BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 00:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 18:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Potrzebuje kupic lakiernikowi lakier oryginalny do mojego e46, moj kod lakieru to 354. bedziemy malowac zderzak , plastyki lusterek listwe klapy i maske i 2 ryski na blotniku ale liczmy to jako cale elementy bo moze sie tak okazac ze trzeba bedzie calosc, choc wolalbym malowania blotnikow uniknac. Ile potrzebuje lakieru? I jaki mam kupic? Pytam bo są jakies wodne i inne cuda z klarem i bez i z jakims tam utwardzaczem. Nie znam sie na tych metodach na allegro jest pare aukcji. Chce kupic gotowy. Nie interesuje mnie jakas tam mieszalnia u wuja Zenka i robic 5x po 100ml :wstyd: Chce zrobic wszystko na gotowo i miec cos w zapasie w razie "W". Możecie mi pomoc co trzeba kupic? Nie ogarniam tematu sa jakies lakiery 2:1 też... :suchy: Wogole tego nie czaje... :znudzony: Pomożecie? :| Ewentualnie jakby ktos mogl podac przyklad na allegro lub w sklepie. Widze tu jakies T4W, ale nie mam pojecia czy to jest dobre? :|

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 18:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 346
Lokalizacja: Mazury
bazy mają kilka odcieni, ziarna grubsze i drobniejsze jak również mają różne krycie, lakierowałem 2 auta 354 były sprowadzone z zagranicy i był problem z dobraniem koloru i trzeba było cieniować, a np moje było lakierowane w PL i nie miałem problemu z doborem koloru


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 19:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
na oryginalnym plastyku podswietlenia klapy ziarno jest jakby grubsze niz na samym lakierze na budzie. lakier jest na pewno fabryczny. listwa tez sprawdzalem dzien produkcji i miesiac listwy. lakiernik kazal mi wziac listwe do sklepu i zamowic lakier na podstawie wielkosci tych "ziaren". narazie chce pomalowac lusterka i listwe oraz zderzaki. a z maska i blotnikiem chce sie udac do konkretnego fachowca ktory juz zacznie zabawe z cieniowaniem. to teraz prosze o pomoc, jaka firma lakieru i jaki typ lakieru do tych plastykow? nie znam się... na allegro maja jakies 2:1 w cenie 41zl za 0,5litra i cos takiego:

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... gory-18910

zderzaki mialem raczej lakierowane bo odcien sie rozni, albo czas roznie wplynal na odcien

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 22:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 123
Lokalizacja: KT 34343 Tarnów
Moje BMW: E46 330ci
Kod silnika: M54B30
Weź nie kombinuj z allegro tylko jedź do mieszalni, weź klapkę wlewu paliwa i kup na taką ilość 0.5l bazy plus reszta ( tj bezbarwny, utwardzacz i rozpuszczalnik) i będziesz miał wszystko.
Co do tej bazy z allegro to może sobie daruj, ja teraz brałem właśnie 0.5l bazy i tą resztę którą Ci wymieniłem i zapłaciłem 240 zł za Glasurit i co najważniejsze weź wszystko z jednej firmy bo czasem jak masz "zbieraninę" lubią wyjść klocki.

W każdej mieszalni jak podasz numer lakieru i markę to Ci powiedzą ile masz perły jakiej itd.

Tu masz np. ze Standoxa dla 0.5l bazy czego ile wchodzi:

http://cdb.sxcolor.info/pl/Formula.mvc/ ... ngredients

A jak Piszesz że oddajesz do jakiegoś dobrego lakiernika to szczerze co za lakiernik nie może sobie sam załatwić materiału.

Szukaj Glasurit, DuPont, Standox itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 22:49 
Proponuje zmienić lakiernika. Oddać samochód do "normalnego" prawdziwego lakiernika i się niczym nie przejmować!

Temat lakiernictwa jest skomplikowany, jeśli On mówi Ci, że masz kupić ori. lakier... :rotfl: , a mieszalnie traktujecie jako "Zenków", to coś jest nie halo.

Kazdy kod lakieru w różnych systemach ma kilka (kilkanaście nawet odcieni), do tego stare e46 było pewnie malowane, lub nawet może i nie (bez znaczenia), chociaż to też mało istotne farbe trzeba po prostu jak najlepiej dorobić i dobrze pomalować, co jest znaczącym elementem całej układanki. Jest to loteria zdarza się, że pasuje na "ostro"..., nieraz z jednej bazy mozna uzyskać kilka odcieni malując różnym ciśnieniem itd.

Ilość lakieru określa oczywiście lakiernik, co do rys, to może uda się je właśnie wycieniowac na samym błotniku (nie tykając drzwi), zależy w jakim są miejscu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 23:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ja chce pomalowac narazie lusterka zderzak i listwe klapy. nic nie jest malowane. auto nie bylo malowane nigdzie ma 168 tys. z czego w polsce 48 przelotu. mam do tego pewnosc po wyjeciu paru roznych czesci OEM.
zderzaki byly tylko malowane. nie chce narazie tykac u pierwszego lepszego lakiernika blachy. Gosc u ktorego bylem w sprawie lusterek, zderzaka, listwy klapy kazal jechac do mieszalni z listwa. Nie kazal kupowa oryginalnego lakieru i powiedzial, zeby gotowe z allegro olać. więc sam juz nie wiem...

tu znalazlem ten dupont, który polecacie
http://allegro.pl/oryginalny-lakier-fab ... 02881.html

a to auto
Obrazek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 14 listopada 2013, 00:02 przez pawelos666, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 23:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 123
Lokalizacja: KT 34343 Tarnów
Moje BMW: E46 330ci
Kod silnika: M54B30
To spokojnie 0.2-0.3l bazy plus reszta Ci wystarczy, ale zdecydowanie zmień lakiernika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 23:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
czyli nie kupowac samemu bazy w mieszalni? lakiernik powiedzial ze jak pokaze im listwe to dobiora "ziarno" cos mowil o jakichs perlach lakieru... :wstyd: czyli zdjac klapke czy listwe? obawiam sie ze jest inne ziarno na listwie niz na klapce hm? albo po prostu na plastyku inaczej to widac a na budzie inaczej.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 listopada 2013, 23:19 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 23:18 
pawelos666 napisał(a):
czyli nie kupowac samemu bazy w mieszalni?

Nie, bo jak coś będzie nie tak Pan zwali wine na mieszalnie... np.
Przy malowaniu zderzaka lusterek itp. nie będzie dużego problemu :), mimo wszystko odstawiasz gościowi auto i ma być dobrze, a jak i czym..., to Cię nie interesuje :)


Ostatnio edytowano 13 listopada 2013, 23:21 przez Wypych, łącznie edytowano 3 razy

Góra
  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 13 listopada 2013, 23:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
dobra to jade do innego :) za duzo nerwow :wstyd:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 16 listopada 2013, 21:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
najpewniej będzie jak dobierzesz z klapki skoro mówisz że auto nie było lakierowane, ale jeśli było to już przez kogoś ruszane to niestety mogą być problemy

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 19 listopada 2013, 23:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2756
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: M5 E39
Kod silnika: S62B50
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=156497
Ja osobiście lakieru z allegro bym nie kupił, jedź z klapką wlewu paliwa do dobrej mieszalni i Ci dobiorą. Sam mam ten sam kolor mam też ekstra mieszalnie W Radomiu która dobierała mi lakier nie raz i wstrzalają się w kolor idealnie. A na lakierach znać się nie muszisz niech zna się Twoj lakiernik :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 22 listopada 2013, 19:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 212
Lokalizacja: LKS
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
Dokładnie to nie Ty się martwisz o materiały a Twój lakiernik.
Kwestia tylko jest taka czy chcesz tanio czy dobrze bo tego akurat w lakiernictwie się nie da połączyć.
Dobry lakiernik zna się na rzeczy robi fest to i się ceni ale warto.
Byle jaki robi taniej ale nie zawsze wyjdzie jak powinno...

_________________
W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno bardzo fajnie, ale to bardzo fajnie, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 22 listopada 2013, 22:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
lukass688 nie ma na to reguły że im drożej tym lepiej... musi być po prostu ktoś sprawdzony a czy weźmie dużo czy mało to pojęcie względne nie raz widziałem zapłacone spore sumy a robota zjeba... że hej :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: lakier 354 titan silber metalic, pytanie do lakiernikow
PostNapisane: 23 listopada 2013, 05:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1097
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E39 520IA FL
Kod silnika: M54B22
Lakier powinno sie dorabiac wzorujac sie na sasiednich elementach.

Druga sprawa co to za lakiernik co kaze klientowi za lakierem jezdzic... Lakiernik dobiera sobie nawet szybkosc utwardzacza a temu chyba wszystko jedno...

_________________
Bylo niezapomniane e39, jest drugie e39.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL