BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 17 kwietnia 2019, 13:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e90 335 stage 3+
Kod silnika: n54b30
Garaż: Byłe:
e36 318i
e39 540ia
Obecne:
e38 740i
e36 328i
e90 335xi

Długo mnie nie było, jakoś na święta wrzucę galerie ;)
Cześć.

Mam następujący problem.

W październiku dojrzałem do decyzji o wymianie silnika (mój poprzedni, działał jak trzeba ale miała miejsce mała usterka (pokruszony zawór porysował jedną z gładzi cylindra))

Niby pierdoła, lecz zaczął samochód poddymiać, i zaczęły się pojawiać delikatne stuki (podobne do Vanosa, ale to nie był vanos a zrobił się luz w pracy tłoka w cylindrze- tak mi w klinice BMW powiedzieli)

Mógłbym tak jeździć, ale z racji tego, że jestem jaki jestem, w aucie musi wszystko grać na 120%.
Miałem dwie opcje, naprawa mojego silnika - koszt ok 5k, czas 1.5-2.5 miesiąca lub włożenie silnika z innego auta, sprawnego, czas max 1 tydzień, koszt, no właśnie różne, ale od 5k do 10k.

Kupiłem motor, na cenie nie oszczędzałem, te silniki kosztują między 3/6.5k, zapłaciłem 4500zł za sam słupek (sprzedawca zapewniał o wymienianym rozrządzie). Dodatkowo mając silnik poza autem uszczelniłem go kompletnie.

Do sedna. Całość usługi wyniosła mnie 8500 zł, ok przełknąłem to mając wizję wzorowo pracującej 740tki.

Po miesiącu, zrobieniu niecałych 1000km silnik nadaje się na złom.
Nie wiem jak to możliwe ale do oleju dostał się płyn chłodniczy (szacujemy z warsztatem, że przy wymianie rozrządu ktoś źle uszczelnił łaczenie)

Co mogę z tym zrobić, na tą chwilę, doliczając koszty lawety, ekspertyz mam kwotę ponad 10 tys, nie po to kupiłem nowy silnik by teraz auto stało nie używane.. jeśli chciałbym naprawiać silnik to naprawiłbym już Swój.

Rozmawiałem z adwokatem, mam zebrane mnóstwo materiału dowodowego i rzekomo jestem na przegranej pozycji, bo w domyśle sprzedawca sprzedaje mi część używaną. Silnik rzekomo ma 250tys km, ale nie oszukujmy się, te v8emki potrafią robić i po 400/500 i dopiero wtedy wymagają remontu.

Nie oczekuję, że ktoś da mi gwarancję, na część używaną rok, ale cholera jasna miesiąc, ja rozumiem jakby coś takiego stało się po 3/6 miesiącach ale miesiąc?

Czy przechodził ktoś coś podobnego?

Nie ukrywam, że mi ręce opadają, bo biorąc pod uwagę koszt naprawy mojego obecnego silnika wychodzi na to, że rekreacyjnie wydałem 10k, a za 10k to bym miał już ładne 4.6.

z góry dziękuje za wszelkie rady, pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 17 kwietnia 2019, 20:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Chom napisał(a):
Rozmawiałem z adwokatem, mam zebrane mnóstwo materiału dowodowego i rzekomo jestem na przegranej pozycji, bo w domyśle sprzedawca sprzedaje mi część używaną.



Niestety adwokat ma rację :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 07:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e90 335 stage 3+
Kod silnika: n54b30
Garaż: Byłe:
e36 318i
e39 540ia
Obecne:
e38 740i
e36 328i
e90 335xi

Długo mnie nie było, jakoś na święta wrzucę galerie ;)
Tak jak wspomniałem, nie oczekuje gwarancji pół rocznej, ale żeby po miesiącu część padła,
Jakbym nie miał drugiego samochodu to nawet tygodnia silnik by nie wytrzymał, bo przebieg 1000km to średnio robię w tydzień..


Wnioskuję, że mogę Swoje uszkodzone silniki sprzedać również jako "część używana" i później wypiąć się na kupującego.. przecież to jest paranoja.

Mamy pojebany kraj, bo wszystko wskazuje na to, że lepiej i spokojniej jest naprawić Swój własny silnik, bo wymiana może zakończyc się jako moja.
Finalnie ani szybciej nie mam auta a już pomijam koszty tej naprawy..

W ostateczności rozważam pojawienie się u gościa z ekipą "negocjacyjną", jest pełno firm oferujących takie usługi.

Jeszcze jedną opcję sprawdzę u adwokat, jeśli uda mi się rozwiązać ten spór na pewno to napiszę, dla potomnych będzie temat :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 07:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Nic nie zdziałasz. Handlarze i sprzedawcy używanych części to oczywiście poza kilkoma wyjątkami po prostu złodzieje. Dokładnie wiedzą co sprzedają, w razie co mają wyrąbane na klienta. Tylko kasa się liczy.

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 09:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
A jakie stanowisko zajął na tę chwilę sam sprzedający ?

Może ma coś w sobie człowieczeństwa chodź wątpię...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 10:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 275
Lokalizacja: DDR
Moje BMW: E61 535
Kod silnika: Dizel :P
Hmmmm... jedna sprawa... z autami uzywanymi jest tak ze sprzedawca w UE odpowiada za nie przez okres 2 lat bo jako osoba prowadzaca dzialalnosc uznawana jest za fachowca ( znajomy "handlarz" przerobil to na sobie i musial oddac klientowi $$$ na nowe wtryski po pol roku od sprzedazy )
Z tego co wiem prawo unijne obowiazuje tez czesci uzywane ( pytanie przez jaki okres ) o ile sprzedawca nie zaznaczyl w dowodzie sprzedazy ze czesc jest "uszkodzona" a kupujacy zrzeka sie prawa do gwarancji/rekojmi.
Generalnie kurestwo jest wszechobecne ale czasy sie zmieniaja i mozna a nawet trzeba o swoje prawa walczyc.
Ten adwokat ma doswiadczenie w sprawach MOTO? Bo adwokat adwokatowi nierowny jednak...
Tak czy siak Powodzenia :piwo:

_________________
:D Wer später bremst bleibt länger schnell :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 11:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e90 335 stage 3+
Kod silnika: n54b30
Garaż: Byłe:
e36 318i
e39 540ia
Obecne:
e38 740i
e36 328i
e90 335xi

Długo mnie nie było, jakoś na święta wrzucę galerie ;)
Adik535 napisał(a):
Hmmmm... jedna sprawa... z autami uzywanymi jest tak ze sprzedawca w UE odpowiada za nie przez okres 2 lat bo jako osoba prowadzaca dzialalnosc uznawana jest za fachowca ( znajomy "handlarz" przerobil to na sobie i musial oddac klientowi $$$ na nowe wtryski po pol roku od sprzedazy )
Z tego co wiem prawo unijne obowiazuje tez czesci uzywane ( pytanie przez jaki okres ) o ile sprzedawca nie zaznaczyl w dowodzie sprzedazy ze czesc jest "uszkodzona" a kupujacy zrzeka sie prawa do gwarancji/rekojmi.
Generalnie kurestwo jest wszechobecne ale czasy sie zmieniaja i mozna a nawet trzeba o swoje prawa walczyc.
Ten adwokat ma doswiadczenie w sprawach MOTO? Bo adwokat adwokatowi nierowny jednak...
Tak czy siak Powodzenia :piwo:


Adwokat ma doświadczenie ale właśnie w sprawach typu "kupiłem auto które zepsuło się po jakimś czasie"
Z ulegnieciem części używanej jest to jego pierwsza sprawa i już mi powiedział, że jeśli upierałbym się przy sprawie, to koszty rozprawy przewyższą opłacalność sprawy.
Na dodatek sprzedawca nie prowadzi działalności a sprzedaje części na "czarno" tzn bez założonej działalności (ściąga i rozbiera angliki na części)

Szczurek1986 napisał(a):
A jakie stanowisko zajął na tę chwilę sam sprzedający ?

Może ma coś w sobie człowieczeństwa chodź wątpię...


Niestety nie ma.
Powiedział mi w prost, że mi nie pomoże.
Nie oczekiwałem zwrotu całkowicie poniesionych kosztów tj. 8500zł, w sumie na ten moment to okolice nawet 10k bedzię biorąc pod uwagę prawnika, rzeczoznawce oraz lawete.

Chciałem, aby poniósł cząstkowy koszt naprawy mojego poprzedniego silnika (ok 3k), bo ten sprzedany przez niego to naprawa przekroczy zdrowy rozsądek, tam do wymiany jest wszystko.. ja tylko chce aby moje auto wkońcu zaczęło jeździć..

Niestety ale takie mamy czasy, przekora na przyszłość innym, choćby nie wiem jak silnik był rozwalony, naprawiajcie własny, wtedy jest pewna część.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 11:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 275
Lokalizacja: DDR
Moje BMW: E61 535
Kod silnika: Dizel :P
Chom napisał(a):
Adik535 napisał(a):
Hmmmm... jedna sprawa... z autami uzywanymi jest tak ze sprzedawca w UE odpowiada za nie przez okres 2 lat bo jako osoba prowadzaca dzialalnosc uznawana jest za fachowca ( znajomy "handlarz" przerobil to na sobie i musial oddac klientowi $$$ na nowe wtryski po pol roku od sprzedazy )
Z tego co wiem prawo unijne obowiazuje tez czesci uzywane ( pytanie przez jaki okres ) o ile sprzedawca nie zaznaczyl w dowodzie sprzedazy ze czesc jest "uszkodzona" a kupujacy zrzeka sie prawa do gwarancji/rekojmi.
Generalnie kurestwo jest wszechobecne ale czasy sie zmieniaja i mozna a nawet trzeba o swoje prawa walczyc.
Ten adwokat ma doswiadczenie w sprawach MOTO? Bo adwokat adwokatowi nierowny jednak...
Tak czy siak Powodzenia :piwo:


Adwokat ma doświadczenie ale właśnie w sprawach typu "kupiłem auto które zepsuło się po jakimś czasie"
Z ulegnieciem części używanej jest to jego pierwsza sprawa i już mi powiedział, że jeśli upierałbym się przy sprawie, to koszty rozprawy przewyższą opłacalność sprawy.
Na dodatek sprzedawca nie prowadzi działalności a sprzedaje części na "czarno" tzn bez założonej działalności (ściąga i rozbiera angliki na części) [quote]

Koszty sadowe ponosi winny ale oczywiscie sytuacja jest tu niepewna...
Skoro robi na czarno to moze zainteresuje sie nim urzad skarbowy... Nie jestem fanem podpierdalania a juz napewno nie urzedu skarbowego ale niektorzy inaczej nie zrozumieja :cenzura:
Glowa do gory :piwo:

_________________
:D Wer später bremst bleibt länger schnell :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 11:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Żaden adwokat którego znam nie weźmie sprawy za koszty zasądzane od przegranego bo wg przepisów to sa grosze, biorąc pod uwagę nakład czasu. Dlatego mowa o nieopłacalności. tym bardziej, ze wygrana niepewna, dlatego dochodzac 10.000 w praktyce szacunkowo mozna ugrać przy pełnym powodzeniu 8, a wtopic można z 5k i wtedy wyjdzie w plecy 15

Rozwiązaniem częściowym jest zabezpieczanie się przed wiekszyki transakcjami, ale do takiej świadomości dużo brakuje i to w praktyce abstrakcja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 12:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Bądź świadom, że za 5k nie naprawisz silnika w BMW z układem widlastym, tu raczej bym sie skłaniał ku 10k, bo mało kiedy wkłada sie zużyte podzespoły, a po drodze zawsze coś wyjdzie.
Ciężko będzie Ci odzyskać kasę. Jakie to auto?

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 13:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e90 335 stage 3+
Kod silnika: n54b30
Garaż: Byłe:
e36 318i
e39 540ia
Obecne:
e38 740i
e36 328i
e90 335xi

Długo mnie nie było, jakoś na święta wrzucę galerie ;)
Lincoln napisał(a):
Bądź świadom, że za 5k nie naprawisz silnika w BMW z układem widlastym, tu raczej bym sie skłaniał ku 10k, bo mało kiedy wkłada sie zużyte podzespoły, a po drodze zawsze coś wyjdzie.
Ciężko będzie Ci odzyskać kasę. Jakie to auto?


Akurat mój poprzedni silnik wymaga właśnie tylko takiego nakładu, rozrząd mam tam nowy(wymieniałem w 2018r) oraz wiele innych podzespołów.

Tam jest jedynie do tulejowania jeden cylinder, kilka uszczelek i to wszystko. Skłoniłem się na wymianę silnika, bo czas zdecydowanie krótszy (a dodatkowo gdzieś ta myśl z tyłu głowy była, że za ok 6k(czyli przyblizony ksozt naprawy starego motoru) będę miał drugi silnik "na części", finalnie wyszło tak, że silnik z włożeniem i wszystkim innym wyniosł 8.5k a auto nie jeździ, na starym silniku chociaż jeździło o własnych siłach..

Auto: BMW 740i e38 na vanosach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 kwietnia 2019, 20:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Również jestem daleki od poodpieeerdalania :P Ale sytuacja może być inna jeśli gość świadomie opchnął Ci bubla... może jakiś mały postrach by tutaj pomógł ? Na jak szeroką skalę ten typ rozbiera te angole ?

Może wziąć go pod uja i niech jakiś Twój znajomy coś spróbuje zakupić np na umowę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 17 września 2019, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Moje BMW: X3
Pozostaje chyba tylko dogadanie się ze sprzedawcą niestety...


Ostatnio edytowano 12 października 2019, 13:20 przez karoleski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 września 2019, 09:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Jak robi na czarno to Wjezdzasz mu z inspekcjami i urzedami a jak nie dogada się to już wiesz gdzie dzwonic.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kupno nie do końca sprawnego silnika.
PostNapisane: 18 września 2019, 10:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kwestia czy ta sprawa z kwietnia nie została już rozwiązana ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL