BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 08:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Glupie pytanie
PostNapisane: 20 lipca 2007, 01:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Witam Wszystkich!

Musze zadac glupie pytanie ( nie jestem lakiernikiem i nie posiadam duzej wiedzy na ten temat )Zeby je zadac musze opisac sytuacje.
Mylem dzisiaj recznie aute swojemu ojcu, lakier w jego samochodzie ( Citroen ZX ) jest w kiepskim stanie ; porysowany niedomyty ( od automatow ) , jakis czas temu byl polozony wosk na myjni automatycznej ( nie wiem po co ). Kolor to granatowy zwykly ( nie metalik - kolor do bani ). Dzisiaj polerujac plastiki, listwy , zderzaki na zewnatrz spreyem do nablyszczania i czyszczenia kokpitow - plastikow, zauwarzylem ze te smugi, rysy, brud ktory sie nie domyl , robale , resztki tego beznadziejnego wosku, zcieki od wody po myciu recznym , zaczynaly schodzic a lakier zaczynal sie fajnie blyszczec ( ale oczywiscie nie tak jak po dobrym polerowaniu ). zrobilem tylko kawalek na masce i slupkach - tak dla testu.
Moje pytanie to co o tym myslicie, czy to moze zaszkodzic generalnie na lakier? czy moga sie pojawic pozniej jakies odbarwienia?
Oczywiscie nie probowal bym tego nigdy na swoim BMW. Ojca auto ma nascie juz lat i zapuszczony lakier wiec chcalbym to wyprobowac z cikawosci.
Wiem ze takie zabiegi to sie robi z kosmetykami samochodowymi, ale do ojca fury to na prawde szkoda zachodu.

Dzieki z gory za opinie i pozdrawiam.

P.S. tylko prosze nie piszcie na zasadzie " Na gupie pytanie ,glupia odpowiedz" ;)

_________________
BMW - Bedziesz Mial Wypas


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2007, 07:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi.

Teoretycznie nic się nie stanie. NAtomiast po plaku po pierwsze kurz będzie się czepiał auta, po drugie szybko to zejdzie. Potem może być coś nierówno i będzie brzydko. Tu się spłucze mniej tu więcej.

Co do wosku na myjni - zdecydowanie polecam. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2007, 03:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 387
Lokalizacja: Ryki
Ja polece wosk / mleczko koloryzacyjne, do dostania wszednie za <20zł. Wydobedzie kolorek i na jakis czas go zabezpieczy.

_________________
Link do galerii mojego BMW na BMW-Sport.pl
Link do galerii mojego BMW na TwojaFura.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL