BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 16:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 23 listopada 2014, 17:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
Faktycznie silnikowo przez 2 generacje danych modeli, dla przykładu A6 C5/C6 Audi nie miało praktycznie godnego polecenia silnika, a większość to różnego rodzaju wtopy (nieudane 2.0/3.0 tdi, wszystkie FSI, problematyczne W12, bardzo nieudane V10 5.2, itd.) - co przyznają sami entuzjaści marki.
Jak tak pomyśle to najlepszy silnik i chyba jedyny godny polecenia z tamtych lat to 4.2tdi (ale nie występował w A6) i jeszcze trochę dalej to legendarne już 2.7 BiT i wiadomo że 1.9tdi :hyhy: (ale też nie wszystkie wersje).

W najnowszych modelach jest już lepiej bo 3.0tdi 245/313 koni to super silniki, te nowe 4.0 BiT ma ponoć jeszcze lepszą charakterystykę od odpowiednika 4.4BiT bmw. No i ciągle majstersztyk V8 4.2tdi, gdzie Mercedes i Beemka nie mają już V8 w dizlu :dobani:

Sry za małe ot, a dzisiaj widziałem młodą laseczkę w nowej S3 i to auto wygląda godnie :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 23 listopada 2014, 18:33 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
j27 napisał(a):
Jak tak pomyśle to najlepszy silnik i chyba jedyny godny polecenia z tamtych lat to 4.2tdi (ale nie występował w A6) i jeszcze trochę dalej to legendarne już 2.7 BiT i wiadomo że 1.9tdi (ale też nie wszystkie wersje).
A 4.2 MPI ? chyba nie był taki zły...

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 23 listopada 2014, 18:48 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
To też - nie znam się na oznaczeniach, ale najbardziej chwalona jest ta wersja 335 konna - bo następca z 2005 roku to już 350 konne i niepolecane 4.2 FSI. A najbardziej pancerne są te 299 konne 4.2 z początków produkcji A8 D2.
Tak na szybko pisałem i pewnie jeszcze jakiś silnik jest godny polecenia, o którym nie wspomniałem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 12:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 410
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E92
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=440
///david napisał(a):
Mamy czy żony ?

żony nie posiadam

z łaski swojej prosze mi tu nie robić offtopu :P
i kłocić się co lepsze co gorsze. Na tym forum wiedziałem, że autko nie znajdzie wielu fanów, ale naprawdę nie interesuje mnie to w ogóle, więc założyłem sobie galerie. :ok:

_________________
BYŁO E46 M47N 320d 150KM @ 194KM 430NM > JEST COŚ FAJNEGO :)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 12:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
karol.h napisał(a):
///david napisał(a):
Mamy czy żony ?

żony nie posiadam


to źle się mamie jeździ ,że myśli o sprzedaży czy się po prostu lizing kończy?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 13:26 
MAJSU napisał(a):
i te stereotypy... Lepiej być bandytą niż pedałem.


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: own3d :!:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 14:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
pawel934 napisał(a):
rybik napisał(a):
Pat Radomski napisał(a):
Co do kolegi, który napisał najbardziej przereklamowana marka, to nigdy bym tego nie powiedział, ale cóż :).


Jakie masz doświadczenie z autami? Z marką BMW/Audi?


Ja też nie uważam, żeby była to przereklamowana marka. W ogóle uważam, że ciężko powiedzieć, że któraś z marek BMW/Mercedes/Audi jest najgorsza lub najlepsza - moim zdaniem zależy to jedynie od indywidualnych preferencji. A miałem trochę do czynienia z tymi markami. Z takich aut porównywalnych klas, to przez jakiś czas w domu koło 2008 roku było zarówno A6 C6 FL oraz E60 LCI. Tutaj ciężko mi wyłonić zwycięzcę - oba auta miały swoje wady i zalety, ciężko mi powiedzieć, które było lepsze. Jednak później, przez dwa lata moja mama jeździła Audi A7 (sam też nieraz je pożyczałem i dość dobrze poznałem to auto), a z kolei dobry znajomy miał (i nadal ma) F11, które również miałem okazje dość dobrze poznać. Tutaj moim zdaniem A7 góruje wykonaniem oraz (co dziwne) prowadzeniem. A7 bazuje na A6, więc myślę, że śmiało można je porównywać z piątką.


Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale większość modeli Audi, które uważasz za porównywalne z BMW/MB to lepiej lub gorzej przerobione przednionapędówki Volkswagena, więc na litość boską nie porównujmy klasy półpremium do klasy premium.

Do tego warto dodać, że Audi nie jest głupie, ale raczej w wydaniu typu kupujesz S3 robisz na 400 koni i w tej cenie żadne BMW nie ma niestety obecnie podejścia z osiągami, a koszty utrzymania niższe niż mpower. Poza tym to niestety nadal golf.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 15:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 396
Lokalizacja: Warszawa WN
Moje BMW: E30, E36, E87
Kod silnika: m20b25
jiGsaw napisał(a):
pawel934 napisał(a):
rybik napisał(a):
Pat Radomski napisał(a):
Co do kolegi, który napisał najbardziej przereklamowana marka, to nigdy bym tego nie powiedział, ale cóż :).


Jakie masz doświadczenie z autami? Z marką BMW/Audi?


Ja też nie uważam, żeby była to przereklamowana marka. W ogóle uważam, że ciężko powiedzieć, że któraś z marek BMW/Mercedes/Audi jest najgorsza lub najlepsza - moim zdaniem zależy to jedynie od indywidualnych preferencji. A miałem trochę do czynienia z tymi markami. Z takich aut porównywalnych klas, to przez jakiś czas w domu koło 2008 roku było zarówno A6 C6 FL oraz E60 LCI. Tutaj ciężko mi wyłonić zwycięzcę - oba auta miały swoje wady i zalety, ciężko mi powiedzieć, które było lepsze. Jednak później, przez dwa lata moja mama jeździła Audi A7 (sam też nieraz je pożyczałem i dość dobrze poznałem to auto), a z kolei dobry znajomy miał (i nadal ma) F11, które również miałem okazje dość dobrze poznać. Tutaj moim zdaniem A7 góruje wykonaniem oraz (co dziwne) prowadzeniem. A7 bazuje na A6, więc myślę, że śmiało można je porównywać z piątką.


Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale większość modeli Audi, które uważasz za porównywalne z BMW/MB to lepiej lub gorzej przerobione przednionapędówki Volkswagena, więc na litość boską nie porównujmy klasy półpremium do klasy premium.

Do tego warto dodać, że Audi nie jest głupie, ale raczej w wydaniu typu kupujesz S3 robisz na 400 koni i w tej cenie żadne BMW nie ma niestety obecnie podejścia z osiągami, a koszty utrzymania niższe niż mpower. Poza tym to niestety nadal golf.


Lol :super: Oświeć mnie w takim razie, na której z przednionapędówek VW bazuje Audi A7 i w czym góruje nad nim BMW F10? Jeździłeś zarówno A7, jak i F10?

_________________
BMW 130i MPakiet - żonowóz
BMW E30 325i kiedyś na tor - dzisiaj klasyk
BMW E36 coupe M54B30 na tor
BMW E36 cabrio 320i - świeży zakup
+ torowe MX-5 ND2 2019


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 15:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Proszę bardzo - http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... m-od-2010/ :]

Już nie ma co gadać, że F10 konkurencją bardziej jest A6 gdzie w wielu wersjach nawet dołączanego tyłu nie masz tylko przedni napęd, jak u mojej dziewczyny w Citroenie C1.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 20:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 396
Lokalizacja: Warszawa WN
Moje BMW: E30, E36, E87
Kod silnika: m20b25
Ale co mi pokazałeś? Że A7 występuje w wersji przednionapędowej? Tak, wiem o tym. Ale ja pytałem, na jakim niby przednionapędowym VW bazuje? BTW, w żadnym A6 nie ma dołączanego tylnego napędu - w A6 z quattro jest stały napęd na 4 koła. "Przedni napęd, jak w Citroenie C1". No super. A w F10 masz tylny napęd, jak w nowym Renault Twingo :rotfl: Tyle tylko, że inżynierowie BMW zrobili z F-ki komfortową kanapę i auto nie daje już tyle sportowej radości z prowadzenia, co kiedyś BMW. Przejedź się A6 (mówię o aktualnej), przejedź się F10. A6 lepiej się prowadzi w zakrętach (mówię tutaj o wersji 4x4, przednionapędowej A6 nie miałem okazji prowadzić). BMW są dzisiaj dopracowane jak nigdy dotąd, ale są również niezorientowane na sport, jak nigdy dotąd (nie mówię rzecz jasna od wersjach M).

_________________
BMW 130i MPakiet - żonowóz
BMW E30 325i kiedyś na tor - dzisiaj klasyk
BMW E36 coupe M54B30 na tor
BMW E36 cabrio 320i - świeży zakup
+ torowe MX-5 ND2 2019


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 20:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1005
Zdjęcia nie działają


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 22:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 410
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E92
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=440
///david napisał(a):
to źle się mamie jeździ ,że myśli o sprzedaży czy się po prostu lizing kończy?

a co Ty taki ciekawski ? ;) chcesz odkupić?

_________________
BYŁO E46 M47N 320d 150KM @ 194KM 430NM > JEST COŚ FAJNEGO :)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 22:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Panowie, to galeria a nie pogawędki. Proszę nie robić OT, bo posypią się ostrzeżenia.

Dziękuję za uwagę

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 22:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
rybik napisał(a):
Silniki są niestety daleko... daleko za BMW.

Zwłaszcza 1.9 tdi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 22:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
pawel934 napisał(a):
Ale co mi pokazałeś? Że A7 występuje w wersji przednionapędowej? Tak, wiem o tym. Ale ja pytałem, na jakim niby przednionapędowym VW bazuje? BTW, w żadnym A6 nie ma dołączanego tylnego napędu - w A6 z quattro jest stały napęd na 4 koła. "Przedni napęd, jak w Citroenie C1". No super. A w F10 masz tylny napęd, jak w nowym Renault Twingo :rotfl: Tyle tylko, że inżynierowie BMW zrobili z F-ki komfortową kanapę i auto nie daje już tyle sportowej radości z prowadzenia, co kiedyś BMW. Przejedź się A6 (mówię o aktualnej), przejedź się F10. A6 lepiej się prowadzi w zakrętach (mówię tutaj o wersji 4x4, przednionapędowej A6 nie miałem okazji prowadzić). BMW są dzisiaj dopracowane jak nigdy dotąd, ale są również niezorientowane na sport, jak nigdy dotąd (nie mówię rzecz jasna od wersjach M).


Silnik ustawiony poprzecznie, przedni napęd. Nawet jeżeli są tutaj fałszywe informacje i napęd jest stały, w co wątpić śmiem to masz przednionapędowkę z dołączonym tyłem, co się ma nijak do komfortu jaki zapewnia auto z prawowitym rwd typu bmw/mb/lexus. O ile wiem to A6 od zawsze bazuje na tej samej płycie co passat, tyle, że jest ona zmodyfikowana. Co do dalszej części to masz racje, że BMW poszło w dziwnym kierunku jako marka...

Żeby nie było totalnego offtopic to A3 jest fajna, ale jakoś utraciła swój klimat jak dla mnie w wersji 5d, trochę na siłę ta dodatkowa para. Dla mnie to auto ma sens gdy jest traktowane jako hothatch, czyli S3/RS3 z 1 parą drzwi. :cwaniak:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 23:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
jiGsaw napisał(a):
Silnik ustawiony poprzecznie, przedni napęd. Nawet jeżeli są tutaj fałszywe informacje i napęd jest stały, w co wątpić śmiem to masz przednionapędowkę z dołączonym tyłem, co się ma nijak do komfortu jaki zapewnia auto z prawowitym rwd typu bmw/mb/lexus. O ile wiem to A6 od zawsze bazuje na tej samej płycie co passat, tyle, że jest ona zmodyfikowana. Co do dalszej części to masz racje, że BMW poszło w dziwnym kierunku jako marka...


Widze, ze kolejny temat z madrosciami.

Piszesz o A6? Rozczaruje Cie, ma silnik ustawiony wzdluznie. Nie ma nic wspolnego z Passatem, lepiej - zadne A6 nigdy nie bazowalo na plycie Passata - mylisz z Audi A4 B5-B7 i Passatem B5-B5.5. Naped na obie osie jest staly.

Wersja przednionapedowa to okrojona wersja quattro, te auta sa projektowane jako quattro, a pozniej powstaja wersje z przednim napedem. Pisalem Ci to juz wiele razy.

jiGsaw napisał(a):
Żeby nie było totalnego offtopic to A3 jest fajna, ale jakoś utraciła swój klimat jak dla mnie w wersji 5d, trochę na siłę ta dodatkowa para. Dla mnie to auto ma sens gdy jest traktowane jako hothatch, czyli S3/RS3 z 1 parą drzwi. :cwaniak:


W tej generacji bezapelacyjnie, rzadzi sedan, ktory bije na glowe glownego konkurenta, czyli CLA. Ciekawe co w tym segmencie pokaze BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 23:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Vermilion napisał(a):

W tej generacji bezapelacyjnie, rzadzi sedan, ktory bije na glowe glownego konkurenta, czyli CLA. Ciekawe co w tym segmencie pokaze BMW.


Vermilion to nie ma znaczenia co pokaże w tej klasie bmw - bo bmw skończyło się na eCZYdziści :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 24 listopada 2014, 23:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2705
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
///david napisał(a):
Vermilion napisał(a):

W tej generacji bezapelacyjnie, rzadzi sedan, ktory bije na glowe glownego konkurenta, czyli CLA. Ciekawe co w tym segmencie pokaze BMW.


Vermilion to nie ma znaczenia co pokaże w tej klasie bmw - bo bmw skończyło się na eCZYdziści


Z M20B20 na wąskiej :rotfl: :rotfl:

Audi dla mnie średnie, nowe ładne ale jakieś takie biedne. Jeżeli o samochodzie za tą cenę tak mogę powiedzieć.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 25 listopada 2014, 09:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Vermilion napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Silnik ustawiony poprzecznie, przedni napęd. Nawet jeżeli są tutaj fałszywe informacje i napęd jest stały, w co wątpić śmiem to masz przednionapędowkę z dołączonym tyłem, co się ma nijak do komfortu jaki zapewnia auto z prawowitym rwd typu bmw/mb/lexus. O ile wiem to A6 od zawsze bazuje na tej samej płycie co passat, tyle, że jest ona zmodyfikowana. Co do dalszej części to masz racje, że BMW poszło w dziwnym kierunku jako marka...


Widze, ze kolejny temat z madrosciami.

Piszesz o A6? Rozczaruje Cie, ma silnik ustawiony wzdluznie. Nie ma nic wspolnego z Passatem, lepiej - zadne A6 nigdy nie bazowalo na plycie Passata - mylisz z Audi A4 B5-B7 i Passatem B5-B5.5. Naped na obie osie jest staly.

Wersja przednionapedowa to okrojona wersja quattro, te auta sa projektowane jako quattro, a pozniej powstaja wersje z przednim napedem. Pisalem Ci to juz wiele razy.

jiGsaw napisał(a):
Żeby nie było totalnego offtopic to A3 jest fajna, ale jakoś utraciła swój klimat jak dla mnie w wersji 5d, trochę na siłę ta dodatkowa para. Dla mnie to auto ma sens gdy jest traktowane jako hothatch, czyli S3/RS3 z 1 parą drzwi. :cwaniak:


W tej generacji bezapelacyjnie, rzadzi sedan, ktory bije na glowe glownego konkurenta, czyli CLA. Ciekawe co w tym segmencie pokaze BMW.


Skoro jest tak jak piszesz to dlaczego okrojoną wersją jest wersja FWD skoro równie dobrze mogli zrobić RWD... :niepewny:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: karol.h -->> Audi A3 Sporback 2013 1.4 TFSI
PostNapisane: 25 listopada 2014, 10:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
jiGsaw napisał(a):
Skoro jest tak jak piszesz to dlaczego okrojoną wersją jest wersja FWD skoro równie dobrze mogli zrobić RWD... :niepewny:


Napisz maila w tej sprawie do Audi, bedziesz mial definitywna odpowiedz.

Ja moge tylko przypuszcac, ze chodzi m.in. o koszty - taniej jest zrobic wersje FWD okrojona z napedu na obie osie z prostszym tylnym zawieszeniem, niz RWD. Zreszta nie tylko Audi tak postepuje - Subaru, gdzie w wiekszosci modeli naped jest bardzo podobny do quattro, tez w podobny sposob okrajano AWD i robiono FWD.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL