BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] NCS Expert nie czyta ZCS
PostNapisane: 15 stycznia 2021, 13:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Cześć. Mam problem z kodowaniem mojego E36 coupe rocznik 97 silnik m52. Mam dwa interfejsy: jeden to KDCAN + komp z windows 10 a drugi to ADS + komp z Windows XP i złączem rs232. Na obu działa INPA, KDCana uzywam do chiptuningu, ADS'a chciałem do starszych bmw i kodowania więc zrobiłem go na podstawie popularnego schematu DIY znalezionego na zagranicznym forum (nie wiem czy mogę cytować, podawać linki), interfejs ten działa z INPĄ, łączy mnie z sterownikiem silnika MS41.0 i z poduszkami, a z pozostałymi modułami już nie. Największy problem to to że poprzedni właściciel usunął EWS i podmienił sterownik na inny (ma w pamięci inny VIN nie wiem czy ma to znaczenie czy nie, ale zakładam że kody ZCS są również inne).
Co próbowałem:
*Czytać ZCS automatycznie ncs expertem i disem, nie da się, wyrzuca błąd.
*Próbowałem wpisywać ręcznie kody VIN i ZCS znalezione na naklejce pod kanapą oraz próbowałem wygenerować nowe na podstawie VIN sterownika w programie ZEKO i zaprogramować go w EWS, KMB również bez skutku, wyrzuca błąd COAPI 2020 IFH-0009.
Ediabas oczywiście ustawiony pod ADS oraz w odpowiedniej wersji. NCS ma profil revtora dla odpowiedniej wersji ncsa.

Kompletnie nie mam pojęcia co mogę robić źle, sprawdziłem już chyba wszystko co mogłem, ale za każdą poszlakę będę wdzięczny :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL