BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 18:57 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2046
Witam serdecznie,

Mam takie problem otóż; jakiś czas temu znalazłem ładne 318i e46 Touring z 2003 r w kolorze czarnym. Baardzo mi się spodobało, a ponieważ auto było we Wrocławiu, a ja mieszkam w Krakowie, ustaliłem ze sprzedającym finalną cenę telefonicznie. Przed przyjazdem zostałem poinformowany o następujących usterkach:

- uszkodzony czujnik temp. zewnętrznej
- przeciekający zbiorniczek od spryskiwaczy
- przetarty fotel kierowcy
- zepsuty pilot zamka centralnego (wyczerpane baterie)

Powyższe wady w ogóle mi nie przeszkadzały, więc następnego dnia pojawiłem się we Wrocławiu, i zdecydowałem się na zakup. Niestety decyzja moja była zbyt pochopna, ponieważ nie sprawdziłem Bmw na stacji diagnostycznej, tudzież autoryzowanym serwisie obsługi, jak to się potocznie mówi "kupiłem auto oczami". Po kilku dniach od zakupu zapaliła mi się kontrola oleju na pomarańczowo, jednakże auto nie dało jakiś niepokojących objawów. Dzień po tym zapaliła mi się kontrolka check engine, no i tutaj już silnik chodził znaczniej głośniej, a co najgorsze dało się wyczuć delikatny zapach oleju, który później się nasilał. Zdecydowałem udać się na pełną diagnostykę auta do serwisu wyspecjalizowanego w Bmw. Diagnoza była następująca: uszkodzona głowica, i szereg elementów osprzętu silnika. Orientacyjny koszt naprawy 7 tysięcy złotych. To mnie totalnie dobiło, i stwierdziłem, że nie chce tym jeździć ani tym bardziej naprawiać, więc sprzedałem auto dzień później, firmie która skupuje uszkodzone auta. Straciłem na tym "interesie" prawie 8 tysięcy złotych, nie licząc kosztów ubezpieczenia które wykupiłem niedługo po zakupie. Pytanie do was czy mam jakieś prawa w tej sytuacji? czy mogę się domagać rękojmi? Dodam, że w dniu zakupu nic z silnikiem się nie działo, i poza kontrolką płynu do spryskiwaczy żadne kontrolki na desce rozdzielczej się nie świeciły.

Odnośnie sprzedającego, odciął się całkowicie od tematu.

Liczę na pomoc.
Pozdrawiam

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 19:38 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Rost napisał(a):
czy mogę się domagać rękojmi?

Tak. Ale idź do radcy prawnego/adwokata, bo samemu to nic raczej nie zdziałasz.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 21:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Masz kolego ciężki orzech do zgryzienia... a przy tym wielką nauczkę na przyszłość.

Walcz o Swoje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 14 sierpnia 2018, 11:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
No i bez zgryźliwości, ale nie bądź następnym razem w gorącej wodzie kąpany. Najpierw z kupnem, później ze sprzedażą pojazdu... w praktyce to po ptokach już, na własne życzenie i to 2x


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 19 sierpnia 2018, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 50
Posty: 20
Moje BMW: nie mam BMW
Kod silnika: CJCA
@Rost ja bym gnojowi nie odpuścił ale w obecnej sytuacji jesteś bez szans na pozytywne zakończenie tej sprawy ponieważ nie masz już przedmiotu sporu, bo go sprzedałeś a więc jak chcesz udowodnić sprzedającemu że sprzedał ci goowno, że cię oszukał? Masz opinię biegłego np. z PZMot czy choćby innego? Bez opinii nie masz szans, aktualnie nie masz żadnych dowodów i nie masz żadnych szans bo sprzedałeś auto, w takich przypadkach nie możesz sprzedać rzeczy bo jest przedmiotem sporu a bynajmniej przed sprzedażą musiałbyś mieć załatwione wszystkie kwestie prawne z wspomniana opinią biegłego ale nawet wówczas druga strona może zażądać wykonania ponownie oględzin i nowej opinii innego rzeczoznawcy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 06:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Uważam że jest to sroga nauczka na przyszłość. Kupiłeś autko po prostu w ''ciemno'' :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 07:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Za głupotę się płaci, czasem i raz nie wystarcza jak widać. Powodzenia przy następnym aucie.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 12:27 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2046
metti napisał(a):
@Rost ja bym gnojowi nie odpuścił ale w obecnej sytuacji jesteś bez szans na pozytywne zakończenie tej sprawy ponieważ nie masz już przedmiotu sporu, bo go sprzedałeś a więc jak chcesz udowodnić sprzedającemu że sprzedał ci goowno, że cię oszukał? Masz opinię biegłego np. z PZMot czy choćby innego? Bez opinii nie masz szans, aktualnie nie masz żadnych dowodów i nie masz żadnych szans bo sprzedałeś auto, w takich przypadkach nie możesz sprzedać rzeczy bo jest przedmiotem sporu a bynajmniej przed sprzedażą musiałbyś mieć załatwione wszystkie kwestie prawne z wspomniana opinią biegłego ale nawet wówczas druga strona może zażądać wykonania ponownie oględzin i nowej opinii innego rzeczoznawcy


Metti cieżko mi się z Tobą nie zgodzić masz rację co do joty.

jiGsaw napisał(a):
Za głupotę się płaci, czasem i raz nie wystarcza jak widać.


daruj sobie kolego.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 16:10 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
metti napisał(a):
jesteś bez szans na pozytywne zakończenie tej sprawy ponieważ nie masz już przedmiotu sporu, bo go sprzedałeś

Nie jest to prawdą.
metti napisał(a):
Masz opinię biegłego np. z PZMot czy choćby innego? Bez opinii nie masz szans

To też nie.
metti napisał(a):
w takich przypadkach nie możesz sprzedać rzeczy bo jest przedmiotem sporu

Ani to.
metti napisał(a):
przed sprzedażą musiałbyś mieć załatwione wszystkie kwestie prawne z wspomniana opinią biegłego

Ani nawet to.
metti napisał(a):
ale nawet wówczas druga strona może zażądać wykonania ponownie oględzin i nowej opinii innego rzeczoznawcy

Może zażądać, a sąd nie musi się na to godzić.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 17:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 50
Posty: 20
Moje BMW: nie mam BMW
Kod silnika: CJCA
Wszystko jest prawdą i nie pisz że nie. Prawdą jest to że sąd może wszystko, masz rację. Prawda jest taka że skoro nie ma auta to uzyskać cokolwiek graniczy z cudem, słowo przeciwko słowu ich, świadków

Jeśli znasz inną prawdę to się nią podziel a nie neguj wyłącznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 18:02 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Oczywiście, że nie jest, nie wiem w ogóle, skąd takie wnioski wysnuwasz, że liczy się tylko i wyłącznie opinia biegłego.
Opinia biegłego nie jest jedynym dowodem i oczywiście posiadanie takiej opinii ułatwiłoby sprawę, ale sąd jako dowód może dopuścić wszystko, co może się przyczynić do wyjaśnienia sprawy - zeznania świadków (mechanika), udokumentowane naprawy (czyt. rachunki z warsztatów).
Tak samo jak sprzedaż auta nie uniemożliwia dokonania jego oględzin przez biegłego powołanego przez sąd - zgodnie z art. 296 kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli przedmiot oględzin jest w posiadaniu osoby trzeciej, a oględziny mają być dokonane w miejscu, gdzie przedmiot znajduje się, osoba ta powinna być wezwana na termin oględzin i obowiązana jest ułatwić dostęp do przedmiotu.
Dowód można też zabezpieczyć (art. 310 i następne kpc).
Ale to nie jest odpowiednie miejsce, żeby temat rozkładać na czynniki pierwsze - bez pomocy fachowego pełnomocnika się nie obejdzie, bo utrudnienia dowodowe - jakkolwiek możliwe do przebrnięcia - mogą wystąpić, tym bardziej, że auto zostało sprzedane firmie skupującej uszkodzone pojazdy i być może już wylądowało na złomie.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 18:43 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2046
Maad bardzo cennych informacji mi udzielasz, za co z góry dziękuję.
Niestety na dzień dzisiejszy mam mało dowodów, właściwie żadnych, serwis, który stwierdził mi powyższe usterki, nie chce mi wysłać tego na piśmie, mimo moich wielokrotnych próśb telefonów, maili widocznie boją się brać udział w tym sporze z wiadomych względów. Jedyne co mam to nr. telefonu do gościa, który mi to auto sprzedał, kopie potwierdzenia składki OC, gdzie widnieją jego dane, oraz pojazdu, ponieważ nie zdążyłem auta przerejestrować na siebie, oraz umowę kupna sprzedaży ze skupem pojazdów. Tak nawiasem mówiąc dzwoniłem do tego skupu, i podobno auto trafiło na części na Ukrainę. Rozmawiałem z moim prawnikiem, i dowiedziałem się, że jest jeszcze możliwość wysłania pisma z kancelarii do serwisu, z prośbą o wysłanie listy usterek bezpośrednio do nich. Generalnie moja sytuacja jest patowa, ale będę próbował coś zdziałać.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 20:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 50
Posty: 20
Moje BMW: nie mam BMW
Kod silnika: CJCA
maaaad napisał(a):
skąd takie wnioski wysnuwasz, że liczy się tylko i wyłącznie opinia biegłego.


nigdzie nie pisałem że liczy się tylko i wyłącznie opinia biegłego

maaaad napisał(a):

oczywiście posiadanie takiej opinii ułatwiłoby sprawę,


oczywiście że tak, w takiej sprawie jest to jeden z najważniejszych argumentów

maaaad napisał(a):

ale sąd jako dowód może dopuścić wszystko


to jest oczywiste


maaaad napisał(a):

co może się przyczynić do wyjaśnienia sprawy - zeznania świadków (mechanika), udokumentowane naprawy (czyt. rachunki z warsztatów)


najpierw to trzeba mieć świadków, trzeba mieć dokumentację napraw, historię itp...

maaaad napisał(a):

... bo utrudnienia dowodowe - jakkolwiek możliwe do przebrnięcia - mogą wystąpić, tym bardziej, że auto zostało sprzedane firmie skupującej uszkodzone pojazdy i być może już wylądowało na złomie.


najpierw zaprzeczasz moim słowom a potem w zasadzie piszesz o tym samym

Poza tym można ładnie wydedukować teorię z KPC ale prawda jest taka, że kolega @Rost nie dysponuje w zasadzie żadnymi rzetelnymi dowodami i kolokwialnie mówiąc może w chwili obecnej sprzedającego "pocałować w pompkę" a wynajmowanie w takiej sytuacji prawnika to strata pieniędzy, prawnik mamonę weźmie, naobiecuje, goowno uzyska i tyle z tego będzie



maaaad życzyłbym Ci z całego serca wygranej przed sądem w takiej sprawie ale :
Cytuj:
i podobno auto trafiło na części na Ukrainę
w zasadzie nie ma już o czym rozmawiać

Oczywiście można teoretyzować dalej, bo przecież KPC mówi tamto i owamto ...



Byłem około 20 lat temu w podobnej sytuacji, gość pozwał mnie za to, że w Golfie 4 TDI którego mu sprzedałem po tygodniu wessało mu wirnik od turbiny i silnik szlag trafił, twierdził że auto miało wadę ukrytą, po za tym dodal tam kilka felerów od siebie. Śmiechu warte. Ostatecznie moja noga nie przekroczyła progu sądu a on wycofał sprawę, chyba ktoś rozsądny przemówił mu do rozsądku

aha, oczywiście golfik był mega dopieszczony jak każde moje auto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 21:19 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
metti napisał(a):
najpierw to trzeba mieć świadków, trzeba mieć dokumentację napraw, historię itp...

Dlatego takie pomaganie na forum to trochę wirtualne jest. Trzeba ze świadkami porozmawiać, ustalić, co wiedzą, zanim się ich przed sąd zaciągnie.
metti napisał(a):
najpierw zaprzeczasz moim słowom a potem w zasadzie piszesz o tym samym

Przeczytaj co napisałem, tylko ze zrozumieniem. A później jeszcze raz to, co Ty napisałeś:
metti napisał(a):
Bez opinii nie masz szans

Widzisz różnicę pomiędzy "nie masz szans" a "może być ciężko"? Ja widzę.
metti napisał(a):
Poza tym można ładnie wydedukować teorię z KPC

To nie teoria, tylko praktyka.
metti napisał(a):
kolega @Rost nie dysponuje w zasadzie żadnymi rzetelnymi dowodami

A o tym napisał dopiero po moim poście, że się na niego mechanik wypiął. Niemniej, to nie od świadka zależy, czy zostanie przed sąd wezwany, czy nie.
metti napisał(a):
Byłem około 20 lat temu w podobnej sytuacji, gość pozwał mnie za to, że w Golfie 4 TDI którego mu sprzedałem po tygodniu wessało mu wirnik od turbiny i silnik szlag trafił, twierdził że auto miało wadę ukrytą, po za tym dodal tam kilka felerów od siebie. Śmiechu warte. Ostatecznie moja noga nie przekroczyła progu sądu a on wycofał sprawę, chyba ktoś rozsądny przemówił mu do rozsądku

No że ktoś okazał się być cipą bo naczytał się porad fachowców z internetu to już jego problem :D A widzisz, ja znam przypadek, że po 2 latach jeżdżenia (też VW) gość odzyskał kasę za auto (które zwrócił), bo się auto zaczęło sypać za mocno jak na swój przebieg - jak się później okazało, kręcony.
Każda sprawa jest indywidualna. Ani ty nie znasz szczegółów tej, o której mowa tutaj, ani ja, więc nie przesądzaj z góry, bo kiedyś miałeś Golfa, któremu turbinę wessało. Jest wiele niuansów, o których ciężko tu, przez internet się dowiedzieć. Być może umowa, którą zawarł autor wątku zawierała klauzulę wyłączającą rękojmię i wtedy musiałby udowadniać, że wada zostało podstępnie zatajona. Dlatego na pytanie, czy są szanse, odpowiedziałem: są. Jakie - to już mu powie profesjonalista, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 21:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Rost napisał(a):
Tak nawiasem mówiąc dzwoniłem do tego skupu, i podobno auto trafiło na części na Ukrainę. Rozmawiałem z moim prawnikiem, i dowiedziałem się, że jest jeszcze możliwość wysłania pisma z kancelarii do serwisu, z prośbą o wysłanie listy usterek bezpośrednio do nich. Generalnie moja sytuacja jest patowa, ale będę próbował coś zdziałać.



Skoro samochód poszedł na części na Ukrainę to już nie ma możliwości oględzin nawet u osób trzecich. W tym momencie temat chyba zostaje pogrzebany...

Prośba usterek wysłana z kancelarii ale co to zmieni jeśli nie można nic zweryfikować poza tym co jest wypisane na papierze... heh kolego słabo to wygląda :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 22:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 50
Posty: 20
Moje BMW: nie mam BMW
Kod silnika: CJCA
maaaad napisał(a):
Dlatego na pytanie, czy są szanse, odpowiedziałem: są. Jakie - to już mu powie profesjonalista, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności.

ładnie teoretyzujesz ale to tylko właśnie teoria, w praktyce ten przypadek jest już pogrzebany

to podobnie jak z groźną karalną 190KK, jeden na jeden, słowo przeciwko słowu, teoretyzować można do białego rana a praktyka jest brutalna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 14:36 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2046
Nie jestem w stanie pojąć tego, jak mogła mi się posypać głowica, po 4 dniach użytkowania auta, kiedy w dniu zakupu z silnikiem było wszystko okey. Możliwe jest to, że gość miał swojego mechanika, który zataił te wady? jest to możliwe? pytam jako laik, ponieważ nie znam się na mechanice.

Jeszcze o ważnej kwestii, nie wspomniałem przebieg na blacie jaki miałem to 236 tys. podczas gdy w serwisie okazało się, że rzeczywisty przebieg wynosi 420 tysięcy... i w sumie przy tym przebiegu to ta konkretna jednostka miała prawo się rozlecieć.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 15:19 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
metti napisał(a):
ładnie teoretyzujesz ale to tylko właśnie teoria, w praktyce ten przypadek jest już pogrzebany

No na szczęście jako totalny ignorant w tej dziedzinie ("nie ma szans bez opinii", "nie możesz sprzedać rzeczy bo jest przedmiotem sporu") nie ty będziesz decydował o tym, czy ten przypadek jest pogrzebany.
Rost napisał(a):
Jeszcze o ważnej kwestii, nie wspomniałem przebieg na blacie jaki miałem to 236 tys. podczas gdy w serwisie okazało się, że rzeczywisty przebieg wynosi 420 tysięcy... i w sumie przy tym przebiegu to ta konkretna jednostka miała prawo się rozlecieć.

Jeśli jesteś w stanie to wykazać to masz niezły punkt zaczepienia.
Od siebie tylko dodam jeszcze, że pismo wystosowane do drugiej strony przez profesjonalnego pełnomocnika potrafi skłonić tę stronę do chociażby rozmów - czasami pozwala to uniknąć wdania się w spór przed sądem. Nawet jeśli na czysto odzyskałbyś część tej kwoty, to już jesteś do przodu.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 17:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Rost napisał(a):
Nie jestem w stanie pojąć tego, jak mogła mi się posypać głowica, po 4 dniach użytkowania auta, kiedy w dniu zakupu z silnikiem było wszystko okey. Możliwe jest to, że gość miał swojego mechanika, który zataił te wady? jest to możliwe? pytam jako laik, ponieważ nie znam się na mechanice.

Jeszcze o ważnej kwestii, nie wspomniałem przebieg na blacie jaki miałem to 236 tys. podczas gdy w serwisie okazało się, że rzeczywisty przebieg wynosi 420 tysięcy... i w sumie przy tym przebiegu to ta konkretna jednostka miała prawo się rozlecieć.



Kolego spójrz na to z tej strony iż nie masz żadnych dowodów opinie itd więc jaki ma sens teraz ustalanie czy licznik był przekrecony i czy można było coś przypudrowac do sprzedaży? licznik mógł być już dawno cofnięty i ten ostatni właściciel mógł również nie być tego świadomy.

Pojąć to przede wszystkim nie można tego jak można kupić autko bez wcześniejszej weryfikacji, oględzin ? Autko każde autko się ogląda czy to za 500zl czy to za grube tysiące...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 318i Touring 03' problem...
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 17:32 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Szczurek1986 napisał(a):
i ten ostatni właściciel mógł również nie być tego świadomy.

A co to zmienia? Za stan pojazdu odpowiada przed kupującym sprzedający, a nie jeszcze poprzedni właściciel.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL