BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 07:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E61] Problem z Radiem w BMW E61
PostNapisane: 4 kwietnia 2021, 08:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E61
Witam. Szukałem informacji na temat uszkodzeń radia i nie mogłem znaleźć nic z podobnymi objawami, wiec z góry przepraszam za powtarzający się temat. Otóż od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu bmw e61 530d z 2004 roku i pojawił się problem z radiem. Z tego co tu wyczytałem każdy miały tak ze radio w kółko się resetowało i nie dawało żadnych oznak życia. Moja przypadłość jest taka, ze za każdym razem jak auto odstoi kilka godzin to radio odpala się bez żadnego problemu wszystko działa jak należy i w trakcie jazdy nie zresetuje się. Jednak gdy już nagrzeje sie auto i samo radio nagrzeje to po zgaszeniu silnika i pójścia na kilka minut do sklepu czy czegokolwiek radio traci życie i zaczyna się resetować w kółko. Jednak dziwna sprawa jest taka, ze po długim resetowaniu się w końcu załapuje spowrotem i znowu działa aż do momentu zgaszenia auta i odczekaniu kilku minut. Zauważyłem taka zależność, ze jeżeli jadę do pracy z rana to działa wszystko a załóżmy po pracy czyli po 16 jak odpalam to radio nie działa, ale tylko wtedy kiedy jest temperatura na plusie na dworze. Jeżeli cały dzień jest kilka stopni to radio za każdym razem po postoju odpala ale jeżeli kończę prace a na dworze jest z 15/20 stopni to przy odpaleniu jest kaplica ale po przejechaniu kilkunastu km w końcu zaskoczy i działa już poprawnie do momentu zgaszenia auta. Nie wiem co się dzieje bo jakby radio padło na amen to bym miał jasna diagnozę a tak nie wiem. Czy regulator napięcia ma na to wpływ? Bo mam duże skoki napięcia czyli 14,7/8 do 15V a dodam ze niedawno akumulator został wymieniony bo stary padł na amen. I przy niskiej temperaturze potrafi mi się zapalić czerwona kontrolka akumulator która znika i nie pojawia się już więcej właśnie na tym nowym akumulatorze. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Problem z Radiem w BMW E61
PostNapisane: 4 kwietnia 2021, 11:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Objawy inne ale dalej to samo cudów nie ma czeka Cię regeneracja, tam są cuda uszkodzone pamięci Flash zimne luty niedziałający wentylator. Zaczyna działać bo temp. w aucie spada podczas jazdy. Zobaczysz latem będzie kaplica.

Co do ładowania do do 15v jest ok. Jest duża szansa że samo ccc zjada Ci prąd i aku dostaje po tyłku. Adaptowałeś baterię i kasowałeś pamięć? Bo jeśli nie to IBS daje informacje że aku jest stary i traktuje sporym napięciem nową baterię.

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Problem z Radiem w BMW E61
PostNapisane: 4 kwietnia 2021, 12:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E61
No cóż czyli wszystko jasne. Drogi jest koszt regeneracji? Co do Aku to nie nic nie robiłem w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Problem z Radiem w BMW E61
PostNapisane: 5 kwietnia 2021, 20:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
Koszt od 600 zł do góry. Jest kilka firm które robią to wysyłkowo w ciągu 2 dni.

Aku warto się zainteresować bo jak miałeś 90Ah zakodowane i włożyłeś 110Ah to może być problem. Jeśli pojemność ta sama warto chociaż skasować adaptację bo auto widzi aku jako stary.

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Problem z Radiem w BMW E61
PostNapisane: 8 kwietnia 2021, 10:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E61
Bede musiał to zrobić bo ostatnio rano jak odpalam to wywala
Mi wszystkie kontrolki w tym dwie od aku. Jakby aku padało albo nie miało ładowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Problem z Radiem w BMW E61
PostNapisane: 8 kwietnia 2021, 21:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E61
Dziś podpiąłem bmke pod texe i pojawił się błąd związany z radiem a mianowicie:
Bramka CCC E18D - wzbudzenie sieci nie powiodło się. Co to oznacza?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL