BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 11:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 11:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Sulejów/Wrocław
Witam Was,

więc tak:

moje auto stało zaparkowane przy posesji na pasie zieleni, sąsiad cofając nie zachował odpowiedniej odległości i przyhaczył moje auto, podpisał oświadczenie, zgłosiłem sprawę do Allianz (polisa OC sprawcy), przyjechał rzeczoznawca, wypełnił papierki i dzisiaj otrzymałem kalkulację. Widzę, że nie policzył wymiany elementów (drzwi i tylnego nadkola) na nowe, poza tym robocizna wydaje mi się zbyt mała, to samo lakiernictwo elementów. Nie uwzględnił spinek w drzwiach - trzeba przecież zdjąć wszystkie elementy do malowania, a później by trzymało się to wszystko dobrze muszą pójść nowe spinki.

Zapisał, że wszystkie uszkodzone elementy były wcześniej naprawiane - fakt, były przygody ale np tylne nadkole było absolutnie zdrowe - tylko pomalowane dla zgubienia odcienia. Na drzwiach jest szpachla, przednie prawe drzwi były wymieniane.

Ogólnie napiszcie jakich argumentów powinienem użyć, co podać, że pominął w wycenie.

Pojazd A to moje auto. Pojazd B to pojazd sprawcy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 13:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 150
Lokalizacja: Łomża
Moje BMW: F31
Kod silnika: N57
Masz 2 opcje...
1sza - mówisz im, że robisz auto na faktury (bezgotówkowo) czyli wstawiasz auto do jakiegoś lakiernika i reszta Cię nie obchodzi, bo lakiernik już się rozlicza z ubezpieczalnią.
2ga - idziesz do lakiernika, który robi kosztorys szkody tzn. wylicza sobie ile by za to wziął i wtedy z tym kosztorysem lecisz do Allianza i im przedstawiasz. Na bank podzielą go przez 2 lub 3 i wtedy dostaniesz kwotę jaka im wyjdzie. Od tego oczywiście też masz prawo się odwołać i tak w kółko.

Ogółem jeśli masz do roboty tylko to w aucie to rób na FV i się nie przejmuj niczym.
Jeśli natomiast masz coś jeszcze do roboty np. z lewej strony to ugaduj się z lakiernikiem.
Temat znany i przerabiany :hyhy:
pzdr,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 13:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Odwołaj się od decyzji rzeczoznawcy i żądasz ponownych oględzin samochodu. Jeśli nie poskutkuje, to bierzesz biegłego rzeczoznawcę, robi Ci wycenę i jedziesz z nimi do sądu.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 13:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 150
Lokalizacja: Łomża
Moje BMW: F31
Kod silnika: N57
StreetFire7 napisał(a):
Odwołaj się od decyzji rzeczoznawcy i żądasz ponownych oględzin samochodu.

To nie do końca jest dobra opcja...
Chyba, że faktycznie brakuje Ci 200-300zł z tej pierwszej wyceny, żeby zrobić auto...

Przypadek z przed tygodnia. Znajomy dostał w prawy przód Ibizy. Do wymiany błotnik, zderzak, lampa, halogen, listwy na zderzaku itp.
Za pierwszym razem dostał 1600zł, po odwołaniu dostał 1900zł...
Teraz się odwołuje wyżej, bo to śmiech pieniądze.
IMHO szkoda się bawić w takie coś tylko od razu uderzyć z grubej rury...

Ja po pierwszym oględzinach pajaca z pzu dostałem 480zł...
Po przedstawieniu kosztorysu naprawy na kwotę 23xx zł dostałem w sumie 15xx zł.
Także na samych "ponownych" oględzinach dostaniesz całe G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 14:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Dużo zależy od człowieka. Odwołać się nie zaszkodzi. Chociaż faktycznie, ja bym zainwestował i uderzył do sądu.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, 16:50 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
viewforum.php?f=38 mamy dla tych tematów odpowiedni dział ;).
Trzeba było napisać uszkodził caly bok, a nie zarysował, bo to są uszkodzenia do gołej blachy + wymiana obudowy lusterka, a nie zarysowania na lakierze.

Przy opcji bezgotówkowej zakład blach.-lakier. również musi zrobić kosztorys napraw i taki kosztorys musi zatwierdzić ubezpieczalnia.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 20 września 2011, 22:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 115
Moje BMW: e30
Kod silnika: M40B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104305
masz tutaj wyrok sądu na którym możesz opierać swoje dalsze roszczenia. Nie cackaj się z nimi tylko od razu sądem strasz. Pzdr

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 5 listopada 1980 r. (III CRN 223/80) opublikowano w OSNC 1981/10/186. Przywrócenie rzeczy uszkodzonej do stanu poprzedniego polega na doprowadzeniu jej do stanu używalności w takim zakresie, jaki istniał przed wyrządzeniem szkody. Jeżeli do osiągnięcia tego celu konieczne jest użycie nowych elementów, to poniesione na nie wydatki wchodzą w skład kosztów naprawienia szkody przez przywrócenie rzeczy do stanu poprzedniego. W konsekwencji powyższe wydatki obciążają osobę odpowiedzialną za szkodę. Zwiększenie wartości rzeczy (samochodu) po naprawie można by uwzględnić tylko wówczas, gdyby chodziło o wykonanie napraw takich uszkodzeń, które były nie naprawione przed wypadkiem, albo ulepszeń w stosunku do stanu przed wypadkiem. Z zasady wyrażonej w art. 363 § 1 k.c. wynika, że w razie uszkodzenia rzeczy w stopniu umożliwiającym przywrócenie jej do stanu poprzedniego osoba odpowiedzialna za szkodę obowiązana jest zwrócić poszkodowanemu wszelkie celowe, ekonomicznie uzasadnione wydatki które zostałyby poniesione w celu przywrócenia stanu poprzedniego rzeczy uszkodzonej. Do wydatków tych należy zaliczyć także koszt nowych części i innych materiałów, których użycie byłoby niezbędne do naprawienia uszkodzonej rzeczy. Poszkodowany chcąc przywrócić stan poprzedni uszkodzonego w wypadku pojazdu nie ma możliwości zakupu starych części czy też nie ma możliwości żądania, aby stacja obsługi wykonująca naprawę w miejsce uszkodzonych w czasie wypadku części pojazdu wmontowała stare części już częściowo zużyte.

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 16 maja 2002 r. (V CKN 1273/00) opublikowano w LEX nr 55515. Roszczenie o świadczenie należne od zakładu ubezpieczeń w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego odpowiedzialności cywilnej z tytułu kosztów przywrócenia uszkodzonego pojazdu do stanu pierwotnego jest wymagalne niezależnie od tego, czy naprawa została dokonana. Jeśli zatem naprawa samochodu i rzeczywiste poniesienie kosztów z tego tytułu nie jest warunkiem koniecznym dla dochodzenia odszkodowania, to nie sposób podzielić poglądu, iż koszty naprawy określone przez specjalistyczny warsztat nie mogą być miernikiem dla ustalenia odszkodowania należnego powodowi, gdyż ten nie dokonał naprawy samochodu. Z tego orzeczenia wywodzić można przynajmniej to, że o wysokości stawki decyduje ich poziom stosowany na rynku lokalnym, a nie arbitralna decyzja zakładu ubezpieczeń.

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13 czerwca 2003 r. (Sygn. akt III CZP 32/03). Odszkodowanie przysługujące od Ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej za uszkodzenie pojazdu mechanicznego obejmuje niezbędne i ekonomiczne uzasadnione koszty naprawy pojazdu, ustalone według cen i stawek występujących na lokalnym rynku. Należałoby najpierw ustalić, co faktycznie kryje się pod słowem „naprawa”. Należy zauważyć, że słowo to dość często używane jest nieprawidłowo w kontekście napraw powypadkowych. Naprawienie szkody – uszkodzeń w pojeździe – odbywa się przez wymianę części uszkodzonej lub jej odbudowę. „Naprawa” to słowo na określenie tego jedynie, co należy w tym pojeździe zrobić, odtworzyć, a nie np. usprawnić. Generalnie, jeżeli producent dopuszcza naprawę przez odbudowę danego elementu, zakres uszkodzeń i sposób deformacji daje możliwość wykonania takiej czynności, co przywróci wszystkie walory i parametry techniczne tej części – jest oczywistym, że ubezpieczyciel będzie chciał zapłacić tylko za jego odbudowę, a nie wymianę. Problem pozostaje tylko, czy naprawa w taki sposób przywróci (zgodnie z art. 363 K.C.) wszystkie walory i parametry techniczne części uszkodzonej. Nawet niewielki wydawałoby się zakres prac blacharskich i lakierniczych nie gwarantuje „przywrócenia stanu poprzedniego”.

Wyrok Sądu Rejonowego – Sąd Gospodarczy w Olsztynie z dnia 29 Styczeń 2004 r. (V GC 817/03). W ocenie sądu nie może budzić najmniejszej wątpliwości, że pozwany obowiązany jest do pokrycia 100% koszt części koniecznych do naprawy samochodu bez względu na ich wartość. Poprzez zamontowanie nowych części zostanie zaledwie przywrócony stan poprzedni, przy czym zostanie przywrócony tylko teoretycznie. Powszechnie wiadomo, że samochód po naprawie, nawet dobrze wykonanej, nie jest jakościowo tym samym samochodem, co po fabrycznym montażu. Obowiązek naprawienia szkody przez wypłatę odpowiedniej sumy pieniężnej powstaje z chwilą wyrządzenia szkody przez wypłatę odpowiedniej sumy pieniężnej powstaje z chwilą wyrządzenia szkody i nie jest uzależniony od tego, czy poszkodowany dokonał naprawy rzeczy i czy w ogóle zamierza ją naprawić. Odszkodowanie ma bowiem na celu wyrównanie uszczerbku majątkowego powstałego w wyniku zdarzenia wyrządzającego szkodę. Uszczerbek ten istnieje od chwili wyrządzenia szkody do momentu wypłacenia przez zobowiązanego sumy pieniężnej odpowiadającej szkodzie ustalonej w sposób przewidziany prawem. Podzielenie argumentacji Ubezpieczyciela prowadziłoby do przyjęcia absurdalnego wniosku, iż na poszkodowanym ciąży obowiązek poszukiwania części zamiennych, które odpowiadałby uszkodzonym częściom nie tylko z uwagi na ich wiek, ale również sposób eksploatacji.

Jeżeli części nie były uszkodzone nie maja prawa naliczać amortyzacji i przysługują Ci w zamian nowe części!!! Samochodu nie musisz naprawiać a i tak maja obowiązek oddać pełne odszkodowanie według cen rynkowych.
Jeżeli części były uszkodzone to Rzecznik Ubezpieczonych:
Jeżeli samochód miał wcześniejsze uszkodzenia wpływające to nie ma powodu by ich naprawa była finansowana przez ubezpieczyciela. Gdyby tak się stało to na skutek wypłaconego odszkodowania Pański stan majątkowy byłby lepszy niż przed szkodą, bo miałaby Pan samochód więcej warty (ze względu na usunięcie wcześniejszych uszkodzeń, za których usunięcie odpowiedzialności nie ponosi ubezpieczyciel.) Jeżeli nie da się naprawić uszkodzeń powstałych w zdarzeniu objętym ochroną nie naprawiając jednocześnie wcześniejszych uszkodzeń to rzeczywiście może się zdarzyć, że wypłacone odszkodowanie nie pozwoli na sfinansowanie całości naprawy, bo sfinansuje wyłącznie jej część (w zakresie w jakim istnieje odpowiedzialność ubezpieczyciela).

_________________
mycie ręczne, sprzątanie wnętrza. Pranie tapicerek. info i zdjęcia do wglądu Priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 29 września 2011, 22:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Moje BMW: 3
ostatnio tez mialem kolizje policja wjechala mi w dupe podkombinowalem troche wygielem bolca od klapy podladki pod swiatla tak jakby sie zeszly blotniki
no i tak wpisali mi wartosc pojazdu 5000 zl gdzie e36 97 rok 130 tys przebiegu idealny stan dali mi szkode calkowita tzn dostalem 2700 odrazu sie od tego odwolalem poniewaz zanizyli wartosc samochodu 1200 zl wiecej od razu dostalem z czego naprawa to jakies 600 zl oplacalo sie i wedlug mnie zawsze trzeba sie odwolywac zawsze cos dorzuca


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 września 2011, 04:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23108
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Musiałeś dzwonić po drugich czy wystarczył radiowóz który Cię przy celował ?:P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 września 2011, 11:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 229
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: M52
no to ja opowiem swoją sprawę.
Ja wjechałem facetowi w bok (próbował śmignąć na różowym). cały przód do naprawy/wymiany, na szczęście podłużnice proste.
Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela, firmy benefia.
Moje auto e36 coupe 214tysi przebiegu, 2.0 silniczek, nieźle wyposażona.
Pierwszy kosztorys mi przedstawiony opiewał na 3200zł brutto, szkoda częściowa.
Od szkody się odwołałem, powołałem własnego rzeczoznawcę (koszt 300zł) ich zdaniem wartość auta 6500zł, który przygotował swój kosztorys, który wycenił wartość auta przed kolizją na 12tysięcy po kolizji na 10500.
Odwołanie zostało wprawdzie odrzucone ale zmienili szkodę częściową na całkowitą i wartość odszkodowania podniesiono do 4800zł.
Po raz kolejny się odwołałem się od decyzji.
Odwołanie po raz kolejny zostało odrzucone w pełnym wymiarze lecz podwyższono wartość do wypłaty do 5200zł.
Ta kwota była dla mnie już satysfakcjonująca i wystarczająca do porządnego naprawienia auta (żądałem przywrócenia auta do stanu przed wypadkiem)
za te pieniądze z trudem ale udało mi się tego dokonać (bez szpachli etc. tylko wymienione części na nowe i porządnie polakierowane :) )
Wprawdzie auto nie wygląda idealnie, bo widać średnią jakość spasowania no ale na to już nic nie poradzę.
Odwoływać zawsze warto, nawet dla zasady.
Wprawdzie to wydłuża okres uzyskania odszkodowania (ja czekałem od 10 sierpnia do 25 września) ale pozwala dostać sporo więcej pieniążków.

Mam nadzieję, że moja historia komuś pomoże.

_________________
Gaja
BMW Klub Toruń


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 września 2011, 11:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Moje BMW: 3
sami wezwali drogowke bo dostalem od kraweznikow :)
do tego musial przyjechac jakis tam przelozony
ale jak najbardziej polecam oplacalo mi sie :D
naprawa tania bo pogiela sie tylko ta czesc pomiedzy klapa bagaznika a zderzakiem zderzak praktycznie caly tylko troche sie przesunol
pies dostal mandat i na tym sie skonczylo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 30 września 2011, 16:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23108
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Pies dostał mandat który i tak po zjechaniu na mendownie zostanie anulowany :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 2 października 2011, 12:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Moje BMW: 3
calkiem mozliwe ale generalnie malo mnie to obchodzi :) wazne ze ja na tym zarobilem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 4 października 2011, 15:45 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 992
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
borysbo, dzięki za Twój post.
Niedługo będę sam walczył z PZU,które naliczyło mi 50 proc. za części i wręcz śmieszne stawki za robociznę.
Się gnojki wycwanili ostatnio i dają śmieszne grosze,bo wiedzą że większości nie będzie się chciało walczyć o więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 4 października 2011, 18:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23108
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
JarekBDG napisał(a):
borysbo, dzięki za Twój post.
Niedługo będę sam walczył z PZU,które naliczyło mi 50 proc. za części i wręcz śmieszne stawki za robociznę.
Się gnojki wycwanili ostatnio i dają śmieszne grosze,bo wiedzą że większości nie będzie się chciało walczyć o więcej.


To jest standard :/ dlatego nie dajmy się!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 4 października 2011, 19:38 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Szczurek1986 napisał(a):
JarekBDG napisał(a):
borysbo, dzięki za Twój post.
Niedługo będę sam walczył z PZU,które naliczyło mi 50 proc. za części i wręcz śmieszne stawki za robociznę.
Się gnojki wycwanili ostatnio i dają śmieszne grosze,bo wiedzą że większości nie będzie się chciało walczyć o więcej.


To jest standard :/ dlatego nie dajmy się!


Ostatnia ''turbo kamera'', facet kupil fabrycznie nowy motocykl, miał szkode nie ze swojej winy i ubezpieczalnia wyceniła szkodę licząc części z motocykla 10 letniego, zupełnie inny rocznik i model. :dobani:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 5 października 2011, 13:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 810
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: BMW E91
Wjechano mi ostatnio delikatnie w tyłek:

Obrazek

Wycena:

Obrazek

Trzeba walczyć o swoje. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 8 października 2011, 17:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
LENIN66 konkretnie Ci to wycenili z tym ze to wszystko zalezy od ubezpieczalni nie z kazda te same "triki" mozna stosowac..

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 8 października 2011, 17:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 810
Lokalizacja: KOS
Moje BMW: BMW E91
Wycena PZU :szok: .
Nie czekałem aż rzeczoznawca przyjedzie do mnie. Pojechałem od razu, na gorąco, do centrum likwidacji szkód PZU.
Pokazywałem wszystko rzeczoznawcy, włącznie z wbitym kawałeczkiem szkła z reflektora sprawcy w klapie bagażnika :oczami: (nigdy nie myję się auta przed wyceną).
Wycenę dostałem na maila w tym samym dniu. Wypłata pieniążków (razem z VATem :szok:) w tydzień. :super:
A podobno PZU takie złe. ;)
Dobrze, że nie było szkody całkowitej. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 10 października 2011, 13:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 72
Lokalizacja: Grudziądz
Moje BMW: E39
Kod silnika: M50B25
PZU nie jest złe, po prostu nie lubi oddawać pieniążków... tzn. lubi obcinać :mad:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL