BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 03:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szkoda całkowita z OC sprawcy - jak postępować?
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 18:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Dziś otrzymałem od likwidatora informację, iż moje auto kwalifikuje się na szkodę całkowitą.

Uszkodzenia nie są poważne, nie wystrzeliły poduszki, podłużnice nietknięte, nawet chłodnice całe. Do wymiany błotnik, zderzak, pas przedni, maska + jakieś drobne pierdoły.
Obrazek

Na razie nie mam informacji o tym ile mi przysługuje odszkodowania, ta wpłynie może jutro ale raczej w poniedziałek. Chciałbym zawczasu się dowiedzieć jak sprawę potraktować żeby otrzymać zadowalającą mnie sumę.

Zakładam, że auto z Eurotaxu wycenią na jakieś 8tys zł (wg. Eurotax wartość to 10-13tys, na pewno sobie ładnie pozaniżają). Rozumiem, że w przypadku szkody całkowitej dostanę różnicę między wartością auta przed wypadkiem a po czyli przypuśćmy 5tys.

Jeżeli się nie mylę, OC pokrywa naprawę auta maksymalnie do 100% jego wartości. Czy nie byłoby dużo bardziej korzystne dla mnie gdybym sporządził wycenę warsztatową na wartość niemal równą wycenie auta sprzed kolizji? Wtedy zamiast różnicy między wartością auta przed i po kolizji, dostaję odszkodowanie w wysokości wartości pojazdu?

Czy na coś takiego TU może się nie zgodzić, czy też ma obowiązek wypłacić środki na poczet naprawy pojazdu, co do którego stwierdziła szkodę całkowitą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szkoda całkowita z OC sprawcy - jak postępować?
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, 22:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Temat szkody całkowitej z OC wałkowany jest co jakiś czas na forum poczytaj trochę i na pewno Ci się sprawa rozjaśni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL