BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 16:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Konserwacja podwozia. Podkład epoksydowy
PostNapisane: 22 marca 2014, 08:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 30
Posty: 3
Moje BMW: E36 318IS Coupe
Kod silnika: M42B18
Witam, chce zakonserwować moje E36 i mam pare pytań bo jestem zielony w temacie konserwacji i ogólnie blacharki. Podłogę mam w bardzo ładnym stanie, jedno przetarcie 1cmx1cm zaszło rdzą
Wiem że podobne tematy były poruszane lecz nie znalazłem w ich dokładnych wskazówek.
Konserwacja bedzie przeprowadzona na bocznej kołysce którą zakupiłem
1. Czy jeżeli mam zdrową podłogę i fabryczną konserwacje czy muszę stosować podkład epoksydowy ( oczywiście wiem że to miejsce z rdzą przeczyścić, potraktować podkładem i środkiem do konserwacji ) ale chodzi mi o resztę podwozia ?
2. Jakie środki polecacie i ogólnie jakimi wskazówkami powinienem się kierować podczas konserwacji ?

_________________
Moje byłe: BMW E36 320i Coupe 1993 Arktissilber Metallic
Moje aktualne: BMW E36 318IS Coupe 1992 Brillantrot


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Konserwacja podwozia. Podkład epoksydowy
PostNapisane: 22 marca 2014, 09:55 
1. Tylko w miejscach gdzie będziesz "czyścił" (goła blacha). Nie ma sensu psuć oryginalnej konserwacji (Sprawdź tylko czy pod ori. masą nic nie zaczyna się dziać- tak na wszelki wypadek). Jeśli chodzi o samą ochronę typowym środkiem do ochrony podwozia, to możesz polecieć po całości dla lepszego samopoczucia nawet ;)

1. Co do środków to po prostu kup z wyższej półki każda firma ma epoksyd, czy jakąś lepszą konserwacje, mogę polecić np. INTERGUM z Trotona.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Konserwacja podwozia. Podkład epoksydowy
PostNapisane: 22 marca 2014, 10:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 30
Posty: 3
Moje BMW: E36 318IS Coupe
Kod silnika: M42B18
Mam jeszcze pytanie
Czy warto malować konserwacje lakierem akrylowym?
Chodzi mi o to czy to będzie tylko wizualny efekt czy zrobi dodatkową robotę ?
Jeżeli tak czy kłaść na gotową konserwacje podkład akrylowy i dopiero farbę czy po prostu farbę bez podkładu.?

edit. edytuj posty
Znalazłem odpowiedz na moje pytanie,INTERGUM TROTON piszą że nie wolno lakierować wiec zostaje sama konserwacja. Zamawiam w takim razie środek i biorę się do roboty. Dzięki bardzo za poradę. Jak zakończę konserwacje wrzucę fotki

_________________
Moje byłe: BMW E36 320i Coupe 1993 Arktissilber Metallic
Moje aktualne: BMW E36 318IS Coupe 1992 Brillantrot


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Konserwacja podwozia. Podkład epoksydowy
PostNapisane: 22 marca 2014, 14:20 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Cały efekt zabezpieczenia opiera się na odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Wg mnie nie ma co robić po łebkach czyli tam psiknąć a tam nie psiknąć bo z wierzchu wygląda ok... No chyba że robisz dla mirasa. Najpierw porządne przygotowanie powierzchnie , następnie odpylenie odtłuszczenie , potem dajesz podkład antykorozyjny , tam gdzie nie doczyścisz warto użyć tzw konwertera rdzy czyli środków na bazie modyfikowanej taniny bądź kw fosforowego. Jak chcesz jeszcze bardziej zabezpieczyć to walisz epoksydem najlepiej 2K. Tyle że system epoxy jako top coat nie ma racji bytu w tym przypadku Nawet na statki wali się epoxy 2k a na to pur 2k. Na sam koniec czyli na top coat dać najlepiej produkt na bazie chlorokauczuku. Jest on na tyle elastyczny że nie groźne mu "odpryskiwanie powłoki" a na dodatek jest bardzo szczelny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL