BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 09:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 357 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 3 listopada 2010, 21:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: Milanówek
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47N
Podejdzie, allegrowicz romekus na fajny opis obsługiwanych modeli


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 4 listopada 2010, 22:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
witam i dzieki za odpowiedź.
xcarlink podejdzie, zgadza sie. tylko teraz musze sprzedac oryginalna zmieniarke i zakupic xcarlinka :)
jeżeli ktos by sie znalazl zainteresowany seryjna zmieniarka to zapraszam
pozdrawiam i jeszcze raz dzieks


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 20 listopada 2010, 12:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: Milanówek
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47N
No i u mnie xcarlink zamontowany.

Mimo iż kupiłem gotową przejściówkę, okazało się że muszę przekładać kable od ori audio bluetooth do wtyczki zmieniarki xcarlink-a.
Kabel żółty pin 3 odpowiada za sterowania głośnością podczas rozmowy z kierownicy multifunkcyjnej,
kabel czarny pin 8 odpowiada za przekazanie dźwięku na głośniki.

Obrazek

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 21 listopada 2010, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
Witam ponownie,
zainstalowalem w koncu takze xcarinka do radyjka z mono nawigacja, jakosc wg mnie bardzo dobra (lekkie szumy przy glosnosci 75 % i wiecej), ale mysle ze sprawa do dogrania. jest natomiast inny problem, po podlaczeniu xcarlinka wszystko ladnie gralo, wykrylo urzadzenie od razu, pokazuje tytuly piosenek (jesli sa wpiane alt+3 w winampie) ale po 3 godzinach grania zaczelo sie urzadzenie wieszac. myslalem ze kabelek mi sie odlaczyl, wiec wyjalem radio, ale kabelki wszystkie jak byly tak sa.
Wiesza sie w nastepujacy sposob:
wszystko jest podlaczone, pendrive podlaczony z muza (foldery CD01, CD02...) ale po przelaczeniu przycisku "MODE" (przechodzi miedzy funkcjami radio, kaseta i zmieniarka) nie widzi urzadzenia. pokazuje caly czas "NO DISCS" :zdziwko: . mam go od 3 dni i 90 % tego czasu urzadzenie jest niewidoczne dla radyjka.

Dodam jeszcze ze urzadzenei jest sprawne, bo jak odepne kabel "ACC" to zaczyna widziec i odtwarzac muzyke. wpinam kabel i nadal jest ok. wylaczam radyjko, chce wlaczyc spowrotem i znow "NO DISCS".

Radyjko jest do wlasciwego modelu - dzialalo przez 2 godzinki.

Moze mial ktos podobny problem i rozwiazal to w jakis sposob, moze jakies kabelki trzeba zamienic?
urzadzonko nie tanie, wiec nie dopuszczam mysli zeby nie dzialalo.
pomozcie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 22 listopada 2010, 13:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 119
Lokalizacja: Lubań
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
tez mam tak czasami ale nie mam napisu no disk tylko poprostu czasem nie wykrywa zmieniarki przelaczam MODE to mam tylko plyta i radio, zeby zaczelo grac to musze ze 3 razy dac na zaplon wyciagnac kluczyk i sporotem na zaplon i za 3 razem zawsze zaskakuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 22 listopada 2010, 15:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
hmmm mnie nawet po 3x (przekreceniu zaplonu) nie dziala. z tym ze jeden kabelek od oryginalnej wiazki pozostal, nie jest wpiety - moze on ma jakies znaczeniu do tego problemu. ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 22 listopada 2010, 18:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: Milanówek
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47N
acc ja mam niepodłączony, a napięcie ze stacyjki zmieniłem na radio, aby grało bez zapłonu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 24 listopada 2010, 18:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
witam wszystkich.
acc nie podlaczone? to moze jakbym pociagnal gdzies indziej zrodlo napiecia to byloby to lepiej dzialalo?
a jak masz krzysiek80r to rozwiazane ze stacyjki? bo nie bardzo czaje. postaram sie zrobc zdjecia ze swojego jak to wyglada u mnie i zalaczyc. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 24 listopada 2010, 18:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
witam, postanowilem zamiescic fotki ze swojego samochodu zeby pomoc w rozwianiu tajemnicy "dlaczego radyjko nie wdzi xcarlinka":
wiec najpierw schowalem xcarlinka w schowku na okulary w e46: http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/0e1 ... 6afb2.html nastepnie podlaczylem i po dzialania 2 godiznach urzadzenia, radyjko przestalo widziec emulator. po przelaceniu przyciskiem "MODE"
pokazuje: http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/7d1 ... fd29f.html
po odlaczeniu jabla acc: http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/217 ... 327be.html
dziala jednak tylko na chwile http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/e1e ... f88aa.html
jest jeden kabelek: http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/708 ... 69565.html
ktory nie jest podlaczony (idzie on od wiazki xcarlinka),
natomiast w kostce oryginalnej jest wolne miejsce na kabelek: http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/c8a ... 65882.html
ale nie bylo mozliwosci podpiecia kabelka z wazki.
moze ma on jakis zwiazek z nierozpoznawaniem przez radyjko emulatora.
pomozcie.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 24 listopada 2010, 19:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: Milanówek
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47N
odepnij od car-acc i wepnij w radio on, wtedy xcarlink będzie działał bez zapłonu

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 24 listopada 2010, 21:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
ok dzieki krzysiek80r, jutro zadzialam (zamienie kabelki) i zobaczymy co sie bedzie dzialo.
oczywiscie zdam relacje co i jak.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 25 listopada 2010, 16:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
witam,
z przykroscia stwierdzam ze zamiana kabelka acc i podpiecia go do kabelka RADIO ON nie dala wiele. po wlaczeniu rdyjka wykrylo urzadzenie (tylko pierwszy raz) ponowne uruchomienie nic nie dalo, znow nie widzi :kwasny:
teraz dzieje sie tak jak napisal kolega wyzej - INTERLEKUTOR:
po prekreceniu stacyjki 3x badz 4x czasami mniej (ale nie 1x) widzi urzadzonko. czasie jazdy juz nie. czyli jak w czasie jazdy wlacze xcarlinka, nastepnie przelacze "MODE" na radyjko, ponowne przelaczanie na xcarlinka juz nic nie da. pojawia sie "NO DISCS".
myslicie ze ten kabelek ma cos do tego? czy raczej nie ma? ewentualnie czy wizyta u elektryka da jakies rezulataty?
pozdrawia


Ostatnio edytowano 25 listopada 2010, 17:49 przez mutant11, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 25 listopada 2010, 16:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
mutant11, a próbowałeś podpiąć inne urządzenie lub zmieniarkę? Może przyczyna leży w urządzeniu?

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 25 listopada 2010, 16:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
hmm jesli chodzi o inne urzadzenie to jest oryginalna zmieniarka, w ktorej miejsce podlaczylem xcarlinka. wdaje mi sie ze urzadzenie nie powinno byc problemem bo dziala ale tylko przy pierwszym uruchomieniu. tzn rozlaczeniu kabelkow o ktorych psalem, poniej juz radyjko nie wykrywa go. dopiero jak odepne kabelki znow i wlacz radyjko - znow widzi to pierwszego wylaczenia bedz przelaczenia na radyjko.
poza tym te emulator jest przeznaczony do mojego modelu auta.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 25 listopada 2010, 16:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: Milanówek
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47N
Sprawdź jeszcze przewody we wtyczce xcarlinka.
Moja przejściówka jest tak lipna, że od razu z gniazda 8 pinowego wypadły dwa przewody, też był komunikat "NO DISC"

A ten niepodłączony przewód to od czego ci został?

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 25 listopada 2010, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
wiem wlasnie ze te koncowki sa lipowate, ja ja usunalem z dwoch przyczyn - jakosc i brak miejsca w kieszeni. wlasnie nie wiem od czego ten kabelek jest, ktory zostal. szukalem w necie i niewiele jes na ten temat. chcialem znalesc schemat xcarlinka, ale rozpisane dokladnie kabel po kabelku jak podlaczyc i nie ma nic na ten temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 25 listopada 2010, 17:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: Milanówek
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47N
Może to Ci pomoże.

Obrazek
edit: podmieniłem szkic aby był bardziej czytelny

kilka postów wyżej masz schemat pinów w radiu


Ostatnio edytowano 26 listopada 2010, 08:30 przez krzysiek80r, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 25 listopada 2010, 17:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
ooo spoko o o mi chodzilo, sprawdze wszystko w najblizszym czasie, moze gdzies jest cos pomylone.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 27 listopada 2010, 16:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
witam wszystkich
a wiec tak sprawdzilem polaczenie xcarlinka, wszystko prawidlowo, a problem pozostal. ale zauwazylem ze emulator dziala ale tylko po przerwaniu polaczenia w zrodle napiecia. mozna by to opisac w ten sposob, ze prad biegnie w kablu od napiecia caly czas, jak zostanie przerwany to radyjko wykrywa emulator. zastanawiam sie czy mozna by znalesc inne zrodlo napiecia pod ktore moznaby bylo podpiac emulator. obecnie jest podpiete pod radyjko.

gdzie mozna by sie podpiac tak zeby po wlaczeniu radia w kabelku poplynal prad, a po wylaczeniu nie bylo tam pradu.

Pewno sam bym do tego doszedl, ale miernika niestety brakuje, a kolegi ktory molby uzyczyc nie na miejcu :kwasny:

w ostatecznosci mozna by takze na kablu napiecia (ACC) zainstalowac przelacznik tak aby przerywac doplyw pradu i - no ale to troszke wioska bedzie, w dodatku w urzadzeniu za 350, ktoro powinno dzialac bez problemow nie chce robic takich "ulepszen".

W kostce od radyjka sa 3 źródła prau 12v (krzysiek80r zamiescil schemacik wyzej) ale przypomne ze jest pin nr 5 - 12v acc, pin nr 9 - 12v dir oraz pin nr 16 - antena. podpinalem pod wszystkie zrodla zeby sprawdzic jak sie bedzie emulator po wylaczeniu albo przelaczeniu radyjka na inna funkcje zachowywac. no i tak samo jak wczesniej, a pierwszym razem wykrywa i dziala, przy przelaczeniu lub kolejnym uruchomieniu nie widzi.

Nie mam miernika bo bym sprawdzil czy plynie tam prad caly czas czy tylko do momentu wylaczenia emulatora.

Zastanawiam sie tez czy nie podlaczyc emulatora pod zapalniczke zeby spradzic.
Pozdrawiam

na koniec zerknijcie tutaj, mam ten sam problem i tez (w ostatecznosci) mysle o przelaczniku

http://forum.nissanklub.pl/index.php/to ... mp3-w-p12/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Xcarlink- zmieniarka USB, SD
PostNapisane: 29 listopada 2010, 09:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 46
Posty: 157
Lokalizacja: Poznań
zakładał moze ktoś adapter bluetooth pod xcarlinka :

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-6 ... rlink.html

zna ktos zasade działenia zestawu głośnomówiącego ? można wywalić ori tel. ?

miałby służyć jako zestaw głosnomówiący w bmw e38
na jakiej zasadzie to działa ?

chodzi mi konkretnie czy po odebraniu połączenia wycisza np. muzykę i przełącza sie na rozmowę ?

i jakiej długości są kable , xcarlinka bedzie w bagażniku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 357 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL