BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 14:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stłuczka
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, 21:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: K-Ăłw
witam. niewiedzialem gdzie zamiescic posta wiec postanowilem w miare skojazyc go z tym tematem. chodzi mi o to ze niedawno mialem stluczke... baba wjechala mi w lewe przednie kolo w wyniku czego mam do wymiany pare czesci. i tu jest problem bo rzeczoznawca wycenil mi szkody na 2300 zl a sam blacharz wezmie mi 1300zl do tego zawieszenie ktore w Beemkach nie jest tanie + robocizna, lacznie wyjdzie mi to jakies 3000zl. kobieta w ubezpieczalni(HDI) powiedziala ze moge im przedstawic faktury ale z tego co sie dowiedzialem to ta firma jest na tyle bezczelna ze wykresla sobie to co im sie podoba, ale moge jakies oswiadczenie napisac ze nie przyjmuje tych pieniedzy ale wlasnie niewiem co ja mam tam napisac... moze ktos mial podobna sytuacje ? pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, 22:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
nie miałem podobnej sytuacji ale w każdym przypadku możesz żądać od nich kosztów amortyzacji (tzn. zwrotu różnicy w wartości rynkowej samochodu) na tej zasadzie że auto było bezwypadkowe a teraz jest powypadkowe i wartość spada, ewentualnie możesz się z nimi kłucić i nie zgodzić sie na ich wycene i żądać ponownej wyceny auta.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, 22:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: K-Ăłw
a jesli auto juz ma 14 lat to niebeda sie czepiali ze stare i maja gdzies moje odwolania ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 13:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 995
Lokalizacja: Warszawa
Wycena to pic na wode ma ona na celu jedynie wskaza mniej więcej co ucierpiało podczas zdarzenia, a co było już wczesniej żebyś sobie przypadkiem tego za ich pieniądze nie zrobił...... :P mi koleszka obrysował zderzak i wydech troche przestwił...znajomy z pzu wycenił mi szkode na 2500 <lol> ostateczna faktura poszła na 6000 PLN...dogadałem się z kolegą który ma dobry warsztat, on mi wycenił naprawe na 600zł ale zrobiłem sobie przy okazji inne rzeczy nie cierpiące zwłoki :hyhy: oczywiscie faktury musza byc tylko na to co jest w expertyzie + to co wyjdzie podczas naprawy...Kase przelali, nie było żadnych problemów mimo że użerali sie ze mną strasznie podczas dochodzenia...a to była jakas rolnicza ubezpieczalnia "Wspolnota cos tam cos tam.." :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2008, 15:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: K-Ăłw
no tak ale skad wziac fakture na takie pieniadze :/ musze miec w fakture wbite wszystko to co w ekspertyzie a jak bedzie cos wiecej to mi nie przyznaja kasy... niewiem jak ja to zalatwie :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2008, 20:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: 3city
hej .

podlacze sie pod temat gdyz ostatnio koles wjechal mi deliatnie w tylny zderzak :(
uszkodzenia :
- zderzak (wg PZU koszt okolo 240 zl )
- klapka na hak holowniczy (wg PZU 45 zł)
- listwa (wg PZU 25zl)
koszt naprawy ok 500zł, łacznie PZU wycenilo do wyplaty 800 zł

no i pojawia sie pytanie : czy wg was wycena jest ok ? co ewentualnie robic dalej ??

Obrazek

Obrazek

_________________
marzenia dane nam sÂą z mocÂą ich speÂłnienia :) heyAh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2008, 21:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
progerror napisał(a):
co ewentualnie robic dalej
odwolywac sie!
powinni podnieszc odszkodowanie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2008, 21:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 97
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e61 LCI
Kod silnika: M57N2
progerror napisał(a):
hej .

podlacze sie pod temat gdyz ostatnio koles wjechal mi deliatnie w tylny zderzak :(
uszkodzenia :
- zderzak (wg PZU koszt okolo 240 zl )
- klapka na hak holowniczy (wg PZU 45 zł)
- listwa (wg PZU 25zl)
koszt naprawy ok 500zł, łacznie PZU wycenilo do wyplaty 800 zł

no i pojawia sie pytanie : czy wg was wycena jest ok ? co ewentualnie robic dalej ??

[url=http://images29.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/278/2796bacb7f0e5daf.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images31.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/369/6a9004a773ed1ba4.jpg]Obrazek[/URL]

w W-wie za malowanie elementu krzyczą 400-500 zł listwa na pewno więcej niż 25zł kosztuje oczywiście oryginalna, sam czysty zderzak to na allegro używka 240zł kosztuje
pytanie czy pod zderzakiem wszystko gra + jeszcze robota bo nikt za frajer nie będzie Ci zdejmował i zakładał części:) szkoda, że nie haka nie było:) to wtedy szkody mniejsze by były:)

_________________
Czym Chata Bogata, Tym Goście Wymiotują...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2008, 22:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: 3city
Cytuj:
pytanie czy pod zderzakiem wszystko gra



raczej tak bo mam hak i cala sila uderzenia tam sie zlokalizowala

_________________
marzenia dane nam sÂą z mocÂą ich speÂłnienia :) heyAh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2008, 22:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 97
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e61 LCI
Kod silnika: M57N2
robiąc na używkach powinieneś się zmieścić w tej kwocie jeśli pod zderzakiem wszystko gra
tylko szkoda, że liczą to na używkach a fakt taki, że nie z twojej winy a elementy mogły być od nowości i wyglądały i były jak nowe a wyliczają Ci na "starociu"
ja jutro dostane wycenę swoich szkód w mojej e36, bo babka parkowała i zaparkowała w mojej buni:( niby samochód używany lata ma bo 95 rocznik ale te elementy miał bez zarzutu mam nadzieje że mi nie wyliczą ceny na używkach:( to właśnie wkurza, że nie z twojej winy) miałeś samochód cacy rozwalili Ci i jeszcze Ci robić chca na zamiennikach albo używkach tzn odnośnie wyceny...

_________________
Czym Chata Bogata, Tym Goście Wymiotują...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2008, 15:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Polska
Dlaczego licza na uzywkach?? nie ma takiej opcji jedzie sie do rzeczoznawcy i robi wycene
nie mam uzywek !! ASO i wymniana tylnego zderzaka !! mi zaplacili za takie cos w Audi A4
2700zl PZU .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2008, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: Bielany
Leszczu dobrze prawi. Wymienić zderzak bezgotówkowo i po kłopocie. Nie ma zmartwienia, czy się zmieścisz, czy nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, 13:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: 3city
Cytuj:
Leszczu dobrze prawi. Wymienić zderzak bezgotówkowo i po kłopocie. Nie ma zmartwienia, czy się zmieścisz, czy nie.


no wlasnie i tu jest problem ! mam kupione zderzaki od m-pakietu , wiec w gre wchodzi tylko wyplata na konto.

warto walczyc z nimi ? , jesli tak to jak ? odwolywac sie ?? jak ?

nowy zderzak w ASO koszt okolo 1600zł a w PZU wyliczyli na okolo 250zł

z lakierowania obcieli okolo 100 zł bo zderzak byl lekko przerysowany z boku tu nie mam pretensji


Przy okzajii jeszcze jedno : koles w PZU chcial mi wkrecic ze jesli mam juz jedna szkode ktora bede robil w wlasnego AC LIBERY.. a wymiana zderzaka byla zaliczona to mi w ogole sie nie nalezy naprawa tego zderzaka , jak to jest ?

_________________
marzenia dane nam sÂą z mocÂą ich speÂłnienia :) heyAh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, 17:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: Bielany
No, w sumie koleś może mieć rację. Bo wziąłbyś 2 x kasę za naprawę zderzaka, a zderzak naprawiasz tylko raz, więc mogą tłumaczyć się nieuzasadnionym wzbogaceniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL