BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 06:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Trudny wybor diesla w e46. pomozecie?
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 09:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Szanowni DOŚWIADCZENI użytkownicy forum,

Zabieram się do zakupu bmw oczywiście. Chodzi o model e46 w sedanie bądź coupe. Rocznik jaki mnie interesuje to 2003-2004. Mam pytanie odnośnie wyboru silnika diesla. Do wyboru z tego co wiem sa 4 wersje jeśli chodzi o ten rocznik. 2.0d (136km), 2.0d (150km), 3.0d (184km) i 3.0d (204km).
Który silnik wg Was będzie idealny dla mnie.
Jeżdżę ok. 1000km miesięcznie, z tego 200km to trasa a reszta miasto – Łódź. Chciałbym aby auto było dynamiczne jak na warunki miejskie i aby na trasie nigdy mocy nie brakowało co by niektórym przytrzeć czasem nosa, którzy myślą ze diesel nie potrafi natomiast jeśli chodzi o koszta i spalanie. Dobrze by było gdybym przy cenie ropy 3,5zl mieścił się w 300zl na paliwo. Wychodzi ze auto miałoby palić średnio niecałe 9l/100km. Które z tych wersji dadzą takie spalanie przy średnio ciężkiej nodze biorąc pod uwagę ze 80% to jazda miejska?
Mam pytanie, które z tych silników dadzą mi i frajdę z jazdy i odpowiednia moc i oczywiście spalanie na podanym wyżej poziomie? Który silnik będzie najlepszym wyborem? Oczywiście skrzynia będzie manualna. Proszę o odp. Pilnie tych użytkowników którzy znają bądź jeździli rożnymi wersjami tego auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 10:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Saladyn, lata które podałeś to silniki 150KM (w 320d) lub 204KM (w 330d), poprzednie warjacje silnika 2.0d i 3.0d występowały wcześniej. Jest rownież dostępny w sedanie silnik o pojemności 2.0 (oznaczenia 318d) o mocy 118KM. Ten ostatni jest baaardzo oszczędny (ok. 6/100), ale niezbyt dynamiczny. W Twój gust powinien wpasować się zarowno silnik 150KM jak i 204KM, ten pierwszy (z manualną 6-biegową skrzynią) co prawda ustępuje dynamiką temu drugiemu, ale spala troszkę mniej. Ja stałem przed podobnym wyborem i kupiłem 330d. Spalanie od 6-7 na trasie, ok. 8-10 w mieście, średnio 8. Dynamika jest bardzo dobra (wersja 184KM).

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
no tak, a biorac pod uwage wszystkie 4 wersje? powiedzmy ze wzialbym rocznik np 2001-2002. chodzi mi o porownanie po prostu jak moc ma sie do spalania i ktora wersja bylaby dla mnie najlepsza biorac pod uwage to co napisalem odnosnie liczby kilometrow na miast i trase miesiecznie. czy coupe jest duzo drozsze w utrzymaniu? mysle i o sedanie i o coupe i nie moge sie zdecydowac. a ta wersja 118km to juz nieco niestety za slaba prawda? da sie tym nieco przycisnac? jak tam jest z osiagami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 19:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
318d jest słabiutka, ale oszczędna
320d (136KM) jest to starsza konstrukcja od 320d (150KM) - ta druga to CR
330d (184KM) vs. 330d (204KM) - lepsze parametry i odrobinę niższe spalanie
co do coupe - diesel to tylko 320Cd (150KM) oraz 330Cd (204KM), sedan występuje we wszystkich odmianach
wg mnie szukaj auta w idealnym stanie, a to czy będzie to wersja 184KM czy 204KM (czy 150KM) zostaw na koniec. Najważniejsze by auto :przemówiło" do Ciebie

PS jakbym miał wybór to bym brał 330Cd :cwaniak:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 20:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
przedzial cenowy jaki mnie interesuje to max 40tys zl wiec chyba ciezko bedzie 330cd znalezc prawda? natomiast glownie chodzi mi o kompromis miedzy moca i spalaniem. gdyby auto mialo moc 204km i palilo w miescie 5l to wiadomo - byloby dla kazdegu autem idealnym

decyduje sie reczna skrzynie rowniez powodow spalania i oczywiscie dawki adrenaliny jaka daje taka skrzynia, oprocz wiekszej kontroli itp.

tak jak pisalem wczesniej nie jezdze az tak duzo - 1tys miesiecznie z czego 800km po miescie. zastanawiam sie czy 330d jest potrzebne glownie do miasta gdzie jednak sporo czasu spedza sie na jezdzie od swiatel do swiatel i staniu w korku. no ale przyjemnosc z jazdy jest zapewne nie do przecenienia. maks kaski na paliwo w ciagu miesiaca to 300zl z tego wzgledu ze po prostu uwazam ze placic wiecej nie ma sensu przy 1000km. wychodzi na to ze auto mogloby przy obecnej cenie ropy (powiedzmy ze 3,5zl) spalic maks srednio 8,5l

czy jakakolwiek wersja 330d jest w stanie tyle palic w miescie?
wezmy pod uwazge stanie w korku itp. i czy wykorzystam moc tego auta?

a jesli chodzi o moc 318d - naprawde az tak slabo? spalanie pewnie super, ale zalezy mi na mocy ktora w sytuacji kiedy bede jej potrzebowac da mi pewne zwyciestwo w czasie wyscigu spod swiatel czy wyprzedzania - to w koncu bmw - czasem bede chcial zaszalec

i co myslisz/myslicie o tym co napisalem? jakie sa wasze rady?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 20:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
to rozglądaj się za 320d (150KM) z manualną, 6-biegową skrzynią. Jak po pewnym czasie będzie Ci mało to zawsze możesz "zafundować" program zwiększający moc :)

na pewno spali mniej od 330d, w mieście tym bardziej, a radość z jazdy również będzie

PS z Twoimi "sportowymi" zapędami zapomnij o 318d

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 20:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
a tak realnie biorac ile wiecej spaliloby takie 330d 204km np od 320d 150km? biorac pod uwage jazde miejska oczywiscie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 21:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
1 do 2 litrów (zależy od stylu jazdy i egzemplarza)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 21:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
czyi w wersji 330d 184km badz 204 km nie zmiescilbym sie srednio 8,5 w miescie?

a tak w kwestii porowniania z 520d i 530d w manualu. ile wiecej to auto pali? moj ojciec pyta. oczywiscie w stosunku do takich samych wersji w 320d - tez 136km i 330d 184km.
bedziesz sie orientowal?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 21:29 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Saladyn napisał(a):
czyi w wersji 330d 184km badz 204 km nie zmiescilbym sie srednio 8,5 w miescie?

a tak w kwestii porowniania z 520d i 530d w manualu. ile wiecej to auto pali? moj ojciec pyta. oczywiscie w stosunku do takich samych wersji w 320d - tez 136km i 330d 184km.
bedziesz sie orientowal?

http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_E39 :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2009, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
prosze jeszcze o odp jak wychodzi ze spalaniem 330d 184 badz 204 km w miescie. czy da sie przy zwyczajnej jezdzie spalic 8,5 czy raczej wiecej?

i drugie pytanie. ktore modele czy seria 5 czy seria 3 maja lepsze prowadzenie? chodzi mi o komfort, poczucie stabilnosci itp. ojciec sie kloci ze mna:))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 00:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
330d w mieście może spalić 8.5 przy normalnej jeździe i umiarkowanych korakch (mnie tyle pali, czasami 0.5 więcej)

co do prowadzenia 330d vs. 530d

trójka jest jak garnitur szyty na miarę, robi na drodze to co chce kierowca, jest bardziej przewidywalna za sprawą bardzo dobrze dobranego zawieszenia, ukl. kierowniczego i hamulcowego

piątka to troszkę inna liga - jest bardziej komfortowa, ale nie daje tyle przyjemności z jazdy co 3er (szczególnie 3er w wersji z 3.0d lub 3.0i)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 00:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
komfort w E39 bedziesz miał zdecydowanie lepszy, wg mnie lepszy masz tylko e 7er i MB S-klasse(wg mnie w nowym a8 jest mniej komfortowo). Ale porównywac osiagi z tym samym silnikiem e46 i e39 to oczywiscie wielki + dla e46.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 10:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
ile tak naprawde miejsca jest w serii 3? mniej niz w w203 mercedesa? chodzi mi glownie o miecjsce z tylu, z przodu wiem, bo siedzialem. bagaznik jest wystarczajacy, rzadko podrozuje. natomiast czasem jakis wyjazd z rodzicami czy tesciami sie szykuje wiec pytam o miejsce z tylu szczegolnie dla osob powyzej 170cm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 11:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
ja mam 190 i nie jest tak tragicznie, ale w długiej trasie byłoby męcząco.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 06:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
wybiore jednak serie 3 i mysle ze w wersji 330d. mam pytanie odnosnie obu wersji tego silnika. czym poza moca sie roznia, ktora wersja jest mniej awaryjna i jak ze spalaniem, czy duzo wieksze w mocniejszej wersji?

do tego z wlascicielem strony !_nie_reklamujemy_! rozmawialem o manualnych i automatycznych skrzyniach i mowi zeby raczej unikac tych drugich. jakie sa wasze opinie? czy faktycznie sie psuja po 200tys km?

i 3 pytanie. gdzie szukac dobrego auta. czy na rodzimym rynku znajde auto w wersji ze skora itp? czy raczej jechac na zachod w poszukiwaniu ukochanej buni? dajcie znac jakies wskazowki beda przydatne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 08:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Saladyn, wiem, że chcesz zebrać max. info. na temat przyszłego auta, ale dwa podobne tematy w różnych działach (i te same posty) nie są potrzebne :zly:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 08:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Saladyn napisał(a):
rozmawialem o manualnych i automatycznych skrzyniach i mowi zeby raczej unikac tych drugich. jakie sa wasze opinie? czy faktycznie sie psuja po 200tys km?


Ja mam 267k przebiegu i puki co nic sie nie dzieje.

Saladyn napisał(a):
3 pytanie. gdzie szukac dobrego auta. czy na rodzimym rynku znajde auto w wersji ze skora itp? czy raczej jechac na zachod w poszukiwaniu ukochanej buni? dajcie znac jakies wskazowki beda przydatne


Nie ma reguły. O egzemparz kupiony w PL z dobrym wyposarzeniem i w dobrym stanie ciężko ale przecież sa dostepne takie sprowadzone kilka lat temu.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2009, 08:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
tak, przyznaje ze sa dwa identyczne posty w roznych dzialach-po prostu niektorzy uzytkownicy nie zagldadaja do jednego a lubia inny dzia itp. dlatego chcialem wlasnie zebrac jak najwiecej informacji:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 stycznia 2009, 14:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2178
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Moje BMW: e 60
Kod silnika: 530 I
Jeśli wybór padł na diesla w E46 to ja bym na Twoim miejscu się nie zastanawiał tylko wybrał 330d. Można tym dobrze polatać. Ostatnio miałem przyjemność przez chwilę polatać i robi wrażenie. Daje dużo radości z jazdy. :ok:

_________________
"wóz najszybszy w mieście"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL