BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 06:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 19:17 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Sirio performer 5000 to chwalona antena. Jednak opór powietrza swoje robi, więc ze względu na wage oraz długosc lepiej montować ją w otwór, bo 2 śrubki w standardowych, klapowych uchwytach to jednak mało i prędzej czy poźniej może sie klapa odkształcić.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 96
Lokalizacja: Białystok / Wysokie
Moje BMW: e46 318d
Kod silnika: m47
Jeżeli chodzi o mocowanie to mam uchwyt av-400 on jest dość szeroki na 4 śrubki, myśle że bez problemu powinien to wytrzymać:) i ostatnio szybko nie jeżdże ;) ta antena śni mi sie po nocach i poprostu musze ją mieć:D widziałem tą antenkę na zwykłych dzwonkach na dwie śrubki i jeździła, a co mnie całkiem zaskoczyło to ta antena na magnesie orginalnym sirio ml145 a on ma chyba średnicę 125mm :mur: wogóle profanacja :wstyd: ale co kto lubi... martwi mnie tylko troche strojenie bo podobno w sedanie na klapie ma swr powyżej 2 :dobani: a jeszcze nie dorosłem do dziurawienia dachu i nie mam zamiaru tak krzywdzić mojej buni :cisza: nigdy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 19 maja 2011, 11:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 96
Lokalizacja: Białystok / Wysokie
Moje BMW: e46 318d
Kod silnika: m47
Panowie nie wiem czy ktoś tu zagląda czasami ale chciał bym polecić pewną aplikacje na telefony z androidem lub symbianem która może służyć jako alternatywa CB i jest za free do pobrania http://spolecznosc.yanosik.pl/ ostrzega o radarach wypadkach suszarkach itp . bardzo prosta w obsłudze i tak jak z CB im więcej osób korzysta tym lepiej, więcej info :) więc polecajcie koledzy kolegom i sami korzystajcie zawsze to jakaś alternatywa dla tych co nie mają lub nie lubią CB.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 3 sierpnia 2011, 22:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Boogie napisał(a):
A ja używam od roku prawie radia Yosan Turbo.

Kupilem bo sprzedawca polecał strasznie, nie chciałem kupić bo uważałem że skoro nie znam radia to musi być kiepskiej jakości - taki model myślenia prezetujemy powszechnie.

No i nie miałem lepszego radia, wielu ludzi zwraca uwage na radio, na to że ma bardzo niskie szumy, nie zbiera zakłóceń, nie jest szumofonem, choć nie ma nawet ANL.
Do tego wygląda jak radio samochodowe, ma fajną obsługę
To radio wymiata.


Ostatnio jechał ze mna obcokrajowiec który przez 1,5 mieszkał w Korei PŁD, i akurat gadaliśmy o CB, i stwierdzilem ze mam takie dziwne radio, dobre, ale nie wiem co za firma, a kupiłem bo polecał sprzedawca bardzo.
Obcokrajanin mi powiedział, że Yosan to stara renomowana firma z Korei, zajmująca sie produkcją bardzo zaawansowanych urządzeń elektronicznych najwyższych technologii, duży koncern produkujący dla wojska i innych odbiorców wysokich technologii. Także nie dziwił sie że to radio jest tak dobre.

Także Panowie, wygląda na to, że to jedna z lepszych ofert na rynku obecnie....

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 4 sierpnia 2011, 06:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
Yosan zawsze robił dość dobre radia. Nawet mam jednego JC2204, ma już z 12 lat i daje radę. Jedyna wada w tym modelu to brak RF Gaina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 4 sierpnia 2011, 15:49 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Z yosanów dobra opcją jest także yosan pro 120.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 4 sierpnia 2011, 17:47 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
pszemek napisał(a):
Jedyna wada w tym modelu to brak RF Gaina.

Mój tez nie ma RFGaina, ani nawet redukcji szumów ANL.....
Tyle, że nie są one mu potrzebne :)

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 15 września 2011, 16:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320d '10, X3 sd '07
Boogie napisał(a):
A ja używam od roku prawie radia Yosan Turbo.

No i nie miałem lepszego radia, wielu ludzi zwraca uwage na radio, na to że ma bardzo niskie szumy, nie zbiera zakłóceń, nie jest szumofonem, choć nie ma nawet ANL.


Każde radio Yosan wyposażone jest w podwójny filtr przeciwzakłóceniowy załączony na stałe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 13 lipca 2012, 16:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
A ja mam Midland Alan 42 Multi :) już ok 6lat (VW Golf III, Audi A4 B5) i teraz świeżo w BMW. Z radia jestem zadowolony bo nie ma kłopotu z montażem w samochodzie, zawsze znajdzie się jakaś dziura żeby je wepchnąć.
Radio leży obecnie w tylnej popielniczce, a kable wchodzą pod kanapę. Do prądu podpiąłem się w bagażniku (Touring ma wyjście "zapalniczkowe" w bagażniku).

Antena Hustler :wstyd: :mur: (ah te błędy młodości). Jeździłem na niej cały ten czas... Nie było tragicznie, ale zestroić się jej nie dało.

Teraz postanowiłem że do BMW badziewia nie włożę i wsadziłem President Georgia 31,5 cm (tak wiem, że im dłuższa tym lepsza i że pomyślicie, że jednak wsadziłem badziew). Otóż mój tato ma taką zamontowaną i ciągnie bardzo, bardzo ładnie (tato ma radio President Johny), a do tego wygląda bardzo kożystnie w stosunku do innych anten.
Mam urządzenie do strojenia anten (dużo anten do strojenia więc postanowiłem raz wydać na urządzenie, niż jeździć i płacić za każdym razem). I moja antenka President Georgia, zamocowana bardzo źle z punktu widzenia odbioru i nadawania (maksymalnie z tyłu po lewej stronie, w samym rogu mojego Touringa :dobani: ale nie chce dać jej na środek żeby kabel nie rysował dachu), bez żadnego problemu wystroiła się na SWR 1,1 :szok: :ok: .

Jako protekcję lakieru stosuję naklejkę (specjalnie dedykowaną do CB jakieś 11 zł kosztowała) i jestem z niej bardzo zadowolony, antena się nie suwa nic, a nic. Wcześniej nie stosowałem naklejek i antena jak również kabel (antenę miałem wcześniej na środku dachu) mocno uszkodziły lakier mojej czarnej A4 B5 sedan :mur: . Nie stosowanie naklejki jest według mnie karygodne :zabawa: (wiem z własnego doświaddczenia).

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Ostatnio edytowano 13 lipca 2012, 23:16 przez ZiemniakofeL, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 13 lipca 2012, 17:50 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Ja mam stabo3300c (jest to radio produkowane przez presidenta i jest praktycznie wierna wersja presindent II) i antena syrio 100 polecam :) :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 lipca 2012, 07:37 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
ZiemniakofeL napisał(a):
Teraz postanowiłem że do BMW badziewia nie włożę i wsadziłem President Georgia 31,5 cm


trochę krótka ta antena. Na forach CB nie zbiera dobrych recenzji. Do miasta jeszcze jeszcze, ale na trasy moze być niewystarczająca :niepewny: SWR moze być dobry, ale zasięg krótki

ja ostatnio do swojego Harry'ego II dokupiłem mikrofon ze wzmocnieniem Densei 2002 po tuningu :ok: i lecę w eter jak tirowiec :D korci zmienić ML'ke na coś dłuższego

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 lipca 2012, 08:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
Sylwek_ch napisał(a):

trochę krótka ta antena. Na forach CB nie zbiera dobrych recenzji. Do miasta jeszcze jeszcze, ale na trasy moze być niewystarczająca :niepewny: SWR moze być dobry, ale zasięg krótki


Kurde też się zastanawiam jak to będzie działać w trasie. Póki co miejscami zasięg mnie zaskakuje słyszałem rozmowy oddalone o co najmniej 10km, ale byłem na sporej górze. Byłem fanem jak najlepszej łączności, miałem antenę długą i umiejscowioną centralnie na dachu, nie dość że porysowało mi dach jak nie wiem, to jeszcze antenę mi ściągało we wszystkich galeriach.

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 lipca 2012, 08:49 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
ZiemniakofeL, mozesz dać uchwyt relingowy, albo antenę na magnes, ale inną, w tym samym miejscu, co stoi teraz Georgia :) Ja miałem też w rogu dachu Wilsona Little Wil i bardzo chwaliłem sobie. Te miejsca stawiania antery to trochę teoria. W praktyce często ciężko to zauważyć. Ważna jest jakośc anteny i dostrojenie, ale przede wszystkim długość. To że antena wali po podziemnych parkingach to nic, nic szkodliwego :) Myślę, że metrowa antena dałaby Ci dobre zasięgi i jakość nadawania i odbioru :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 lipca 2012, 09:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
Sylwek_ch napisał(a):
ZiemniakofeL, mozesz dać uchwyt relingowy, albo antenę na magnes, ale inną, w tym samym miejscu, co stoi teraz Georgia :) Ja miałem też w rogu dachu Wilsona Little Wil i bardzo chwaliłem sobie. Te miejsca stawiania antery to trochę teoria. W praktyce często ciężko to zauważyć. Ważna jest jakośc anteny i dostrojenie, ale przede wszystkim długość. To że antena wali po podziemnych parkingach to nic, nic szkodliwego :) Myślę, że metrowa antena dałaby Ci dobre zasięgi i jakość nadawania i odbioru :ok:


Trochę pojeżdżę na tej antenie i się zobaczy. Niedawno ją kupiłem (ze 2 tyg. temu) za cenę kompletu świec żarowych to szkoda byłoby ją w kąt ciepnąć, a tej kasy raczej nie odzyskam już w całości.

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 17 lipca 2012, 18:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
To że wystroiła Ci się do 1.1 SWR to nie ma co się cieszyć. Każda krótka antena łatwo się stroi i tu ameryki nie odkryłeś. Wystrój antenę powyżej 1m do takiego SWR to wtedy pogratuluję ;) szczególnie jak będzie na rogu dachu ;)

Im antena krótsza tym mniej zbiera syfów (szumów, zakłóceń). Nigdy nawet najlepsza, najdroższa antena nie będzie zbierała mniej zakłóceń niż ta krótsza (prawa fizyki).

Zasięg zawsze jest proporcjonalny do długości anteny jak również wysokości jej umiejscowienia. Nigdy antena krótsza nie da lepszego zasięgu (w tych samych warunkach) niż antena dłuższa, no chyba że ta krótka będzie na TIRze a długa na osobówce na tylnej klapie.

Porównywać dlatego należy anteny tego samego segmentu (długości i sposobu montażu) - wtedy to ma sens.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 18 lipca 2012, 00:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Ja mam Lafayette Zeus i antenkę Canva 70 cm, taką z cewką :P
CB mam pięknie zamontowane pod schowkiem po lewej stronie kierownicy, tam za nim mam doprowadzone drugie gniazdo zapalniczki. Sprzęt sprawuje mi się świetnie. Testowałem wczesniej różne modele Presidenta i Lafayette wymiata :) Przeszkadza tylko dosyć mocny, niebieski wyświetlacz, ale w tym miejscu gdzie jest zamontowane da się to znieść bez problemu :)

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 31 lipca 2012, 17:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
:wstyd:
Zamontowałem w końcu 1,5 metrową antenę, bo na tej Georgii troszkę nie satysfakcjonował mnie jednak zasięg :wstyd:

Tylko wychodzi na to, że promiennik mam za krótki, bo:
    kanał--SWR
    1--------2,1
    20-------1,7
    40-------1,5
Co oznacza, że powieniem go trochę wysunąć, rzecz w tym, że mam już wysunięty maksymalnie.

A czy w schowku po lewej stronie kierownicy wejdzie President Walker?

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, 11:43 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
ZiemniakofeL, słabe SWR na wszystkich kanałach, sporo trzeba by było wysunąć. Jakby choć na 1 z 3 kanałó było blisko 1 to byłyby większe szanse na dobre wystrojenie


jaka to antena :?:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, 14:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
Sylwek_ch napisał(a):
ZiemniakofeL, słabe SWR na wszystkich kanałach, sporo trzeba by było wysunąć. Jakby choć na 1 z 3 kanałó było blisko 1 to byłyby większe szanse na dobre wystrojenie


jaka to antena :?:


Kurde jakiś no name. Tato kiedyś ją miał na Mercedesie 190.
A że tato jest zawodowym kierowcą tirów i ma własną firmę to mamy dużo takich szpargałów tylko nic z wyższej półki.
Próbowałem znaleźć jakiś dłuższy bat w miejscowych punktach CB, ale nie udało mi się.
Chyba muszę zainwestować w Sirio ML 145 tylko, że już wydałem całkiem sporo na tą Georgię :wstyd:

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: CB radio w BMW
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, 11:14 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
ZiemniakofeL napisał(a):
że już wydałem całkiem sporo na tą Georgię :wstyd:


Niepotrzebnie, raz, ze Georgia pozostawia wiele do zyczenia, o czym sam sie przekonales, a dwa jesli już miala być taka mała, mozna kupic podobnej wielkosci dużo tanszy zamiennik. Inny przyklad zamiast przepłacac za President Missouri mozna kupić dużo tanszą Delte Missouri.
Nie skreslam calkowicie Presidenta, podaje konkretne przyklady, zeby nie przeplacac. Podobnie, zeby nie przepłacać przy zakupie naklejek
ZiemniakofeL napisał(a):
Jako protekcję lakieru stosuję naklejkę (specjalnie dedykowaną do CB jakieś 11 zł kosztowała)
, ktore to można kupić w sklepie papierniczym za 1-1.5 zł, bezbarwne lub pod kolor.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL