BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 09:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: brak badan technicznych
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 20:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
Popsul mi sie samchod,jako ze mam wykupione assistance zadzownilem po pomoc.Odmowili mi pomocy ze wzgledu na to ze pare dni temu skonczyly mi sie waznosc badan.Najpierw zalozylem ze maja pewnie racje ,ale potem przeczytalem OWU i nie ma tam nic na temat tego ze moga odmowic pomocy w przypadku braku waznych badan.Powinienem sie klocic czy sobie odpuscic?Tym bardziej ze nie poruszalem sie tym samochodem bez badan,on poprstu stoi pod domem,a o ile sie nie myle to samochod nie moze sie poruszac bez waznych badan ale nigdzie nie jest powiedziane ze nie moze bez nich stac na parkingu ale moze wyprowadzicie mnie z bledu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 20:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1194
Lokalizacja: Jaka legalizacja!?
Moje BMW: Poturbowane
Nie ma zapisu o tym że auto musi mieć przegląd, jednak jesli chodzi o holowanie na koszt ubezpieczyciela to auto musi mieć przegląd techniczny. Holowanie jest mozliwe w przypadku awarii do której doszło w trakcie użytkowania samochodu. Auto nie jest użytkowane ponieważ nie ma przeglądu i koło sie zamyka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 21:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
Nic nie ma mowy o holowaniu wylacznie z powodu awarii spowodowanej poruszaniem sie samochodu.W umowie ubezpieczenia mam ze:
w razie gdy nie moge go uruchomic bez wzgledu na to czy znajduje sie pod domem czy na drugim koncu Polski przyjezdzaja mi go uruchomic a jezeli nie sa w stanie go uruchomic w ciagu godziny,sholuja go bez wzgledu na limit kilometrow.
Ja rozumiem gdybym sie nim poruszal i mogli by mi zarzucic ze nie mialem prawa sie przemieszczac samochodem bez badan,ale nic takiego nie mialo miejsca.A przeciez przy zawieraniu umowy ubezpieczenia zawsze najwazniejsze sa Ogolne Warunki Ubezpieczenia,a tam wylaczeniach odpowiedzialniosci nic na ten temat nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 21:40 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
tommo21 napisał(a):
Holowanie jest mozliwe w przypadku awarii do której doszło w trakcie użytkowania samochodu.

A możesz podać, z którego przepisu to wynika?
maly3, z tego, co wiem, Policja czepia się, jeśli pojazd holowany nie ma badań technicznych. Żeby pojazd mógł być holowany, musi mieć sprawne hamulce (jeśli jedziesz na holu sztywnym - jeden układ, jeśli na giętkim - dwa układy). Brak przeglądu rodzi pytanie co do sprawności hamulców, więc moim zdaniem brak przeglądu = tylko laweta. A że w umowie masz napisane "holowanie"...

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 25 stycznia 2012, 23:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1194
Lokalizacja: Jaka legalizacja!?
Moje BMW: Poturbowane
To zadzwoń do jakiegokolwiek ubezpieczyciela i powiedz że samochód sie popsuł jakiś czas temu i nie ma juz przeglądu a masz kase żeby go naprawić i przydało by sie żeby ktoś cię zaholował do mechanika. Uwierz że raczej każdy ci odmówi. Jedynie można wezwać lawetę w takich wypadkach właśnie, chociaz tez nie wszyscy przyjada.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 00:22 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
To nie pisz, że holowanie jest możliwe tylko w przypadku awarii, do której doszło na trasie, tylko że ubezpieczyciel nie chce wtedy holować, bo to dwie różne rzeczy.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 19:44 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
maly3 napisał(a):
przeczytalem OWU i nie ma tam nic na temat tego ze moga odmowic pomocy w przypadku braku waznych badan


Podaj link do OWU albo napisz co to za TU i jaki masz wariant ASS

Ja pod ręką mam OWU ASS Compensa i faktycznie w wyłączeniach do ASS nie ma o tym słowa, ale jest takie zdanie na początku:

COMPENSA poza wyłączeniami odpowiedzialności określonymi w par. 29, nie odpowiada za szkody: ...

Cytowane zdanie pochodzi z par 20 a par 29 są to wyłączenia wspólne dla ubezpieczenia NNW i ASS ponieważ te ubezpieczenia są w jednych OWU i tam wyraźnie jest napisane:
Ubezpieczeniem nie są objęte szkody powstałe podczas ruchu pojazdu oraz podczas zatrzymania pojazdu w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym, jeżeli pojazd w chwili zdarzenia nie był dopuszczony do ruchu zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 21:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
http://www.mbank.pl/download/ubezpiecze ... 112011.pdf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 21:10 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Pojazd – samochód osobowy, osobowo-ciężarowy lub ciężarowy o ładowności do 2,5 tony, zaopatrzony w polskie tablice rejestracyjne oraz posiadający poświadczone w dowodzie rejestracyjnym aktualne badanie techniczne dopuszczające pojazd do ruchu drogowego, którym w momencie zaistnienia zdarzenia assistance podróżował Ubezpieczony z wyłączeniem pojazdów wynajmowanych i używanych do zarobkowego przewozu osób lub towarów;

To jest definicja pojazdu z podanych przez Ciebie OWU. Jeżeli więc świadczenie ASS dotyczy awarii pojazdu to zgodnie z OWU za pojazd uważa się samochód osobowy z ważnym badaniem technicznym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak badan technicznych
PostNapisane: 26 stycznia 2012, 21:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E36
Ok,dzieki bardzo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL