BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 15:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 09:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 320d E46
Kod silnika: M47
Garaż: Moja była skromna BMW 320d E46
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104392
16.10.2011 kupiłem swój samochód który miał ubezpieczenie OC w MTU który miał ubezpieczanie na okres 07.01.2011 - 07.01. 2012. Niestety spóźniłem się bo zapomniałem dokładnej daty kupna auta ( nie miałem umowy w swoim miejscu zamieszkania) i napisałem dopiero 22 listopada e-maila do MTU, że nie chce już ich OC, dostałem wiadomość że nie ratyfikują odmowy e-mailem wiec wysłałem listem poleconym pismo następnego dnia. W miedzy czasie już 28.10.2011 wykupiłem OC w AXA. Ku mojemu zdziwieniu i mojego taty ( współwłaściciela) MTU wysłało na początku roku że wzywa do zapłaty mojego tatę 344zł za OC o rejestracji LU..... ( takiej rejestracji już nie ma bo auto zostało przerejestrowane). Wiec wykonał mój tata i kilka j telefonów wyjaśniających ze było pisane wymówienie. Ale MTU to miało chyba daleko w d..... i wysłało sprawę do firmy windykacyjnej. A bym zapomniał potwierdzenie wysłania listu poleconego już dawno wyrzuciłem i będę musiał wołać na poczcie. Co teraz robić mam jakieś szanse w sądzie? Bo z tego co widzę prawo stoi po stronie MTU. Czy zbywca auta musi przedstawić kopię umowy kupna-sprzedaży samochodu w byłem firmie OC. Jeśli tak to czemu tylko obciążyli mojego tatę jak na umowie tez byłem ja?
Zajadając jak bym zapłacił tym zł... z MTU teraz te haracz to w razie wypadku który ja bym spowodował to z którego OC dostanie odszkodowanie pokrzywdzony?
Czy sąd uzna moją racje ze 16,10.2011r kupiłem samochód , 28.10.2011 kupiłem OC w AXA, a 22 listopada/23 listopada wymówiłem OC z MTU. A oni wiedząc to naliczyli mi po okresie ubezpieczenia OC starego właściciela nowe OC>

Tylko zastanawia mnie art 31 ust 2 W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust 1 zakład ubezpieczeniowy może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki (...)

Z tego co tu pisz to "może" ale nie jest zobowiązany i zmuszony.

_________________
Szukam E39 528i dla kolegi w dobrym wypasie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 10:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Miałeś 30 dni na wypowiedzenie, nie wyrobiłeś się, TU przedłużyło umowę, teraz musisz zapłacić, niestety.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 10:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 320d E46
Kod silnika: M47
Garaż: Moja była skromna BMW 320d E46
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104392
Ale oni nie wykonali re kalkulacji starej polisy, tylko na sile chcą mnie uszczęśliwić i chcą mi wcisnąć nowa polisę od 8.01.2012r

_________________
Szukam E39 528i dla kolegi w dobrym wypasie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 14:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Pół roku po fakcie i dopiero się za to zabierasz?
Nie masz kwitów z poczty więc nawet nie masz jak złożyć reklamacji albo udowodnić że cokolwiek wysłałeś.
Wg. mnie trzeba będzie zapłacić i tyle.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 17:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Miałem coś takiego ale w PZU - koniec końców musiałem zapłacić (i ty też będziesz musiał), ale dogadałem się i obniżyli mi znacząco stawkę, bodajże z 1600 na ok. 700zł, dopisując m.in. po fakcie przedłużenia umowy współwłaściciela ze sporymi zniżkami. Chociaż z tego co się dowiadywałem, był to bardzo rzadko spotykany gest więc raczej bym na to nie liczył na Twoim miejscu. Ale spróbować zawsze można. Mnie ta sytuacja nauczyła żeby bardzo uważać na ubezpieczenia, szczególnie przy zakupie nowego auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 18:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
,,Od 11 lutego weszła w życie nowa ustawa o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Wnosi ona wiele korzystnych dla kierowców zmian. ''
http://www.motopodlasie.pl/funcs.php?name=artykuly&id=1
http://www.trans.info/message/view/1578 ... azdow.html
http://wyborcza.biz/finanse/2029020,105 ... 06685.html

Czy ta ustawa nie jest aktualna, bo mi się wydaje ze jest...?
majuDJ, dowiedz się wszystkiego w swoim oddziale UOKiK, bo być może w bardzo prosty sposób możesz z tego wybrnąć... ;)
Dużo się pozmieniało w przepisach, także warto się doinformować...

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 18:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
COUPE napisał(a):
Czy ta ustawa nie jest aktualna, bo mi się wydaje ze jest...?


Jest, ale opisywana sytuacja miała miejsce przed wejściem tej ustawy w życie więc nowe przepisy nie mają tu zastosowania.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 19:02 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Przerabiałem zupełnie to samo co Ty, bo baba mi głupot w ubezpieczalni nagadała , ale to było kilka lat temu jak się w ogóle na niczym nie znałem. Płacz nie płacz zapłacisz za dwa ubezpieczenia :/ Wiem że złodziejstwo , ale taki mamy piękny kraj :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 19:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Tomek napisał(a):
Jest, ale opisywana sytuacja miała miejsce przed wejściem tej ustawy w życie więc nowe przepisy nie mają tu zastosowania.
A no tak :)

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 19:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 320d E46
Kod silnika: M47
Garaż: Moja była skromna BMW 320d E46
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104392
To w razie wypadku gdy mam wymarzone podwójne OC i jest sprawca to która firma wypłaca odszkodowanie pokrzywdzonemu? :) Będę się sądowa i nie zapłacę.... MTU zostało powiadomione co prawda z lekkim opóźnieniem zarówno e-mailowo ( mam dowód) jak i drogą listowną ( wyrzuciłem potwierdzenie ale do MTU na pewno dotarło). Powinno się ze mną skontaktować w celu re-kalkulacji tamtego ubezpieczenia (po starym właścicielu), a nie wciskać mi nowe tym bardziej na mojego tatę, gdzie ja tez jestem współwłaścicielem i ja odpowiadam za opłaty OC w samochodzie. Powinno się MTU wstydzić tym bardziej ze mój tata ma inne auto ubezpieczone od nich i chyba powiem im że już z ich usług ni skorzystamy.... Ruszę niebo i ziemie ale nie zapłacę napisze nawet do rzecznika ubezpieczonych/konsumentów itp itd A nawet do czasopism motoryzacyjnych typu Motor, Auto Świat.

_________________
Szukam E39 528i dla kolegi w dobrym wypasie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 20:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
majuDJ napisał(a):
Będę się sądowa i nie zapłacę.... MTU zostało powiadomione co prawda z lekkim opóźnieniem

wlasnie przez to lekkie opoznienie przegrasz sprawe niestety, przerabiałem to kiedyś.. :/

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 20:30 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
majuDJ, możesz też próbować tak, że zapłącisz, i wypowiesz tą polise, a oni zwracaja jakąś tam kwote pieniędzy (wiem, żę napewno tak jest przy sprzedaży, jeżeli sprzedawca wypowie to zwracane mu są pieniądze za polise- oczywiście nie wszystkie ale jakaś tam częsc sumy).

W sądzie przegrasz, a do tego dochodzą koszty sądowe, MTU niema obowiązu rekalkulacji składki, tylko ty musisz się o nią upomnieć i zgłosić zmiane wlaściciela w ciągu 30 dni od zakupu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 21:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
majuDJ napisał(a):
Ruszę niebo i ziemie ale nie zapłacę napisze nawet do rzecznika ubezpieczonych/konsumentów itp itd A nawet do czasopism motoryzacyjnych typu Motor, Auto Świat.


Możesz próbować ale to i tak nic nie da. Jesteś na z góry przegranej pozycji niestety. Lepiej to OC opłać a unikniesz dalszych nieprzyjemności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 21:39 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Nie kombinuj tutaj , mówie Ci ze byłem w identycznej sytuacji. Chory kraj chore prawo. Jak rozwalisz auto nie dostaniesz od dwóch ubezpieczalni kasy tylko od jednej. Ja powiedziałem dla compensy że poszukam jakegoś ferrari i tak przpier*ole że tylko koło jedno zostanie i niech płacą :D ale to nic nie dało niestety :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 22:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
majuDJ napisał(a):
16.10.2011 kupiłem swój samochód który miał ubezpieczenie OC w MTU który miał ubezpieczanie na okres 07.01.2011 - 07.01. 2012. Niestety spóźniłem się bo zapomniałem dokładnej daty kupna auta ( nie miałem umowy w swoim miejscu zamieszkania) i napisałem dopiero 22 listopada e-maila do MTU, że nie chce już ich OC, dostałem wiadomość że nie ratyfikują odmowy e-mailem wiec wysłałem listem poleconym pismo następnego dnia.


Tak czy inaczej wysłałeś wypowiedzenie po terminie i mają prawo od Ciebie żądać składki.

majuDJ napisał(a):
Zajadając jak bym zapłacił tym zł... z MTU teraz te haracz to w razie wypadku który ja bym spowodował to z którego OC dostanie odszkodowanie pokrzywdzony?


Najprawdopodobniej wypłaci TU do którego poszkodowany się zgłosi w pierwszej kolejności. Jeśli dostanie odszkodowanie i zgłosi z drugiej polisy szkodę to już jest przestępstwo. Jeżeli spróbuje zgłosić za jednym razem szkodę w dwóch TU to też może sobie ściągnąć prokuratora na głowę. W formularzu zgłoszenia szkody chyba nawet jest takie oświadczenie z tym związane.

majuDJ napisał(a):
Czy sąd uzna moją racje ze 16,10.2011r kupiłem samochód , 28.10.2011 kupiłem OC w AXA, a 22 listopada/23 listopada wymówiłem OC z MTU. A oni wiedząc to naliczyli mi po okresie ubezpieczenia OC starego właściciela nowe OC>


Twoje wypowiedzenie było nieskuteczne!

majuDJ napisał(a):
Tylko zastanawia mnie art 31 ust 2 W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust 1 zakład ubezpieczeniowy może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki (...)


Ponowna kalkulacja o której napisane jest w tym artykule dotyczy polisy trwającej w momencie zakupu pojazdu. MTU nie zrobiło Ci ponownej kalkulacji tylko dostałeś wznowienie na kolejny rok. Gdyby Ci zrobili ponowną kalkulację prawdopodobnie dopłaciłbyś jeszcze do starej polisy.

NANOCSmilosz napisał(a):
Nie kombinuj tutaj , mówie Ci ze byłem w identycznej sytuacji. Chory kraj chore prawo. Jak rozwalisz auto nie dostaniesz od dwóch ubezpieczalni kasy tylko od jednej. Ja powiedziałem dla compensy że poszukam jakegoś ferrari i tak przpier*ole że tylko koło jedno zostanie i niech płacą :D ale to nic nie dało niestety :)


Od kiedy z OC dostaje się jakieś pieniądze za rozwalenie swojego auta? Najlepsze są gadki typu chory kraj i w ogóle Polska jest do d... Jak byś się zastosował do obowiązującej od 2004 r. ustawy to nie miałbyś problemu. Jak przekraczasz prędkość i dostajesz mandat to też mówisz, że chory kraj bo mandaty dają za łamanie przepisów? Litości...


Ostatnio edytowano 2 sierpnia 2012, 22:29 przez jawa85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 22:27 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Niby specjalista a zero - 0 kumacji. Kolego ja mam stare zardzewiałe z 10 składane bmw , którego za cholery mi nie szkoda. Z przypływu emocji powiedziałem babce z compensy że w takim razie zrobie to co zrobie i że oni będą wypłacać komuś duuuuże odszkodowanie , mam nadzieję że teraz dasz rade zrozumieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 22:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
NANOCSmilosz, masz rację aż dziwię się, że ja od dłuższego czasu mam nick w czerwonym kolorze a Ty nie zostałeś jeszcze zauważony :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 22:37 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
bo ja bym chciał mieć nick w kolorze eozynowym :D dobra bez spiny , w przypływie emocji człowiekowi różne durne rzeczy do głowy przychodzą i tyle ;)
Ps co do mandatów to od roku jestem czysty jak łza :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 22:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 320d E46
Kod silnika: M47
Garaż: Moja była skromna BMW 320d E46
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104392
Teraz podciąłem troszkę skrzydła MTU wysłałem wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczania na podstawie wzoru z ipolisa.pl Więc ich roszczenia co do kwoty 344zl stało się nie aktualne. Wzory dokumentów dla kierowców | ipolisa.pl
Pismo przesłałem zeskanowane podpisane własnoręcznie bo podobno takie ratyfikują przesłane na e-maila lub faksem.

_________________
Szukam E39 528i dla kolegi w dobrym wypasie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podwójne OC problem z MTU :(
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 23:03 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
majuDJ, wypowiedzenie z art 28a o którym piszesz dotyczy się polis wystawionych po 10.02.2012 r. Twoja polisa została wznowiona w styczniu więc się go nie stosuje w tej sytuacji. Oni na tej stronie jeszcze zrobili błąd i dali formularz wypowiedzenia z art 28 jako wypowiedzenie podwójnego OC.

Poniżej artykuł 28a znowelizowanej ustawy i na ten artykuł powołuje się wypowiadając podwójne OC

<Art. 28a.
1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony
w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej
jedna z umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została
zawarta w trybie art. 28 ust. 1, umowa zawarta w tym trybie może zostać
przez niego wypowiedziana na piśmie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL