BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 10:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: przebarwienia lakieru
PostNapisane: 11 lipca 2007, 11:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
nie wiem skad sie to wzieło..otóz ostatnio woskujac auto zauwazyłem ze na masce tylko na niej znajduja sie białe nieregularne plamki..wyglada mi to na przebarwienie i w zaden sposób nie da sie tego usunac pasta polerska (recznie)..prosze o pomoc co w zwiazku z tym mam zrobic...od czego to mogło powstac ...i jak to usunąć??pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 20:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 387
Lokalizacja: Ryki
Prawdopodobnie powstalo to od... ptasich gówien. Tak tak, nie umyte odchody i zmiażdzone owady zostawiają takie przebarwienia. mam jedno na tylnej klapie. Nie potrafie tego usunac, choć nie wiem, może juz nie jest tak widoczne jak kiedys, bo nie zwrocilo mojej uwagi ostatnio.

_________________
Link do galerii mojego BMW na BMW-Sport.pl
Link do galerii mojego BMW na TwojaFura.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 20:46 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ale to są duże plamy? małe? jaki masz kolor auta i czy była malowana maska. to jest ważne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2007, 08:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
kolor:arcticblue(ciemny niebieski) akryl,sa to nieregularne plamy najwieksze wielkosci paznokcia kciuka,sa rozmieszczone tylko i wyłacznie na masce,najwiecejw okolicach szyby,probowalem to usunąc pasta polerska ...nie da sie,tak jakby wrzery były głebiej pod lakierem bezbarwnym,plamy sa koloru takiego prawie białego a raczej szarego...zaznaczam ze pojawiły sie nagle..nie wiem skad sie wzieły..auto jest garazowane...jestem bezradny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2007, 13:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
no sprawa wygląd cięzko i dziwnie. nie mam pojęcia co to może być. może fipa ma racje z ptasimi gównami a może to jakiś nie taki płyn od spryskiwaczy skoro tego najwięcej przy szybie. dziwne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2007, 22:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Siedlce
witam

przegladam forum i widze ze kogos dotknął ten sam problem jak mnie. ja mam bawarke koloru srebrnego i tez ten sam problem: kilka przebarwien lakieru na masce. z Twojego opisu wynika ze identyczne jak u mnie. wielkości paznokcia, szare zabarwienie, nie da sie potraktowac pastą polerską.

byłem z tym u lakiernika. zarzeka się że to ptaszki. pocieszyl mnie tylko ze to nie kormorany, bo te podobno robią dziurę w blasze po kilku godzinach od oddania kału :). Żartuje z tą dziurą ale podobno faktycznie po gównie kormorana kilka fodzin i po lakierze.

wracając do topiku. też nie wiem czym to zrobic. nie probowałem jeszcze polerką mechaniczna. moze dałoby radę.

a więc może ktoś spotkał sie z problemem i podzieli się uwagami a najlepiej poda rozwiązanie problemu

z góry wielkie dzięki.

radzio i jego E46 330D.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL