BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 20:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 00:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36 compact
Witam.
Znalazłem na forum dużo tematów z tym związanych i przeczytałem je wszystkie ale do tej pory czegoś nie rozumiem. Chcę wymienić podsufitkę bo mi się odkleja :mur: , najlepiej oddam do tapicera bo z inną używaną może być to samo. Problem w tym że nie wiem jak wyciągnąć tą uszczelkę od szyberdachu wewnątrz auta i co może być dla niektórych śmieszne lampki nie chcą wyjść :wsciekly: , nie wiem czy one są klejone czy tylko wkładane w podsufitkę? Napiszcie jak się je demontuje bo nie chce nic uszkodzić. I jeszcze jedno, uszczelki od szyb przednich i tylnych muszę jakoś wyciągać? Bo z tego co widzę to te uszczelki mocno trzymają podsufitkę i nie wiem czy wystarczy je poodginać czy całkiem ściągać, jeśli ściągać to jak?
Mój plan wygląda następująco:
1. Odkręcić osłonki przeciwsłoneczne
2. Odkręcić rączki pasażerów
3. Wyciągnąć (chyba siłowo bo są wpinane) osłony słupków przednich i tylnych
........... i właśnie co dalej z tymi uszczelkami i lampkami.

Warto oklejać szyber jeśli jest w dobrym stanie czy przy okazji jakoś to rozmontować i zrobić przy okazji?
Najlepiej gdyby ktoś ładnie napisał krok po kroku jak to zrobić ;) bo nigdy się nie bawiłem w takie rzeczy i nie chcę pogrążać się w kosztach naprawy tzw "alladyna" ;)

Z góry dziękuje za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc,
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 07:40 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
robiłem taki zabieg u siebie, żeby wymontować podsufitkę musisz:
usunąć uszczelkę szybedachu która jest po prostu wciśnięta, więc wyjmujesz ja i tyle
ściągnąć daszki przeciwsłoneczne, czyli odkręcić po 3 wkręty
ściągnąć słupki przednie są wciskane więc wystarczy je wyszarpać
ściągnąć słupki tylne które są również wciskane u góry, a na dole mają takie mocowania, trzeba je wcisnąć do dołu i wyjąć ( jak odepniesz z góry i odchylisz to wszystko zobaczysz), wcześniej musisz jeszcze odkręcić pasy
ściągnąć słupki środkowe (B), najpierw musisz wyciągnąć ten dzyndzel od przesuwania pasa góra dół, po prostu go wyszarpujesz w lini poziomej, następnie odkręcasz pas jedna śruba tu sprawa jest identyczna jak w przypadku tylnych słupków u góry wciskane, a dół musisz przycisnąć w dół i wychodzi
lampki są mocowane na wcisk, z jednej strony mają taki dzyndzel, który wystarczy podważyć i lampka schodzi
zostają nam jeszcze rączki do trzymania się pasażerów 3 razy po 2 wkręty i u mnie z tyłu są jeszcze dwie spinki które wystarczy wyciągnąć

dodatkowo trzeba jeszcze wyciągną przednią lampkę która mocowana jest na wcisk ale też ma takie trzy blaszki które wystarczy odgiąć żeby łatwiej ją wyciągnąć, przycisk szyberdachu też jest mocowany na wcisk więc wyciągasz i odpinasz od niego kabel

uszczelki drzwi są po prostu wciśnięte, tak samo jak uszczelka bagażnika, natomiast uszczelki tylnych szyb trzeba podważyć

co do szyberdachu, to jak robić, to robić całość, bo na pewno będzie różnica, jak poszukasz, to znajdziesz nawet i mój opis, jak się do tego dobrać

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 08:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Połóż czarną bo wygląda najlepiej :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 14:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Szczurek1986 napisał(a):
Połóż czarną bo wygląda najlepiej :hyhy:


Dokładnie, jak się bawić to już konkretnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 16:37 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
wiadomo że najlepiej czarną, ale do czarnej trzeba mieć tez czarne graty, słupki, lampeczki etc., można co prawda malować ale nie wyobrażam sobie np. malowania daszków przeciwsłonecznych

ja wsadziłem czarną bo udało mi się za grosze dorwać czarny komplet z odklejającym sie materiałem, ale polowałem na taką okazję chyba ponad rok, bo jak było cos fajnego to albo od razu znikało, albo było daleko od rzeszowa, a wysyłka tak dużego elementu to duży koszt (czasem nawet ponad 200zł), a dodatkowo łatwo uszkodzić

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36 compact
Dzięki wielkie za konkretny opis :D. W najbliższym czasie się za to zabieram, pewnie jakoś w weekend. Z chęcią bym położył czarną ale właśnie nie mam reszty czarnych gratów i trochę lipnie by to wyglądało a kieszeń na razie mnie nie swędzi żeby je dokupić :P. Tapicer powiedział mi 200 zł za robociznę, ale poszukam jeszcze innego żeby było taniej. Szyberdachu chyba na razie nie będę ruszał bo jest w dobrym stanie a kombinacji z nim co nie miara :P, jeszcze jak coś źle zamontuje a zaczęło by padać to już po całym wnętrzu. A powiedzcie mi tak przy okazji co sądzicie o silniku 1,7 tds? Bo takowy posiadam i chodzi jak malina a słyszałem o nim pozytywne jak i negatywne opinie. Compacta kupiłem od starszego gościa który wymienił w nim wszystko bo nie myślał że sprzeda a tu bęc, kupił sobie nowe auto bo dostał sporo gotówki za działkę. Auto 100 % pewne i zadbane bo znam go osobiście. Dbał o to auto lepiej niż o rodzinę ;). Przebieg 250 tyś km (nie kręcony).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 22:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Jak zadbany to posłuży długo. Zależy co kto lubi, dla mnie 1,7 tds ma jednak sporo za mało mocy..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 22:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeśli jest zadbany i wszystko było robione na czas to posłuży długo i bezawaryjnie :ok: Z mocą w tym motorze wiadomo że szału nie ma ale do normalnego poruszania się z pewnością wystarczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 19 czerwca 2013, 23:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E36 compact
Powiem szczerze że nie miałem okazji jeździć autem z silnikiem np 3.0 benzyna ale ten mały 1,7 tds jak się wkręci powyżej 2 tyś obrotów to przyspieszenie ma nawet nawet. Tyle że ja właśnie chciałem auto do jazdy codziennej nie do wariactwa ;P. A co do tych uszczelek drzwi przednich to nie ma problemu z ich ponownym założeniem? Chodzi mi o to żeby było szczelnie. A i jeszcze jedno, a te tylne uszczelki trzeba tylko podważyć w momencie wyciągania podsufitki czy po podważeniu całkowicie wyciągnąć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 20 czerwca 2013, 07:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie powinno być problemu z ponownym założenie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 20 czerwca 2013, 08:42 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
co do szyberdachu to nie widzę tam żadnych komplikacji, ściągnięcie podsufitki szyberdachu to 10 min roboty, następnie możesz bez tego elementu założyć z powrotem tą lakierowaną pokrywę (kolejne 10 min roboty) i jeździć bez tej podsufitki szyberdachu, aż będziesz miał oklejoną

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 Compact z szyberdachem podsufitka, proszę o pomoc
PostNapisane: 20 czerwca 2013, 08:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: FrankfurtAmMain
Moje BMW: e46 328ci
Kod silnika: M52B28
Ja mialem kilka lat temu e36 sedan ,co prawda bez szyberdachu ale podsufitka i slupki poszly do tapicera i czarna materia siadla na wszystko,co prawda daszki zostaly jasne ale to az tak nie razilo a wnetrze naprawde sie zmienilo :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL