BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 16:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] jak najlepszy silnik do compacta
PostNapisane: 23 maja 2008, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
witam poruszałem się compactem E-36 o pojemności 1.6 ale to za mało chce czegoś więcej ale nie chce żeby tylko jeździć w niedzielę bo robie mase kilometrów zastanawiam się nad 1.8is albo 323ti tylko nie wiem jaka jest różnica w spalaniu na forum czytałem o spalaniu ale każdy pisze coś innego może jeszcze ewentualnie być E-39 2.0 ale tu znowu wyczytałem że ten silnik jest mułowaty. Pomóżcie co najlepiej wybrać z tych silników i jakiego mogę sie spodziewać spalania dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 13:02 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
Prawda jest taka, że 6R zuzycie paliwa maja podobne, z racji własnie 6 cylindrów- róznice 1-2 litry /100 km 520i,523i, 528i. Liczmy średnio 12 litrow/100 km.
Jesli dla Ciebie ma znaczenie moc, to wybierz 323i, bo prędzej czy później te 140 KM z 318is/318ti też będzie mało.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 13:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
Zależy czego oczekujesz od auta. Myśle, że 1,8 wystarczy. Masz te 136KM. Ja jednak brałbym 323ti albo najlepiej 328i z nadwoziem coupe. Różnica w spalaniu między 323 a 328 nie jest w duża a w mocy jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 13:11 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
Kazdy kierowca ma inny styl jazdy, wiec zuzycie bedzie zróznicowane. Także przyjmijmy za wyznacznik dane z instrukcji limuzyna/coupe -miasto/za miastem/srednio:
318is 11,4/6,1/8,0
323i 12,9/6,7/9,0
328i 13,5/6,7/9,2

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 15:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
myślę że skorzystam z waszych rad i zastanowię się nad 323ti to będzie słoty środek będzie moc i optymalne spalanie nic tylko się cieszyć jazdą dziękuje panowie :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 18:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
the_bambus napisał(a):
Zależy czego oczekujesz od auta. Myśle, że 1,8 wystarczy. Masz te 136KM. Ja jednak brałbym 323ti albo najlepiej 328i z nadwoziem coupe. Różnica w spalaniu między 323 a 328 nie jest w duża a w mocy jest.

Tutaj spalanie przemawia nawet na korzysc 2.8 :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 19:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Krzysiek a ile ci pali twoja niunia jeśli chodzi o moc to oczywiście że lepsze jest 2.8l ale ja robie rocznie minimum 50 tys. km a nie chce słyszeć o gazie do bmw ponieważ uważam że jak mnie stać na takie autko to i na paliwo będzie mnie stać będę wdzięczny jak napiszesz ile ci pali ja większości poruszam się po mieście więc tu jest pies pogrzebany. Myślałem o takim bmw jak ty masz ale o 2.0l tylko wyczytałem że jest to za słaby silnik do takiej masy :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 08:14 
Ja wlasnie jestem szczesliwym posiadaczem Compacta 323 Ti. Musze Wam powiedziec ze jak go kupowalem to troche sie balem duzego spalania i tego, ze bede w zwiazku z tym jezdzil nim tylko w weekend do kosciola :P Ale jestem zaskoczony bo przy jezdzie w 90% po miescie spalanie waha mi sie zawsze miedzy 10 a 10,5 litra. Jak na taki silnik i moc miom zdaniem jest naprawde niezle.

Wiadomo ze spalanie zalezy od stylu jazdy - ja nie jezdze wolno ale tez nie pale kapcia na kazdych swiatlach.

A roznica miedzy 1,8 a 2,5 jest i to znaczaca. Jak odpalasz rano r6 to chocby dzien byl po maksie do bani i tak ryj sie cieszy jak uslyszysz ten dzwiek :D

Tylko troche trudno znalezc dobrego 323 Ti - ogolnie malo ich jest w porownaniu do 316 i 318.

Moja betka: http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/e10 ... 7dc50.html


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 08:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
No robisz trochę tych kilometrów hanys. A nie myślałeś o jakimś dieslu? I tu jest znak zapytania, bo nie wiem czy silnik m51tds (ten 2,5 litra) był oferowany compacie. Zresztą ten silnik nie ma zbyt dobrej opinii na naszym forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 09:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Dawid myślałem o dieslu ale w compactach był tylko 1.8tds a znowu 525tds mam wrażenie że będzie słaby. Mój brat ma cupe z tym silnikiem i to jeszcze jakoś jeździ ale silnik ten zalicza różne wpadki. Zapewne zaraz ktoś napisze że nie było cupe w dieslu ale jak ktoś ma troszkę pojęcia to wie że jest to możliwe. Mam jeszcze jedno pytanie nie znasz kogoś kto ma takiego compacta do sprzedania godnego uwagi :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 09:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
Andrzej widziałem jednego compacta 320td ale to był rok 2002. Taki kosztuje 32 000zł. A jeśli chodzi o e36 to nie widziałem mocniejszego niż 320. Szukałem na otomoto i znalazłem dwa, ale raczej bym ci ich nie polecał. Jeden to 318ti z włożonym silnikiem 2,8 litra drugi to zwykla 323 ale za to z gazem. Zresztą zobacz sobie http://otomoto.pl/bmw-323-compact-318ti-z-silnikiem-2-8-C5274730.html
http://otomoto.pl/bmw-323-C5192576.html
Ten drugi to bylby nawet ale ma gaz i tandetny wlew do tankowania w zderzaku.
PS: A ile byś miał kasy na autko? Może znalazłbym coś ciekawego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 10:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
nie wstawiaj zadnego silnika z rodziny M, bo swoje juz przezyly, sa drogie w zakupie i drogie w eksploatacji-naprawie. Lepiej cos z V8 wrzuc, 4.0 lub 4.4 litra


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, 19:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
I jak poszukiwania auta?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL