BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 2 grudnia 2019, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: 1999 E46 323i
Kod silnika: m52tub25
Na paczatku chcialbym pozdrowić wszystkich miłośników tej niepowtażalnej jazdy, jaką jest prowadzenie bawary.
Witam wszystkich.

Czytalem wiele na tym forum na temat spalania, posilkowalem sie rowniez informacjami na innych forach dotyczacych instalacji lpg.

Objawy, drzenie na wolnych problemy z wejsciem pod obciążenie na lpg katastrofa podczas zmiany z wolnych na obciazenie falowanie i gasniecie silnika, na benzynie dawal rade. Nie kupilem zestawu do inpy
Mialem juz kiedys kostke na bluetooth sprawdzem ia ze przeplywka dobrze pokazuje na wolnych 2.5 do 3 (w jednostkach podawanych w aplikacji piston) a na 3jce przy odcinie ponad 150 co przekladalo mi sie na wartosci o ktorych pisaliscie w innych postach.

W programie jest podzial na korwkty krotkotwrm i na dlugoterm czyli dla wolnych i dla obciazenia jak wywnioskowalem no i mapa byla na tym gazie taknrozjechana ze krotkotkie skakaly od 20 do 30 ale nie wiem dlaczego tylko na 2 banku na 1 staly przy zeze tak samo dlugie ciagłe 0. Wymienilem po ogledzinach kolektora dise bo przepuszczala i odrazu poprawa lecz korekty krotkie sie nie poprawily, zmienilem tez lambde na cyl. 456 i od tej pory jezdze na benzynie korekty dlugie ustawily sie na 6.2 gdy latam po spokojnej jezdzie 5.8 na obydwu bankach identyczne na + korekta krotka na 1 nadal ssztywne 0 lecz na 2gim banku krotkie nadal falują glownie 3 do max 5 i czasem spadnie na minus max 2.

Jak tylko przycisne korekta krotka spada na 0

Teraz na benzynie na wolnych jest petarda, chodzi pieknie zero wibracji ale gdy przelacze na gaz to odrazu jest katastrofa wiec juz tego nie robie

Moje pytanie bzmi, czy to normalne ze korekta dluga jest tak wysoka czy mi sie tylko tak wydaje i najciekawsze dla mnie jest to jakim cudem krotkie korekty na tylko jednym banku sie pojawiają.

Ps.
Gaziaz zapytal kto mi tak ten gaz tak sp_&*d&÷il i ze to ta instalalacja tak rozjezdza mape bo podcisnienie ktos wierał w bok kolektora ten widoczny od przodu dlatego narazie nie dalem mu tego ustawic, najpierw przerobie ta instalację bo dysze są podobno dobrze zrobione ale same wteyski niby w nieodpowiedniej pozycji i samo podcisnienie karygodnie spaprane, no coz zakleje jakos tą dziurw na kolektorze i podcisnienie wsadze chyba w takiego cycka ktory wystaje od sciany grodziowej
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 2 grudnia 2019, 21:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego pamiętaj iż autko musi działać bez zarzutu na benzynie a dopiero wtedy możemy szukać błędów w montażu czy też doboru instalacji bądź strojeniu. Nawet nie napisałeś komponentów jakie siedzą w Twoim aucie jeśli chodzi o instalkę LPG, a o tym jak ona jest zamontowana i zestrojona nie wspomnę :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 2 grudnia 2019, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: 1999 E46 323i
Kod silnika: m52tub25
Dzieki za odpowiedź, to dokladnie zdazylem juz zakodowac.
Przejzalem problemy na forum juz wczesniej i tak jak napisalem teraz jezdze juz tylko na benzynie i jak dla mnie teraz na pb jest petard, na wolnych sobie rowniutko mruczy nie drzy nic jedynie te korekty glownie zastanawia mnie dlaczego mam kolekty jakiekolwiek na banku 2 skoro na banku nr1 nigdy nie pojawia sie nawet najmniejsza

Sterownik optima reduktor shark wtryski baracuda.
Nie jezdze twraz na gazie, zastanawia mnie to czy to może jakas czesc jest jeszcze zepsuta skoro nadal sa korekty na wolbych na banku 2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 3 grudnia 2019, 17:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Komponenty gazowe można było troszkę lepiej dobrać :P


Jaka jest kolego Twoja lokalizacja ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 3 grudnia 2019, 21:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: 1999 E46 323i
Kod silnika: m52tub25
Hmm mam auto od roku a lpg w nim jest juz dluzszy czas jakbyscie zobaczyli jak to zalozone jest to dopiero byscie sie za glowe zlapali.
Aktualizuje bo musze powiedzieć ze jest poprawa,
Wężyk od podcisnienia wyjalem, dziurke zakleilem ladnie grubym kawalkiem gumy z "okularow" uszczelki pokrywy zaworow, i podpialem podcisnienie pod " wystajacy cycek" od strony sciany grodziowej, po odpaleniu i przejsci na gaz oczywiscie odrazu "mruzenie" i krotkoterminowe korekty do nawet 30 na plus oczywiscie tylko na banku 2 kurwancka...
Pojechalem w trase i pozniej po miescie na tym gazie i sie ogarnal teraz dlugoterminiwe takze w okolicy plus 6 na dwoch bankach a krotkoterminowe max 15 na wolnych obrotach, jeszcze nigdy tak to auto nie chodzilo na gazie. Ale chlopy pytam was czy te korekty mi nie zajaądą katalizatorow, to auto ma potwierdzone 279tyskm teraz i te kolektory maja prawo jeszcze pozyc jak ich nie dojafe jakas kijową mieszanką.

Co do komponentow to wlasnie gaziaze mowia ze nie mam co nazekac, bo sterownim podobno rozbydowany tylko nie lazdy sie umie za to zabrac ponos barakudy tez niezle i wytrzymale ale o sharku njc nie moge powiedziec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 4 grudnia 2019, 21:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ty zlecałeś montaż instalacji czy takowy zakupiłeś ? Nie widziałem tego Twojego burdeliku pod maską ale skoro mówisz że widzęc to byśmy łapali się za głowy to znaczy że jest bardzo źle by nie powidzieć tragicznie :P Zacznij od poprawy instalacji tak aby to miało ręce i nogi i zaczęło działać jak należy. Nie potrzebnie zakładasz kolejny temat ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 4 grudnia 2019, 23:27 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: 1999 E46 323i
Kod silnika: m52tub25
Po odpieciu klem i zwarciu ich ze soba a pozniej po jezdzie na benzynie juz wiem ze to poprostu niestety moka instalacja gazowa tak bardzo rozjezdza mape.

Teraz wiem tez ze kostka obd nie zczytuje chwilowej korekty banku pierwszego, chociaz korekte dlugoterminowe czyta z obydwu, dzisiaj skonczylem podroz na korektach dlugoterminowych 2.3 na 1 i 1.6 na 2
Wiem ze to bardzo nieprofesjonalne obchodzenie sie z danymi z ecu no ale jakos to tak wyszlo ze wole wypalic paliwo niz kupic interfejs do inpy jak narazie... w mojej instalacji są 2 listwy 3wteyskowe i z kazdej z list po 3 weze 5mm, niestety dlugosc ich nie jest taka sama a są dlugie bo przykrecon poziomo do obudowy zew pokrywy zaworów zaworow.w sumie to maja jakby wyloty pod gorke i wezyki pp 20÷ cm wchodza w kolektor. Same wkrętki są przyzwoicie zrobione wyjscie ich jest bardzo blisko wtrysku benz nkestety ten kto to montowal chyba nie mial dostwiadczenia z m52tu bo z tego co czytalem to musi to byc na krotkich wezykach i w jednej linii, moj filtr fazy lotnej ma.wyjscia na 2 strony czyli hmm jakby na v6 v8 : kupie trojniki do tych baracud i to jakos zdzialam wg zdjec majsteow od lpg z innego forum.
Dzieki za odpowiedzi
Ps ja juz kupilem ten samochd z takim syfem, w sumie gdyby nie to ze czesto robe. Jakies dluzsze trasy to ta mapa by mi sie szybciej tak rozjechala i bym szukal przyczyny a jednak trasy jakos ją ratowaly i nie gasl tak czasto i go tak katowalem biedaczka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 5 grudnia 2019, 10:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Tak to bywa kiedy gaz jest zakładany u Mirka w szopie a stroi wyżej założoną instalację Szczepan z kontowni koło prostowni :rotfl:

Poszukaj gazownika społecznego znającego się na rzeczy... bo taki motor jak masz to gazuje się bardzo łatwo i przyjemnie :)

Jeśli chcesz mogę pomóc w wybraniu gazownika tylko musisz ujawnić Swoją lokalizację :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]Zastanawiające korekty po problemach e46 323i m52tub25
PostNapisane: 7 grudnia 2019, 11:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: 1999 E46 323i
Kod silnika: m52tub25
Moja lokalizacja to Bytom.
Ogólnie poradziłem sobie już w miarę dobrze.
Wyjąłem kolektor...
Do podciśnienia wywierciłem dziurę tam gdzie po wejsciu z przepustnicy wychodzą jeszcze 2 inne węże, jeden od serva a 2gi hm jakis elektrozawor.
Skróciłem węże wtrysk-dysza każdy o jakies 7 cm nie wiem ile zostało ale zrobiłem tak że wszystkie teraz są jednakowej długości, niestety nie pozwala mi to narazie zamontować pokrywki od listwy wtryskowej jak będzie to śmigalo to ją przerobie i zamontuje
ps. nie bylem jeszcze u żadnego strojnisia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL