BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 3 grudnia 2020, 14:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52TUB25
Cześć!
Mam problem w swoim bmw E36 a mianowicie dławi się po wciśnięciu gazu w dolnej fazie obrotów.
Dużo razy próbowałem wraz ze swoim gazownikiem wyregulować instalację ale to nie przynosi żadnych efektów, jest dalej tak samo.
Doszedłem do wniosku, że pewnie jest to wina świec zapłonowych i teraz pytanie jakie świece wybrać i jaką ustawić w nich przerwę w elektrodzie.
Widziałem, że ludzie polecają Denso Iridium IK20TT.
Jeśli ktoś byłby w stanie coś polecić i napisać co do czego to byłbym wdzięczny.
PS: Znalazłem użytkownika pawelos666 jak widać często się o tym wypowiada lecz nie mogę się z nim skontaktować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 3 grudnia 2020, 17:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
SebaQ512, zdecydowanie za mało danych kolega podał :)

Autko na benzynie w pełni sprawne i nie ma takowych objawów ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 3 grudnia 2020, 18:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52TUB25
Szczurek1986 napisał(a):
SebaQ512, zdecydowanie za mało danych kolega podał :)

Autko na benzynie w pełni sprawne i nie ma takowych objawów ?


Tak autko działa na benzynie bardzo dobrze, wymieniłem przewody od odmy, ponieważ jeden był dziurawy i przez to też łapał lewe powietrze i nie pracował tak jak trzeba na gazie. Myślałem, że problem zniknie całkowicie po wymianie przewodów i przy okazji odmy, bo okazało się, że od dawna nie była wymieniana. Czytałem gdzieś na forum, że ktoś miał podobne objawy czyli po dodaniu gazu dusi się w dolnej fazie obrotów po odpuszczeniu gazu spada do około 400obr/min lub prawie gaśnie i wlatuje znowu na 700/750 obr/min. Poza tym na stacji diagnostycznej Pan mi powiedział, żebym wyregulował gaz, bo mu się czujka od gazu włączyła :rotfl: . Prawdopodobnie to szarpanie i wyrzucanie gazu to przez to, że mieszanka się nie spala do końca dlatego też szarpie silnikiem i faluje na obrotach, a przynajmniej mi się tak wydaje. Chciałem się doradzić kogoś doświadczonego o te świece, ponieważ mówiono mi, że jeśli się kupi świece i nie wyreguluje tej szczeliny to różnie może być. Chciałbym mieć już to z głowy więc jeśli ktoś ma jakąś dobra radę to proszę o pomoc :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 3 grudnia 2020, 20:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Przede wszystkim to zacznij od konkretnej diagnostyki instalacji gazowej. Mówiąc że podałeś mało szczegółów miałem na myśli podzespoły instalacji gazowej :) Mogą być źle dobrane podzespoły tak jak i zły montaż... o wystrojeniu już nie wspomnę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 7 grudnia 2020, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52TUB25
Szczurek1986 napisał(a):
Przede wszystkim to zacznij od konkretnej diagnostyki instalacji gazowej. Mówiąc że podałeś mało szczegółów miałem na myśli podzespoły instalacji gazowej :) Mogą być źle dobrane podzespoły tak jak i zły montaż... o wystrojeniu już nie wspomnę...

Jeśli chodzi o instalację gazową to była ona kupiona z silnika 2.8 z bmw E36 więc wydaje mi się, że powinna dać radę. Wtryski kupiłem nowe, bo się okazało, że tamte już nie są w najlepszej kondycji. Jeśli chodzi o resztę to powinno być okej. Jeśli chodzi o wystrojenie to ciężka sprawa, bo są odłączone sondy lambda te przed katalizatorami. Nie był to mój pomysł taki silnik już kupiłem a dopiero później to zauważyłem. Wiązka jest od jakiegoś innego autka, ponieważ silnik pochodził z bmw E46 anglika a ktoś włożył inną wiązkę i rzeźbił pod E36. Jeśli chodzi o reduktor to tak jak mówiłem powinien wytrzymać te 200 koni na spokojnie więc jest trochę zapasu. Ze starej instalacji gazowej została butla gazowa (ale to nie ma nic do rzeczy), został stary zawór do gazu i rurka pod 6mm ale to raczej brakuje mu mocy przez to w górnej fazie obrotów (przy 5400obr/min go odcina i nie idzie dalej, bo gazu brakuje przez to, że nie ma 8mm). Myślę , cały czas o tych świecach, nie wiem kiedy były ostatnio wymieniane, bo nie pytałem poprzedniego właściciela. Słyszałem, że na gazie dużo szybciej się zużywają takie rzeczy i widać jak układ zapłonowy nie domaga. Tak samo było z nieszczelnością, na benzynie chodził dobrze ale na gazie już nie i gazownik wspominał, że gaz jest bardziej wrażliwy na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czegokolwiek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 7 grudnia 2020, 20:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
SebaQ512, metodą prób i błędów to nie ma sensu się bawić... bo za chwilę wymienisz pół aut a poprawy nadal nie będzie. Akurat świece jak zmienisz to będzie profilaktycznie skoro nie wiesz kiedy były zmieniane :)

Przede wszystkim uratuje Cię konkretna diagnostyka...

Jakie masz wtryski ? jaki reduktor ? jakaś poglądowa fotka jak to wszystko jest zamontowane pod maską ? Nie napisałeś żadnych konkretów odnośnie instalacji tylko tyle że powinna dać radę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 8 grudnia 2020, 18:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52TUB25
Jeśli chodzi o wtryski to są to wtryski firmy Vatek, reduktor to Alexc Shark 1500. Fotkę pod maską mogę podesłać później jak to jest zamontowane ale nie rozumiem jaki ma to sens? Chodzi Ci o ustawienie wtrysków czy coś konkretnie innego, bo nie wiem jaki ma to związek w sensie montaż tej instalacji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 9 grudnia 2020, 07:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
SebaQ512, Twoja instalacja jest za mało wydajna do Twojego silnika. A Valtek to jeden z gorszych wtryskiwaczy jaki może wybrać. Reduktor i wtryski to bezapelacyjnie najważniejsze komponenty instalacji gazowej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 10 grudnia 2020, 13:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52TUB25
Szczurek1986 napisał(a):
SebaQ512, Twoja instalacja jest za mało wydajna do Twojego silnika. A Valtek to jeden z gorszych wtryskiwaczy jaki może wybrać. Reduktor i wtryski to bezapelacyjnie najważniejsze komponenty instalacji gazowej :)


Nie rozumiem jak mogło by być za słabe skoro jeździło to w bmw E36 z silnikiem 2.8 i tam było wszystko okej? Ten reduktor ma zapas na 200km. W porównaniu do 2.8 ten silnik jest słabszy więc powinien sobie spokojnie poradzić, wtryski może nie są najlepsze a wręcz przeciwnie ale to nie powinno mieć aż takiego znaczenia, bo są nowe. Rozumiem jakby ta sytuacja miała mieć miejsce po 3 miesiącach to bym stwierdził, że faktycznie coś z tymi wtryskami jest nie tak ale zostały dopiero założone więc nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, że te podzespoły są za mało wydajne :szok: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 10 grudnia 2020, 17:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
SebaQ512, jestem po prostu zdania iż montując instalację gazową to oszczędności zaczynamy dopiero przy tankowaniu a nie przy doborze komponentów :) Reduktor jeszcze sobie poradzi ale Valteki to słaby wybór. Skąd jesteś ? To może uda mi się nakierować Cię na kumatego gazownika który zdiagnozuje niedomagania (usterkę) ;) Chyba że masz plan kupić interfejs diagnostyczny i sam grzebać ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 10 grudnia 2020, 17:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52TUB25
Myślę, że jeśli chodzi o diagnozowanie usterek to poradzę już sobie z tym jakoś. Interfejs diagnostyczny kupiłem kilka dni temu ale nie miałem jeszcze czasu aby go podpiąć. :) Pobawię się i dam znać jak sytuacja się ma. :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] z silnikiem M52TUB25 świece do LPG
PostNapisane: 10 grudnia 2020, 20:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
w takim razie do dzieła ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL