BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 maja 2024, 05:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KOLIZJA NIE Z MOJEJ WINY ALE BRAK KATEGORI "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 01:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 780
Lokalizacja: 100lica
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
maaaad napisał(a):
jawa85 napisał(a):
A co do wysokosci mandatu to bedzie 300zł poniewaz nie masz uprawnien do kierowania tym rodzajem pojazdu ale masz kat. B . Gdybys nie mial B to 500zł

Taryfikator :
http://moto.money.pl/taryfikator-mandatow/

Tyle że jeśli już będzie ruszany temat jazdy bez uprawnień, to na pewno nie w drodze mandatu, a normalnego postępowania o wykroczenia przed sądem - za jazdę bez uprawnień grozi kara grzywny (czyli od 20 do 5000 zł).

A co do odszkodowania - jeśli wina leży wyłącznie po stronie tamtego, ubezpieczyciel ma obowiązek odszkodowanie wypłacić - na tym polega istota ubezpieczeń komunikacyjnych.


Ta istota nie działa jeśli kierowca będzie pod wpływem alkoholu. Wydaje mi się że może być problem z wypłatą odszkodowania.

_________________
Nie mówcie jak mam żyć, bo nikt z Was za mnie nie umrze.
Obrazek
Oceń moją E36 328i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: KOLIZJA NIE Z MOJEJ WINY ALE BRAK KATEGORI "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 03:07 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Motocykl ma badania techniczne i ubezpieczenie przed zdarzeniem stan idealny.


No dobrze pomijajac temat braku kategori A, czy w jakis inny sposob firma ubezpieczeniowa moze chciec zrobic ze mnie sprawce?? chodzi mi o to czy zaraz nie beda probować udowadniac mi ze wina lezy po mojej stronie mimo szczegolowego oswiadczenia sprawcy np chcac w mowic mi ze jechalem nieprzepisowo (wieceie zawsze motocyklistow oskarza sie o nadmnierna predkosc czesto niesłusznie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: KOLIZJA NIE Z MOJEJ WINY ALE BRAK KATEGORI "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 03:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 19
Posty: 1138
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: R6+R4
Kod silnika: M52+M42
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=23277
rdk napisał(a):
motocykl zniszczony mocno ale auto nie drasnite (wymuszenie pierszenstwa) i chcialem sie zapytac czy moze byc problem z wyplata odszkodowania z polisy sprawcy?


Szkoda "bezstykowa" + brak Policji +brak uprawnień = na 100% problem z odszkodowaniem z oc sprawcy.

_________________
brak zgody administracji na reklame
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: KOLIZJA NIE Z MOJEJ WINY ALE BRAK KATEGORI "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 08:04 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
maaaad napisał(a):
A co do odszkodowania - jeśli wina leży wyłącznie po stronie tamtego, ubezpieczyciel ma obowiązek odszkodowanie wypłacić - na tym polega istota ubezpieczeń komunikacyjnych.


Jak pisalem dopytam w poniedzialek to napisze wersje najprawdziwsza bo z pierwszej reki. Chodzilo mi o to ze to raczej towarzystwo nie wyplaca i trzeba sie sadzic niz wyplaca i idzie z tym do sadu bo takiego przypadku nie widzialem jeszcze

Napisz mi jeszcze gdzie sprawca mial OC to moze akurat z nimi wspolpracuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 09:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
rdk napisał(a):
No dobrze pomijajac temat braku kategori A, czy w jakis inny sposob firma ubezpieczeniowa moze chciec zrobic ze mnie sprawce?? chodzi mi o to czy zaraz nie beda probować udowadniac mi ze wina lezy po mojej stronie mimo szczegolowego oswiadczenia sprawcy np chcac w mowic mi ze jechalem nieprzepisowo (wieceie zawsze motocyklistow oskarza sie o nadmnierna predkosc czesto niesłusznie)


Wszystko będą próbowali zrobić :) Bez sądu to się pewnie nie obejdzie. Ale z tego co mówisz wszystkie fakty są po Twojej stronie. A to że nie masz kategorii to sobie mogą w dupę wsadzić.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki :)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KOLIZJA NIE Z MOJEJ WINY ALE BRAK KATEGORI "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 13:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
COUPE napisał(a):
Na 100% nie dostaniesz odszkodowania, jeżeli podałeś ze ty kierowałeś motocyklem to żadna ubezpieczalnia nie wypłaci Ci należności...
-Z prostego powodu... Na 1000% procent będziesz miał kserowane prawko, którego na aktualny pojazd... nie posiadasz :]


Nie ma to jak nie mieć pojęcia i kategorycznie na 1000% się wypowiedzieć :wstyd:

Wina za kolizję, to wina za kolizję. Odpowiedzialność odszkodowawcza leży po stronie sprawcy i jego ubezpieczyciela.
Jazda bez prawka to inna para kaloszy przecież.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: KOLIZJA NIE Z MOJEJ WINY ALE BRAK KATEGORI "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 13:23 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
marecki900 napisał(a):
maaaad napisał(a):
jawa85 napisał(a):
A co do wysokosci mandatu to bedzie 300zł poniewaz nie masz uprawnien do kierowania tym rodzajem pojazdu ale masz kat. B . Gdybys nie mial B to 500zł

Taryfikator :
http://moto.money.pl/taryfikator-mandatow/

Tyle że jeśli już będzie ruszany temat jazdy bez uprawnień, to na pewno nie w drodze mandatu, a normalnego postępowania o wykroczenia przed sądem - za jazdę bez uprawnień grozi kara grzywny (czyli od 20 do 5000 zł).

A co do odszkodowania - jeśli wina leży wyłącznie po stronie tamtego, ubezpieczyciel ma obowiązek odszkodowanie wypłacić - na tym polega istota ubezpieczeń komunikacyjnych.


Ta istota nie działa jeśli kierowca będzie pod wpływem alkoholu. Wydaje mi się że może być problem z wypłatą odszkodowania.

A gdzie jest napisane, że kolega jechał pod wpływem? :niepewny:
A na marginesie - działa, działa, nawet, jeśli się jedzie pod wpływem, tyle że wtedy o wiele łatwiej drugiej stronie powołać się na "przyczynienie się poszkodowanego do powstania szkody" :)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 11 kwietnia 2010, 16:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
W poniedzialek sie nie wyrobie z tymi sprawami, ale we wtorek napewno pojadę do jego ubezpieczyciela i bede informowal was jak sie sprawa toczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 07:34 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Zadzwonilem dzis rano do kolegi z TU i powiedzial ze odszkodowanie dostaniesz :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 13:47 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
A jak myslicie probowac wyrwać odzszkodowanie za kask ktory jest porysowany i lekko pekniety w miejscu mocowania szybki? wpisallismy go do uszkodzen w oswiadczeniu tez, no w końcu jest prawie nowy, a wartosc na allegro to ok 600zl,


No i nie wiem czy nie bedzie szkody całkowitej bo wyglada strasznie ale rama chyba nie ruszona silnik zapalil i skrzynia tez dziala (na99% bo nie ma jak sie przejechac zeby sprawdzic) a tego wolal bym chyba uniknac,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 14:10 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rdk napisał(a):
A jak myslicie probowac wyrwać odzszkodowanie za kask ktory jest porysowany i lekko pekniety w miejscu mocowania szybki? wpisallismy go do uszkodzen w oswiadczeniu tez, no w końcu jest prawie nowy, a wartosc na allegro to ok 600zl,


Tak mozesz bez problemu dochodzic takich roszczen, mozesz nawet dochodzic wyplaty odszkodowania za zniszczona odziez, uszczerbek na zdrowiu. OC sprawcy to bardzo gleboka studnia wiec korzystaj jak tylko mozesz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 09:03 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Zglosilem dzisiaj telefonicznie szkodę w TU sprawcy podalem uszkodzenia moto i kasku, i chcialem sie zapytac czy ktos orientuje sie w jaki sposob oni wyceniaja odzież? paragon za kask mam cena to 505zl ale widze ze w sezonie wartosc troche wzrosla i zastanawiem sie jak oni beda liczyc,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 10:30 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Najlepiej jak masz paragony co w przypadku odziezy jest raczej watpliwe, ale mozesz po prostu napisac jakies srednie wartosci przeciez jezeli byla to specjalna kurtka itp to mozna to udowodnic biorac cennik z jakiegos sklepu. Ty w razie czego dysponujesz zniszczona rzecza wiec moga sobie ja obejrzec, fotografowac i opisac to sami juz pewnie do tego dojda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 11:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Byl dzisiaj Fotograf zrobil fotki, ale powiedzial ze moze by problem z kaskiem bo jest owszem pekniety ale nie na zewnetzrnej skorupie tylko w miejsu mocowania szyby i byc moze uznaja, ze da sie naprawic a jak powszechnie wiadomo kaskow sie nie powinno robic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 11:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rdk napisał(a):
Byl dzisiaj Fotograf zrobil fotki, ale powiedzial ze moze by problem z kaskiem bo jest owszem pekniety ale nie na zewnetzrnej skorupie tylko w miejsu mocowania szyby i byc moze uznaja, ze da sie naprawic a jak powszechnie wiadomo kaskow sie nie powinno robic


Nie jezdze motocyklem wiec nie wiem ale jezeli Ty jestes pewny , ze sie kaskow nie naprawia to napiszesz odwolanie ( z dobrym uzasadnieniem) juz po decyzji o odszkodowaniu i doplaca. Odwolanie to jest podstawa bo oni w pierwszej decyzji beda sie starali wyplacic odszkodowanie po najtanszych kosztach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 15:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
A orientujecie sie czy moge juz zaczac naprawe? oczywiscie za wlasna kase? chodzi mi o to, ze jak np odwolam sie od ich decyzji bo np za malo wedlog mnie wycenili i czy nie bedzie ponownych ogledzin itd?

I czy bedzie wedlog mnie za malo to musze wziac swojego rzeczoznawce aby on wycenil? bo najprawdopodobniej bedzie szkoda całkowita i zreguly tak jest ze TU zanizaja wartosc pojazdu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 16:20 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
rdk napisał(a):
A orientujecie sie czy moge juz zaczac naprawe? oczywiscie za wlasna kase? chodzi mi o to, ze jak np odwolam sie od ich decyzji bo np za malo wedlog mnie wycenili i czy nie bedzie ponownych ogledzin itd?


Mozesz naprawiac, jezeli byly juz ogledziny to bez problemu. Nie potrafie Ci odpowiedziec czy nie bedzie ponownych ogledzin bo moze to zalezec od tego co w tym odwolaniu bedzie chociaz nie spotkalem sie jeszcze z ponownymi ogledzinami po odwolaniu. Najlepiej to zrob tak, wez motor do mechanika niech rozbieze powie co jest do roboty i jesli wyjdzie wiecej niz spisal szkodowiec to wezwij go drugi raz zanim zaczniesz robic. Ja kiedys trzy razy wzywalem szkodowca bo wszystkiego nie wpisal :D

rdk napisał(a):
I czy bedzie wedlog mnie za malo to musze wziac swojego rzeczoznawce aby on wycenil? bo najprawdopodobniej bedzie szkoda całkowita i zreguly tak jest ze TU zanizaja wartosc pojazdu.


Rzeczoznawca bedzie troche kosztowal , narazie sie nie napalaj poczekaj na to co oni powiedza i bedziemy myslec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 29 kwietnia 2010, 12:52 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Witam po raz kolejny, dostałem dzisiaj orzeczenie o wysokości odszkodowania jakie zostanie mi przyznane z TU sprawcy (oczywiscie jest szkoda caukowita, zostanie wyliczona metoda roznicowa) i w tym oswiadczeniu zawarta jest tylko wycena pojazdu, nie zawarto w niej wyceny uszkodzonego kasku,

Odrazu napisalem maila to osoby prowadzacej postepowanie z informacja i pytaniem dlaczego nie uwzgledniono kasku, ale zastanawiam sie czy to nie za mało? moze powinienem wysłać jakieś oficjalne pismo poczta Polska??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 29 kwietnia 2010, 12:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Najlepiej Jak bys do tego szkodowca zadzwonil. Na tych papierach co przyslali z TU napewno masz numer szkody wiec jesli nie masz bezposrednio do osoby ktora to prowadzi to zadzwon na infolinie do TU i tam powinna Cie automatyczna sekretarka pokierowac do dzialu likwidacji szkod , pozniej podajesz numer szkody i powiedz co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolizja nie z mojej winy, ale brak kategorii "A"
PostNapisane: 29 kwietnia 2010, 15:55 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15741
rdk napisał(a):
Witam po raz kolejny, dostałem dzisiaj orzeczenie o wysokości odszkodowania jakie zostanie mi przyznane z TU sprawcy (oczywiscie jest szkoda caukowita, zostanie wyliczona metoda roznicowa) i w tym oswiadczeniu zawarta jest tylko wycena pojazdu, nie zawarto w niej wyceny uszkodzonego kasku,

Odrazu napisalem maila to osoby prowadzacej postepowanie z informacja i pytaniem dlaczego nie uwzgledniono kasku, ale zastanawiam sie czy to nie za mało? moze powinienem wysłać jakieś oficjalne pismo poczta Polska??


Wszystko co piszesz do ubezpieczalni wysyłaj listem poleconym, bo masz potwierdzenie nadania. Naturalna kolej rzeczy, że ubezpieczalnia przytnie na odszkodowaniu. Ale :]
Jest to odszkodowanie z OC sprawy więc powołaj się na Art. 363. § 1, Kodeksu cywilnego
Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.
Tzn,że nie musisz godzić się na odszkodowanie, możesz wybrać. Możesz dokonać naprawy do 100 % wartości. Jeżeli przedstawisz ubezpieczalni kalkulacje naprawy wykonaną przez serwis, mechanikę itp to ubezpieczalnia nie ma wyjścia, musi zapłacić. Jak będzie ktoś mądry w ubezpieczalni, to powinien zaproponować wyższe odszkodowanie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL