zupełnie innego, jeśli chodzi o niemieckie duże firmy.

Jak zgłosisz reklamację do podwykonawcy, który robi do BMW, a w międzyczasie padnie, to dupa. Jak kupisz przez BMW, masz gwarancje, że dostaniesz wyrób od innego producenta, który spełnia identyczne wymagania.

Nie mówię, że to takie super hiper potrzebne itd. ale fakt jest taki, że porównywanie tego do wciskania kitu na cepeenie, że na super paliwie spali mniej i doda 10 koni to jest nie na miejscu.

Nigdy się nie spotkałem, że BMW twierdzi, że tuleje zakupione u nich wytrzymają +10% i zwiększą prędkość maksymalną o 5km/h.

Części OEM BMW to jest handel, a to, co jest w linku w 1. poście to po prostu bezczelne oszustwo.

Że ludzie wierzą, że istnieją osobne linie produkcyjne z czerwonymi dywanami i wysadzane cyrkoniami do produkcji części dla BMW, to sami dopowiadają sobie takie różne, albo po prostu wrzuć właściwe linki. Tak to sobie możemy pogadać, że pakt Ribbentrop-Mołotow również jest potwierdzeniem, że BMW robi nas w balona.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 14:38 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Fryderyk napisał(a):
Chodzi o to, że lemforder, czy inna firma produkująca dla BMW, ma ostre wymagania dot. procedur, jakości, ble ble ble głupot, które stawia BMW i BMW egzekwuje to od dostawcy bardzo surowo. Oczywiście, taka część jest ma dodatkową marżę od BMW AG.


Owszem, koncern taki czy inny ma wymagania, ale to wynika z jego polityki spójności, środowiskowej czy innej, a z tego z kolei sie bierze fakt, że tylko firmy spełniające dane wymogi odnośnie wielu dziedzin mogą być kooperantami czy dostawcami danego koncernu.
U mnie jest podobnie, nie możesz bić czarnych, musisz zatrudniac ludzi starszych, sadzić drzewa, mieć bezpieczny system informatyczny, jakiś procent zysków przeznaczać na nowe technologie, mieć wdrożony własny system ochrony środowiska itp itd. to wtedy możesz być dostawcą dla nas.
Dlatego tylko pewne firmy są w stanie współpracować z koncernami, a koszty tego, że uzyskały pewnego sprawe pozwalające im pracować z innym firmami są takie, że nie ma możliwości iż dla BMW spełniają jakieś wymogi, a na innej hali już nie czy innej linii już nie.
Zresztą gąszcz audytów i innych sprawdzeń wyklucza taką odcinkowość.


Fryderyk napisał(a):
Że ludzie wierzą, że istnieją osobne linie produkcyjne z czerwonymi dywanami i wysadzane cyrkoniami do produkcji części dla BMW, to sami dopowiadają sobie takie różne, albo po prostu wrzuć właściwe linki. Tak to sobie możemy pogadać, że pakt Ribbentrop-Mołotow również jest potwierdzeniem, że BMW robi nas w balona.


:rotfl: :rotfl:
poczytaj sobie nasze forum, tu było muuuuuuuuuuuuultum takich tekstów, już nie pamietam kto pisał, ale koledzy od e60 bodajże,


Fryderyk napisał(a):
Ja również produkuję dla Niemców różne rzeczy. Przy czym okazuje się, że teoretycznie takie same wymagania idą dla tych samych produktów w procesie produkcji, ale proces odbioru, kontrola i nadzór nad jakością to coś już zupełnie innego, jeśli chodzi o niemieckie duże firmy.


Ta niemiecka marka jest własnością mojej firmy od kilkudziesięciu lat, i wszytsko jest robione w jednym i tym samym miejscu od wielu wielu lat, przez tych samych ludzi, ale towar z logo niemieckiej starej firmy jest droższy o 1/4 i tyle za niego płacą Niemcy.

A dla nas z kolei produkuje coś inna firma z Niemiec, mniejsza firma, nieporównywalna wielkością i rozpoznawalnością marki, produkuje urządzenia sprzedawane potem na rynku.
Nasza cena jest 35-40% wyższa niż to samo, co można zamówić u nich, a u nas towar tylko przejeżdża przez nasz magazyn, a tamtego producenta jest nalepkowany, pakowany, opisywany, pudełkowany zgodnie z naszymi wymaganiami i ma nasze logo.
Nie wiem jak to jest tłumaczone hehehe może tymi lepszymi liniami produkcyjnymi, a może lepszymi normami jakościowymi :rotfl:
Oczywiście tamta firma ma zakaz sprzedawania, pokazywania tych urządzeń z naszym logo gdziekolwiek.
Może kiedys spróbuje jakiegos klienta tak podejść tymi gadkami hehe zpbaczymy jak to kupi :P

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 14:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Fryderyk napisał(a):

OT, bo paliwa, a części OEM, to coś zupełnie innego.




Jak OT? Przecież chodzi o to samo.... robienie ludzi w balona...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 14:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Fryderyk uwierz,że wiem o czym pisze po z paliwami mam do czynienia od dziecka tak samo jak z autami. Staram się pisać tak,żeby każdy wiedział o co chodzi nie komplikując wszystkiego fachowymi nazwami więc nie ma co się czepiać słówek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 15:11 
Boogie napisał(a):
Dlatego tylko pewne firmy są w stanie współpracować z koncernami, a koszty tego, że uzyskały pewnego sprawe pozwalające im pracować z innym firmami są takie, że nie ma możliwości iż dla BMW spełniają jakieś wymogi, a na innej hali już nie czy innej linii już nie.
Zresztą gąszcz audytów i innych sprawdzeń wyklucza taką odcinkowość.


tak, wszystko się zgadza, ale z tym, że na innej hali mogą nie spełniać - mogą! Nie mówię, że tak zawsze jest, ale istnieje taka możliwość.

Boogie napisał(a):
poczytaj sobie nasze forum, tu było muuuuuuuuuuuuultum takich tekstów, już nie pamietam kto pisał, ale koledzy od e60 bodajże,


no nie wiem. takiego oszustwa to nie widziałem.

Boogie napisał(a):
Nie wiem jak to jest tłumaczone hehehe może tymi lepszymi liniami produkcyjnymi, a może lepszymi normami jakościowymi :rotfl:
Oczywiście tamta firma ma zakaz sprzedawania, pokazywania tych urządzeń z naszym logo gdziekolwiek.


No tak. Ale to potem Wy nadstawiacie karku, a w racie co zajmujecie się reklamacjami i egzekwujecie jakość i jesteście też jej gwarantem w ten sposób.


aczkolwiek zgadzam się, że polityka jakości oraz reguły handlu to drażniąca sprawa. zarówno dla producentów, jak i konsumentów.

--==Mały==-- napisał(a):
Fryderyk uwierz,że wiem o czym pisze po z paliwami mam do czynienia od dziecka tak samo jak z autami. Staram się pisać tak,żeby każdy wiedział o co chodzi nie komplikując wszystkiego fachowymi nazwami więc nie ma co się czepiać słówek.



ja wierze i wiem, że o paliwach masz na 100% większą wiedzę, niż ja, no i nie mówię o fachowym słownictwie, tylko po prostu polskim ;) jestem pod tym kątem uczulony, bo potem czytam posty typu "mechanik mierzył mi kompresje i wyszło ok 2 barów, a w książeczce jest napisane 10:1 barów? czy mam głowice do naprawy?" ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 15:38 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Fryderyk napisał(a):
Boogie napisał(a):
Nie wiem jak to jest tłumaczone hehehe może tymi lepszymi liniami produkcyjnymi, a może lepszymi normami jakościowymi :rotfl:
Oczywiście tamta firma ma zakaz sprzedawania, pokazywania tych urządzeń z naszym logo gdziekolwiek.


No tak. Ale to potem Wy nadstawiacie karku, a w racie co zajmujecie się reklamacjami i egzekwujecie jakość i jesteście też jej gwarantem w ten sposób.



no niezupełnie :)
BMW AG niczego nie sprzedaje bezpośrednio, tylko przez dystrubutorów, tak jak i my, mamy sieć dystrybucji, agentów - i to ONI nadstawiają karków :)
A umowy pomiedzy koncernem BMW a dystrybucją są takie, że to BMW jest chronione a dystrybutorzy mogą naskoczyć BMW, czy nam na nie powiem co :)
Niestety ale tak wygląda realny świat, i koncerny są tak naprawde bardzo daleko od realnych problemów klienckich i tym podobnych spraw.

Zresztą,jak myslicie, dlaczego są takie straszne problemy z wymianami wiekszych cześci, i ASO kłamią w żywe oczy, nie uznaja wiekszych awarii etc ?
Dopiero nagłośnienie sprawy działa, i to jedyne co bedzie działać, bo koncerny dbają o PR i tym samym kurs akcji, więc nie dopuszczają do szargania opinii w środkach masowego przekazu.
Sąd tez działa, ale na zasadzie przeciągania sprawy, wtedy koncern odpuszcza bo im sie nie chce działać, mają inne zajęcia, a koszt wewnetrzny obsługi sprawy jest dość duzy, tym bardziej ze ludzie oddelegowani nie zajmują sie innymi tematami etc. czasem mozna sporą kase wygrać z takim molochem, a dla nich to pikuś... oczywiscie chodzi o sprawy ciche, niemedialne, w sprawach głośnych medialnie wazniejsze od wygranej kasy jest PR info ze koncern jest niewinny, wygrał etc.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 16:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Boogie, z OEMami masz w wiekszosci racje, ale dochodza jeszcze dwie rzeczy, ktorych nie brales pod uwage:
- z wysoko rotojuacych czesci eksploatacyjnych finansuje sie utrzymanie na polce np. jakiegos glupiego plastiku do wnetrza E36, ktory ma szanse sprzedazy raz na 5 lat, ale trzymac trzeba
- to koncern samochodowy (a nie podwykonawca), przygotowuje zwykle projekt danej czesci, takze tez wliczaja sobie koszty R&D i znowu w czesci bardziej rotujace moga byc wliczone koszty poniesione na opracowanie czegos, co pojdzie tylko na pierwszy montaz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 8 marca 2012, 16:37 
Vermilion napisał(a):
to koncern samochodowy (a nie podwykonawca), przygotowuje zwykle projekt danej czesci, takze tez wliczaja sobie koszty R&D i znowu w czesci bardziej rotujace moga byc wliczone koszty poniesione na opracowanie czegos, co pojdzie tylko na pierwszy montaz.


a to różnie. raz prawda, a raz zupełnie fałsz. zależy od komponentu, firmy itd.

Boogie napisał(a):
no niezupełnie :)
BMW AG niczego nie sprzedaje bezpośrednio, tylko przez dystrubutorów, tak jak i my, mamy sieć dystrybucji, agentów - i to ONI nadstawiają karków :)
A umowy pomiedzy koncernem BMW a dystrybucją są takie, że to BMW jest chronione a dystrybutorzy mogą naskoczyć BMW, czy nam na nie powiem co :)
Niestety ale tak wygląda realny świat, i koncerny są tak naprawde bardzo daleko od realnych problemów klienckich i tym podobnych spraw.


Nie o to mi chodzi. Jasne, że bardziej dystrybutor nachyla karku, bo jest małym srajtkiem na końcu łańcucha i o ile nie ma sieci salonów w całej europie to jest śmieciem, a nie poważnym graczem, ale...

chodzi o odpowiedzialność za wielkoseryjną produkcję, gdzie nie ma bubla, bo nie może być i koniec. jasne, że BMW nie jest blisko klienta kowalskiego, ale jak kowalski ma na gwarancji auto, to wówczas BMW AG jest na tyle blisko, że sobie jaj nie może robić, jak będzie wpieprzało pieniądze za części i roboczogodziny za bezsensowne naprawy gwarancyjne, bo "komuś coś się zapomniało".

no.

nie umiem tego ładniej wytłumaczyć. dealera nawet nie brałem pod uwagę, no bo co on tam może... jedynie nie uznać dużej usterki, no i słusznie, bo jej nie potrafi naprawić.... :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 9 marca 2012, 15:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Jak zatankowałem v powera to tak jakby samochód lepiej się zbierał :rotfl: Od 180 wzwyż jakoś tak szybciej wskazówka prędkościomierza leciała w górę (edit. znaczy się wtedy to już w dół) :rotfl: poniżej absolutnie nic nie odczuwałem. Pewnie złudzenie, ale czasy przyśpieszeń są pomierzone to się skonfrontuje je z czasami na zwykłej 95w najniższych dniach aby jak będzie w miarę sucho, się pochwale :D

A co do V power racing... Czytałem niedawno na forum audi jak koleś od zawsze tankował racinga i kiedyś przyszło zatankować zwykłe pb. I... I się okazało że na 95 samochód znacznie lepiej się zbierał, silnik z owego audi był przystosowany do 95. Z tego co tam wyczytałem to jak silnik jest przystosowany np do 95 to na takim v power racing będą tylko straty :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 9 marca 2012, 15:18 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Raz zalałem werwę. Raz. Zero różnicy. Tak samo na v-power i bp ultimate.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 10 marca 2012, 09:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Adddam napisał(a):
Z tego co tam wyczytałem to jak silnik jest przystosowany np do 95 to na takim v power racing będą tylko straty


Nie w każdym aucie. Poza tym to działa tak jak ktoś już pisał wyżej. Samochód musi się przyzwyczaić do tego paliwa.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 10 marca 2012, 10:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
StreetFire7 napisał(a):
Adddam napisał(a):
Z tego co tam wyczytałem to jak silnik jest przystosowany np do 95 to na takim v power racing będą tylko straty


Nie w każdym aucie. Poza tym to działa tak jak ktoś już pisał wyżej. Samochód musi się przyzwyczaić do tego paliwa.


A czytałeś w pierwszych postach ile jest tego dodatku??
W przeliczeniu jest to 30-50ml na 100L paliwa co oznacza,że w pełnym 50L baku masz 15-25ml dodatku :rotfl: i za te 15-25ml płaci się 20-30gr na litrze więcej 10-15zł na baku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 10 marca 2012, 11:24 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
--==Mały==--, W sumie ty nie sprecyzowałeś: czy Twoim zdaniem nie ma sensu brnąć w paliwa typu premium (np Euro super 95 vs vpower 95), czy chodzi o bezsensowność dopłacania do LO np (standardowe 95 vs standardowe 98)??

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 10 marca 2012, 11:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Nie wiem czy pisał to --==Mały==-- czy kto inny, ale w inny ale w temacie o paliwach było że zamiast paliw "premium" lepiej kupić samemu butelkę uszlachetniacza i dolać co jakiś czas 250ml na zbiornik.
Wtedy faktycznie może to czyścić wtryski bo te premium to co najwyżej utrzymać czyste jak już takie są.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 10 marca 2012, 11:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Nie ma sensu tankowanie paliw premium bo to po prostu nabijanie kasy koncernom i właścicielom stacji bez korzyści dla kupującego poza lepszym samopoczuciem,że dba o auto co jest bzdurą.
Sens tankowania 98 czy racing jest ale tylko do aut do,których producent zaleca takie paliwa zwłaszcza jeżeli zaleca min. 98. W przypadku gdzie zalecane jest 95-98 to już wybór właściciela różnica i tak będzie nie odczuwalna. Często ludzie tankują 98 czy racinga do aut,które mają zalecane paliwa 91-95 wtedy to kompletnie nie ma sensu wyrzucona kasa w błoto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 10 marca 2012, 11:37 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Gumiś napisał(a):
Nie wiem czy pisał to --==Mały==-- czy kto inny, ale w inny ale w temacie o paliwach było że zamiast paliw "premium" lepiej kupić samemu butelkę uszlachetniacza i dolać co jakiś czas 250ml na zbiornik.
Wtedy faktycznie może to czyścić wtryski bo te premium to co najwyżej utrzymać czyste jak już takie są.

Ja w dizelku co dolałem butelczyne, to palił mi więcej, więc myślę, że mógł działać na zasadzie dostarczania jakiegoś ekstra tlenu w wydech, przez co lambda mówiła ECU, aby ten dolał gnojówki. Jak mam rację, to nakicham na takie czyszczenie. No, ale małego pytam o konkretnie benzyny, bo sam mam swoje zdanie wyrobione na ten temat, a po prostu z ciekawości chce wiedzieć, czy podziela moje zdanie.

Ja ostatnio zalałem z 3baki vpower racing, ale tylko temu, bo mi brakło do cyfrówki. Nagroda odebrana i M62 wróciło na paliwo postne :)
--==Mały==-- napisał(a):
Sens tankowania 98 czy racing jest ale tylko do aut do,których producent zaleca takie paliwa zwłaszcza jeżeli zaleca min. 98. W przypadku gdzie zalecane jest 95-98 to już wybór właściciela różnica i tak będzie nie odczuwalna. Często ludzie tankują 98 czy racinga do aut,które mają zalecane paliwa 91-95 wtedy to kompletnie nie ma sensu wyrzucona kasa w błoto.

w sumie mam podobne zdanie, ale z tego, co czytałem to jak producent mówi 98 to musi być koniecznie 98, nie mniej i nie ma zmiłuj. Musi być, bo spalanie stukowe może w trymiga wykończyć silnik. Jak jest przedział podany, to najprawdopodobniej są czujniki spalania stukowego i na niższym LO ukłąd zapłonowy wykrywa spalanie detonacyjne na konkretnych cylindrach i każdemu przyspiesza zapłon wg potrzeb. Czy użytkownik wyczuje różnice, to nie wiem, teoria mówi, że różnica będzie. Tankowanie 98 gdy mamy 91-95 to tak jak napisałeś.
Co do paliw premium, to pewnie masz rację. Mi OBC przez moment (kilkadziesiąt km) pokazuje mniejsze spalanie, po przesiadce z 95 na vp99+, ale po tym czasie sytuacja się normuje. Na przyspieszeniu, oraz licząc spalanie od tankowania, do tankowania rónicy nie widziałem w żadnym ze swych samochodów.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 12 marca 2012, 21:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 323
Moje BMW: X5 E70
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141256
Hmm, a ja pozwolę sobie przedstawić moje odczucia. Trójwątkowo:

1. Sprawa dotyczy audi a6 3,0 tdi po programie.Co jakiś czas auto wpada w drgania i pływanie obrotów - problem wtryskiwacza jak mniemam ;) Niestety, ale problem powtarza się przy zwykłym ON, obojętnie, czy leję na Shellu czy Orlenie - to samo małe miasto więc i dostawca. Od jakiegoś czasu przekazałem mamie, by lała TYLKO V-Power Diesel, celem eksperymentu. Problem przestał występować.

2. Sprawa dotyczyła 206 S16 po wymianie wydechu i z jakimś powerboxem, więc właściwie seria i będzie tu mowa o osiągach. Zawsze lałem Pb 95, na nielegale Racinga. Raz mnie coś pokusiło i nalałem paliwo od sąsiada - miał jakąś tam stację: "paliwa z Orlenu mam". Nielegal skończył się tym, że dostałem bęcki od Cordoby SX. Dwukrotnie wycinał mnie na 3cim biegu. Jakiż był mój wkurw, bo przyżuliłem kilka PLN na paliwie.
Rewanż tydzień później - nie pamiętam, czy lałem Racinga czy Vervę, ale gość dostał dwa razy tak jak powinien za pierwszym razem, czyli porządnie.

3. Sprawa dotyczyła acury rsx type s i Racinga. Dałem się namówić na to, ponieważ była promocja na Shellu i właściwie było chyba ze 10-15 gr droższe od zwykłej 95, więc zalałem cały zbiornik. Normalnie paliwa starczało mi trasowo na ok. 600km. Tym razem lampka zapaliła się po... 350km? Masakra, wtedy odczułem co znaczy "musi się dostosować do paliwa".

Reasumując:
Na paliwach nie znam się od strony stacji, nie byłem i nie będę raczej pracownikiem takowej, słuchałem tylko o legendarnych wiaderkach wsypywanych do zbiornika i tworzeniu mitu paliw premium. Domyślam się też, że w małych miastach kwestia jakości paliwa bywa dyskusyjna.

Niestety, ale biorąc pod uwagę koszt wtryskiwaczy w dieslach, nie zaryzykuję oszczędzania na paliwie.
Tego problemu nie widzę w przypadku benzyniaków, bo ich wrażliwość na gorsze paliwo jest mniejsza i oszczędność na częściach zamiennych, "...bo czystsze paliwo i wtryski lepiej chodzą" w benzynach jest tak samo uzasadniona, jak Calgon do pralek, czyli można sobie darować ;)

_________________
Holo Garage:
X5:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141256&p=1834440#p1834440
A6:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=139477&p=1805442#p1805442
S1kRR:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=158891


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 13 marca 2012, 17:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
StreetFire7 napisał(a):
Na BP, Statoilu, Orlenie nie widzę różnicy. Ale jak do benzyniaczka zatankuję na Shellu V-Power Racing 100, to różnica jest mocno odczuwalna :)


tak,dlatego, że shell v-power jako jedyne paliwo w Polsce jest sprowadzane z zagranicy.Benzyna na 100%.

Diesel to głowy nie dam.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Myslicie że paliwa premium są lepsze ? Owce myślą podobnie
PostNapisane: 13 marca 2012, 22:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
BARNABA napisał(a):
StreetFire7 napisał(a):
Na BP, Statoilu, Orlenie nie widzę różnicy. Ale jak do benzyniaczka zatankuję na Shellu V-Power Racing 100, to różnica jest mocno odczuwalna :)


tak,dlatego, że shell v-power jako jedyne paliwo w Polsce jest sprowadzane z zagranicy.Benzyna na 100%.

Diesel to głowy nie dam.

Tylko racing jest importowanym paliwem dostępnym w szerokiej sprzedaży. Za mało tego schodzi, aby ruszać z produkcją lokalna. Wszystkie inne benzyny i oleje napędowe są produkowane u nas.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL