BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 21:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 17:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Wybaczcie trzeci temat w ostatnich tygodniach ale tym razem sprawa nietypowa. Jestem w trakcie likwidacji szkody z OC sprawcy kolizji i podejrzewam, że w sprawie zaszła próba oszustwa ze strony likwidatora i rzeczoznawcy ponieważ moje E38 zostało zaklasyfikowane w wycenie jako E32 i na tej podstawie zostały policzone wszystkie koszty naprawy oraz wartość rynkowa pojazdu przed szkodą. Różnica niebagatelna bo odszkodowanie 300% niższe.

Warta oraz rzeczoznawca posiadali podczas wyceny ksero dowodu rejestracyjnego oraz zdjęcia pojazdu, nie jest zatem możliwe aby była to pomyłka. Podobnie twierdzi niezależny rzeczoznawca, były likwidator i znajomi którzy robili kiedyś na stłuczkach.

W związku z tym, chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę skierować skargę i na kogo - rzeczoznawcę, likwidatora czy obu tych majstrów?
W Googlu coś mi wyskoczyło o Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej ale niezależny rzeczoznawca nie potrafił mi odpowiedzieć czy tam kierować sprawę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 17:42 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zacząłbym tutaj:
http://www.rzeczoznawcy.com.pl/
Tutaj:
http://www.rzeczoznawcy.com.pl/attachme ... odowej.pdf
masz link do ich kodeksu etyki zawodowej. Załącznik nr 3 omawia postępowanie w sprawie naruszenia kodeksu.
Pomijam już, że takie zachowanie może podchodzić pod kk.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 17:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Dzięki bardzo, właśnie wysłałem maila w tej sprawie do biura SRS w Poznaniu. Będę pisał jak się sprawa rozwinie, myślę że taka informacja może się komuś w przyszłości przydać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 18:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Czy Twoja 7er nie byla z roku, w ktorym robiono jeszcze e32? Jesli tak to raczej gosc sie zwyczajnie pomylil patrzac w "madra ksiazeczke". Niestety wiekszosc rzeczoznawcow (wszyscy z ktorymi mialem do czynienia) to debile, ktorzy zrobili uprawenienia, gdy bylo to tanie i proste. Bledy, ktore popelniaja sa wrecz karygodne, ale domyslam sie ze on po prostu napisze Ci sprostowanie i tyle...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 21:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
ded napisał(a):
Czy Twoja 7er nie byla z roku, w ktorym robiono jeszcze e32? Jesli tak to raczej gosc sie zwyczajnie pomylil patrzac w "madra ksiazeczke". Niestety wiekszosc rzeczoznawcow (wszyscy z ktorymi mialem do czynienia) to debile, ktorzy zrobili uprawenienia, gdy bylo to tanie i proste. Bledy, ktore popelniaja sa wrecz karygodne, ale domyslam sie ze on po prostu napisze Ci sprostowanie i tyle...

Zgadza się - rok 94. Nawet jeśli to jest zwyczajna pomyłka to moim zdaniem niedopuszczalna kiedy dysponują szeroką gamą danych identyfikacyjnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 22:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Pomylka.mi na ubezpieczeniu wpisali e46 dla e90 hehe.rzeczoznawca nie mialby interesu mataczyc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 23:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Inur, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w dowodzie nigdzie nie ma napisu "e39". Rzeczoznawca zerknal do tableki, patrzyl od najstarszych i Twoje auto zalapalo sie jako e32. Musisz wiedzeic, ze zeczoznawca to gosc z doswiadczeniem w rozroznianiu modeli bmw plasujacym sie gdzis pomiedzy dyskotekowa blachara a osiemnastoletnim dresiarzem. W sumie to dobrze robisz, ze skladasz skarge, bo gosc spowodowal, ze wyplata odszkodowania Ci sie przedluzy. Jak tylko pieczatke przystawia a mozgu nie uzywa, to takie sa efekty. Ja w takim wypadku powaznie bym sie zastanowil nad autem zastepczym (o ile jeszcze nie masz), wtedy firma pewnie szybciej to zalatwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, 09:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Bauer napisał(a):
Pomylka.mi na ubezpieczeniu wpisali e46 dla e90 hehe.rzeczoznawca nie mialby interesu mataczyc.

Ciekawe czy zdarzają się "błędy" w drugą stronę?

ded napisał(a):
Inur, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w dowodzie nigdzie nie ma napisu "e39". Rzeczoznawca zerknal do tableki, patrzyl od najstarszych i Twoje auto zalapalo sie jako e32. Musisz wiedzeic, ze zeczoznawca to gosc z doswiadczeniem w rozroznianiu modeli bmw plasujacym sie gdzis pomiedzy dyskotekowa blachara a osiemnastoletnim dresiarzem. W sumie to dobrze robisz, ze skladasz skarge, bo gosc spowodowal, ze wyplata odszkodowania Ci sie przedluzy. Jak tylko pieczatke przystawia a mozgu nie uzywa, to takie sa efekty. Ja w takim wypadku powaznie bym sie zastanowil nad autem zastepczym (o ile jeszcze nie masz), wtedy firma pewnie szybciej to zalatwi.


Chciałem zastępcze ale jak tylko dostali wszystkie dokumenty potrzebne do zawarcia cesji to likwidator szybko do mnie zadzwonił (jakieś 30 minut po przesłaniu maila) i powiedział że będzie szkoda całkowita i w sumie to mogę sobie zastępczy wziąć tylko na tydzień. Auto miałem ze współwłaścicielem który wyjechał więc zastępczaka i tak nie mogłem wynająć.


Prosiłem likwidatora o przesłanie danych rzeczoznawcy i dostałem taką, wymijającą odpowiedź:
Cytuj:
jak Pan wspominał odwołanie będzie dotyczyło wyceny auta. Więc nazwisko osoby, która sporządzała wycenę nie ma wpływu na wartość auta. Natomiast informacje kadrowe dot. zatrudnienia w TUiR WARTA S.A. są wewnętrznymi danymi, których nie mogę udostępnić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skarga na rzeczoznawcę - gdzie złożyć?
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, 17:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Przecież na wycenie jest nazwisko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL