BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 czerwca 2024, 17:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 24 października 2011, 16:10 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Witam , mam ogromny problem z moją firmą ubezpieczeniową. Firma ta to Concordia. Miałem AC na bmw e46 coupe 1999 rok. Niestety podczas trwania tego ubezpieczenia miałem szkodę AC , jakiś bałwan zimą przywalił w auto i uciekł. Zgłosiłem normalnie tą szkodę , kasę dostałem , auto naprawiłem . Teraz przy przedłużaniu ubezpieczenia firma ta mówi że już nie może mi wydać ubezpieczenia AC ? Dlaczego tak się zachowują skoro robię kontynuację , czy nie powinny polecieć mi poprostu zniżki na AC ? Wcześniej jak była stara corsa B to robili i robili AC mimo iż auto miało powyżej 10 lat. Macie może jakieś artykuły prawne na które mogę się powołać aby przedłużyć ubezpieczenie AC ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 24 października 2011, 17:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
A czytałeś w ogóle OWU AC Concordi? Ja bym od tego zaczął bo możliwe, że ubezpieczają np. do 10 roku eksploatacji pojazdy lub te które mają więcej niż 10 lat pod warunkiem bezszkodowej kontynuacji w Concordi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 24 października 2011, 17:31 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Kolego zajrzałem do tych OWU i jest tak jak przypuszczałem:

Par. 4 pkt 1 OWU - Wyłączenia odpowiedzialności

Ubezpieczeniem nie są objęte pojazdy eksploatowane dłużej niż 12 lat, chyba że umowa jest kontynuacją poprzedniej, bezszkodowej umowy zawartej z ubezpieczycielem.

Jeśli Twój pojazd ma pierwszą rejestrację przed październikiem to już skończył 12 lat i się nie kwalifikuje do AC w Concordi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 24 października 2011, 18:13 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
dzieki bardzo za szybką odpowiedź , też przeglądałem to. I no wniosek mój taki że to złodzieje w takim razie , ileś lat z rzędu mieliśmy tam auta zawsze było AC OC Asistance , NNW , mało tego babka bez naszej wiedzy dawała nam dodatkowe ubezpieczenie "na osobę" za które płaciło się więcej ! Muszę jeszcze się dowiedzieć kiedy auto było rejestrowane co prawda w polsce jest od roku bo wcześniej było u 1 własciciela we Francji. Ogolnie to myślałem że tak jak w normalnej firmie ubezpieczeniowej jest , że wykorzystanie AC wiąże się ze wzrostem ceny za AC w przyszłym roku, a nie z rozwiązaniem umowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 24 października 2011, 19:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
venom118 napisał(a):
I no wniosek mój taki że to złodzieje w takim razie


Rozumiem, że może tak napisać ktoś kto dostał mniejsze odszkodowanie niż mu się faktycznie należało... Przecież OWU nie są tajne i każdy ma do nich dostęp, tym bardziej osoba, która kupuje AC powinna chociaż spojrzeć na par. odnośnie wyłączenia odpowiedzialności. Ten zapis nie jest napisany tzw. drobnym druczkiem tylko normalną czcionką jak reszta OWU. Nie wiń TU za to, że nie spojrzałeś w OWU bo taki zapis podejrzewam, że był tam od zawsze a nie został stworzony akurat na potrzebę Twojej polisy. Często właśnie dochodzi do takiej sytuacji, że ktoś kupuje ubezpieczenie i jak proponuję mu żeby przejrzał OWU, które dostaje to odpowiada "po co mi to i tak tego nie przeczytam". Przecież AC jest dla Ciebie więc zobacz następnym razem co kupujesz, bo tylko sobie zrobisz krzywdę nie znając warunków ubezpieczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 24 października 2011, 20:02 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Nic dodać, nic ująć :-D

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 24 października 2011, 20:42 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
...ale chyba nie rozumiesz czemu jestem taki zły .... wszystkie auta jakie mieliśmy mieliśmy w concordii od zawsze , za pierwszym razem pamietam ze czytane były warunki AC OC tvn pck hwdp itp , później wiadomo przedłuzajac każdą polisę sprawdzało się to powierzchownie , po za tym ubezpieczenie zawsze robiła pani którą w miare znaliśmy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 25 października 2011, 07:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale nie rozumiem dlaczego obwiniasz o to Swojego agenta. Przecież ona nie układała tych OWU. Czy to jej wina, że Ty w tym roku miałeś szkodę? To, że ubezpieczasz się u niej tyle lat nie znaczy, że ona ma Ci coś załatwiać po znajomości. Jeśli by taką polisę wypisała to Concordia pewnie by tą polisę wróciła do anulowania albo Ty nie dostałbyś odszkodowania bo pojazd nie podlegał ubezpieczeniu ( wtedy dopiero mógłbyś być zły). Dla mnie sprawa została załatwiona tak jak powinna być. Skontaktuj się z jakimś agentem PTU bo tam ubezpieczają AC na auta w wieku do 13 lat, możesz też spróbować w Uniqa ( 15 lat).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z przedłużeniem AC bmw e46
PostNapisane: 25 października 2011, 07:26 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
napisz prośbę o zgodę na ubezpieczenie na warunkach niestandardowych, jak masz kilka aut u nich ubezpieczonych to moze sie zgodzą, np. Allianz tak poszedł nam na reke

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL