BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 02:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] coupe nagłośnienie hifi - upgrade
PostNapisane: 4 sierpnia 2022, 09:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b28tu
Witam, zwracam się z pytaniem o AUDIO w bmw e36.
Posiadam w swojej coupe zestaw nagłośnienia HIFI + radio cd43. Ostatnio wygłuszyłem matami i wymieniłem przednie głośniki w nogach na 130mm jbl stage3 527 (różnica między ori na pewno na +, ale nie jakaś ogromna).
Chciałem się teraz zająć tylną półką. Są tam głośniki z syczkami, pytanie czy orientujecie się jaki rozmiar jest tego głośnika w półce ? 100 czy 130mm? i czy warto zmienić też syczek czy zostawić go?
Z góry mówię że nie chce wozić skrzynki w bagażniku więc wolałbym się skupić na głośnikach w półce.
Warto też ruszyć tweeter w drzwiach czy zostawic ten ori? Wiem że ori wzmacniacz znajduję się w bagażniku, czy wzmaniacz z harman kardon (top hifi) będzie pasował plug&play czy jest więcej kombinacji?
Jeśli macie jakieś konkretne głośniki do polecenia do będę wdzięczny za podpowiedzi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e36 coupe nagłośnienie hifi - upgrade
PostNapisane: 4 sierpnia 2022, 19:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego podstawa audio to scena budowana z przodu ;) jeśli tam nie będzie odpowiednio to nie uratujesz tego żadnymi świstkami gwizdkami na tylnej półce ;) Co masz na przodzie i czym to zasilasz ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: bmw e36 coupe nagłośnienie hifi - upgrade
PostNapisane: 4 sierpnia 2022, 22:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b28tu
W nogach wspomniane wczesniej jbl stage 3 527, w boczkach w głośniki (tweeter + średniotonowy?)
Radio CD43 BMW + oryginalny wzmaczniacz HIFI, który z tego co się orientuje bardzo średni.
Szczerze powiem tak, nie zależy mi na basie, a na czystym dźwięku. Temat też jest taki, że nie chce przerabiać nic, tylko wsadzić w ori miejsca. Więc panele w boczkach itp odpadają.
Co do wzmacniacza - chętnie wsadziłbym tam coś innego co będzie plug&play, jest taka opcja?

@edit - pisze z tego profilu, gdyż nie mam dostępu do poprzedniego a hasło zapisane jest na komputerze :)
Pytanie: czy jeśli oryginalnie miałem radio buisness RDS, a teraz ktoś zmienił na CD43 - może to wpłynąć na jakość dźwięku? Możliwe że moje obecne radio nie ma wejscia np pod wzmacniacz ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL