BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 07:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] Pomocy
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 15:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŻyrardĂłw
Witam, szukałem wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć podobnego problemu.
Otóż auto nie chce w ogóle zapalić z benzyny i nie wiem co jest tego powodem.
Wracałem sobie pewnego dnia z pracy na benzynie, zatrzymałem się pod sklepem, zgasiłem silnik dosłownie na 5 minut, kiedy wróciłem, starałem się odpalić silnik i nic,kompletnie zamarł :zdziwko: pokręciłem trochę i nic, w końcu odpaliłem z gazu bo akumulator był już na wyczerpaniu, powiedziałem sobie "spróbuje jutro" no ale to nic nie dało.
Moja bunia kompletnie nie reaguje po przełączeniu na benzynę, czy to podczas jazdy czy na postoju, po przełączeniu silnik od razu gaśnie :zalamany: Może ktoś miał podobny problem?
Po głowie mi chodzi myśl że to może być wina przełącznika od gaz,niekiedy słychać w nim tak jak by zwarcie.
Auto to E-30 316i z instalacją Lavato (nie sekwencyjną).

Z góry dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 17:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1746
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 M3 + E60
Kod silnika: S54 + M54
Zacznij od sprawdzenia pompy paliwa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 19:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 162
Lokalizacja: Na³êczów
Gasper napisał(a):
Zacznij od sprawdzenia pompy paliwa.

Dokladnie ja bym tak zrobil.Kolega mial taki problem w Oplu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 20:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
dokladnie jak koledzy pisza sprawdz pompke ale najpierw czy dochodzi do niej napiecie bo niekoniecznie musiala pojsc pompka mogl poprostu sie przepalic bezpiecznik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2009, 20:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2178
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Moje BMW: e 60
Kod silnika: 530 I
Tak jak piszą przedmówcy zacznij od sprawdzenia pompy paliwa. Na bank padła pompa.

_________________
"wóz najszybszy w mieście"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2009, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: South-London
Moj brat mial podobny problem w e36 320i dokladnie tak jak piszesz , wymienil pompe i zapierd,,,,,,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2009, 14:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŻyrardĂłw
Witam.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, najprawdopodobniej była to pompa paliwa, nie było słychać w ogóle jej pracy :zdziwko: .
Jednak teraz pojawił się inny problem, bunia nie chce zapalić z gazu o własnych siłach :(
Z holu zapala, silnik chodzi, jednak po wciśnięciu gazu, zaczyna się dławić i gaśnie, a potem już nie chce zapalić, tylko z linki.
Co to może być? :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, 14:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 86
Lokalizacja: Namysłów
Moje BMW: e30=>e36=>e46
Kod silnika: N47
moze bierze lewe powietrze ... sprawdź szczelność układu ... jeśli masz zwykły gaz to sprawdź czy mixer niejest zapchany no i przedewszystkim czy niedostaje jednocześnie gazu i benzyny ... sprawdź parownik tzn. spuść z niego olej ewentualnie rozbierz go i sprawdź membrany a później zaklej go silikonem :P pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, 21:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: ÂŻyrardĂłw
Witam, własnie dzisiaj rozkręciłem parownik, syfu było pełno, wyczyściłem, złożyłem do kupy (membramy raczej do wymiany, ale jeszcze dają rade) uradowany ide do samochodu zakładam parownik i nic, załapała na chwile i momentalnie zgasła.
Może zapiekł się wtryskiwacz? Gdzie on w ogole jest bo w ogóle nie moge go znaleść?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 09:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 86
Lokalizacja: Namysłów
Moje BMW: e30=>e36=>e46
Kod silnika: N47
wtryskiwacz ale czego? benzyny są na listwie wtryskowej... a gaz niema wtryskiwaczny ... tam tylko parownik mixer i zaworki :P no i butla najważniejsz :P jeśli silnik łapie to zawory sie otwierają ... odetnij mu dopływ benzyny i wtedy sprawdź czy Ci na gazie zapali, jeśli nie to pożycz od kogoś parownik i sprawdź . Jak już odpalisz na zaciąg to chodzi Ci silnik normalnie na wolnych obrotach??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 10:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Jeśli motor nie chodzi na benzynie, to rozumiem, ze odpalasz go na gazie jak jest zimny.
Wtedy chodzi przez chwile i w końcu gaśnie.

Podejrzewam, że po prostu silnik nie zdąża zagrzać wody, której ciepło jest potrzebne do zgazowania LPG. Zdarza się tak przy niskich temperaturach, iż na holu silnik zaskoczy, ale po niedługim czasie parownik po prostu "zamarza"

To taki strzał na pierwszą próbę. Sprawdź jaką temp. ma parownik już po tym jak motor zgaśnie. Jeśli potrzebujesz koniecznie odpalić samochód żeby np. dojechać do gazownika, to możesz spórbować metody polewania parownika wrzątkiem, do momentu aż silnik już nagrzeje chłodziwo i parownik będzie poprawnie pracował.

Potem jedź zrobić serwis instalacji i wymienić pompę paliwa, choć wymiana pompy to nie jest trudna sprawa i możesz zrobić to sam.

pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL