BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z odszkodowaniem z OC sprawcy polecacie jakąś firmę?
PostNapisane: 6 marca 2019, 16:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Witam

Mój ojciec miał sporą szkodę auto ciężarowe wjechało w tył jego samochodu wycena naprawy oczywiście zaniżona o 60%.
Sprawca ubezpieczony w najgorszym obecnie płatniku tj PZU.
Ich pierwsza wypłata 32tyś potem po odwołaniu dołożyli do 38 obecnie po opinii rzeczoznawcy na 80tyś ich ostateczna propozycja 43tyś mimo,że sam kosztorys części z ASO (4 rożne serwisy) wynosi 52tyś zł. Wg nich elektryczny hak, który w aso kosztuje 7tyś można kupić za 4800zl, zderzak tył 2500zł vs 3500 ASO i takich części jest masa. Nie pomogła wycena rzeczoznawcy ani wyceny z ASO. Twierdzą,że jak chce zakupić części w tych cenach mogę to zrobić przez nich i na tym rozmowa się kończy. Jak chcę coś zamówić to trzeba wpłacić pełną kwotę a potem czekać tydzień i oni dopłacają różnicę w cenie bo kilka elementów zamówiłem. Problem jest obecnie taki,że nie chcę tego auta naprawiać bo uszkodzenia są zbyt rozległe. Chcę go sprzedać tak jak jest w innym przypadku oddał bym do aso i tam wyszło by ok 100tyś zł. Rzeczywisty koszt naprawy poza ASO bez naciągania na nowych częściach to jest ok 50tyś części i około 20tyś zł robocizna. Oferta ostateczna PZU 37tyś zł części 6tyś robocizna. Na opinię rzeczoznawcy i kalkulacje naprawy zapraszają do swojej sieci naprawczej. Auto miało wartość 150tyś przed szkodą. W obecnym stanie mogę go sprzedać za około 60tyś plus te ich 40 to dalej dużo brakuje. Nie zapłacili w pełni za lawetę FV na 500zł wypłacili 246zł bo tyle jest w ich cenniku i zero gadki. Nie zapłacili za telefon uszkodzony podczas wypadku (stłuczona szybka wartość ok 2tyś zł). Dodatkowo nie chcą rozmawiać o utracie wartości auta po naprawie (wcześniej samochód bezwypadkowy i bezkolizyjny 1000% oryginał) a obecnie nie ma bagażnika.
Auto zastępcze zabrali po 14 dniach mimo,że powinno być na cały okres naprawy lub zakupu nowego aut. Ich zdaniem tyle powinna wynosić technologiczna naprawa a jak chcę na dłużej to na swój koszt lub od początku naprawa w ich sieci naprawczej.
Wielokrotnie radziłem sobie z ubezpieczycielami ale z PZU nie potrafię już więcej ugrać.
Nie mam już do nich siły więcej sam nie wywalczę czy ktoś korzystał może z usług jakiejś firmy odszkodowawczej i jest w stanie kogoś polecić? Interesują mnie tylko godne polecenia firmy bo jednak chodzi o sporą kwotę.
Ja raz korzystałem ale skończyło się,że 3 razy musiałem latać na sprawy wywalczyli w sumie 4tyś w dwa lata i jeszcze po wypłacie robili problemy ze zwrotem wypłaty do mnie pół roku czekania.
Z góry dzięki za każdy pomysł co prawda mogę skorzystać ze swojego mecenasa ale nie wiem czy to jest najlepsze wyjście czy nie szybciej zadziała ktoś z branży. Interesuje mnie najlepiej jakaś sensowna ugoda nawet z lekką stratą,żeby za tym nie latać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z odszkodowaniem z OC sprawcy polecacie jakąś firmę?
PostNapisane: 26 marca 2019, 11:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Hej Mały, właśnie dlatego miałeś problemy bo chodziłeś po dziwnego rodzaju tworach, kancelariach odszkodowawczych itp. pasożytach.
Załatw to przez profesjonalnego pełnomocnika, chyba że on nie ma doświadczenia w likwidowaniu szkod.
Co do ugody, to nie liczyłbym na to, towarzystwa ubezp. rzadko je proponuja na etapie przedsądowym, cześciej w szkodach osobowych.
Mówię to z perspektywy osoby zajmującej się tematem, najczęściej po drugiej stronie. Tzn tej, której Ty nie lubisz ;)
Jakbyś miał pytanie, to na priv się odezwij.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL