BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 07:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 10:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1235
Lokalizacja: śląsk
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
mam problem mianowicie tydzień temu mialem stluczke nie z mojej winy. Koszta naprawy ciągniete z polisy sprawcy i tak rzeczoznawca przyjechal poogladal na drugi dzień dostałem kosztorys i patrz i nie dowierzam czy to żart ale raczej mało śmieszny. Do porządnej naprawy braknie mi chyba z 1-2 tys. Dzwonie do tej ubezpieczalni co zrobila kosztorys (WARTA) i oni mowią że jak jest za mało to prosze pojechać na warsztat i zrobić wszystko na faktury. Jade więc do warsztatu i wypytuje goscia jak bedzie z naprawą, on mi mówi że zrobi to i jego i mnie nie bedzie obchodzić ile za to weżmie bo jak przekroczy to co dała ubezpieczalnia to się on z nimi będzie sądził. Tylko jest jedno ale on mi to zrobi tylko że same zamienniki jako części zastępcze a to mnie nie bardzo interesuje, wole kupić nową lub używaną ale oryginalną cześć. Czy orientuje się ktoś czy są takie warsztaty co robią na częściach oryginalnych i żeby to ubezpieczalnia pokryła ? Czy jest może jeszcze jakaś możliwość wyciągnięcia więcej od ubezpieczalni czy to już bedzie ostateczna kwota ?

z gory dzięki za pomoc

_________________
...work in progres, stay tuned for final look...

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103307

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 11:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
napisz odwołanie, i powołaj niezależnego rzeczoznawce, który zrobi nowy kosztorys naprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 12:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1235
Lokalizacja: śląsk
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
czy to wystarczy żeby wziać za naprawe więcej ? nie bedą się wykręcać czy ciągać po sądach ?

_________________
...work in progres, stay tuned for final look...

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103307

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 12:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Po sądach to tylko ty ich możesz ciągać :) odwołanie to narazie jedyne rozwiązanie, by coś odzyskać.
ew. jeżeli chcesz taniej to musiałbyś poprosić warstat/serwis by sporządzili kosztorys naprawy i wysłać im. Zresztą rzeczoznawca weźmie z 200-300zł za wycene.
I zagroź sądem. Po 2-3 odwołaniach wymiękają i płacą jak należy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 12:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1235
Lokalizacja: śląsk
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
ok dzieki bede informował jak sprawa się potoczyła

_________________
...work in progres, stay tuned for final look...

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103307

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 13:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
powiedz jakie to sa uszkodzenia? co zostalo uszkodzone? bo zamienniki to zalezy co, jak blacharka no to wiadomo, jak czesci zawszenia to gowno nie mechanik jak ci pozaklada jakies wahacze za 100 zl... ale jest mowi o takich zamiennikach jak np trw no to spokojnie mozesz mu oddawac samochod.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 16:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1235
Lokalizacja: śląsk
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
błotnik, zderzak, maska, lampa, kierunek, i sporo plastików pod autem
wole nie ładować zamienników bo tego nie da rady dobrze spasować i jak niby to bedzie wygladać.

_________________
...work in progres, stay tuned for final look...

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103307

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 16:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 47
Posty: 54
Lokalizacja: Lidzbark
Moje BMW: e30
Kod silnika: m30b30
Z Wartą krotko musisz ja rozwaliłem auto w drzazgi, i chcieli mi wypłacić smieszna kwote za cale auto, po kilku pismach i grozbie skierowania sprawy na drogę sadowa wyplacili ile chcialem, podobnie mial sie z nimi kumpel za reflektor ksenonowy do avensisa chcieli mu wyplacic po kosztach zamiennika 600 PLN;-))) Popisal postraszyl i zaplacili za oryginal. Zycze powodzenia i cierpliwosci. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 16:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1235
Lokalizacja: śląsk
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
mam jeszcze takie pytanie jak zamowie tego rzeczoznawce żeby mi zrobił kosztorys to jak to wysle do WARTY to oni to muszą zaakceptowac ?

_________________
...work in progres, stay tuned for final look...

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103307

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 20 lutego 2012, 16:48 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Damianrotfl napisał(a):
mam jeszcze takie pytanie jak zamowie tego rzeczoznawce żeby mi zrobił kosztorys to jak to wysle do WARTY to oni to muszą zaakceptowac ?


Kolego nie napalaj się tak bo może szkoda Twoich pieniędzy. Zadzwoń do Warty i zapytaj się czy możesz wstawić do jakiegoś warsztatu auto na bezgotówkową naprawę i czy ewentualnie mogą wskazać jakiś zaprzyjaźniony warsztat w Twojej okolicy. Chciałeś kosztorys to pewnie policzyli z amortyzacją części, zapytaj o naprawę bezgotówkową.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 22 lutego 2012, 00:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 166
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M52 B25 TU
Garaż: [URL=http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045med.jpg[/IMG][/URL]
Damianrotfl, kolego, spokojnie, napisz odwołanie, ujmij w nim że nie mają prawa obliczać szkody z oc po cenach zamienników! Tylko ceny z ASO! Poszperaj w necie na temat "zasady pełnego odszkodowania" podeprzyj się wyrokami sądowymi na ten temat. (Jak chcesz mogę ci podesłać na pw to co ja pisałem) walczę już od grudnia do nadal, pism poszło kilka i w sumie ponad 2tys. dopłacili. Na rzeczoznawców też uważaj, są różni. Nie wiem skąd dokładnie jesteś ale mogę ci dać namiar do gościa który zanim cię skasuje za opinie to najpierw rzuci okiem na kosztorys który masz, (chyba że go nie masz bo chętnie go nie dają a to co ci przysłali to tylko karta szkody) i pomoże ci najpierw spłodzić odwołanie na bazie tego kosztorysu. A tak poza tym, jeśli nie zrobili ci "szkody całkowitej" to możesz spokojnie wstawiać do ASO a oni załatwią resztę. Ceny części też ci dadzą, będziesz miał koszt części czarno na białym i możesz się tym spokojnie posłużyć. Co do pytania o uznanie rzeczoznawcy, nie muszą uznać i będą robić wszystko żeby tego nie zrobić. Co innego sąd. W każdym razie cierpliwości i powodzenia! :cwaniak:

_________________
schadook
[img][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 22 lutego 2012, 00:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 166
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M52 B25 TU
Garaż: [URL=http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045med.jpg[/IMG][/URL]
jawa85 napisał(a):
Chciałeś kosztorys to pewnie policzyli z amortyzacją części,
tego też nie mogą robić przy szkodzie z oc :cwaniak:

_________________
schadook
[img][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 23 lutego 2012, 22:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
schadook napisał(a):
jawa85 napisał(a):
Chciałeś kosztorys to pewnie policzyli z amortyzacją części,
tego też nie mogą robić przy szkodzie z oc :cwaniak:


Piszesz, że tylko ceny z ASO? Czyli mając stare auto przechodzące już rdzą możemy uzyskać z OC odszkodowanie na nowe części z ASO do tego auta? Masz dwa warianty rozliczania szkód. Możesz rozliczać serwisowo (np. części z ASO) i wtedy w grę wchodzi naprawa bezgotówkowa albo rozliczenie na podstawie faktur z warsztatu albo kosztorysowo (kasa do ręki) i wtedy mają prawo potrącić Ci amortyzację części.

Podeślij mi na priv wyrok który nakazuje TU wypłacanie wszystkich szkód biorąc pod uwagę ceny z ASO.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 23 lutego 2012, 22:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 166
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M52 B25 TU
Garaż: [URL=http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045med.jpg[/IMG][/URL]
jawa85, Przy szkodzie z OC nie mają prawa liczyć innych części niż ori i nie wolno potrącać żadnej amortyzacji. Chyba że się na to zgodzisz. Ludzie którzy są w temacie zorientowani zawsze wybierają kasę a nie naprawę, z wiadomych względów :hyhy: Żaden niezależny, biegły rzeczoznawca nie zrobi ci inaczej jak po cenach ASO. "Wynika to z zasady pełnego odszkodowania (art. 361 § 2 Kodeksu Cywilnego) oraz prawa do posiadania pojazdu o częściach identycznych z uszkodzonymi (art. 363 § 2 K.C.)". Jak masz na aucie uszkodzenia, rudą itp to oczywiście obniżają ci wartość auta przed szkodą, masz wtedy gorszą bazę wyjściową. Zarzuć temat w google, będziesz miał czytania na kilka nocy. Ja jestem na etapie kolejnego odwołania, wszystko już przerobiłem, jak dotąd wszystko się sprawdza. W pierwszej wersji wyliczyli po swojemu wartość naprawy na 9tysi teraz już jest 28tys.(musieli przyjąć w/g ASO) Z wiadomych względów poszło jako szkoda całkowita. luknij tutaj: http://www.eprawnicy.pl/opinie-eksperto ... d-192.html

_________________
schadook
[img][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 24 lutego 2012, 17:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
schadook napisał(a):
Przy szkodzie z OC nie mają prawa liczyć innych części niż ori i nie wolno potrącać żadnej amortyzacji


Czyli mam dzwon autem 20 letnim i mam prawo wstawić do serwisu albo żądać kasę na części nowe, tak mam rozumieć to co piszesz?

schadook napisał(a):
Zarzuć temat w google, będziesz miał czytania na kilka nocy


Akurat w tym temacie nie muszę polegać na google.

schadook napisał(a):
Wynika to z zasady pełnego odszkodowania


A słyszałeś o zasadzie, że na ubezpieczeniu się nie zarabia?

"Z powyższego wynika, iż do wynagrodzenia szkody w mieniu powoda niewątpliwie ma zastosowanie zasada pełnego odszkodowania ustalona w art. 361 § 2 k.c, co oznacza, iż nie może być niższe od szkody poniesionej przez poszkodowanego. " - cytat z Twojego art.

Ja się z tym zgadzam tylko... Jeżeli ktoś ma auto 10 letnie i nigdy nie wymieniał np wahaczy to wiadomo, że są one już mocno zużyte a co za tym idzie są dużo mniej warte niż nowe z ASO. W momencie wypłaty pieniędzy na nowe wahacze z ASO odszkodowanie jest WYŻSZE od rzeczywiście poniesionej szkody. Co innego jeśli wstawisz do warsztatu i udowodnisz fakturami, przywrócenie auta do stanu sprzed zdarzenia - bo też jest taka opcja.

schadook napisał(a):
prawa do posiadania pojazdu o częściach identycznych z uszkodzonymi


Czyli stopień zużycia też ma być identyczny?

schadook napisał(a):
Ludzie którzy są w temacie zorientowani zawsze wybierają kasę a nie naprawę, z wiadomych względów


Podeślij mi, kosztorys od "człowieka zorientowanego w temacie" który dostał do ręki kasę na oryginalne części z ASO. Wybierając opcję gotówka do ręki TU wypłaci Ci z potrąceniem amortyzacji ponieważ tak jak wyżej napisałem na ubezpieczeniach się nie zarabia. TU wypłacając na oryginalne części nie może sprawdzić czy faktycznie te części zostały zakupione. Równie dobrze, można iść na giełdę kupić używki 5 razy tańsze i mieć resztę dla siebie.
Inna sytuacja jest w przypadku rozliczania bezgotówkowego lub na faktury. Wtedy masz prawo naprawiać sobie auto na oryginalnych częściach ponieważ koszty są całkowicie udokumentowane ( to się nazywa wariant serwis). Są TU które w AC wypłacają do ręki kasę na części oryginalne pod warunkiem wykupienia wariantu serwisowego przy zawieraniu polisy co wiąże się z odpowiednią zwyżka ( nie wszystkie oczywiście to praktykują bo wariant serwis polega na możliwości wstawienia auta do serwisu a nie braniu gotówki). Nasza rozmowa koncentruje się na OC więc to tylko taka mała dygresja.

Na koniec jeszcze wycinek z podanego przez Ciebie art:

"Naprawienie uszkodzonej rzeczy (samochodu) może nastąpić w wykonaniu określonych prac naprawczych (tzw. robocizny) przy zastosowaniu odpowiednich części (zespołów) zamiennych i przy użyciu materiałów związanych z pracami naprawczymi i montowaniem nowych elementów pojazdu mechanicznego. Efekt w postaci naprawienia rzeczy (samochodu) osiągnięty zostaje wtedy, gdy w wyniku wspomnianych prac naprawczych uszkodzony samochód doprowadzony zostaje do stanu technicznej używalności odpowiadającej stanowi takiej używalności występującemu przed uszkodzeniem. Zgodnie z zasadą pełnej kompensaty poniesionej szkody (art. 361 § 2 k.c.), poszkodowany może domagać się od podmiotu odpowiedzialnego (ubezpieczyciela) odszkodowania obejmującego poniesione koszty wspomnianych prac naprawczych. "

Widzisz tutaj gdzieś wzmiankę o ASO albo częściach oryginalnych?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 24 lutego 2012, 19:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 166
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M52 B25 TU
Garaż: [URL=http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045med.jpg[/IMG][/URL]
jawa85, Nie wiem czy ma sens dywagować na forum bo od tego są prawnicy. Chyba nie czytałeś dokładnie :"...Podsumowując należy przede wszystkim stwierdzić, iż nie ma więc znaczenia jakim kosztem poszkodowany faktycznie dokonał naprawy rzeczy i czy w ogóle to uczynił albo zamierza uczynić. Mając na uwadze treść w/w przepisów i zawartej w nich zasady pełnego odszkodowania, należy stwierdzić, że naprawienie szkody polegać ma na zapłacie odpowiedniej sumy pieniężnej według przewidywanych kosztów naprawy, na którą składają się określone prace naprawcze (tzw. robocizna) przy zastosowaniu odpowiednich (tj. nowych i autoryzowanych, których zastosowanie wynika z katalogów) części zamiennych i przy użyciu materiałów związanych z pracami naprawczymi i montowaniem nowych elementów pojazdu mechanicznego. Wysokość odszkodowania powinna być ustalona według rynkowych cen oryginalnych części zamiennych i usług koniecznych do wykonania naprawy (co do zasady mają być to ceny z daty ustalania odszkodowania). Przy ustaleniu wysokości szkody, ubezpieczyciel generalnie nie może rekomendować użycia części alternatywnych, tj. tańszych zamienników zamiast z części oryginalnych, co w zasadzie skutkuje przyznaniem niższego odszkodowania. W większości przypadków takie postępowanie jest nieuprawnione i narusza interes poszkodowanego.

Autor: Wojciech Kłoskowski "

Kolego, w każdym kosztorysie masz pozycję "wartość auta przed szkodą" Ta wartość jest ustalana w zależności od wieku, stanu, przebiegu itd. i do tej wartości TU odpowiada. Na samych częściach nie ma żadnej amortyzacji.
W moim przypadku wyliczyli wartość naprawy na 9tys, po odwołaniu przeliczyli na 28tys! Nie mam w kosztorysie ani jednego zamiennika! W końcu wyszło tak: "naprawa ekonomicznie nieuzasadniona" Szkoda całkowita. Czyli, wyliczenie metodą dyferencyjną: oszacowana wartość auta przed szkodą - oszacowana wartość po szkodzie = wysokość odszkodowania. Teraz to już moja wola co ja z tym zrobię, oczywiście na własną już odpowiedzialność, mogę kupić zamienniki, używki i naprawiać, sprzedać, zezłomować albo postawić w ogródku i patrzeć popijając :piwo: tylko przy tej ostatniej opcji musiał bym płacić dalej OC :ups:

jawa85 napisał(a):
A słyszałeś o zasadzie, że na ubezpieczeniu się nie zarabia?

a słyszałeś o wyspecjalizowanych grupach przestępczych które to robią?

A tak poważnie, uważasz że jak ci wstawią kilka nowych części to jest zarobek??
Przecież wszyscy doskonale wiemy że jak sprzedajesz auto bite, nawet naprawione na nowych częściach, to nigdy nie dostaniesz już za niego tyle co za bezwypadkowy! Chyba że ten fakt zataisz, ale to już przestępstwo.
Ilu się znajdzie takich co zechcą świadomie kupić takie auto? wszyscy szukają bezwypadkowych. :hyhy:
Pozdrawiam

_________________
schadook
[img][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 25 lutego 2012, 16:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
schadook napisał(a):
Nie wiem czy ma sens dywagować na forum bo od tego są prawnicy


Pamiętaj, że każdy prawnik reprezentuje interesy swojego klienta i powie wszystko, żeby się z tego jak najlepiej wywiązać. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć co zrobiliby z Twoją tezą prawnicy TU.

Powołując się wciąż na zasadę pełnego odszkodowania chyba do końca jej nie rozumiesz pisząc w ten sposób:

schadook napisał(a):
jawa85 napisał(a):
A słyszałeś o zasadzie, że na ubezpieczeniu się nie zarabia?

a słyszałeś o wyspecjalizowanych grupach przestępczych które to robią?


Zasada nie zarabiania na ubezpieczeniach wynika właśnie z zasady pełnego odszkodowania i cytowanego już wielokrotnie art. 361 par 2. Jako, że po części Ci to już napisałem ale Ty dalej piszesz swoje to wkleję wycinek z art zamieszczonego w monitorze prawniczym ( również napisany przez prawnika :) )

"Odpowiednim punktem wyjścia jest proklamowana w art. 361 § 2 KC zasada pełnego odszkodowania, która realizuje podstawową funkcję społeczną odpowiedzialności cywilnej, jaką jest funkcja kompensacyjna. Zakłada ona przede wszystkim, że poniesiony uszczerbek majątkowy powinien zostać w całości wynagrodzony, ale także, że odszkodowanie nie powinno przekroczyć wysokości poniesionej szkody. Przyjmuje się bowiem założenie, że naprawienie szkody nie może być źródłem wzbogacenia dla poszkodowanego" MoP nr 3/2008

schadook napisał(a):
A tak poważnie, uważasz że jak ci wstawią kilka nowych części to jest zarobek??


No dla Ciebie może i nie jest to wielki zarobek bo raptem parę stówek ale w skali kraju poszkodowanych są tysiące i gdyby każdy miał dostać od TU na części nowe z ASO to pewnie składka za OC wynosiła by dużo więcej niż teraz. Idąc Twoim tropem można by powiedzieć, że kradzież z banku 300zł to nie kradzież bo co to dla banku 300zł.

schadook napisał(a):
a słyszałeś o wyspecjalizowanych grupach przestępczych które to robią?


Tak słyszałem też, że nie wolno przekraczać prędkości i są wyspecjalizowane grupy kierowców które to robią. To jest jedna z podstawowych zasad dotyczących ubezpieczeń a nie jakieś moje gdybanie. To, że ktoś popełnia przestępstwo to nie znaczy, że pewne kanony zachowań/zasady mają przestać być respektowane.

schadook napisał(a):
Kolego, w każdym kosztorysie masz pozycję "wartość auta przed szkodą" Ta wartość jest ustalana w zależności od wieku, stanu, przebiegu itd. i do tej wartości TU odpowiada. Na samych częściach nie ma żadnej amortyzacji.


Na moje szczęście wiem jak wyglądają takie kosztorysy inaczej pewnie bym tutaj nie pisał. Pamiętaj, że inaczej może być gdy TU ma Ci wypłacić kasę za poszczególne części w przypadku mniejszego odszkodowania a inaczej jak chcą żeby zrobić szkodę całkowitą. Mając 10 letnie auto o wartości 15 tyś nietrudno osiągnąć pułap nieopłacalności naprawy biorąc do wyceny części z ASO. Nie wiem jak wyglądało Twoje odwołanie ale widzisz po swoim przykładzie, że z 9 tyś zrobiło się 28 tyś (pewnie się domagałeś rozliczenia na części z ASO to tak zrobili co dało od razu nieopłacalność naprawy).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 26 lutego 2012, 02:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 166
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M52 B25 TU
Garaż: [URL=http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045med.jpg[/IMG][/URL]
jawa85 napisał(a):
No dla Ciebie może i nie jest to wielki zarobek bo raptem parę stówek ale w skali kraju poszkodowanych są tysiące i gdyby każdy miał dostać od TU na części nowe z ASO to pewnie składka za OC wynosiła by dużo więcej niż teraz. Idąc Twoim tropem można by powiedzieć, że kradzież z banku 300zł to nie kradzież bo co to dla banku 300zł.


kolego, palnąłeś a nie nabiłeś, co ma 300zł w banku do szkody? dla mnie jest faktem że moje auto po naprawie, nawet najlepszej, będzie miało dużo niższą wartość rynkową niż przed i to nie z mojej winy, mam prawo żądać naprawienia szkody tak abym nie był stratny, bo niby dlaczego mam być, jeśli to wina kogoś innego a nie moja. Jeśli trzeba, trudno ale skorzystam z usług prawnika. Są prawnicy którzy nawet z tytułu "utraty wartości rzeczy" wyciągną odszkodowanie a nie tylko tyle co za naprawę. Taka jest prawda i guzik mnie interesuje czy TU straci czy nie. Nawiasem mówiąc TU powinny być "non profit" a odnotowują zyski, uważasz że to jest OK? Najlepiej by było, gdyby rozliczaniem szkód zajmowali się tak jak np w DE niezależni rzeczoznawcy i tyle.
A w ogóle, to mam wrażenie że gadasz jakbyś był pracownikiem TU i usiłujesz za wszelką cenę przeciągnąć "linę" na swoją stronę. Ciekawe co będziesz mówił jak ci ktoś nie daj boże, rozwali furę? czego oczywiście ci nie życzę, a TU będzie chciało cię oskubać. Sorki ale takie mam doświadczenia i nie chce mi się już czytać takiej argumentacji bo mam dość po przejściach z TU. Krótko tylko powiem wszystkim na przyszłość: Miałeś kolizję nie z twojej winy, NIE DAJ SIĘ ROLOWAĆ! Niestety ale zaniżone odszkodowania to praktyka nagminna, skutkująca tym że potem każdy wyrolowany kombinuje, naprawia najtańszym kosztem auto i sprzedaje zatajając wypadkową historię, byle by tylko odzyskać jakoś kasę. A potem wszyscy narzekają że jeżdżą złomy, że zostali "nabici w butelkę" itd, itp. Gdyby było normalnie, powinno być tak: TU wypłaca tyle ile wylicza niezależny, licencjonowany ekspert i wpis w kartę pojazdu że auto miało szkodę z dnia ... i tyle. Tak było by uczciwie, a nie jakiś podstawiony przez TU likwidator robi szkodę, na korzyść firmy, żeby jak najmniej zapłacić a potem przepychanki z prawnikami, sądami i odwołaniami. Chore, tylko w PL. Tyle co mam do powiedzenia w temacie.
Pozdrawiam :piwo:

_________________
schadook
[img][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 26 lutego 2012, 02:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 166
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M52 B25 TU
Garaż: [URL=http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045med.jpg[/IMG][/URL]
jawa85 napisał(a):
Na moje szczęście wiem jak wyglądają takie kosztorysy inaczej pewnie bym tutaj nie pisał. Pamiętaj, że inaczej może być gdy TU ma Ci wypłacić kasę za poszczególne części w przypadku mniejszego odszkodowania a inaczej jak chcą żeby zrobić szkodę całkowitą. Mając 10 letnie auto o wartości 15 tyś nietrudno osiągnąć pułap nieopłacalności naprawy biorąc do wyceny części z ASO. Nie wiem jak wyglądało Twoje odwołanie ale widzisz po swoim przykładzie, że z 9 tyś zrobiło się 28 tyś (pewnie się domagałeś rozliczenia na części z ASO to tak zrobili co dało od razu nieopłacalność naprawy).


To wszystko prawda ale do sedna sprawy, Krótka piłka, dasz mi za moje auto 17tys, wiedząc że jest powypadkowe? czy będziesz szukał bezwypadkowego? Mnie tyle kosztowało, chciałbym tyle odzyskać. To jak, bo mogę sprzedać.

_________________
schadook
[img][IMG]http://images68.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/394/c2ca9fa668c32045m.jpg[/img][/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [BMW e46] naprawa po kolizji
PostNapisane: 26 lutego 2012, 10:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
schadook napisał(a):
Nawiasem mówiąc TU powinny być "non profit" a odnotowują zyski, uważasz że to jest OK


A może Ty zaczniesz pracować non profit ? Po co masz oszczędzać oddaj tym co potrzebują bardziej a sobie zostaw tyle żebyś nie był głodny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL