BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 21:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: (E39) orientacyjna wycena naprawy blacharskiej
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 15:40 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
miałem nie dawno kolizję. Przywalilem w gościa przodem od strony kierowcy bo wymusił pierwszeństwo. Mam do was pytanie na pewno ktoś się orientuje, ile bede musiał zapłacić za robotę (mniej więcej rzecz jasna, chodzi mi o jakiś zarys bo nie mam zielonego pojęcia w temacie blacharzy). Dodam że wiem ile będą kosztować części i lakierowanie, chodzi mi o cene rozebrania auta i zamontowania nowych cześci. Co do uszkodzeń uderzyłem przodem od strony kierowcy, do wymiany maska, zderzak, błotnik, lampa, chłodnica, generalnie walnąłem lampą w sam naroznik zderzaka tamtego busa, co spowodowało że lampa od kierowcy weszła do środka jakieś 40 cm mniej więcej zatrzymała się na filtrze powietrza, plastiki te co są pod maską wiadomo do wymiany. Generalnie zawieszenie nie ruszone, silnik tez nie, tylko te elementy co wymieniłem. Może ktoś podpowiedzieć ile może wziąć blacharz za robotę ? dostałem odszkodowanie i musze teraz pokombinować żeby w gruncie rzeczy mi kasy nie brakło bo chce to w miare dobrze zrobić, części kupie sam, lakiernika mam kwestia ile blacharz policzy mniej więcej. Z góry dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) orientacyjna wycena naprawy blacharskiej
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 17:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M52B20
Musisz liczyć się z tym, że mogło podziać się więcej niż widać to gołym okiem. Jeśli podłużnice są całe i pas przedni, to spasowanie nowej maski, błotnika, ustawienie na nowo mocowań lampy i prostowanie np nadkola za lampą (itp) nie powinno przekroczyć 300zł. Jest przy tym sporo zabawy - sam ostatnio miałem podobną sytuację, ale nie uderzyłem lampą i też sporo zrobiłem sam, więc wyszło nieco taniej. Zderzak do wymiany, teraz dochodzi do tego wzmocnienie, na bank się wygięło. Jeśli chcesz wyprostować to trzeba by to też doliczyć, chyba że dorwiesz kompletny zderzak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) orientacyjna wycena naprawy blacharskiej
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 17:34 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
pas przedni do wymiany. 300 zł ? nie wierze że blacharz tyle weźmie za rozebranie maski, zderzaka, błotnika, chłodnicy, nadkola i wsadzeniu nowych, dodatkowo bedzie troche plastików tych co są od strony kierowcu pod maską. Coś mi się wydaje że weźmie sporo więcej. BTW mam powyższe elementy ale został mi do kupna zderzak przedni przedliftowy. Wie ktoś ile może kosztować ? (nowy). Na allegro są same M pakietowe a ja chce ori przedliftowy

edit, są na allegro w okolicach 200 zł a nawet i koło 180 zł. Pytanie czy taki zderzak się nadaje czy to shit ? bo generalnie dostać nowy oryginalny to chyba tylko w ASO za kosmiczne pieniądze

mam jeszcze obawy czy auto nie będzie łaciate, jednak 14 lat na lakierze swoje robi a jak elementy pokryje się nowym lakierem nie bedzie to się odróżniać ? mam czarny metalik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) orientacyjna wycena naprawy blacharskiej
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 18:11 
Zderzak kup używany oryginalny- najlepsze rozwiązanie.

Co do samej naprawy, to musisz udać się do blacharza (najlepiej 2- żebyś miał jakieś porównanie wycen). Może się okazać, że samochód trzeba będzie delikatnie naciągnąć na ramie.. itd. Ciężko cokolwiek mówić nie widząc auta (zdjęcia też niewiele dają), dlatego wróżenie nie ma sensu.

Jeśli chodzi o lakierowanie, wiek samochodu nie ma znaczenia, naprawa lakiernicza wykonana zgodnie ze sztuką (cieniowanie sąsiednich elementów, jak najlepiej dobrany odcień bazy), nie powinna być problematyczna dla fachowca.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL