BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 05:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] gaz SGI AG 6 wtrysków gazu 4 kable
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 19:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39
Problem polega na tym że zakupiłem gaz sekwencyjny IV generacji SGI firmy AG (Autogas system)
model AG 600.140 która została wyciągnięta z samochodu BMW e34 2.0 M50 bez Vanosa 6 cylindrowego i chciałem ją wrzucić do do e39 2.0 bez vanosa 150KM również 6 cylindrowego.
Ściągłem nawet dokumentacje podłączenia instalacji gazu schemat potrzebnego kabelka do komunikacji z laptopem i program do wyregulowania gazu. Wszystko na pierwszy rzut oka bez problemu powinno pasować i się zgrać. Jednakże z sterownika wychodzą tylko 4 kable na listwę wtryskową gazu z czego ostatnie dwa zmostkowane sa przy samym końcu na kolejne dwa czyli razem 6 ale wniosek z tego taki że ostatnie po dwa będą dostawać tak samo gaz czyli to nie będzie równo chodziło chyba. mostki wyglądają na oryginalne ale w dokumentacji nie ma żadnych mostków przynajmniej w tej co znalazłem która we wszystkim przypomina moją instalacje. Dlatego ciekawy jestem czy jest możliwe podłączenie takiej instalacji czy jest jej sens i jeśli może to normalnie chodzić to w jakiej kolejności musiały by być podłączone wtryski. A jeśli chodzi o kable co idą na cewki to normalnie jest ich sześć. Więc sam nie wiem co jest zgrane. Czy ta instalacja jest do wyrzucenia czy da się coś z tego zrobić tym bardziej że nie wiem jak chodziła w tamtym aucie bo kupiłem to wszystko przez neta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 gaz SGI AG 6 wtrysków gazu 4 kable
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, 10:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Wrzuć jakieś fotki tej instalacji.

Cytuj:
Dlatego ciekawy jestem czy jest możliwe podłączenie takiej instalacji czy jest jej sens i jeśli może to normalnie chodzić to w jakiej kolejności musiały by być podłączone wtryski.


Jest możliwe podłączenie w kolejności 1 2 3 4, mostek z 4 na 6, z 3 na 5.
Takie cuda robiło się z Holenderskim SGI z tym że blok rozłączający powinien być do 6 cyl. oraz odpowiednia mapa.
Wszystko to wygląda na niezłą "rzeźbę", jestem w stanie zrozumieć taką kombinację z przed kilku ładnych lat w E34 (lepsze to niż II generacja), ale E39 z silnikiem bez Vanosa??? :przestraszony: dodatkowo montowanie tam używki wyciągniętej z E34??? :wstyd:

P.S Nową sekwencję na jakimś przyzwoitym sterowniku do 2.0 R6 można zamontować za kwotę blisko 2200 zł.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 gaz SGI AG 6 wtrysków gazu 4 kable
PostNapisane: 16 kwietnia 2012, 00:06 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
Cytuj:
P.S Nową sekwencję na jakimś przyzwoitym sterowniku do 2.0 R6 można zamontować za kwotę blisko 2200 zł.


w Siedlcach 2150 tylko montaż takiej sekwencji = podpisanie wyroku z problemami

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 gaz SGI AG 6 wtrysków gazu 4 kable
PostNapisane: 17 kwietnia 2012, 08:07 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Wolałbym montaż nowego sprzętu w Siedlcach niż instalacji używanej na dodatek4 cylindry adoptowanej do 6 garków ;) Pozatym wszystko co nosi nazwę SGI oznacza problemy :P

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 gaz SGI AG 6 wtrysków gazu 4 kable
PostNapisane: 20 kwietnia 2012, 08:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
swoją drogą - e39 2,0 benzyna bez vanosa to ciekawostka przyrodnicza ;) zapewne chodziło Ci że silnik bez "tu" czyli jeden vanos.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL