BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 czerwca 2024, 21:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] PYTANIE O GLOSNIKI
PostNapisane: 15 października 2008, 18:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: KĂŞdzierzyn-KoÂźle
Witam wszystkich posiadam BMW E36 z 92 roku sedan i tu pytanie nie chce zadnej tuby ani nic zalezy mi tylko na dobre wyraznej muzyce i tu prośba jakie poleciacie glosniki z tylu?? tam sa takie malutkie bo ogladalem prosze o pomoc chce troszke basu ale przede wszystkim dobry czysty dzwiek bylbym wdzieczny za linki z allegro...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 19:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: Wrszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
same głośniki nic ci nie dadzą... aby głośniki miały sens musisz mieć dobre radio lub wzmacniacz... głośniki dobierasz parametrami odpowiednio do radia (lub wzmacniacza jak taki masz)... jeśli głośniki oporem, impedancją i mocą pokryją się z tym co wysyła sygnał uzyskasz optimum... ważne też jest połączenie, gdyż na kablach i stykach możesz tracić moc lub zyskiwać zakłócenia przepływu itd... jeśli nie chcesz zabijać pasażerów i siebie dźwiękiem to 50W to optimum... powiedz co ci gra dokładnie w furze a ja powiem ci mniej więcej jak co dobrać... jeśli chodzi o znane marki polecam alpine i pioneera... nie polecam magnata czy philipsa... taką rozsądnym kompromisem jeśli chodzi o sprzęt audio jest sony... i przygotuj się na to że porządne głośniki będą droższe niż radio i ewentualny wzmacniacz...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 12:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
lord_Sekal, ja mam pytanko posiadam bmw e39 6 glosnikow z przodu, 2 z tylu w dzwiach i 2 na polce niestety nie mam wzmacniacza :kwasny: czy moglbym wymienic glosniki w tylnej polce i drzwiach na lepsze ?? i dokupic jakis wzmacniacz Chodzi o bass teraz to tak jak by charczy jak podglosze :suchy: dalo by to cos ?? zaznaczam nie chce wymieniac radia chcialbym zrobic cos zeby poprawic bass w aucie nie usmiecha mi sie tez wlozenie tuby :kwasny:

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 13:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: Wrszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
oczywiście że możesz wymienić... ale same głośniki po co najwyżej poprawią jakość dźwięku ale w same w sobie basów nie poprawią... jak nie chcesz mieć tuby a masz dobre radio wystarcza dobre głośniki już wystarczą... dobre głośniki niskotonowe poza basem dają też ogólnie dźwięk dobrej jakości... więcej bądź mniej basów potem ustalasz w radiu, w wielu radiach możesz ustawić także natężanie dźwięku pomiędzy poszczególne kanały lub porostu tył przód... możesz tez kupić prosty tani wzmacniacz i puścić na same tylne głośniki... ale nie oczekuj nawet w tym wypadku efektu subwoofera (tzw. tuby) bo nie uzyskasz, a to z powodu specyfikacji sprzętu (subwoofer to nie tylko sam głośnik mówiąc w skrócie)...

podsumowując - dobierz dobre głośniki parametrami do radia (moc, impedancja i opór) a uzyskasz znaczną poprawę jakości dźwięku, ustawiając radio ustalisz ilość basów i nasilenie dźwięku na danych kanałach/sekcji... z tyłu daj niskotonowe głośniki (mówiąc potocznie)...

jak chcesz wzmacniacz celem poprawy jakości dźwięku (stawiasz na czystość) polecam wzmacniacze Sony Xplod (stosunkowo wysoka jakość do niskiej ceny)...
sprawdź bo BMW montowało czasem własny wzmacniacz - nic wielkiego, ale dzięki temu fabryczne głośniki grały czysto i przyzwoicie... to będzie taka jakby puszka metlowa niedaleko za kostka od radia... mniej więcej takie coś http://sklepy.allegro.pl/item446822756_ ... nikat.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 16:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 995
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo dobrym rozwiązaniem są "jajka", na rynku jest bardzo dużo dobrych "jajeczek" Ja mam akurat JBL'e GTO 937 bo chłopaki polecali i sie nie zawiodłem. W miarę dobre radio podpinasz z przodu 4głosniczki sredniotonowe + odseparowane tweetery w słupki, jajka w półkę na jakims w miarę przyzwoitym wzmacniaczu i w samochodzie robi się już bardzo przyjemnie. Nie wspominam już o wygłuszeniu drzwi bo to pozostawiam już Tobie.
Jak masz jakies dobre głośniki podłączone do kompa to zobacz sobie filmik jak JBL'e sobie radzą
http://pl.youtube.com/watch?v=_uVSF_NHe ... re=related

Ja kiedys woziłem 30cm w bagażniku w poprzednim samochodzie i raczej już nigdy do tego nie wrócę bo po roku wszystkie plastiki z tyłu trzeszczały od rezonansu i miejsca w bagażniku też brakowało. Jajka dają dla mnie w miarę przyzwoity efekt przy niewielkim wkładzie pracy i kasy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 17:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
No i własnie chlopaki to chcialem uslyszec :super: nie jestem zbyt wymagajacy co do audio wystarczy poprawic troszke bass ;) nie chce ladowac kupe kasy w sprzed audio teraz pytanie do was, co wy na to jak bym w drzwiach przednich (chodzi mi o glosniki co sa na dole 13" bodajrze ) wymienil na jakis inne jakosciowo lepsze i do bagazniczka seryjny wzmacniacz http://sklepy.allegro.pl/item460203119_ ... _e_39.html Lub http://sklepy.allegro.pl/item453251155_ ... gianl.html da rade to podlaczyc?? czy cos to da ?? :niepewny: zaznacze ze nie chce wymieniac seryjnego radia !! ;)

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 20:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: Wrszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
te wzmacniacze jak najbardziej... nie zrobisz nie wiadomo jakiej mocy dźwięku ale uzyskasz czysty dźwięk... nie są mocne więc mocne głośniki też możesz sobie odpuścić... tam w jednej aukcji pisze facet że ma fabryczne głośniki do niego... powinno wyjść tani i jak nie są zajechane to komplet powinien ładnie grać... ale nie łudź się - komplet głośników zawsze był droższy niż radio ze wzmacniaczem...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 20:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
Aha super a jakie moglbys mi polecic glosniki chodzi mi o niskotonowe do tego wzmaka i seryjnego radia radio u mnie to biussnes cd zastanawiam sie powaznie nad tym wzmakiem http://sklepy.allegro.pl/item460203119_ ... _e_39.html czy da cos bedzie troszenke lepiej grac :orany:

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2008, 22:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: Wrszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
coś takiego http://www.allegro.pl/item450904587_her ... legro.html ... ten wzmacniacz jest spoko ale nie oczekuj nie wiadomo jakich efektów, on poprawia barwę głosu... a wzmaki to np. http://sklepy.allegro.pl/item462000499_ ... c_f_v.html lub http://sklepy.allegro.pl/item457102005_ ... dzony.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2008, 13:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: KĂŞdzierzyn-KoÂźle
Witam ale tu pytanie z mojej strony ja mialem komplet ze starego auta z golfa III wzmacniacz tuba i radyjko jak to podlaczylem w BMW do zjaralo mi sie radio dlaczego??bmw ma gdzies wbudowany jakis wzmacniacz czy co??? mialem ten sprzet 1,5 roku w golfie i nigdy nic podlaczylem tak samo gralo 15 min i po radiu scalak sie tak spalil ze nic nie da sie zrobic...ja z prozdu mam dobre glosniki tylko chodzi mo o tyl jakie dac zeby nic nie przerabiac bo te dam troszke glosniej i charcza jak nie iwem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2008, 15:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Chmielu matioo1

Jak radyjko Ci się zjarało to znaczy że źle podłączyłeś i tyle!

Kolego Chmielu ja Ci polecam prosty tani (w miarę) zestaw:
Wzmacniacz:
http://www.allegro.pl/item461332870_bla ... ty_fv.html
podłączasz przednie głośniki i tylne i będzie git!!!!
Do tego głośniki HERTZ... serii DSK lub jak się trafi nie drogo to serii HSK!!!!
http://www.allegro.pl/item456929218_her ... ratis.html

albo 6x9
http://www.allegro.pl/item455532471_her ... _w_wa.html

oczywiście JBL lub Infinity też będą git!!!!
Hertz są bardziej donośne :P
tyko jak chcesz pod seryjne radyjko to podłączyć to sprawdź czy masz wyjście pod chinche... bo tak to lipa ze wzmacniacza!!! a na seryjne to strata kasy!!!!

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2008, 15:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: Wrszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
jak zauważył Mrofii radio spalisz tylko jak jest źle podłączone (nic nie daje prądu na radio poza akumulatorem)... oczywiście jak głośnik nie mają zwrotnic to może być problem...

niektóre wersje BMW miały montowany wzmacniacz, nic wielkiego ale zawsze coś...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2008, 15:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: KĂŞdzierzyn-KoÂźle
podlaczone bylo dobrze bo tak samo mialem w golfie przez 1.5 roku wiec to napewno nie to ...mylicie sie a co tam idzie pomylic = do plusa - do minusa remote z wzmaka do radia ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2008, 09:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Z takimi rzeczami jest tak że chwila nie uwagi i po sprzęcie... widziałem już takich geniuszy którzy podłączali kable do wzmacniacza prądowe podłączone najpierw pod akumulator... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: wiadomo co się stało ze wzmacniaczem.... wystarczy plusa dotknąć do masy.... może źle zaizolowany plus był i się zrobiło gdzieś spięcie...
nie widzę innego wytłumaczenia spalenia się radyjka!

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2008, 12:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: Wrszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40b18
nie ma bata aby spalić radio w inny sposób niż źle je podłączając wybacz... chyba że miało jakąś wadę czy coś i samo nie wytrzymało...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2008, 21:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 64
Lokalizacja: Wlkp.
Moje BMW: E30
Moim zdaniem błąd może tkwić w tym ze nie podłączyłeś przewodu podtrzymujacego , jeśli sie nie myle to przewód w kolorze pomarańczowym . radio przeciążyłeś i padło , a drugie rozwiązanie mogłeś pomylić plus z minusem na głośnikach .

_________________
Prpszę o rozkodowanie nr VIN WBAAD510202601562


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2008, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 64
Lokalizacja: Wlkp.
Moje BMW: E30
a głośniki jakie proponuje to DARK BLUE 62.1 16cm nie potrzebny wzmacniacz robisz panel na przednie drzwi i masz dobrej jakosci dzwiek bez kombinacji , a co do głośnikó Hertz opinia jest taka ze potrzebuja dużo mocy zeby zagraly jak nalezy

_________________
Prpszę o rozkodowanie nr VIN WBAAD510202601562


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2008, 08:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
BenyE21 napisał(a):
a głośniki jakie proponuje to DARK BLUE 62.1 16cm nie potrzebny wzmacniacz robisz panel na przednie drzwi i masz dobrej jakosci dzwiek bez kombinacji , a co do głośnikó Hertz opinia jest taka ze potrzebuja dużo mocy zeby zagraly jak nalezy


...może się mylę, ale każde głośniki potrzebują mocy.... podłączanie głośników pod samo radio to tak jak jazda BMW z silnikiem 3.0 40 km/h..... albo kupić coś z czego będziemy zadowoleni i posłuży nam przez długi okres czasu albo zostać przy seryjnym sprzęcie i cieszyć się że wogóle coś gra....

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL