BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 07:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 16:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
no i wreszcie mojej sprawie dzis dostaliśmy odpowiedz, oczywiście odmowe o takiej tresci:

Przeprowadzone postępowanie wykazało, iż kierując samochodem marki Toyota o nr rej. xxxxxxx nie zachował Pan prędkości zapewniającej panowanie nad pojazdem pomimo oznakowania drogi znakiem A3 dwa niebezpieczne zakręty – pierwszy w prawo. Gdzie panowanie oznacza stan, w którym kierujący może w istniejących warunkach, swobodnie reagować na zmieniającą się sytuację na drodze, czym naruszył Pan zasady ruchu drogowego wynikające z Art.19.1 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym.
Wobec powyższego z zebranej w sprawie dokumentacji nie wynika aby kierujący pojazdem marki Audi o nr rej. xxxxxx był sprawcą przedmiotowej kolizji i ponosił odpowiedzialność za szkodę w Pana pojeździe.



podpowiedzcie co teraz, jak napisać pismo? bo jak dla mnie to odpowiedz na odczepnego, było slisko a predkosc była ok 40km/h , gdyby kierowca audi nie wymusił pierszenstaw do zdarzenia by nie doszło :-x

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 13 kwietnia 2012, 22:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
nikt nic nie wie??? ani nie poradzi??

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 13 kwietnia 2012, 23:20 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Kolego, sam sobie odpowiedziałeś:
killer23 napisał(a):
bo jak dla mnie to odpowiedz na odczepnego

Spławić Cię chcą i tyle. Przerzucają odpowiedzialność na Twojego ojca, a w zasadzie to chcą mu udowodnić, że przyczynił się do szkody i tym samym ponosi za nią odpowiedzialność.
Swoją drogą, odpowiedź jest tak debilna, że ciężko się do niej ustosunkować. Brak po prostu słów.
Odpisz im, że odpowiedzialność z tytułu szkody wyrządzonej przez posiadacza pojazdu mechanicznego kształtuje się, stosownie do art. 435 par. 1 kc, w związku z art. 436 par. 1 kc, na zasadzie ryzyka, a jedynie w przypadku zderzenia (art. 436 par. 2 kc) - na zasadach ogólnych, tj. na zasadzie winy (art. 415 kc). Oznacza to, że jeżeli posiadacz wyrządził innej osobie szkodę, do ustalenia jego odpowiedzialności wystarczy wykazanie, że wyrządzona została szkoda oraz że istniał adekwatny związek przyczynowy pomiędzy zachowaniem sprawcy a szkodą. Odpowiedzialność taka (tj. na zasadzie ryzyka) jest wyłączona tylko wówczas, gdy szkoda nastąpiła wskutek siły wyższej albo wyłącznie z winy poszkodowanego lub osoby trzeciej, za którą sprawca szkody nie ponosi odpowiedzialności. W okolicznościach niniejszej sprawy nie ulega wątpliwości, że to kierujący pojazdem m-ki Audi nie zachował należytej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, do czego zresztą się przyznał. To skutkiem naruszenia przez kierującego Audi zasad ruchu drogowego była utrata panowania nad pojazdem przez kierującego Toyotą, a w rezultacie wypadnięcie z drogi i związana z tym szkoda. Pomiędzy zachowaniem kierowcy Audi a szkodą zachodzi zatem związek przyczynowy i niewątpliwie jest to związek adekwatny, uzasadniający odpowiedzialność kierowcy Audi za wyrządzoną szkodę. W przypadku bowiem, gdyby kierujący Audi nie naruszył zasad ruchu drogowego i pierwszeństwa ustąpił, wówczas kierujący Toyotą nie byłby zmuszony wykonywać nagłych manewrów celem uniknięcia zderzenia.
Co się zaś tyczy niezachowania odpowiedniej prędkości przez kierującego Toyotą stwierdzić należy, że teza taka pozbawiona jest jakichkolwiek podstaw. W piśmie zawierającym odmowę uznania roszczenia podano jedynie w bardzo lakoniczny sposób, że "Przeprowadzone postępowanie wykazało, iż kierując samochodem marki Toyota o nr rej. xxxxxxx nie zachował Pan prędkości zapewniającej panowanie nad pojazdem pomimo oznakowania drogi znakiem A3 dwa niebezpieczne zakręty – pierwszy w prawo." Ten bełkotliwy pseudo-wywód nie wyjaśnia nawet, na jakich dowodach oparł się ubezpieczyciel i na jakich podstawach uznał, że kierujący Toyotą nie zachował odpowiedniej predkości. Nie podano, jaki zakres miało "przeprowadzone postępowanie". Nie odniesiono się również w żaden sposób do oświadczenia kierującego Audi, iż to on wymusił pierwszeństwo, przez co doprowadził kierującego Toyotą do wykonania nagłego manewru skutkującego utratą panowania, a w konsekwencji szkodą. Wobec powyższego uznać trzeba, że obciążanie kierującego Toyotą odpowiedzialnością za przedmiotowe zdarzenie i powstałą w związku z nim szkodę zupełnie pozbawione jest podstaw.
W świetle powyższych okoliczności uznaję, iż uchylacie się Państwo od obowiązku dobrowolnego spełnienia świadczenia, co rodzi konieczność dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Informuję również, iż celem ustalenia sprawcy zdarzenia, zamierzam zgłosić popełnienie wykroczenia przez kierującego Audi organom ścigania.

No, coś w ten deseń.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 14 kwietnia 2012, 08:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
wielkie dzikei maaaad, bardzo mi to pomoze :padam:

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 14 kwietnia 2012, 11:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
maaaad, :super:

Swoją drogą ciekawe to ich pismo, gdyby się uprzeć to w zasadzie można byłoby większości poszkodowanym odmówić wypłaty odszkodowania na podstawie art 19 ust. 1 w/w ustawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odszkodowanie z OC sprawcy - kalkulacja, odwołanie
PostNapisane: 14 kwietnia 2012, 12:38 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
killer23 napisał(a):
bardzo mi to pomoze

Oby ;-)
jawa85 napisał(a):
Swoją drogą ciekawe to ich pismo, gdyby się uprzeć to w zasadzie można byłoby większości poszkodowanym odmówić wypłaty odszkodowania na podstawie art 19 ust. 1 w/w ustawy.

Słuszna słuszność. Ale i tak dobrze, że nie powołali się wprost na zasadę ograniczonego zaufania :D

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL