BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: duży problem z ubezpieczeniem pierwszego samochodu
PostNapisane: 20 września 2019, 19:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e46
Dobry,
kupiłem dwa dni temu e46.
Na umowie niestety wpisany jestem tylko ja, nie pomyślałem, że już przy zakupie musi być osoba, na którą będę chcieć ubezpieczyć. Osoba ta to osoba z poza mojej rodziny. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, gdy poprzedni właściciel już wyrejestrował samochód?

Wykonać darowiznę i np. darować udział powiedzmy 50%? W takiej sytuacji zapłacę podatek od darowizny tylko od tych 50% czy od całej wartości pojazdu? Czy też w ogóle, ponieważ osoba obca jest w grupie III darowizny i wartość wolna od podatku to niecałe 5tyś, a 50% wartości tego samochodu byłoby mniejszą kwotą.

Jest jakieś inne rozwiązanie? Może zapłacić po prostu podatek 2% po zakupie i sprzedać ten samochód tej osobie, która go ubezpieczy? Tylko, czy mogę jej sprzedać tak szybko i bez zmiany blach?


wydaje mi się, że najlepiej zrobić umowę darowizny 50% udziałów. Jest to osoba niespokrewniona więc ustalić kwotę wartości tych udziałów na 4800 - jest to kwota wolna od podatku.
Wizyta w WK i sprawa z głowy. Ma to sens ?

z góry wielkie dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: duży problem z ubezpieczeniem pierwszego samochodu
PostNapisane: 21 września 2019, 00:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Sprzedać 50% za 1zł, odpada obowiązek zgłaszania. Albo poszukać ubezpieczyciela który ubezpieczy na kogoś innego, przez wiele lat tak jeździłem bez problemu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL