BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 czerwca 2024, 05:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Stłuczka e46 co robić
PostNapisane: 14 lipca 2011, 07:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Witam,
w ubiegły piątek mieliśmy stłuczkę naszą barbarą e46 320d z 2002r. Pojazd przed nami cofnął bezczelnie w nasz samochód, oczywiście nie obyło się bez policji. Notka spisana ubezpieczyciel poinformowany o wydarzeniu, czekamy teraz na Pana rzeczoznawce. Mam jednak pytanie : samochód posiada 2 właścicieli(właściciel i współwłaściciel) , z czego pierwszy prowadzi działalność gospodarczą już od 20 lat, drugi właściciel również prowadzi działalność - najem. Pani zapytała mnie o to ale po co jej takie informacje ?Tak jak np przebieg auta?

Czy przez to odszkodowanie będzie wypłacone w kwocie netto?
Nie interesuje mnie odszkodowanie bezgotówkowe.

Uszkodzeniu uległy:

maska - wymiana
lampy+kierunkowskazy - wymiana
błotniki - malowanie
zderzak - malowanie

Takie są moje spostrzeżenia na obecna chwilę, przyjedzie pan to oceni.

Prosiłbym o jakieś wskazówki jak sprawę szybko i pozytywnie załatwić.

Pozdrawiam
Uksi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stłuczka e46 co robić
PostNapisane: 14 lipca 2011, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
A więc tak - auto zostało kupione normalnie tak jak kupuję zwykły Jan Kowalski za gotówkę bez faktury i oczywiście zapłacony podatek w US. Auto jest tylko zarejestrowane na osobę(właściciel) która prowadzi działalność ale nie wykorzystujemy tego samochodu do prowadzenia działalności, natomiast współwłaściciel pojazdu również prowadzi działalność - najmu i to właśnie w tym przypadku wykorzystujemy pojazd do prowadzenia działalności.

Mam rozumieć że wypłacą mi odszkodowanie w kwocie netto ?
Bardziej opłacalne jest zatem naprawa bezgotówkowa?
Czy zatem mogę wypożyczyć samochód z wypożyczalni do prowadzenia działalności? Jeśli tak to na jakiej podstawie później TU zwraca pieniądze? I kiedy mogę wypożyczać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stłuczka e46 co robić
PostNapisane: 28 lipca 2011, 15:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 318iA
Oni zawsze pytaja o takie rzeczy jak przebieg itd.{rzyjedzie rzeczoznawca to o wszystko sie wypyta, ja bym sie nie pchał w bezgotówkową naprawę,mi wypłacili za podobną stłuczke tyle kaski ,ze zostalo ,a mozna sie jeszcze odwoływać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stłuczka e46 co robić
PostNapisane: 1 sierpnia 2011, 23:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Moje BMW: m3
Kod silnika: s50
Wyplata bedzie w kwocie netto chyba ze wykonujac swoja dzialalnosc nie jestes podatnikiem Vatu, wtedy otrzymujesz pelna kwotte. Na czas naprawy przysluguje Ci auto zastepcze, ale prawdopodobnie bedziesz musial potwierdzic dla ubezpieczyciela ze jest ci niezbedne do prowadzonej dzialalnosci gospodarczej (to nie trudne bo wystarczy ze napiszesz ze autem dojezdzasz do klientow itp) chociaz czytalem jakis artykul ze zgodnie z prawem rowniez osoba prywatna moze ubiegac sie o zwrot kosztow pojazdu zastepczego, z uwagi na to ze nie po to kupuje sie auto zeby w czasie naprawy jezdzic autobusami czy tez taksowkami.

_________________
Czesci BMW E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stłuczka e46 co robić
PostNapisane: 6 sierpnia 2011, 06:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57N
Określenie przebiegu jest jednym z elementów, o który pytają na samym początku. Później będą sprawdzać zużycie pojazdu, stan powłoki lakierniczej - wszystko po to by jak najbardziej obniżyć wartość pojazdu i uznać to jako szkodę całkowitą. Koniecznie podajcie rzeczoznawcy wszystkie dodatkowe opcje wyposażenia. Jakbyście mieli problem z wyceną służę radą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stłuczka e46 co robić
PostNapisane: 6 sierpnia 2011, 07:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2040
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact
Kod silnika: N42B18
koperak napisał(a):
Określenie przebiegu jest jednym z elementów, o który pytają na samym początku. Później będą sprawdzać zużycie pojazdu, stan powłoki lakierniczej - wszystko po to by jak najbardziej obniżyć wartość pojazdu i uznać to jako szkodę całkowitą. Koniecznie podajcie rzeczoznawcy wszystkie dodatkowe opcje wyposażenia. Jakbyście mieli problem z wyceną służę radą.



Zgadza się, rzeczoznawca nie zauważa, xenonów, mpakietu, drewnianych elemenów w środku, kierownicy z multifunkcją, itp itd więc dopilnuj by wszystko uwzglednił, bo ja dostaniesz potem "zestawienie" i będzie Ci czegoś brakować to bedziesz się bawił w odwołania itp.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stłuczka e46 co robić
PostNapisane: 6 sierpnia 2011, 09:23 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
uksi1986 napisał(a):
A więc tak - auto zostało kupione normalnie tak jak kupuję zwykły Jan Kowalski za gotówkę bez faktury i oczywiście zapłacony podatek w US. Auto jest tylko zarejestrowane na osobę(właściciel) która prowadzi działalność ale nie wykorzystujemy tego samochodu do prowadzenia działalności, natomiast współwłaściciel pojazdu również prowadzi działalność - najmu i to właśnie w tym przypadku wykorzystujemy pojazd do prowadzenia działalności.


A czy pojazd jest w ewidencji środków trwałych firmy? Czy działalność o której piszesz polega na wynajmowaniu pojazdów, czy jest to jakiś inny wynajem a samochód używasz do celów zarobkowych ale nie ma go w ewidencji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL