BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 07:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E38] 740IL Long i jego prawdziwe spalanie.
PostNapisane: 30 stycznia 2009, 13:08 
Witam! Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać :D:D:D. Przymierzam się do kupna e38 740IL Long chciałem sobie je przywieść podczas wyjazdu do Niemiec w czasie ferii. Tylko że różne źródła podają całkiem różne wyniki spalania. Na jednym z portali wyczytałem że ciężko jest na trasie zejść poniżej 16 l benzyny i że po mieście pochłonie nawet 29 l, druga opinia na tym portalu podaje że 750IL można zejść do 9 na trasie. Jeśli ktoś ze społeczności ma/ miał styczność z tym samochodem i może powiedzieć ile to tak naprawdę spala to byłbym wdzięczny. I nie chodzi mi o odpowiedzi typu że szwagier mojego kuzyna ma kuzyna, który ma wujka, którego szef miał kiedyś kolegę co posiadał takie bmw ale sprzedał po tygodniu bo za dużo paliło ale zrobił nim tylko 80 km. Na jednym z forów dostałem taką odpowiedź, mi jednak bardziej chodzi o kogoś kto tym jeździł bo wydatek jest spory, znalazłem ładną 740IL Long z 2001 a jak wiecie to autko trochę kosztuje. Z góry dzięki. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, 19:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2081
Lokalizacja: Sandomierz
Moje BMW: X6
Kolego biorąc na logige 740iccm to chyba proste jest że auto nie będzie paliło 10 na trasie i 16 w mieście :mur:

Tu trzeba się liczyć z naprawdę wysokim spalaniem w OSTRYCH korkach i jazdą nie oszczędną oczekuj nawet ok. 30l ale średnio licz się ze spalaniem ok.18l i to w takiej powiedźmy ''żwawej jeździe'' :]

A jak chcesz jeździć ekonomiczne to muskając gaz na trasie zejdziesz do max. 12 , ale to nie jest jazda na V8. Jak byś miał tak jeździć to lepiej kupić sobie 730i albo 728 i jeździj tak jak ''Bóg przykazał'' :]

pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, 20:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
przy DUZYCH korkach bedzie palic 25 l na 100 na trasie 11l w zwyklej jezdzie miejskiej 15-20 z wskazaniem na 20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, 22:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2081
Lokalizacja: Sandomierz
Moje BMW: X6
tomasz86, wiem że miałeś 5er z tym motorkiem i na pewno lepiej wiesz ile taki silnik spali. Ale tu jest 7er+long więc wydaje mi się że min. ok. 1-2 litry 7er L, trzeba liczyć więcej.Takie moje osobiste sugestie :]

pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, 23:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: Jelenia GĂłra
mysle ze roznica pomiedzy 5er i 7er z tym silnikiem bedzie bardziej widoczna w miescie, gdzie trzeba co chwile ta bude rozpedzac od zera, mniej w trasie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 09:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
Sebuś napisał(a):
tomasz86, wiem że miałeś 5er z tym motorkiem i na pewno lepiej wiesz ile taki silnik spali. Ale tu jest 7er+long więc wydaje mi się że min. ok. 1-2 litry 7er L, trzeba liczyć więcej.Takie moje osobiste sugestie :]

dalej mam 540 tyle ze ja mam 4.0 a wiekszosc 7 e38 to 4.4 nowszy silnik ktory troche mniej pali
mi 540 przy mega korkach -londynskich pali 27 l na trasie zszedlem do 10 z hakiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL