BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 22:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z odszkodowaniem
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 40
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Witam
W 2010 miałem wypadek w niemczech ani ja ani kierowca bioracy udzial w wypadku nie przyznal sie do winy.Sprawa trafiła do sądu niemieckiego sprawca wypadku zostal ukarany mandatem.Dzis dostaje decyzje od ubezpieczyciela sprawcy wypadku ze odmowili mi odszkodowania bez podania przyczyny.Jak to jest mozliwe skoro sad ustalil winnego i go ukaral.Bede wdzieczny jezeli znadzie sie ktos kto mi to wyjasni a moze ktos z was mial juz taka sytuacje i poradzi mi co nalezy zrobic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z odszkodowaniem
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 21:38 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Tak na moje niefachowe oko to nikt ci nie pomoze jezeli nie znamy przyczyny odmowy... ja bym wystosowal oficjalne pismo do ubezpieczyciela niemieckiego z prosba o uzasadnienie odmowy wyplaty odszkodowania... nie ma czegos takiego jak bez powodu i bez przyczyny... mysle ze na ten moment nikt nic wiecej nie wymysli... ale moze sie myle.

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z odszkodowaniem
PostNapisane: 19 stycznia 2012, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 40
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
W decyzji jest napisane jedno zdanie ze czlowiek ktory zostal ukarany mandatem nie jest sprawca wypadku.Jak to jest mozliwe czy ubezpieczyciel nie bierze pod uwage wyroku sadu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z odszkodowaniem
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 16:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
Byla na miejscu wypadku Polizei? Jesli nie to bedzie problem, poniewaz to policja powinna ustalic sprawce zdarzenia. Masz w de prawnika? Jesli nie ,to ciezko to widze. Ja mialem podobny problem w 2009r, bez pomocy prawnika ,praktycznie walka z niemieckim gigantem ubezp Allianz byla nierealna.

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z odszkodowaniem
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 20:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Miałeś AC ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z odszkodowaniem
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 01:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 40
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Witam
wypadek mial miejsce na autostradzie lecialem w strone drezna i tir wbil mi sie przed maske bez kierunkow chcial sie wlaczyc do ruchu.Policja byla na miejscu wypadku spedzilem tydzien w szpitalu w niemczech.Moj pracodawca mial wykupione ubezpieczenie pelny pakiet w PZU. dostalem z AC 300 zeta bo jeszcze nie zakonczylem leczenia.siedze w domu 6 miesiecy na zwolnieniu lekarskim i 12 miesiecy rehabilitacji.Mam adwokata niemieckiego.Tylko ze to nie jest takie proste podczas wypadku z tirem wszystkie roszczenia sklada sie do ubezpieczyciela ciagnika i tak zrobilismy.Jak wiecie sad przyznal mi racje i ukaral niemca mandatem za spowodowanie wypadku.Ubezpieczyciel wymyslil sobie ze to nie niemiec spowodowal wypadek tylko ja i odmowil wyplaty dziwne bo myslalem ze wyrok sadu jest wiazacy.Konkretnie to HDI mi odmowilo wyplaty.
j-23 jakie miales problemy i jak to zalatwiles moze cos mi pomozesz swoja opowiescia
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL